صفحه 122 از 148 نخستنخست ... 22 72 112 118 119 120 121 122 123 124 125 126 132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,211 تا 1,220 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر آشنا farshidbaharloo آواتار ها
    تشکر کرده
    96

سلام دوستان

برای فول فریم نیکون (610) می خوام یک لنز پرایم بخرم. بودجه حدود 2 میلیون. قبلا 24-70 تامرون داشتم از کیفیت خروجی و همچنین وزن زیادش ناراحت بودم. که فروختمش .

حالا بین لنز های 35 م م یا 28 م م و شایدم 24 م م یک لنزی می خوام که همیشه رو دوربینم باشه.

ضمنا این تنها لنزم هست و خواهد بود.

لطفا راهنمایی بفرمایید شارپ ترین و سریع ترین فوکوس را کدوم لنز بگیرم . و مهمتر اینکه برای کاربری عمومی من که سفر و مستند و منظره و گاهی پرتره های خانگی است کدوم فوکال برآورده می کنه.

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط farshidbaharloo نمایش پست ها
    سلام دوستان

برای فول فریم نیکون (610) می خوام یک لنز پرایم بخرم. بودجه حدود 2 میلیون. قبلا 24-70 تامرون داشتم از کیفیت خروجی و همچنین وزن زیادش ناراحت بودم. که فروختمش .

حالا بین لنز های 35 م م یا 28 م م و شایدم 24 م م یک لنزی می خوام که همیشه رو دوربینم باشه.

لطفا راهنمایی بفرمایید شارپ ترین و سریع ترین فوکوس را کدوم لنز بگیرم . و مهمتر اینکه برای کاربری عمومی من که سفر و مستند و منظره و گاهی پرتره های خانگی است کدوم فوکال برآورده می کنه.
    درود بر شما

کاربری هایی که در نظر دارید با یک لنز پرایم قابل انجام نیست.
    kato تشکر می‌کند.

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود بر شما

کاربری هایی که در نظر دارید با یک لنز پرایم قابل انجام نیست.
    کاملا درسته .

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

سلام دوستان

سلام. وقتی لنزی 24.70 تامرون داشتی و راضیت نکرده دیگه توقع داری چه چیزی راضیت کنه ؟ 24.70 تامرون جزو لنزهای خیلی خوب محسوب میشه

كاربر آشنا farshidbaharloo آواتار ها
    تشکر کرده
    96

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    سلام. وقتی لنزی 24.70 تامرون داشتی و راضیت نکرده دیگه توقع داری چه چیزی راضیت کنه ؟ 24.70 تامرون جزو لنزهای خیلی خوب محسوب میشه
    درسته
    ولی عکس هایی که با یک 50 م م فیکس سری g می گرفتم بسیار بسیار شارپ تر از این لنز بود...

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

سلام دوستان

درود
    بنده هم حرف دوستان رو تأیید میکنم. من خودم از ترکیب مشابه شما استفاده میکنم. 24-70 تمرون یکی از بهترین لنزهای همه کاره موجوده!
    حالا اگه از وزنش بخوای گله کنی میشه گفت یه چیزی! البته وزنشم معقوله ولی خب به سبکی پرایم نمیرسه...

به هر حال اگه خیلی مشتاقی پرایم بخری...
    میتونی تمام عکسایی که تا حالا گرفتی رو با یه برنامه ایی مثل ادوب بریج یا لایتروم یا acd see باز کنی و بر اساس فوکال مرتب شون کنی. اونوقت میفهمی که بیشترین عکس های خودت رو تو چه فوکالی گرفتی و بهتر میتونی تصمیم بگیری.
    من خودمم یه مدت خیلی مشتاق بودم یه پرایم سبک بندازم رو بدنه ولی عکسام رو بر اساس فوکال که بررسی کردم دیدم تو تمام فوکال ها تقریبا تعداد عکسام برابر بودند

ارادت
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

درسته
    ولی عکس هایی که با یک 50 م م فیکس سری g می گرفتم بسیار بسیار شارپ تر از این لنز بود...
    خب معلومه یه پرایم همیشه عکسش شارپتره! اما به قیمت از دست دادن خیلی از صحنه ها!
    از اختلاف شارپنس اونقدرا هم زیاد نیست که بخواد تعیین کننده باشه...
    البته به نظر من اینجوریه...
    ارادت
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر آشنا H@M!D آواتار ها
    تشکر کرده
    1028

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    چون بدنه شما قابلیت تنظیم فوکوس رو نداره در صورت امکان قبل خرید حتما لنز رو تست کنید که مشکل پیش نیاد ( بک فوکوس یا فرانت فوکوس ) که برای چند کاربر ایجاد مشکل کرد و برای اتفاق نیفتاد اصلا ! چون اکثر لنز هایی که میخواین پرایم هستن
    برای مورد اول 35 یا 50
    برای مورد دوم و آخر 11-16 توکینا
    برای مورد سوم 105 سیگما یا 90 تمرون
    فقط جسارتا هزینه این لنزها روی هم تقریبا بیشتر از 4 میلیون میشه مورد اول تقریبا 700
    مورد دوم تقریبا 1800
    مورد سوم 2 تومن
    درمورد لنزهای اف ایکس در صورت استفاده روی کراپ مشکلی پیش نمیاد
    فقط اگه لنز موتور فوکوس نداشته باشه چون بدنه شما هم این مورد رو نداره فوکوس اتومات رو از دست میدین ( که فرقی نمیکنه اف ایکس باشه یا دی ایکس در هر صورت اتوفوکوس نخواهید داشت )
    ممنون دوست عزیز
    فقط یه چیزی, شرمنده من تازگی شروع به عکاسی کردم اگه امکانش هست میتونید در مورد این دو مطلب یه توضیح مختصری بدین؟ چون من متوجه نشدم.
    • بک فوکوس یا فرانت فوکوس
    • در صورت استفاده روی کراپ

بازم معذرت میخوام

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط H@M!D نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز
    فقط یه چیزی, شرمنده من تازگی شروع به عکاسی کردم اگه امکانش هست میتونید در مورد این دو مطلب یه توضیح مختصری بدین؟ چون من متوجه نشدم.
    • بک فوکوس یا فرانت فوکوس
    • در صورت استفاده روی کراپ

بازم معذرت میخوام
    خواهش میکنم
    ببینید لنزهایی با این نوع دیافراگم ( 1.4 - 1.8 و نزدیک این ) عمق میدان کمی رو بهتون میدن ( که البت مزیته ) ولی کنترل فوکوس تو عمق میدان کم خودش یه چالشه که نیاز به تمرین داره این مورد برای همه یکسانه من هم اوایل کار با 50 یکم مشکل داشتم ولی با تمرین برطرف شد بعدها تو استفاده از 35 و 24 هم خیلی بهم کمک کرد
    ولی موردی که من اشاره کردم به خطای فوکوس مربوط میشه که دست عکاس نیست
    فرض کنید شما روی یک خط کش 20 سانتی روی عدد 10 فوکوس انجام دادید ولی وقتی عکس رو چک میکنید میبینید فوکوس روی عدد 8 انجام شده ( بک فوکوس ) یا روی عدد 12 ( فرانت فوکوس )
    تو بدنه های حرفه ای تر ( تو نیکون میشه سری 7000 و فول فریم ها مدل های قدیمیتر رو فاکتور گرفتم ) یه قابلیتی داریم که میتونیم ایراد فوکوس رو اصلاح کنیم از طریق خود بدنه
    af fine tune ولی تو سری های پایین تر ( مثل 3000 و 5000 که دوربین شما رو هم شامل میشه ) همچین قابلیتی وجود نداره و در صورتی که لنزی تهیه کردید و متوجه شدید که روی بدنه خطای فوکوس دارید باید بدنه و لنز رو بفرستید تعمیرگاه مرکزی تا این مشکل رو براتون حل کنن
    امیدوارم خوب توضیح داده باشم
    منظور از کراپ دوربین های با سایز سنسور کوچک تر از فول فریم هست
    mehran2190 و H@M!D تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

درسته
    بله درسته ولی همه جا پاسخگو نیست.من گاهی برای سبک سفر کردن از ترکیب d610+50 f1/8 g استفاده میکنم و از نظر کیفیت و سبکی و ... راضیم ولی برای منظره و پرتره نیم تنه مشکل سازه و نمیشه کار حرفه ای باهاش کرد.