صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19

موضوع: مشکل شارپ عکس

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

پیش فرض مشکل شارپ عکس

سلام دوستان :)

می خواستم بدونم علت اینکه در اتلیه از سوژه دو تا عکس میگیرم بدون انکه تغییراتی در تنظیمات دوربین بوجود بیارم یکی از عکس ها شارپ هست و دیگری نیست چی میتونه باشه . ؟!!!

بعبارتی حتی نه تغییر در نور و نه تغییر در دوربین .

این اتفاق در فاصله های کانونی مختلف هم می افتاد در ضمن سرعت روی 250/1 می باشد دو یاف هم همیشه ثابت مثلا 8 بوده . ممنون می شم راهنمایی کنید .:)
    اسدالله مداح

كاربر همراه Ali Shaterian آواتار ها
    تشکر کرده
    508

پیش فرض پاسخ: مشکل شارپ عکس

سلام
    جناب مداح ممکنه از عدم فوکوس صحیح باشه؟
    5D Mark II , 40D
    24-70 f2.8 , 70-200 f4 IS
    علی شاطریان

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

جواب سوال شما رو ما نمي تونيم بديم. بايد كارآگاه پوارو بده :biggrin:

از شوخي گذشته بايد ديد كه شما براي هر دو شات جداگانه فوكوس انجام مي ديد يا نه ؟

ممكنه سوژه كمي در اين فاصله جابجا بشه.

امكان دوم اينه كه خيلي با فاصله ي زماني كم عكس مي گيريد و به نور ( فلاش يا .... ) اجازه ي شارژ كامل مجدد نمي دهيد ؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

شايد فوكوس دستي انجام ميدهيد و سوژه حركت ميكند و از فوكوس خارج ميشود....

با نظر فرهاد هم موافقم شايد اجازه ي شاژ به فلاش ها نميدهيد...

بعد يك سوال دياف 8 براي ژراره زياد تنگ نيست؟
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

اسد عزيز و لذيذم،* اون چيزي که تلفني گفتي،* يه جورايي بوداره، يعني ممکنه سيستم فوکوس چرخشي بدنه دوربينت رو داغون کرده باشي (بابا بي انصاف! دو ساله داري از لنز بدون موتور توي آتليه، اونم با اون حجم کار شما، استفاده ميکني،*در عجبم که دوربينت هنوز شاتر ميزنه!).
    در اولين فرصت دوربينت رو با يک لنز swm تست کن.

اما ميشه به چيزهاي ديگه هم که دوستان گفتند شک کرد.

جناب قبادي، استفاده از ديافراگم 8 و تنگ تر در استوديو امري بسيار طبيعي است و اصولاً از شيريني کار در استوديو،*وجود نور فراوان است.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

دوستان سلام :)
    ممنون از راهنمایی هایی که کردید .

فرهاد عزیز من برای هر شات فکوس جداگانه انجام می دم . در ضمن از سوژه هم خواستم که در حین عکسبرداری نقش مجسمه رو بازی کنه (چون سوژه شاگرد خودم بود .زورم به این بنده خدا رسیده . :biggrin: ) . همچنین فاصله زمانی را رعایت می کنم فرهاد جان . اگه دوربین و فلاشه ها اماده نشه که نمی شه عکس گرفت .! :)

کاوه جان من از فکوس دستی استفاده نمی کنم . دیاف هشت هم حداقل دیافی هست برای عکاسی پرتره در اتلیه .اصولا تو اتلیه من بین 8 تا 13 می گیرم . علما می گن 8 تا 16 بهترین دیافه .

امیر جون چطوری ؟ تو دیگه چرا من که گفتم یه 18-17 نیکور پیدا کن خریدارم (می دونم سرت شلوغه ) باور کن به آقای قدیری هم پست دادم بنده خدا گفت یکی داریم در حد نو است . خودت منو که می شناسی زیاد با دست دو میانه ام خوب نیست . البته چند بار زنگ زدم نورنگا رگفتم با آقای قدیری کار دارم هر بار (گفتند)به شکلی نشد!!!!!!!!!

در ضمن فکر کنم توتاپیک لنز های با ارزش گفتم دو ماه دیگه دارم می ام تهران برای خرید لنز و دوربین . بازم می گم دنبال 18-70 نیکور و 18-200 وی ار نیکور هستم و در مورد دوربین هم تا الان که قصد دی 200 رو دارم . اگه قیمت دارین بگید تا من هم حساب دستم بیات . گرچه فکر کنم حدود 2/5 برام آب بخوره . (کا بچه آبادانی؟)

و در اخر طرف بلد نیست عکس بگیره 18-200 ور ار نیکور می خواد .(سی مو . سی ای ):biggrin:
    اسدالله مداح

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط 1348346 نمایش پست ها
    دوستان سلام :)
    ........... . همچنین فاصله زمانی را رعایت می کنم فرهاد جان . اگه دوربین و فلاشه ها اماده نشه که نمی شه عکس گرفت .! :)
    سلام

خوب من نمي دونم شما از چه نوع فلاش هايي استفاده مي كنيد. هر چند بايد حدس مي زدم وقتي گفتيد آتليه از فلاش باتري خور استفاده نمي كنيد.

خيلي از فلاش هاي باتري خور در نيمه ي راه شارژ هم قابل تخليه شدن اند و در اين موارد ممكنه اون مشكل پيش بياد كه البته معمولن هم باعث آندر اكسپوزد شدن عكس مي شن تا فلو .

تشکر کرده
    14101

سلام....

جناب قبادي، استفاده از ديافراگم 8 و تنگ تر در استوديو امري بسيار طبيعي است و اصولاً از شيريني کار در استوديو،*وجود نور فراوان است.
    دیاف هشت هم حداقل دیافی هست برای عکاسی پرتره در اتلیه .اصولا تو اتلیه من بین 8 تا 13 می گیرم . علما می گن 8 تا 16 بهترین دیافه
    باز هم چیز های خوب و تازه یاد گرفتم ، ممنون ....

مثل همیشه این فروم آدم رو هدایت میکنه و پی به اشتباه خودمون میبریم...

جناب مجبی ممنون ، مثل همیشه لطف کردید....

میدونیدمن یک ذهنیت دیگه داشتم ، فکر میکردم توی استودیو برای اینکه بگراند بلور بشه و صحنه ی زیبایی داشته باشیم بادی عمق مثدان رو تا جایی که میشه کم کنیم و از دیاف های باز استفاده کنیم ، جناب محبی اگر امکان داره یکمی بنده رو راهنمایی کنید ، آیا بلور بودن بگراند الزامی است و یا اینکه باید عمق میدان متوسطی داشته باشیم و از دیاف تنگ تر استفاده کنیم....

سپاسگذارم...
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Ali Shaterian آواتار ها
    تشکر کرده
    508

سلام
    با اجازه از جناب محبی

کاوه جان من در دیاف 8 و 11 لنزم به بیشترین حالت شارپنسی می رسم که در ثبت جزئیات چهره بیشتر بهم کمک میکنه. البته میگن برای پرتره از خانمها دیاف باز باشه بهتره . فکر کنم به این خاطره که آنها دوست دارند کمتر جزئیات پوست در چهره نمایان بشه. (البته میدونی که در فتوشاپ همه چیز قابل تغییره)
    برای بلر شدن بک نکته ای که اشاره کردی درسته ولی فکر نمی کنم برای استودیو باشه بیشتر برای پرتره های outdor تاثیر داره. اصولا برای محو بکگراند به غیر از دیافراگم , فاصله کانونی و فاصله تا سوژه هم تاثیرگذاره.
    با لنزهای فیکس بدلیل اجرای بوکه نتیجه بهتر میشه.
    5D Mark II , 40D
    24-70 f2.8 , 70-200 f4 IS
    علی شاطریان

تشکر کرده
    14101

سلام...

ممنون علی جان...

با اینکه بهترین شارپنس در 2 یا 3 استپ دیاف بسته ترامکان پذیره کلملا موافقم ، من هم اکثرا یکی دو استپ دیاف رو میبندم و در حدود 6.3 به بالا تا 11 شارپنس خوبی دارم...

با موضوع دیاف باز درباره ی خانم ها هم موافقم...

بوکه ی لنز های فیکس رو هم که نگوووووووو...

اما وقتی دیاف 8 باشه وقتی روی سوژه فوکوس کنیم به نظرم تا یکی دو متر پشت سوژه شارپ باشه ، اینطور نیست ؟

در یک تاپیک دیگه هم از جناب محبی ابعاد استودیو رو پرسیده بودم ، متاسفانه ندیدند اون تاپیک رو.

اگر اینطور باشه باید بگراند با سوژ] فاصله ی زیادی داشته ابشه...یکمی راهنمایی لطفا؟ بگراند شارپ زیاد دلنشین نیست ( به نظر من البته ) چاره چیست ؟
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین