صفحه 47 از 148 نخستنخست ... 37 43 44 45 46 47 48 49 50 51 57 97 147 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 461 تا 470 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط alie نمایش پست ها
    تفاوتی بین نسخه قدیمی و جدید از این نظر هست ؟
    سری جی بهترهست ولی اگربه تفاوت ناچیزشون روی کراپداراحتیاج نداریدهمون قدیمی رو بگیرید به صرفه تره، ولی برای ف ف همون جدید به نظرم مناسبتره.
    من که همچی تجربه ای داشتم توی این دوتالنز.
    alie، fariborz.nz و Gandolf تشکر می‌کنند.

كاربر همراه alie آواتار ها
    تشکر کرده
    2011

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    سری جی بهترهست ولی اگربه تفاوت ناچیزشون روی کراپداراحتیاج نداریدهمون قدیمی رو بگیرید به صرفه تره، ولی برای ف ف همون جدید به نظرم مناسبتره.
    من که همچی تجربه ای داشتم توی این دوتالنز.
    یادمه تو تاپیک یکی از لنزها چند نفر از دوستان تاکید داشتند که نسخه 1.8D بهتر هست هر چند لنز 150 تومنی رو الان باید حدود 600 -700 بخریم
    وقتی روی کراپ دار خیلی نامحسوس نیست اگر پیدا بشه همون قدیمی رو میگیرم هر چند دوستان میگفتن فوکوسش کمی اذیت میکنه
    ویرایش توسط alie : Friday 31 May 2013 در ساعت 14:29
    علی اسلامیان

كاربر همراه Akas آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط alie نمایش پست ها
    یادمه تو تاپیک یکی از لنزها چند نفر از دوستان تاکید داشتند که نسخه 1.8D بهتر هست هر چند لنز 150 تومنی رو الان باید حدود 600 -700 بخریم
    وقتی روی کراپ دار خیلی نامحسوس نیست اگر پیدا بشه همون قدیمی رو میگیرم هر چند دوستان میگفتن فوکوسش کمی اذیت میکنه
    دوست عزیز اگر بادی شما موتور فوکوس داشته باشه میتونید همون سری D رو هم تهیه کنید چون فرق عمده ی D و G فکر میکنم همون موتور فوکوس لنز باشه! قیمتی هم که من اطلاع دارم به این صورت هستش:

Nikon 50mm F/1.8 AF-s G قیمت : 10,000,000 ریال
    Nikon AF 50mm f/1.8D قیمت : 5,500,000 ریال

اما بنده اگه بخوام این لنز رو تهیه کنم ترجیح میدم برای سری G هزینه کنم! ( چون اگه یه روزی هم به سمت فول فریم برید مشکلی ندارید )
    باز دوستان بهتر میتونن راهنمایی کنن
    alie و eternal تشکر می‌کنند.
    سيد حميد شريفي
    Nikon D3100 | Nikon D7000 | 18-55 VR | Tamron 90mm | Mecablitz SCA 300 | Godox ML-150

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

نقل قول نوشته اصلی توسط Akas نمایش پست ها

اما بنده اگه بخوام این لنز رو تهیه کنم ترجیح میدم برای سری G هزینه کنم! ( چون اگه یه روزی هم به سمت فول فریم برید مشکلی ندارید )

Nikon 50mm f/1.8 AF-D هم فول فريم رو پوشش ميده.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    56

با سلام خدمت اساتید محترم
    من مدتی هست که d7000 گرفتم و به صورت آماتور وتفریحی عکاسی میکنم قصد خرید لنز با کیفیت دارم و با توجه به اینکه از هر موضوعی عکاسی میکنم و در آینده نزدیک قصد خرید فول فریم نیکون رو دارم لطفأ راهنمایی فرمایید چه لنزی برای من مناسب هست

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid-v نمایش پست ها
    من مدتی هست که d7000 گرفتم و به صورت آماتور وتفریحی عکاسی میکنم قصد خرید لنز با کیفیت دارم و با توجه به اینکه از هر موضوعی عکاسی میکنم و در آینده نزدیک قصد خرید فول فریم نیکون رو دارم لطفأ راهنمایی فرمایید چه لنزی برای من مناسب هست
    لنز زوم یا پرایم؟
    بعنوان تک لنز؟
    سقف بودجه؟
    Hamid-v تشکر می‌کند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

فکرمیکنم بهترین کارخریدلنزفیکس هست. وبهترین انها هم ۵۰ ۱.۸ جی . مدتی که بااین لنزباکیفیت عکاسی کنیدخواهید دانست که به چه رنجی نیازدارید وبا چه دیافی وتا چه حدعلاقه دارید برای میزان هزینه کردن.این لنزرو بعدها هم روی ف ف میتوانید استفاده نمایید.خارج از موضوع میزان بودجه فعلی تان که نمیدانم چقدرمیخواید هزینه کنید، لنز ۲۸-۳۰۰ هم یک لنزهمه کاره FXبا بازه ۴۵-۴۸۰ روی d7000 هست که کیفیت مناسبی هم دارد وبعدها روی ف ف هم مشکلی ندارد.وبااین بازه هم میتوانیدبدون تعویض لنز ژانرهای مختلفی راتجربه کنید. تانظرباتجربه ترها البته، درخصوص این لنزچه باشد؟!
    Hamid-v و fariborz.nz تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    792

درود بر شما
    البته بنده در اين سايت شاگرد هستم و خطاب شما بزرگوار رو به خودم نميدونم اما با اجازه اساتيدي چون کياوش بزرگوار که پاسخ عالي دادند بنده نيز مطالبي اضافه ميکنم

از آنجا که موضوع مشخصي را مطرح نفرموده ايد عملا پاسخ به سوال شما غير ممکن هست. چه بسا لنزي که در يک زمينه کاملا کارا باشد در زمينه ديگر دست شما رو به شدت ببنده. علي الخصوص که ميخواهيد موضوع کوچ به فول فريم رو هم در نظر داشته باشيد و دوربين فعلي شما هم قطع dx هست . لنزي وجود نداره که تمامي ژانرها رو بطور مطلق جوابگو باشه و کيفيت خوبي هم داشته باشه بخصوص روي سنسور FX. روي دوربين فعلي شما بهترين گزينه با اين خصوصيات 18-105 هست که تقريبا بسياري از نيازها را جوابگو است. من همين ترکيب را دارم و اتفاقا تفنني همه جور عکسي ميگيرم و در اغلب اوقات کارم به خوبي راه ميفته. يه دونه 80 1.8 هم دارم واسه عکاسي در محيط کم نور که جناب کياوش هم اشاره فرمودند.

اما اگر بخوام لنز FX توصيه کنم به اين ترتيب خواهد بود

1. 24-120 f/4 اين لنز در کلاس متوسط قرار ميگيره و حتي در ليست لنزهاي توصيه شده نيکون واسه D800 هم هست. کيفيت تصوير خوب و ديافراگم نه چندان باز اما ثابت داره. لرزشگير داره. اما عيبش اينه که روي اين دوربين وايد نخواهد داشت

2. 24-85 vr که لنزي در کلاس پايين هست. لنز کيت D600 اما کيفيت تصوير خوبي داره. تله اون روي سنسور قطع Dx براي اغلب کارها کفايت ميکنه اما بازهم وايد نخواهيد داشت.

3. 28-300 vr اين لنز رو گرچه استاد بنده توصيه فرمودند و مطمئن هستم نظرشون صائبه اما صرفا تجربه شخصي ام رو باهاش گزارش ميکنم. اين لنز هم مثل 24-85 در کلاس پايين هست اما کيفيت تصوير در حد 18-200 داره سنگين و بزرگه و روي D7000 چندان متعادل نبود و در ثاني 28 اون تبديل به 42 ميشه يعني عملا در عکاسي طبيعت و حتي بسياري از عکاسي هاي خانوادگي درون منزل که بايد افراد زيادي رو در کادر جا بدين دست شما بسته خواهد بود. با اون کيفيتي که من ديدم روي دوربين با چگالي سنسور بالا نبايد لنز چندان جالبي باشه گرچه قطعا اشتباه از جايي در کار بنده ناشي ميشه چون رويوهاي خوبي ازش ديدم.

4. 24-70 2.8 اين لنز کلاس بالا است. لنزي فوق العاده که البته روي سنسور کراپ و به عنوان تک لنز هم دامنه محدودي داره بسيار سنگينه و هم بسيار گران ولي سرمايه گذاري بسيار عالي براي آيندست که روي فول فريم يک زوم متوسط بسيار عالي است. قرار دادن اين لنز در گزينه آخر به اين دليله که اگر مناسب ژانر عکاسي شما نباشه فروش اون ضرر زيادي رو به شما وارد خواهد کرد اما براي کسي که نيازش رو اين دامنه تامين کنه بهترين انتخاب ممکنه. چون هنوز به نوع خاصي از عکاسي گرايش پيدا نکرديد فکر ميکنم سرمايه گذاري با ريسک باشه و مثلا به درد عکاسي از طبيعت نميخوره.

يک کاري که ميشه انجام داد استفاده از همين 18-105 اگر داريد يا حتي خريدش و بعدا فروش به همراه d7000 هست و اتفاقا روي سنسور Dx يک انتخاب هميشه خوبه در زمان فروش دوربين و ضرر چنداني هم نخواهيد کرد که هرچقدر باشه قطعا از ضرري که به خاطر از دست دادن عکسهايي که ميتونستيد بگيريد يا تجربه کردن ژانرهاي مختلف که با اين لنز بسياريشون ممکنه کمتر خواهد بود چون قيمت چنداني نداره.

اميدوارم اساتيد اشتباهات بنده رو تصحيح بفرمايند و پيشاپيش بابتشون عذرخواهي ميکنم
    موفق باشيد
    kiavash، Mehdi Ejtehadi، Hamid-v و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

با سلام
    دوستان من این سوال را در قسمت لنز های سیگما پرسیدم ولی متاسفانه کسی جوابی نداد اگر لطف نمایید و راهنمایی کنید ممنون می شوم
    می خواهم لنز 250-18 یا 200-18 سیگما را برای دوربین D7000 تهیه کنم ولی در خریدشان مرددم و نمی دانم کیفیت این لنزها در مقابل 200-18 نیکون چگونه است.
    ولی خوب از نظر قیمتی تقریبا یک میلیون تومان و یا کمی بیشتر لنز نیکون گرانتر است.
    منتظر راهنمایی شما هستم با تشکر .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    لنز زوم یا پرایم؟
    بعنوان تک لنز؟
    سقف بودجه؟
    لنز زوم و بودجه تا ۳ میلیون

صفحه 47 از 148 نخستنخست ... 37 43 44 45 46 47 48 49 50 51 57 97 147 ... آخرینآخرین