صفحه 6 از 15 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 149
Like Tree105تشکر

موضوع: مرور لنز Sigma 18-200 OS

كاربر همراه shahin79 آواتار ها
    تشکر کرده
    340

پیش فرض پاسخ: مرور لنز Sigma 18-200 OS

نقل قول نوشته اصلی توسط jahanpour نمایش پست ها
    سیگما لرزشگیر داره و تامرون نداره. منظورتون اینه که با توجه به اینکه دوربین من لرزشگیر داره مدل سیگما برای دوربین من توجیه اقتصادی نداره؟
    پس چه موردی مد نظرتونه؟
    سیگما از لنز 200-18 دو نسخه داره، یکی با لرزه گیر که جدیدا وارد بازار شده با قیمت 520 و یکی بدون لرزشگیر که فکر کنم حدود 300 باید باشه، ولی این طور که من شنیدم این لنز جدید علاوه بر لرزشگیر، از لحاظ اپتیکی نیز بهبود پیدا کرده، من خودم اون لنز قدیمی رو تست نکردم و نمیدونم ، اینو به خاطر این میگم که اگه این تفاوت زیاد محسوس نباشه، دیگه شما دلیلی نداره این لنز جدید رو بخرید ;)

قیمت تامرون رو ندارم، ولی یه پرس و جو کنید بینید شاید تامرون با مونت پنتاکس موجود باشه، اگر نبود، شاید 200-18 قدیمی سیگما رو با مونت پنتاکس سیگل داشته باشه

پ.ن. من خودم تنها دلیلی که این لنز رو خریدم داشتن لرزه گیر بود، وگرنه میرفتم سراغ 70-17 و 200-70 تا این رنجم کامل بشه( البته با توجه با شرایط مالی خیلی طول میکشید :( )
    jahanpour تشکر می‌کند.
    شاهین عسگری جاوید
    Canon EOS 30D - SIGMA 18-200mm f3.5-6.3 DC OS - Canon EF 50mm f1.8 II

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

شما چند مشكل دارید....!

اول اینكه سیگمای لرزه گیر دار با مونت پنتاكس در بازار وجود ندارد ( هنوز در بازار جهانی هم عرضه نشده )

دوم اینكه لنز قدیمی تر سیگما 18-200 از نظر اپتیك به هیچ وجه لنز مناسبی نیست.اما لنز جدید از نظر ساختار اپتیكی كاملا متفاوت است.....( این نكته باعث شد كه بنده لرزه گیر دار را پیشنهاد بدهم )

بعد اینكه 18-250 تامرون در بازار ایران حتی برای مونت كنون گیر نمی آید چه برسد به مونت پتناكس...( مگر اینكه در خارج از كشور كسی رو داشته باشید )

اما 18-250 لنز خیلی خوبی است...و بسیار با ارزش و بالاترین واید زوم دنیا است.اما از 160 و یا 170 به بعد تصاویر بشدت سافت میشود....

بنده از نظر اپتیك 18-200 سیگما لرزهگیر دار را پیشنهاد میدهم.....

نه به دلیل لرزه گیر بلكه اپتیك.....

اما در همان برند پنتاكس لنز های خوبی وجود دارد....

شاید خرید 2 لنز برایتان بهتر باشد......

لرزه گیر بدنه ی پتناكس در تست ها تا 2 استاپ تاثیر را ثبت كرده است ، لرزه گیر های لنز تا 4 استاپ و سونی هم تا 3 استاپ......( فقط برای اطلاعات عمومی )

اما اگر 18-250 را گیر بیاورید لنز بسیار خوبی است....( تا 200 م م ) از آن به بعد هم خوب است اما نه مثل رنج پایین 200 م م...

امكان تهیه دارید حتما تهیه كنید....!
    jahanpour تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    شما چند مشكل دارید....!

اول اینكه سیگمای لرزه گیر دار با مونت پنتاكس در بازار وجود ندارد ( هنوز در بازار جهانی هم عرضه نشده )

دوم اینكه لنز قدیمی تر سیگما 18-200 از نظر اپتیك به هیچ وجه لنز مناسبی نیست.اما لنز جدید از نظر ساختار اپتیكی كاملا متفاوت است.....( این نكته باعث شد كه بنده لرزه گیر دار را پیشنهاد بدهم )

بعد اینكه 18-250 تامرون در بازار ایران حتی برای مونت كنون گیر نمی آید چه برسد به مونت پتناكس...( مگر اینكه در خارج از كشور كسی رو داشته باشید )

اما 18-250 لنز خیلی خوبی است...و بسیار با ارزش و بالاترین واید زوم دنیا است.اما از 160 و یا 170 به بعد تصاویر بشدت سافت میشود....

بنده از نظر اپتیك 18-200 سیگما لرزهگیر دار را پیشنهاد میدهم.....

نه به دلیل لرزه گیر بلكه اپتیك.....

اما در همان برند پنتاكس لنز های خوبی وجود دارد....

شاید خرید 2 لنز برایتان بهتر باشد......

لرزه گیر بدنه ی پتناكس در تست ها تا 2 استاپ تاثیر را ثبت كرده است ، لرزه گیر های لنز تا 4 استاپ و سونی هم تا 3 استاپ......( فقط برای اطلاعات عمومی )

اما اگر 18-250 را گیر بیاورید لنز بسیار خوبی است....( تا 200 م م ) از آن به بعد هم خوب است اما نه مثل رنج پایین 200 م م...

امكان تهیه دارید حتما تهیه كنید....!
    كاوه ی عزیز
    خیلی ممنون از راهنماییت. حالا كه محبت میكنی جواب میدی من هم بیشتر می پرسم. معمولا لنزهایی كه با پتاكس به فروش میره 55-18 و 200-50 پنتاكس هستند كه روی هم 365 تومان درمیاد كه خیلی هم مناسبه.
    حالا اگر دوست من هم بخواد این دوربین را بخره نظرتون راجع به این انتخاب لنزها چیه؟ 35-18 پنتاكس و 300-28 سیگما كه روی هم 445 تومان در میاد. شاید این انتخاب دومی این مزیتو داشته باشه كه خیلی وقتا همون لنز دومی سیگما دامنه مناسب كافی مثلا برای یك مسافرت را داشته باشه.
    اما در مورد سفارش خرید از خارج اگر مشكلی نداشته باشم و بخوام یك تك لنز پر دامنه را داشته باشم همین تامرون 18-250 مونت پنتاكس توصیه ی نهایی شماست؟
    البته اگر كل خرید در هر حالت زیر 500$ دربیاد خیلی بهتره.

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط jahanpour نمایش پست ها
    كاوه ی عزیز
    خیلی ممنون از راهنماییت. حالا كه محبت میكنی جواب میدی من هم بیشتر می پرسم. معمولا لنزهایی كه با پتاكس به فروش میره 55-18 و 200-50 پنتاكس هستند كه روی هم 365 تومان درمیاد كه خیلی هم مناسبه.
    حالا اگر دوست من هم بخواد این دوربین را بخره نظرتون راجع به این انتخاب لنزها چیه؟ 35-18 پنتاكس و 300-28 سیگما كه روی هم 445 تومان در میاد. شاید این انتخاب دومی این مزیتو داشته باشه كه خیلی وقتا همون لنز دومی سیگما دامنه مناسب كافی مثلا برای یك مسافرت را داشته باشه.
    اما در مورد سفارش خرید از خارج اگر مشكلی نداشته باشم و بخوام یك تك لنز پر دامنه را داشته باشم همین تامرون 18-250 مونت پنتاكس توصیه ی نهایی شماست؟
    البته اگر كل خرید در هر حالت زیر 500$ دربیاد خیلی بهتره.
    ببینید...

شما با یك بدنه ی خوب و تعدادی لنز متوسط هیچ گاه به نتیجه ی دلخواه نمی رسید.

به نظرم بنده شما اگر قصد عكاسی دارید بیشتر بر روی لنز های خوب و با كیفیت سرمایه گذاری كنید تا بدنه ...

خرید لنز های متوسط برای رفع نیاز های آنی بد نیست اما در دراز مدت به نتیجه ی خوبی نمیرسید.

شما یك لنز همه كاره نیاز دارید و می خواهید از باز و بسته كردن لنز خلاص شوید.بودجه ی شما هم در حدود 500 دلار است.با این بودجه انتخاب های معمولی خواهید داشت.

لنز 18-55 پنتاكس مثل اكثر لنز های كیت كیفیت متوسطی دارد ( قطعا كیفیت بسیار بیشتری از كنون و نیكون ) این لنز هرچه باشد ساخته ی پتناكس است ولی قیمت چندانی ندارد و یك لنز كیت است.لنز های كیت كیفیت اپتیكی عالی ندارند.

50-200 هم برای كسی كه نمی تواند زیاد خرج كند لنز خوبی است و كارهای شما را راه می اندازد

اینكه چه لنزی مناسب است فقط به شما ربط دارد.مثلا بنده اگر یك لنز واید بر روی دوربینم باشد محال است آن را باز كنم . چرا كه به هیچ وجه نیازی به لنز تله احساس نمی كنم.حالا شما به تله نیاز دارید و یا واید یك بحث شخصی و سلیقه ای است.اما برداشت بنده از شما این است كه بیشتر تله را می پسندید.

خوب حالا كه به تله تمایل دارید همان 18-55 را برای كارهای معمولی تان نگه دارید و یك لنز تله ی خوب ( شاید همان 500 دلار ) بخرید.یك لنز كه از هر نظر مناسب باشد.

در همان برند پنتاكس لنز ارزان قیمتی تله ای وجود دارد كه بد نیست smc P-FA J 75-300mm F4.5-5.8 AL به نظرم برای شما مناسب باشد....در حدود 200 دلار....

اما 50-200 از این لنز بسیار بهتر است....

تركیب 50-200 و 18-55 از نظر اپتیكی به نظرم بهتر است.
    28-300 سیگما هم یك لنز خوب و كار راه انداز است اما نباید انتظار فراوانی از آن داشته باشید....

در مورد تامرون هم اگر امكان خرید دارید میتواند از بسیاری جهات بهتر باشد ، هم اینكه شما یك لنز دارید و نیازی به باز و بسته كردن نیست و هم اینكه رنج كاملی را شامل میشود....

فقط باید گرش بیاورید.در ایران بدنبالش نباشید ، اگر كسی را در خارج از كشور داردی بی درنگ همین را بخرید....
    jahanpour تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    18

كاوه عزیز
    بسیار متشكرم. لینك لنز را پیدا كردم.

http://www.nextag.com/Tamron-Zoom-Wi...30F89D0424801E

http://www.nextag.com/pentax-tamron-lens/search-html
    امیدوارم بتونه برام پیداش كنه و صحیح و سالم بدستم برسونه.
    ویرایش توسط jahanpour : Wednesday 15 August 2007 در ساعت 17:51

كاربر همراه Kavan آواتار ها
    تشکر کرده
    2701

شاهین جان خوب لنز خودتو خریدیو داری باهاش حال می کنی:::big grin:::
    بابا یه احوالیم از فقیر فقرا بپرس...
    به خدا با چند تا عکس از این لنز ملوست ما راضی میشیم هااااا
    کاوان (بهرام) نصراله بیگی
    My flickr
    My Instagram

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

خب این امکان برایم فراهم شد تا Sigma 18-200 OS را یکی دو روزی تست کنم. از مسعود عزیز و مهدی عزیز بابت اینکه این لنز را در اختیارم قرار دادند تشکر می کنم.
    بدیهی است که این آزمون بیشتر تجربی است تا علمی و بیشتر مقایسه ای است بین این لنز و Sigma 17-70 نه به منظور مقایسه برای تعیین برتری (که اصولا مقایسه این دو لنز از این دید بی معنی است). فقط به این دلیل که لنزی بود که داشتم و اکثر دوستان با مختصات کمی و کیفی 70-17 آشنایی دارند.

امیدوارم نمونه عکسها را تا آخر وقت امروز آماده کنم

خب صاف بریم سر اصل و اهم مطالب:

سرعت فوکوس 70-17 در زیر نور یک لامپ 200W (بدون مانع و تنها منبع نور) در حدود 3 متری سوژه (اسکناس 2000 تومانی) در مقایسه با 200-18 در فاصله کانونی و دیافراگم برابر و از موقعیت فوکوس بینهایت به سمت فوکوس، بسیار سریعتر و دقیق تر است.

عملکرد OS کاملا خوب و قابل قبول است. البته در هنگام فعال شدن و غیر فعال شدن (وقتی دکمه شاتر را تا نیمه فشار داده و سپس رها می کنیم) لگد میاندازد (پرش تصویر هنگام درگیر شدن و صداهایی هنگام فعال و غیر فعال شدن) تا یادآوری کند : This is SIGMA .

حداکثر گشادگی دیافراگم در فواصل کانونی مختلف به ترتیب زیر محدود می شود:

فاصله کانونی: 200 . 140 . 80 .. 50 .. 35 .. 22 ... 18
    دیافراگم: ......6.3 - 6.3 - 5.6 - 5.0 - 4.5 - 4.0 - 3.5

یعنی بعنوان مثال از 140mm تا 200mm دیافراگم 6.3 بیشتر (عدد کمتر) را نخواهید داشت.

در نمونه عکسهایی که قرار خواهم داد از چند تا واژه من در آوردی استفاده کرده ام که اینجا توضیح می دهم :

With Shake = عمدا دوربین را در محور عمودی (بالا-پایین) لرزانده ام.
    Without Shake = نهایت سعی را کرده ام (حبس نفس و تمرکز و هیپنوتیزم و این حرفها) تا دوربین لرزشی نداشته باشد.
    Unstable = وضعیتی که عکاس نتواند از بدن بعنوان تکیه گاه (معمولا برای آرنج دست چپ) برای تثبیت تصویر استفاده کند.

عکسها در کراپ 100% هستند. JPEG گرفته شده و هیچگونه پست پروسسی اعمال نشده است.

نتیجه نهایی و نظر شخصی ام را پس از قرار دادن عکسها عرض میکنم.
    ویرایش توسط infinity : Monday 20 August 2007 در ساعت 07:34
    Hwt، Kaveh Ghobadi، AliMohammadi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

تشکر کرده
    14101

هادی جان منتظریم.....!
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    4379

با عرض معذرت از تاخیرم. باقی عکسها رو هم آپلود میکنم . متاسفانه یکی از عکسهای مهم فوکوس دقیقی نداره.
    در نمونه زیر لرزشگیر 200-18 روشن بود که عملا در سرعت 250/1 ثانیه در فاصله کانونی 70 تاثیر خاصی ندارد.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط infinity : Tuesday 21 August 2007 در ساعت 15:18
    Kaveh Ghobadi، shahin79، masoudhzb و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

تشکر کرده
    4379

1/6 - f/6.3 - iso 100 - 200mm
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    نادر، shahin79، Ali Shaterian و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

صفحه 6 از 15 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین