صفحه 1 از 148 1 2 3 4 5 11 51 101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

پیش فرض لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

راستش از دوستان كسي لطف ميكنه بگه تفاوت سريهاي Standard zoom, High Power zoom, DX Nikkor چيه.

مثلا حداكثر زومي كه تو سري high power zoom هست معادل 4X هست. در حاليكه تو سري DX Nikkorهم كه نگاه ميكني 11X Zoom وجود داره.

اگه در مورد لنزهاي Tele photo هم توضيح بدين و كاربردشون, كه ممنون ميشم.
    ویرایش توسط adeliry : Wednesday 9 November 2005 در ساعت 00:35
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

تشکر کرده
    912

افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

با اجازه اساتید من جسارت میکنم که جواب بدم.
    به لنزی که فاصله کانونی آن تقریبا برابر با قطر فیلم مورد استفاده باشه لنز نرمال می گویند. بنابر این در دوربین های 135 میلیمتری که 24*36 هستند باید ارای فاصله کانونی 50 میلیمتر باشد. تصویری که از لنز نرمال بدست میاد خیلی نزدیک به چشم انسان هست. (البته در dSLR ها و DigiCam ها به خاطر سنسور کوچک تر باید فاصله کانونی رو در Crop Factor اون سنسور ضرب کنی. برای اطلاعات بیشتر به مقالات تو سایت رجوع کن)
    لنز هایی که فاصله کانونی بزرگی دارند تله فتو نامیده میشه. مثل EF 200-70 mm .کاربرد این لنز ها در عکاسی خبرنگاری، ورزشی و البته پرتره های وحشتناک!!!
    من در مورد لنز های Nikon چیزی نمی دونم. اما فکر کنم اگه تو بخش مقاله ها جستجو کنی حتما نکات خوبی بدست میاری.
    ویرایش توسط Daruosha : Tuesday 15 November 2005 در ساعت 02:06

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

لنزهای سری Dx برای دوربینهای نیکون با سایز سنسور Dx که ضریب برش آن 1.5 است طراحی شده است. دراین لنزها بخاطر اینکه از لحاظ فنی مشکلات لنزهای فول فریم کمتر است، یعنی نگرانی در مورد تاریک شدن گوشه ها و عدم وضوح در کنارهای کادر کمتر است و بیشتر تصویر در مرکز دایره تصویر لنز ثبت میشودف سازندگان می توانند با خیال راحت فواصل کانونی بالاتر از حد عادی را استفاده نمایند، در صورتی که چنین لنزی بر روی دوربین فول فریم یا نگاتیوی در فاصله کانونی بالا ایجاد تصویری با گوشه های تاریک می کند.
    کلا در دوربینهای دیجیتال Slr که ضریب برش دارند، داشتن لنزی با تله بالاتر یکی از مزایای قابل ذکر نسبت به نگاتیوی یا فول فریم است، ولی برعکس، همین مشخصه یک عیب هم هست و آن زمانی است که شما دنبال یک لنز واید می گردید، مثلا یک لنز واید 28 روی دوربین دیجیتال با ضریب برش 1.5 یا 1.6 تبدیل به یک لنز تقریبا نرمال می شود.

تشکر کرده
    912

ممنون از جوابها تون. ميشه لطف كنيد و به يه سري مقالات كه توضيحات مفصل تري در اين ارتباط و تقسيم بندي و تعريف هر سري از لنزها دارند, لينك بديد.
    (مخصوصا كه مطالبشون با توجه به سايز سنسورهاي دوربينهاي ديجيتال توضيح داده شده باشه(
    افشين دليري

كاربر همراه
    تشکر کرده
    16

پیش فرض لنز براي دوربينهاي نيكون

دکتر تبريک بابت اون کادر کوچيک پايين نوشته هات! اما يه چيزي ... فک نمي کنيد اين فروم ديگه داره بي طرفي خودشو از دست مي ده !!! حالا ما هي بگيم اين 350دي يه جوريه مگه کسي تو کتش مي ره با اين اوضاء امضائات؟! به قول امير خبري از امين نيست!
    راستي دکتر، اين 18-70 رو کاش نمي گرفتي! البته اين توصيه منه ها ولي بنظرم يه 28-200 يا حتي لنزهاي سيگما تو اين رده کيفيت مي تونست کاربردي تر باشه. اينو گمونم به اميرم گفتم ولي گويا يخورده تاخير دارم، شايدم شماها دليل محکمي داريد! آرش، بنظرت کيفيت اين 28 دويستت با 18-70 چقدر تفاوت داره؟ اصلن قيمتش طوري هست که بشه مقايسه شون کرد؟
    ویرایش توسط behtash : Wednesday 16 November 2005 در ساعت 13:08
    M.Behtash

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

متاسفانه 18-70 کیت دی هفتاد هیچ وقت اونقدر دستم نبوده که بخوام دقیق با لنزهای دیگم مقایسش کنم... و اینقدر هم درگیر انتخاب 18-70 یا 18-55 2.8 سیگما بودم که آخر سر 18-200 اومد! و انتخاب من هم معلومه!

اما اصولا لنز کیت نیکون خیلی لنز خوبیه... و به گمان من برای کسی که قراره یه لنز داشته باشه انتخاب بهتری نسبت به 28-200 میباشد!

اونهم بخاطر احترام فراوانی که برای لنز واید قائل هستم!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    16

در مورد ارادت به لنز وايد منو هم شريک بدون آرش! اما اگه يه وايد فيکس با کيفيت بالا داشته باشي بهتر نيست؟ حالا سواي بحث ماليش!!

کلن نظر دي هفتاديم اينه که کمتر کسي مي تونه با داشتن 18-70 به فکر يک يا دو لنز ديگه نيفته. پس چه بهتر که به اين مسئله موقع خريد دقت کنيم.(آش خاله اس ديگه يه جورايي!) ممکنه بعدها مثه من دلتون نياد اونو بگذاريد کنار و مانعي بشه براي خريد لنزهاي جذاب بعضن فيکس! مجددا سواي بحث ماليش!!!
    منظورمو رسوندم؟!
    M.Behtash

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

بهتاش جان راجع به لنز D70 با نظر شما موافق نيستم، اين لنز قند و عسل است! واقعا راضيم ازش، البته با اين دوربين خيلي لنز هاي زيادي به كار نبرده ام، اما مطمئنم كه از قابل قبول بسيار بالا تر است، مثلا مطمئنم كه از 120-24 شارپتر است، و از بقيه لنزهاي كيتي كه ديده ام، مخصوصا كه Af-s هم هست.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

بهتاش جان

خیلی راحت میشه فهمید که این لنز بسیار نیکوست!
    چرا؟

کلن نظر دي هفتاديم اينه که کمتر کسي مي تونه با داشتن 18-70 به فکر يک يا دو لنز ديگه نيفته
    اصولا این حرف شما اشکال داره؟ چرا؟

چون عموم دوستانی که دی هفتاد دارن! فقط از همون لنز استفاده میکنن! ولی عموم دوستانی که 300 دی و یا 350 دی دارن لنزهای دیگری هم دارن! کافیه یه دوری تو فروم بزنی!
    حالا این عیب محسوب میشه؟ که لنزی کیفیت خوب و رنج جذابی داشته باشه که آدم دلش نیاد لنز دیگری بخره؟(یا خیلی سخت بتونه لنز دیگه ای انتخاب کنه؟)

اما اگه يه وايد فيکس با کيفيت بالا داشته باشي بهتر نيست؟ حالا سواي بحث ماليش!!
    اگر سوای بحث مالی بخواهیم بحث کنیم! ایده من اینه که کل لنزهای سیگما و نیکون رو + 28-105 تامرون رو خوبه داشته باشیم!
    اما اگر با توجه به مسایل مالی بخواهیم بحث کنیم ؟ کلا من لنزهای زوم رو خیلی مهم میدونم.... امکان فوق العاده ای برای عکاسی محسوب میشه.... اما لنزهای فیکس و با کیفیت بالا و دیافراگم باز ابزار بسیار مهمی هستن... ولی به نظر من انتخاب بعدی محسوب میشن!
    یعنی الان من دارم روی یه واید 20- یا 24 فیکس فکر میکنم و یه 105 ماکرو....
    که لنزهای زوم خودم رو تکمیل کنم... با 3 لنز فیکس (20 -50 -105) که الان فقط لنز 50 رو دارم....
    و این لنزها فقط در مواقع خاص استفاده میشن... وقتی کیفیت خیلی مهمه... عمق میدان خاص و یا نیاز دیافراگم باز و .... مواردی خودت بهتر میدونی....
    اصولا تعویض لنز مصیبت بزرگیه!
    لنزهای فیکس مال اوقات خاص هست که 3 پایه هم همراه داری!
    saeedtz تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 1 از 148 1 2 3 4 5 11 51 101 ... آخرینآخرین