صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 51
Like Tree127تشکر

موضوع: Nikon AF-S Micro NIKKOR 60mm f/2.8G ED

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

پیش فرض پاسخ: Nikon AF-S Micro NIKKOR 60mm f/2.8G ED

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    البته شما در مقایسه بین 50 اف 1.4 و 50 اف 1.8 فقط به یک مورد ( همانا شارپنس ) توجه کرده اید.در صورتی که این دو لنز تفاوت های بیشمار دیگری هم دارند.از جمله جنس بوکه و نوع فوکوس و شارپنس در سایر دیافراگم ها ( دیافر اگم 5.6 مثلا ) و موضوع CA و همین طور پراکندگی شارتپنس در این دو لنز متفاوت است.در اف 1.4 علاوه بر Center تصویر حاضیه نیز شارپنس عالی دارد اما در اف 1.8 اینطور نیست و تمرکز بر Center است.همین طور ویگنتینگ متفاوت و .................
    سلام.
    جناب قبادی عزیز! من به جز شارپنس به قیمت هم اشاره کردم و در واقع دلیل پیشنهادم برای نسخه 1.8, قیمت اون بود.

البته حق با شماست. تفاوتهای دیگه هم دارند. شارپنس مرکز در نسخه 1.8 بیشتره. و ویگنتینگ هم کمتر از نسخه 1.4 هست. CA نسخه 1.8 در دیافراگم های بسته تر بهتر از نسخه 1.4 هست. سرعت فوکوس هم تفاوت چندانی نداره.
    وزن 1.8 هم کمتره و جنس بدنه به خوبی 1.4 نداره.
    در مورد نوع فوکوس چیزی نمی دونم.
    من هر دو نسخه 1.4 و 1.8 رو دارم و اغلب مواقع 1.8 رو استفاده می کنم.
    من چون این لنز رو برای پرتره استفاده می کنم شارپنس گوشه ها اونقدر که از یه لنز برای عکاسی لندسکیپ توقع دارم, برام اهمیت نداره.
    هر دو لنز 7 تا دیافراگم دارند و از این لحاظ شکل بوکه اونقدر متفاوت نیست اما به خاطر اینکه 1.4 به اندازه حدود 2/3 استاپ سریع تر از 1.8 هست بوکه نسخه 1.4 در دیافراگم 1.4 نرم تر و عمق میدان کوتاهتر هست.

ببخشید بابت آف تاپیک.
    1986 تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

انتخاب بین نیکور 50mm یا 60mm با اولویت پرتره بعد ماکرو...

با توجه به لنز هایی که دارید، Nikkor 70-200 f2.8 Vr که پرتره ها مخصوصی میتوان با آن گرفت. و Nikkors 16-85 Vr که کیفیت خوبی هم دارد و انتهای فاصله کانونی آن برای پرتره نیز مناسب است.

حال با داشتن این دو لنز ، باید دید چه نوع پرتره هایی مد نظر شما میتواند باشد ، که با دولنزی که دارید به چنین کادری نمیتوانید برسید .

ممکن است دیافراگم باز یا بوکه ای که در چنین دیافراگم بازی بدست خواهید آورد برایتان اولویت باشد . با توجه به لنز های موجودتان من چیز مهم دیگری در 50mm نمیبینم که ممکن است برایتان جالب بوده باشد.

با توجه به اینکه با 50mm هم نمیتوان پرتره ای با کادر بسته داشت. ( به صورت نباید نزدیک شد) با این اوصاف پرایم نیکور 85mm گزینه ای کاربردی تر محسوب میگردد برای پرتره تا 50mm .

باید دید داشتن چه کادری ( بسته ، نیم تنه ، .. ) یاداشتن چه دیافراگمی برایتان در پرتره اهمیت دارد.

با توجه به اینکه برای پرتره گرفتن هم اکنون در مضیقه هم نیستید ( با لنز های خوبی که دارید ) و اینکه با لنز ماکرو 60 هم میشه پرتره گرفت . فکر کنید ببینید برای تهیه لنز جدید ، اولویت ماکرو بهتر است یا اولویت پرتره؟

چون برای ماکروگرافی باید حتما لنز ماکرو داشته باشید. و اگر قصد عکاسی ماکرو دارید فکر میکنم در نهایت یک لنز ماکرو باید تهیه کنید ( راه دیگری نیست ). به صورت کلی من اولویت را در ماکرو دیدم. تا نظر شما چگونه باشد.

موفق باشید

انوش

پی نوشت: بله جناب ابراهیمی عزیز ، موقعی که داشتم این مطلب رو می نوشتم به لنز معکوس هم فکر کردم. اما فکر نمیکنم نتیجه چندان قابل قیاسی با یک لنز ماکرو واقعی داشته باشد. که بشود به صورت جدی به این کار فکر کرد در نتیجه اولویت همچنان لنز ماکرو خواهد بود. ممنون
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Thursday 14 January 2010 در ساعت 16:24
    Mashhadi Vahid، raffi، calligrapher و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها

چون برای ماکروگرافی باید حتما لنز ماکرو داشته باشید. و اگر قصد عکاسی ماکرو دارید فکر میکنم در نهایت یک لنز ماکرو باید تهیه کنید ( راه دیگری نیست ).
    هست.
    لنز معکوس-علیرغم مسائل خاص خودش- یک راه دیگر هست. 50مم اف 1.8 و 18-55مم از لنز های مناسب برای این تکنیک هستند.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    هست.
    لنز معکوس-علیرغم مسائل خاص خودش- یک راه دیگر هست. 50مم اف 1.8 و 18-55مم از لنز های مناسب برای این تکنیک هستند.
    فکر میکنم با توجه به اینکه 55-18 رینگ تنظیم دیافراگم ندارد برای این کار مناسب نباشد. با توجه به اینکه قرار است لنز معکوس بسته شود، دیافراگم همیشه در بازترین حالت خود خواهد بود و عمق میدان بسیار کمتر از آنچه که به یک عکس ماکروی خوب می انجامد. البته مطمئن نیستم حرفم درست باشد و خواهشمندم اگر اشتباه میکنم تصحیح بفرمایید.

ممنون
    آرش شاهکار

كاربر فعال Kourosh Kahal آواتار ها
    تشکر کرده
    9817

برای تنظیم دیافراگم دلخواه در معکوس گرافی دیافراگم را روی عدد مورد نظر تنظیم کنید و در حالی که دوربین
    روشن است لنز را از بدنه جدا کنید.
    raffi و arash1988 تشکر می‌کنند.
    احمق را موافق حماقتش جواب مده مبادا تو نیز مانند او بشوی.
    احمق را موافق حماقتش جواب بده مبادا خویشتن را حکیم بشمارد.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Kourosh Kahal نمایش پست ها
    برای تنظیم دیافراگم دلخواه در معکوس گرافی دیافراگم را روی عدد مورد نظر تنظیم کنید و در حالی که دوربین
    روشن است لنز را از بدنه جدا کنید.
    اگر اشتباه نکنم , این کار فقط در دوربینهای کنن جواب میدهد(یا بهتره بگم در نیکون نمیشود).
    Kourosh Kahal، Anoosh-Em، jebrahim و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    اگر اشتباه نکنم , این کار فقط در دوربینهای کنن جواب میدهد(یا بهتره بگم در نیکون نمیشود).

درود

من چند بار خواستم بنویسم ، بعد فکر کردم آف تاپیک میشه ، اما حالا که شما میگویید در نیکون نمیشود چنین کاری کرد که دیگه بهتر... و موضوع منتفی خواهد بود . تهیه لنز مناسب برای پرتره و ماکرو سوال دوستمان بود اما اگر من خودم چنین سوالی پرسیده بودم و به من پاسخ میدادند یک لنز 50mmبخرم . از این ورش پرتره بگیرم و از اون ورش ماکرو :biggrin: فکر میکردم که زیاد سوال من را جدی فرض نکرده اند. هر چند که چنین کاری شدنی هم باشد.

با توجه به انتخابهایی که دوست ما داشته اند ( لنز های فعلی ایشان )نشان دهنده این است که به دنبال گزینه هایی اساسی هستند نه موقتی و کار راه انداز.

بهتر است کمی برای دوربین و لنز ارزش قائل شویم و چنین رفتاری با آن نداشته باشیم. حتی اگر هم شدنی باشد. این کارها پیامد های بدی خواهد داشت. که اصلا احتیاجی به عنوان کردن ندارد.!

حتی اگر تا آخر عمرم هم نتوانم لنز ماکرو بخرم هیچگاه هیچگاه چنین بلایی بر سر لنز یا دوربینم نخواهم آورد.

با تشکر

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Thursday 14 January 2010 در ساعت 22:30
    1986 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط بهین ناظم رعایا نمایش پست ها
    البته در مونت نیکون چون کنترل دیافراگم مکانیکیه، شما هر دیافراگمی رو که انتخاب کنید وقتی لنز رو جدا میکنید، دیاف در بسته ترین حالت قرار میگیره و حالا میزان دیافراگم بسته به این داره که چقدر اونو با دست یا وسیله ایکه پشت زبانه دیافراگم لنز قرار میدید ( مثلا 1-2 تا چوب کبریت ) باز نگه دارید. بنابراین انتخاب دیافراگم وقتی که لنز به حالت عادی روی بدنه بسته شده در برند نیکون بی فایده است.
    اما در برند کانن یا المپوس شما میتونید دوربین رو در حالت Aperture priority ویا Manual قرار بدید، دیافراگمو انتخاب کنید، دکمه DOF preview را فشار بدین تا دیافراگم بسته بشه و در حالیکه همچنان دکمه DOF preview را فشرده نگه داشته اید لنز رو از بدنه جدا کنید. در اینحالت دیافراگم به میزان از پیش تعیین شده بسته باقی میمونه.
    ماکروگرافی
    Kourosh Kahal تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12234

درود

برای انتخاب بین ماکرو نیکون : AF-S NIKKOR 60mm f/2.8G ED و 105mm VR

برای ماکرو گرافی ، با اولویت شارپنس ، بزرگ نمایی بیشتر و کمتر فاصله فوکاس با سوژه ، و گرفتن نمونه پرتره های مخصوصی که با این لنز ها دیدم کدام رو پیشنهاد میکنید؟ آیا 105 mm در موارد یاد شده انتخاب بهتری است؟ اگر بنا باشد فقط یکبار یک انتخاب داشته باشم برای ماکرو...

با سپاس

انوش
    viva_utopia تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12234

درود

برای بالا آمدن تاپیک م، مثل اینکه کسی متوجه پست من نشده. ضمنا با 105 ماکرو میشه پرتره هم گرفتن چون هر چی دیدم همه با 60 mm بوده

منتظر تجربیات دوستان هستم

انوش

صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین