صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 83
Like Tree165تشکر

موضوع: AF-S DX Nikkor 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

تست این لنز در فتو زون روی بدنه D7000

http://www.photozone.de/nikon--nikko...kkor16853556vr

Verdict
    Despite some shortcomings the Nikkor AF-S 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR DX is still one of the best standard zooms available for Nikon crop cameras. It is very sharp throughout the range although there could be a little less field curvature (curved focus field) at 16mm. The level of distortion and lateral CAs is comparatively moderate for such a lens (still a bit high in absolute terms).

Vignetting is generally well controlled except at 16mm @ f/3.5. The rather slow max. aperture may be a bit unfortunate because the achievable bokeh is rather underdeveloped in conventional scenes. If you're after a (relatively) shallow depth-of-field you should also stick to the 85mm setting - the bokeh is rather harsh at 50mm.

The VR II (Vibration Reduction) can help to safe the day in low light situations (at cost of shutter speed) with a "gain" of ~3 f-stops in field conditions. The build quality is on a good level but don't expect professional grade quality. Thanks to AF-S the autfocus is quite fast and virtually silent.

All-in-all a very good lens but not flawless.
    ashkan 78، Anoosh-Em، millano و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه mehran2190 آواتار ها
    تشکر کرده
    834

چرا این لنز اینقدر کمیاب شده؟ خیلی از لنزهای بی اهمیت تر و کم کاربردتر تو سایت ها هست. این نیست.

كاربر همراه sajjjad آواتار ها
    تشکر کرده
    1625

با سلام خدمت دوستان عزیز
    از دوستانی که این لنز را دارند تقاضا میکنم من رو راهنمایی کنند
    آیا این لنز ارزش مبلغ پرداختی بابتش رو داره؟چون مثلا تو سایت dxo که بررسی میکردم تفاوت این لنز از نظر عدد و رقم با مثلا 18-105 خیلی محسوس نبود در حالی که قیمتش در ایران حدود 3 برابر 18-105 است.خیلی دوست دارم دوستانی که با 16-85 کار کردند نظرشون رو درباره کیفیت اون از نظر شارپنس ،دیستوریشن،ca،فلر و... بیان کنند.و آیا ترکیب این لنز با 11-16 توکینا ورژن 2 رو پیشنهاد میکنید{البته همه اینها برای کراپدار هست}.
    ممنون از پاسختون
    سید سجاد میری

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

اينطوري نيست كه چون سه برابر قيمت داره، لزوما دو يا سه برابر هم كيفيت بهنتر داشته باشه.
    شايد در برخي فوكال ها ، ده درصد و در برخي f ها بيست تا سي درصد ، خروجي بهتر داشته باشد. و البته به نظر من در f هاي 5.6 تا 8 در برخي فوكال ها ، حتي 105-18 در خروجي بهتر است!
    اما كيفيت ساخت، استحكام، و ماونت فلزي اين لنز بسيار ارزشمند است .
    KHAKSAR و sajjjad تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjjad نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    از دوستانی که این لنز را دارند تقاضا میکنم من رو راهنمایی کنند
    آیا این لنز ارزش مبلغ پرداختی بابتش رو داره؟چون مثلا تو سایت dxo که بررسی میکردم تفاوت این لنز از نظر عدد و رقم با مثلا 18-105 خیلی محسوس نبود در حالی که قیمتش در ایران حدود 3 برابر 18-105 است.خیلی دوست دارم دوستانی که با 16-85 کار کردند نظرشون رو درباره کیفیت اون از نظر شارپنس ،دیستوریشن،ca،فلر و... بیان کنند.و آیا ترکیب این لنز با 11-16 توکینا ورژن 2 رو پیشنهاد میکنید{البته همه اینها برای کراپدار هست}.
    ممنون از پاسختون
    سلام.فکر میکنم شما یا شخص دیگری در تاپیک دیگری این رو پرسیده بود و مفصل پاسخ گرفته بود.دوست عزیز این لنز بسیار شارپتر از 105-18 بوده و لازم به ذکره که تصاویر 105-18 اندکی و تاکید میکنم اندکی فلو هست که قابل گذشته.خطای بالشتکی هم من در این لنز ندیدم.این خطا اگه اشتباه نکنم مربوط به لنزهای اولترا واید و یا پرایم های با f بسیار بازه.خطای سی آ کروماتیک هم بیشتر مربوط به لنزهای پرایمه.ولی در هر صورت در این لنز هم من در فوکالای مختلف عکس گرفتم و در دیافهای متفاوت و تا به حال به خطای کروماتیک بر نخوردم.همینطور فلر.البته در موضوع فلر بستگی بسیار به جهت تابش نور و جهت عکاسی شما داره که در هر صورت و با هر لنزی اگه رو به آفتاب عکاسی کنید شاهد فلر خواهید بود ولی خوب کم و زیاد داره.ضمن اینکه هود رو هم واسه همین گذاشتن دیگه!در هر صورت تاکید میکنم این لنز گل سرسبد لنزهای کراپداره نیکونه و شاید در برند کنون هم بی همتا باشه.با اینکه در مجموعه لنزهای گلد رینگ نیکون نیست ولی انصافا و به شهادت بسیاری از اساتید فروم در کراپدار لنزی به کیفیت 85-16 وجود نداره.اون 2 میلیمتر وایدترش رو هم که من خیلی میپسندم.ترکیبش با 16-11 توکینا هم ترکیب معقولی هست.کلا 16-11 در کنار 85-16 و بعد 200-70 f2.8 ترکیب بی همتایی واسه یک کراپدار نیکونه.
    kiavash1984، SHOK53، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه sajjjad آواتار ها
    تشکر کرده
    1625

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    اينطوري نيست كه چون سه برابر قيمت داره، لزوما دو يا سه برابر هم كيفيت بهنتر داشته باشه.
    شايد در برخي فوكال ها ، ده درصد و در برخي f ها بيست تا سي درصد ، خروجي بهتر داشته باشد. و البته به نظر من در f هاي 5.6 تا 8 در برخي فوكال ها ، حتي 105-18 در خروجي بهتر است!
    اما كيفيت ساخت، استحكام، و ماونت فلزي اين لنز بسيار ارزشمند است .
    درست فرمودید جناب کوروش عزیز
    به این دلیل میگم ارزش مبلغ پرداختی رو داره که با مبلغ این لنز میشه مثلا یه 18-105با 50 f1/4 g خریداری کرد.درسته ماونت فلزی و استحکام کیفیت ساخت بسیار مهم هستند اما در نهایت کیفیت اپتیکی لنزه که از همهمهم تره چون حتی در برخی مواقع احتمال دارد همین موارد باعث گران شدن لنز و البته سنگین وزن شدن اون بشه.بنابراین به نظرتون ارزش خرید داره یا مثلا ترکیب دو لنزی که گفتم ارزشمندتر خواهد بود
    سید سجاد میری

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

به این دلیل میگم ارزش مبلغ پرداختی رو داره که با مبلغ این لنز میشه مثلا یه 18-105با 50 f1/4 g خریداری کرد.درسته ماونت فلزی و استحکام کیفیت ساخت بسیار مهم هستند اما در نهایت کیفیت اپتیکی لنزه که از همهمهم تره چون حتی در برخی مواقع احتمال دارد همین موارد باعث گران شدن لنز و البته سنگین وزن شدن اون بشه.بنابراین به نظرتون ارزش خرید داره یا مثلا ترکیب دو لنزی که گفتم ارزشمندتر خواهد بود
    اگر لنز پنجاه را براي پرتره خيلي نياز داريد بله.
    ولي اگر ضروري نيست ٨٥-١٦ كار شما را راه مي اندازد ، آن را تهيه كنيد.
    kiavash1984، SHOK53، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط fosoos نمایش پست ها
    سلام.فکر میکنم شما یا شخص دیگری در تاپیک دیگری این رو پرسیده بود و مفصل پاسخ گرفته بود.دوست عزیز این لنز بسیار شارپتر از 105-18 بوده و لازم به ذکره که تصاویر 105-18 اندکی و تاکید میکنم اندکی فلو هست که قابل گذشته.خطای بالشتکی هم من در این لنز ندیدم.این خطا اگه اشتباه نکنم مربوط به لنزهای اولترا واید و یا پرایم های با f بسیار بازه.خطای سی آ کروماتیک هم بیشتر مربوط به لنزهای پرایمه.ولی در هر صورت در این لنز هم من در فوکالای مختلف عکس گرفتم و در دیافهای متفاوت و تا به حال به خطای کروماتیک بر نخوردم.همینطور فلر.البته در موضوع فلر بستگی بسیار به جهت تابش نور و جهت عکاسی شما داره که در هر صورت و با هر لنزی اگه رو به آفتاب عکاسی کنید شاهد فلر خواهید بود ولی خوب کم و زیاد داره.ضمن اینکه هود رو هم واسه همین گذاشتن دیگه!در هر صورت تاکید میکنم این لنز گل سرسبد لنزهای کراپداره نیکونه و شاید در برند کنون هم بی همتا باشه.با اینکه در مجموعه لنزهای گلد رینگ نیکون نیست ولی انصافا و به شهادت بسیاری از اساتید فروم در کراپدار لنزی به کیفیت 85-16 وجود نداره.اون 2 میلیمتر وایدترش رو هم که من خیلی میپسندم.ترکیبش با 16-11 توکینا هم ترکیب معقولی هست.کلا 16-11 در کنار 85-16 و بعد 200-70 f2.8 ترکیب بی همتایی واسه یک کراپدار نیکونه.
    ضمن تایید اکید تمامی فرمایشات جناب fosoos باید عرض کنم که رقیب این لنز در برند کنون لنز معروف 85-15 می باشد.
    SHOK53، Dariush Chegini و fosoos تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

دوست عزیز این لنز بهترین لنز DX نیکون هست و تا باهاش عکاسی نکنید به ارزش آن پی نخواهید برد. کیفیت ساخت آن غیر قابل مقایسه با 105-18 هست همچنین کیفیت اپتیکی. بنده کیفیت این لنز رو در کنار لنزی چون 200-70 نیکون تست کردم که نتیجه تفاوتی با 200-70 نیکون نداشت. اگه بودجه اش رو دارید در خریدش شک نکنید.
    SHOK53، mohamad az، Dariush Chegini و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    40

باسلام خدمت همگی دوستان...تعریف این لنز رو زیاد شنیدم....ممکنه دوستان بگن نمونه عکسهای گرفته شده با این لنز رو کجا میشه دید؟ترجیحا با بادی d5200 ... ما که هرچی توی گوگل سرچ کردیم فقط عکس خود لنز رو اورد!!!! دوستان اگه سایتی هست کمک کنن .....سپاس

صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین