صفحه 5 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 75
Like Tree50تشکر

موضوع: آداپتورهای تبدیل لنزها به یکدیگر.

كاربر آشنا ALIS آواتار ها
    تشکر کرده
    75

سلام به همه
    من تازه عضو شدم
    دوربین ۵۱۰۰ نیکون دارم مشکل چندانی با خرید لنز خوب ندارم اما کار کردن با لنز آنالوگ که همه چیش دستی هست مثل فکوس دیافراگم و.. رو ترجیح میدم به اتوماتاش البته بگم به نظر من کار کردن با لنز آنالوگ یه شیرینی دیگه داره تو عکاسی و میشه یه عکسایی گرفت که با اتوماتاش نمیشه گرفت
    حالا چرا اینجا اینا رو نوشتم
    چون با لنزای آنالوگ سرو کله زدم تغریبا میتونم اکثر لنزهای آنالوگ موجود رو رو نیکون سوار کنم بدون دستکاری اپتیکی و یا اضافه کردن عدسی
    من خودم الان یه ۵۰MM زنیت f:2 دارم که ۲۰ هزار تومن خریدمش که ازش فکوس بینهایت رو گرفتم و فاصله فکوسش رو هم کمتر از نیم متر کردم ( چیزی حدود ۲۰ سانت ) بدون اینکه افت کیفیت داشته باشه
    و یه vivirat 28-105 دارم که سایز فیلترش ۷۲ هست که خیلی باهاش حال میکنم اینو هم با یه فیلتر پلاریزه مدور کنکو خریدمش ۱۵۰ هزار تومن
    کلا توصیه میکنم که اگه از دست دوستان بر اومد حتما از لنزهای آنالوگ تو دبدنه دیجیتال استفاده کنن
    MAHDINK و farshidbaharloo تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط ALIS نمایش پست ها
    سلام به همه
    من تازه عضو شدم
    دوربین ۵۱۰۰ نیکون دارم مشکل چندانی با خرید لنز خوب ندارم اما کار کردن با لنز آنالوگ که همه چیش دستی هست مثل فکوس دیافراگم و.. رو ترجیح میدم به اتوماتاش البته بگم به نظر من کار کردن با لنز آنالوگ یه شیرینی دیگه داره تو عکاسی و میشه یه عکسایی گرفت که با اتوماتاش نمیشه گرفت
    چون با لنزای آنالوگ سرو کله زدم تغریبا میتونم اکثر لنزهای آنالوگ موجود رو رو نیکون سوار کنم بدون دستکاری اپتیکی و یا اضافه کردن عدسی
    من خودم الان یه ۵۰MM زنیت f:2 دارم که ۲۰ هزار تومن خریدمش که ازش فکوس بینهایت رو گرفتم و فاصله فکوسش رو هم کمتر از نیم متر کردم ( چیزی حدود ۲۰ سانت ) بدون اینکه افت کیفیت داشته باشه
    و یه vivirat 28-105 دارم که سایز فیلترش ۷۲ هست که خیلی باهاش حال میکنم اینو هم با یه فیلتر پلاریزه مدور کنکو خریدمش ۱۵۰ هزار تومن
    کلا توصیه میکنم که اگه از دست دوستان بر اومد حتما از لنزهای آنالوگ تو دبدنه دیجیتال استفاده کنن

بجز نمونه های خاص لنزهای امروزی اپتیک قوی تر و خطای اپتیکی کمتری دارن
    لنز های جدید هم بجز کنترل دیافراگم تمام مواردی که یک لنز آنالوگ دارد را دارن
    بحث قیمت میماند که در موردش نظر خاصی ندارم.

تشکر کرده
    75

نظرها و سلیقه ها متفاوته
    من لنز اتوماتیک هم دارم ۱۸-۱۰۵ اما مدتهاست تو کیف خاک میخوره و همش با لنز vivirat 28-105 عکس میگیرم و گاهی هم ۵۸ زنیت
    اینجوری عکسایی که میگیرم خیلی بهم میچسبه چون هم لنز خورونده شده به دوربین توسط خودمه و هم سرعت شاتر و دیافراگم و خیلی چیزای دیگه رو خودم باید حدس بزنم و عکس بگیرم و عکسایی که درست در میان از نظر نوردهی و چیزای دیگه خیلی بهم میچسبن
    farshidbaharloo تشکر می‌کند.

كاربر همراه Mojtaba.T آواتار ها
    تشکر کرده
    502

سلام به همه
    من تازه عضو شدم
    سلام

میشه توضیح بدید چجوری بدون آداپتور عدسی دار از لنز زینت روی نیکون فوکوس بی نهایت گرفتید؟
    سری لنز زینت رو هم بگید...
    بعد می خوساتم بدونم لنز 58 مم زنیت رو هم روی نیکون تست کردین؟ بی نهایت میده؟

با تشکر
    Enjoy My Flutes Sounds
    http://www.noteahang.com/M_T/Works

تشکر کرده
    75

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba.T نمایش پست ها
    سلام

میشه توضیح بدید چجوری بدون آداپتور عدسی دار از لنز زینت روی نیکون فوکوس بی نهایت گرفتید؟
    سری لنز زینت رو هم بگید...
    بعد می خوساتم بدونم لنز 58 مم زنیت رو هم روی نیکون تست کردین؟ بی نهایت میده؟

با تشکر
    سلام عکساش موجوده که با لنز زنیت گرفتم فوقالعاده شارپ دراومده
    والا نوشتاری برام سخته توضیح دادن
    لنز رو باز کردم سیستم فکوسش دوتا پیچ داره که روهم سواره فاصله پیچارو زیاد کردم این کار باعث شد آخرین عدسی به سنسور نزدیک بشه و فکوس بینهایت بده ولی با این کار فکوس نزدیکش که نیم متر بود زیادتر شد چیزی حدود 2 متر شد بعد حلقه فکوس رو بریدم که بیشتر بچرخه با این کار هم فکوسش به بیست سانت رسید
    کار خطرناکیه ممکنه زیاد به سنسور نزدیک بشه بعد موقع شات بخوره به آینه و آینه رو بشکنه من با ابزار دقیق اندازه زدم الان آینه با لنز مویی همو رد میکنن
    الانم یه مامیا 50 میلیمتر گرفتم با دیاف f 1:4 دارم روش کار میکنم
    بعد میخوام این زنیت رو معکوس درست کنم ببینم چطور جواب میده فکر کنم به خاطر فاصله کانونی مناسبش خوب از آب دراد
    amingraf، MAHDINK و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    502

سلام عکساش موجوده که با لنز زنیت گرفتم فوقالعاده شارپ دراومده
    والا نوشتاری برام سخته توضیح دادن
    لنز رو باز کردم سیستم فکوسش دوتا پیچ داره که روهم سواره فاصله پیچارو زیاد کردم این کار باعث شد آخرین عدسی به سنسور نزدیک بشه و فکوس بینهایت بده ولی با این کار فکوس نزدیکش که نیم متر بود زیادتر شد چیزی حدود 2 متر شد بعد حلقه فکوس رو بریدم که بیشتر بچرخه با این کار هم فکوسش به بیست سانت رسید
    کار خطرناکیه ممکنه زیاد به سنسور نزدیک بشه بعد موقع شات بخوره به آینه و آینه رو بشکنه من با ابزار دقیق اندازه زدم الان آینه با لنز مویی همو رد میکنن
    الانم یه مامیا 50 میلیمتر گرفتم با دیاف f 1:4 دارم روش کار میکنم
    بعد میخوام این زنیت رو معکوس درست کنم ببینم چطور جواب میده فکر کنم به خاطر فاصله کانونی مناسبش خوب از آب دراد
    کارت جالبه... شبیه کارت رو توی سایت های خارجی دیدم.
    اگر لنز زنیت برات بیارم می تونی برام درستش بکنی؟
    ALIS تشکر می‌کند.
    Enjoy My Flutes Sounds

تشکر کرده
    75

کارت جالبه... شبیه کارت رو توی سایت های خارجی دیدم.
    اگر لنز زنیت برات بیارم می تونی برام درستش بکنی؟
    سلام آره تغریبا 90 درصد لنزای آنالوگ رو با روشهای مختلف ( البته بدون اضافه کردن عدسی ) رو نیکون میتونم درست کنم
    دیگه خیلی لنز بد بدن و چقر باشه از اون حالت فکوس 2 متری که خیلی ضایع هست در میارم و تا نزدیک بینهایت میرسونم
    Mojtaba.T تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    502

سلام آره تغریبا 90 درصد لنزای آنالوگ رو با روشهای مختلف ( البته بدون اضافه کردن عدسی ) رو نیکون میتونم درست کنم
    دیگه خیلی لنز بد بدن و چقر باشه از اون حالت فکوس 2 متری که خیلی ضایع هست در میارم و تا نزدیک بینهایت میرسونم
    دمت گرم.

من یه لنز هلیوس 58 مم خیلی تمیز دارم. تا حالا روی اونم کار کردی؟
    Enjoy My Flutes Sounds

تشکر کرده
    75

دمت گرم.

من یه لنز هلیوس 58 مم خیلی تمیز دارم. تا حالا روی اونم کار کردی؟
    منطورl از لنز زنیت همین هلیوس 58mm1:2 هست

تشکر کرده
    502

منطورl از لنز زنیت همین هلیوس 58mm1:2 هست
    آهان چون گفته بودید 50 مم فکر کردم لنز 50 مم زنیت منظورتون هست.
    ALIS تشکر می‌کند.
    Enjoy My Flutes Sounds

صفحه 5 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین