صفحه 7 از 15 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 149
Like Tree105تشکر

موضوع: مرور لنز Sigma 18-200 OS

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

پیش فرض پاسخ: مرور لنز Sigma 18-200 OS

فوکوس 70-17 در این نمونه دقیق نیست . :(

بعدا نمونه های 50 و 18 میلیمتر را قرار خواهم داد.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Kaveh Ghobadi، نادر و hajmohammad تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

تشکر کرده
    4379

باز هم از دوستان پوزش میخواهم که کارم غیر دقیق و غیر علمی است. و بسیار عجولانه و دور از حداقل های ذهنی ام.
    نبود وقت کافی ، منبع نوری مناسب و خرابی بورد اصلی کامپیوترم (و در نتیجه عدم امکان کنترل بلافاصله فوکوس عکسها) از مهم ترین دلایل است. :confused:
    هادی هژیرآذر

كاربر همراه shahin79 آواتار ها
    تشکر کرده
    340

هادی جان،
    از بابت تستها ممنون، ولی تو رو خدا تو هم دیگه مارو نا امید نکن، اگه دیدی خیلی این لنزه ضعف داره به روم نیار، چون هنوز از شوک 40D بیرون نیومدم :confused:
    ولی من هم قرار بود با علی شاطریان یه تستی با 70-17 بکنم که گویا شما زحمتشو کشیدی، حالا اگه این لنز رو خواستی واسه تست بیشتر، ما در خدمتیم ( فعلا که این روزها با شنیدن این خبرها دستو دلم به عکس گرفتن نمیره :::big grin::: )
    خدارو شکر که کنون با این تجهیزات لنز 200-18 IS دار رو معرفی نکرد، وگرنه من دق میکردم
    شاهین عسگری جاوید
    Canon EOS 30D - SIGMA 18-200mm f3.5-6.3 DC OS - Canon EF 50mm f1.8 II

تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط shahin79 نمایش پست ها
    هادی جان،
    از بابت تستها ممنون، ولی تو رو خدا تو هم دیگه مارو نا امید نکن، اگه دیدی خیلی این لنزه ضعف داره به روم نیار، چون هنوز از شوک 40D بیرون نیومدم :confused:
    ولی من هم قرار بود با علی شاطریان یه تستی با 70-17 بکنم که گویا شما زحمتشو کشیدی، حالا اگه این لنز رو خواستی واسه تست بیشتر، ما در خدمتیم ( فعلا که این روزها با شنیدن این خبرها دستو دلم به عکس گرفتن نمیره :::big grin::: )
    خدارو شکر که کنون با این تجهیزات لنز 200-18 IS دار رو معرفی نکرد، وگرنه من دق میکردم
    خواهش میکنم.
    این لنز هر چقدر ضعف داشته باشه از 55-18 بدتر نیست و دیده ایم که با اون لنز کیت چه عکسهای زیبایی گرفته شده است.
    هرگز قرار نیست 200-18 شارپتر از 70-17 باشد، همانطور که قرار نبوده 135-28 معروف از 135 فیکس شارپتر باشد!
    البته من متوجه هستم که قضیه دق کردن شما مزاح است، اما از شوخی گذشته من وقتی دق میکنم که می بینم یکنفر با یک دوربین کامپکت چلغوز عکسی گرفته است که بنده با این آفتابه لگن هفت دست، شام و ناهار هیچی، نگرفته ام.

من اگر محدودیت مالی و اولویت خرید لنز نداشتم حتما این تنها گزینه لرزه گیر دار با دامنه کانونی بزرگ را برای مواقعی که حال و حوصله بارکشی نیست، میخریدم. (و الان هم قطعی نیست که نخرم!)

به این بیاندیشید که درب کمپانی Canon تخته نخواهد شد و حالا حالاها قصد خالی کردن جیب ما را دارد، پس روزی 40D داران از آمدن 50D در شوک خواهند بود و این داستان همینطور ادامه دارد.

برگردیم به 200-18
    به نظر من: " لنز مناسبی است با لرزشگیری موثر. ای کاش اپتیکی بهتر داشت و فوکوسی سریعتر و دقیقتر و دیافراگمی گشادتر! "
    خیلی مایل بودم شرایط مقایسه اش با Nikkor 18-200 فراهم میشد.
    shahin79، pouya1 و ajjadesa تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

خیلی مایل بودم شرایط مقایسه اش با Nikkor 18-200 فراهم میشد
    ایضاَ بنده ... ولی ظاهرا ماونت نیكونی آن هنوز عرضه نشده ... در سایت های اجنبی! هم تا جایی كه جستجو كردم چیز دندان گیری پیدا نكردم ... اگر باز دوستان مطلبی دیده اند الطفاتاَ لینك بگذارند ...

جناب هژیر آذر از تست های شما هم ممنون
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر همراه shahin79 آواتار ها
    تشکر کرده
    340

نقل قول نوشته اصلی توسط infinity نمایش پست ها
    خواهش میکنم.
    این لنز هر چقدر ضعف داشته باشه از 55-18 بدتر نیست و دیده ایم که با اون لنز کیت چه عکسهای زیبایی گرفته شده است.
    هرگز قرار نیست 200-18 شارپتر از 70-17 باشد، همانطور که قرار نبوده 135-28 معروف از 135 فیکس شارپتر باشد!
    البته من متوجه هستم که قضیه دق کردن شما مزاح است، اما از شوخی گذشته من وقتی دق میکنم که می بینم یکنفر با یک دوربین کامپکت چلغوز عکسی گرفته است که بنده با این آفتابه لگن هفت دست، شام و ناهار هیچی، نگرفته ام.

من اگر محدودیت مالی و اولویت خرید لنز نداشتم حتما این تنها گزینه لرزه گیر دار با دامنه کانونی بزرگ را برای مواقعی که حال و حوصله بارکشی نیست، میخریدم. (و الان هم قطعی نیست که نخرم!)

به این بیاندیشید که درب کمپانی Canon تخته نخواهد شد و حالا حالاها قصد خالی کردن جیب ما را دارد، پس روزی 40D داران از آمدن 50D در شوک خواهند بود و این داستان همینطور ادامه دارد.

برگردیم به 200-18
    به نظر من: " لنز مناسبی است با لرزشگیری موثر. ای کاش اپتیکی بهتر داشت و فوکوسی سریعتر و دقیقتر و دیافراگمی گشادتر! "
    خیلی مایل بودم شرایط مقایسه اش با Nikkor 18-200 فراهم میشد.
    در رابطه با دق کردن که آری :biggrin: همون داستان خودنویس و نویسنده ;)
    در مورد این لنز هم خب بهترین مزیتش همون رنج خوبشه که حداقل در خیلی از جاها نیاز به لنز دیگه ای پیدا نمیکنی :)

لنز 200-18 NIKKOR رو من قبل از خریدن این لنز یک دفعه دست آقای خرم یار دیدم و باهاش کار کردم، خودم هم الان خیلی علاقه مندم که اگه بشه یه تستی با هم بکنیم

شاهین عسگری جاوید
    Canon EOS 30D - SIGMA 18-200mm f3.5-6.3 DC OS - Canon EF 50mm f1.8 II

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

منم خیلی مایلم این لنز با همتای نیكونیش مقایسه بشه. مونت نیكون كه نداره ولی آقا هادی اگر راهی به نظرت میرسه می تونیم با لنز من تست كنیم.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

اول اینكه مونت نیكون به نظرم حالا حالا ها به بازار نیاد....آخه این كجا و آن كجا....!

قطعا نمونه ی نیكونی از بسیاری جهات برتری دارد.اما با تجربه ای كه با نیكونی داشته ام به نظرم می آید سیگما لرزه گیر موثر تری دارد...شاید چون سیگما رو از نزدیك تست نكردم این نظر رو دارم.....
    light_darkness تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سیگما لرزه گیر موثر تری دارد...شاید چون سیگما رو از نزدیك تست نكردم این نظر رو دارم.....
    سیگما رو تست نكرده میگید لرزه گیر موثر تری داره؟!
    ولی با دو بدنه متفاوت هم فكر كنم تا حدودی میشه به نتایجی رسید. (مثلا با 350D , D50) باید دید دیستورشن، CA، vignetting و شارپنس در كمترین و بیشترین فاصله كانونی، این لنز نسبت به نیكون چطوره. چون تو همچی لنزهایی اینجور خطاها بیشتر خود نمایی می كنه.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    سیگما رو تست نكرده میگید لرزه گیر موثر تری داره؟!
    ولی با دو بدنه متفاوت هم فكر كنم تا حدودی میشه به نتایجی رسید. (مثلا با 350D , D50) باید دید دیستورشن، CA، vignetting و شارپنس در كمترین و بیشترین فاصله كانونی، این لنز نسبت به نیكون چطوره. چون تو همچی لنزهایی اینجور خطاها بیشتر خود نمایی می كنه.

به همین دلیل........!

شاید از نزدیك هنوز این لنز رو تست تست نكرده باشم اما هم در تست های انور آبی و هم در تست های این ور آبی نتایج بسیار عالی بود و از حد انتظار بنده فراتر.....

از نزدیك هر دو را تست كنم شاید نظر دیگری داشته باشم...اما لرزه گیر نیكون رو در این حد ندیده ام ، باز هم عرض میكنم چون تست هم زمان نیست این را عرض میكنم........

در مورد خطا های اپتیكال از حالا به شما قول میدهم كه نیكون بسیار عملكرد بهتری خواهد داشت.....
    light_darkness تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 7 از 15 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین