صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 33
Like Tree57تشکر

موضوع: محاسبه دقيق Focal Length

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

پیش فرض پاسخ : FOV در فوكال لنت مختلف

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها

نسخه 200-70 شما در قیاس با نسخه قبلی هم تفاوتی داشت ( نمونه هایی در سایت هایی بود که الان حضور ذهن ندارم کدام سایت است)

درود

من آن مطالب خاطرم هست فکر کنم شما هم لینک آنرا گذاشته بودید تا مدتها فکر میکردم مطلب آن صحت دارد حتی با علم به آن مطلب اقدام به تهیه این لنز کردم اما صحت نداشت در اینکه در 200mm من 200mm دارم اصلا و ابدا شکی وجود ندارد.( اگر با این چیزی که من دیدم باز هم نسخه 70-200 قبلی فرقی داشته باشد پس 200 نسخه قبلی 200 نیست و بیشتر است من نظری در این مورد ندارم ) و آزمایش من نشان داد که فرق بین Magnification دو لنز هم نمیتواند تاثیری داشته باشد بر خلاف فرضیه اون سایت !

حتی هم اکنون که تله کانورتر 2x روی آن بسته ام در 200mm ، کادری دقیقا مشابه لنز پرایم 400 دارم از جهت بزرگ نمایی.
    همینطور با مقایسه ای که انجام شد ، مقدار بزرگنمایی آن در 400mm با 100- 400 کنون در 400mm یکی است. با اینکه اختلاف در Magnification وجود دارد.

با سپاس

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Friday 25 June 2010 در ساعت 17:24

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ : FOV در فوكال لنت مختلف

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

من آن مطالب خاطرم هست فکر کنم شما هم لینک آنرا گذاشته بودید تا مدتها فکر میکردم مطلب آن صحت دارد حتی با علم به آن مطلب اقدام به تهیه این لنز کردم اما صحت نداشت در اینکه در 200mm من 200mm دارم اصلا و ابدا شکی وجود ندارد. و آزمایش من نشان داد که فرق بین Magnification دو لنز هم نمیتواند تاثیری داشته باشد بر خلاف فرضیه اون سایت !

حتی هم اکنون که تله کانورتر 2x روی آن بسته ام در 200mm ، کادری دقیقا مشابه لنز پرایم 400 دارم از جهت بزرگ نمایی.

با سپاس

انوش
    سلام:

در اینکه یک لنز 200 میلیمتر است دو بحث میتواند مطرح باشد. یکی Nominal Focal length و دیگری Actual Focal length برای بدست آوردن Actual حتما نیاز هست از روش های علمی موضوع بررسی شود نه قیاس با لنز دیگر.

آن مظلب ( فقط قیاس دو لنز 200-70 نیکون نسبت به یکدیگر بود نه بدست آوردن فوکال لنت واقعی ) در اصل فقط نشان میداد فوکال لنت مشابه در نسخه قدیمی و جدید تفاوت دارد همین. اگر میخواهید فوکال لنت واقعی را پیداکنید میباید پیگیر زاویه برداشت لنز فرضا روی 200 میلیمتر باشید و مقایسه کنید آیا با لنز به همان زاویه برداشت میرسید؟ کمتر یا بیشتر . در مورد لنز 200 + کانورتر هم این انتظار هست فوکال لنت 400 باشد یعنی طراحی کارخانه بر این اساس بوده اما اگر کسی میخواهد جزییات دقیق آنرا بداند میباید روش های دیگری انجام دهد.

البته تلرانس خطای فوکال لنت ممکن است اینقدر ناچیز باشد که قابل اغماض. ولی در اصل صحبت من برای ارزیابی درست از این موضوع است.

در پست قبل هم عرض کردم بزرگنمایی بحثی است جدا و فوکال لنت بنوعی دسترسی به زاویه برداشت خواهد بود. اگر برای یک فرد تفاوت یا رفتار یک لنز فرضی اهمیت داشته باشد، شاید بتوان با دقت به فکوس بینهایت در فوکال لنت های متفاوت، نتیجه مطلوبی از آن ارزیابی بدست آورد. اینکه چرا معیار ارزیابی فکوس بینهایت است حتما میباید دلیل درستی داشت باشد.

موفق باشید
    Anoosh-Em، Farid-Gh، aidin594 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ : محاسبه دقيق focal length

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_911turbo نمایش پست ها
    پس اینجور که پیداست فاصله کانونی تنها تعیین کننده کادر ما نیست.

سلام:

با عذر خواهی از شما که تو این تاپیک ادامه میدم.

خوب مسلما میتواند همینگونه باشد.

خاطرم هست مدتی پیش این عکس رو در تاپیکی در بحثی گذاشته بودم. ولی خاطرم نیست کدام تاپیک بود و ممکن است عکس از روی سرور مورد نظر حذف شده باشد به هر شکل ارسال مجدد آن خالی از لطف نیست

موفق باشید
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Persian، Farid-Gh و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

با عذر خواهی از شما که تو این تاپیک ادامه میدم.

خوب مسلما میتواند همینگونه باشد.

خاطرم هست مدتی پیش این عکس رو در تاپیکی در بحثی گذاشته بودم. ولی خاطرم نیست کدام تاپیک بود و ممکن است عکس از روی سرور مورد نظر حذف شده باشد به هر شکل ارسال مجدد آن خالی از لطف نیست

موفق باشید

ممنون
    یه نکته دیگه:
    پس در اینصورت میشه گفت که در یک فاصله کانونی ثابت لنز کراپ دار واید تر از فول فریم هست ولی نه با ضریب 1.6
    مهدی روجایی

كاربر همراه Farid-Gh آواتار ها
    تشکر کرده
    759

پس میشه گفت که در یک دوربین(یا سایز سنسور خاص) تنها فاصله کانونی تعیین کننده کادر است؟یا با موارد دیگری هم رابطه داره؟
    الهی،به بهشت وحور چه نازم؛مرا دیده ای ده که از هر نظر بهشتی سازم

تشکر کرده
    759

ممنون
    یه نکته دیگه:
    پس در اینصورت میشه گفت که در یک فاصله کانونی ثابت لنز کراپ دار واید تر از فول فریم هست ولی نه با ضریب 1.6
    مطمئناً همچین چیزی نمیتوان گفت چون در یک فاصله کانونی ثابت تصویر دوربین کراپدار تله تر است آن هم با ضریب 1.6 .وفاصله کانونی چه efدر وچه درef-s یکی هستند (با چشم پوشی از دقت اعداد حک شده روی لنز)وفقط قطر دایره تصویر تفاوت داره
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط Farid-Gh نمایش پست ها
    مطمئناً همچین چیزی نمیتوان گفت چون در یک فاصله کانونی ثابت تصویر دوربین کراپدار تله تر است آن هم با ضریب 1.6 .وفاصله کانونی چه efدر وچه درef-s یکی هستند (با چشم پوشی از دقت اعداد حک شده روی لنز)وفقط قطر دایره تصویر تفاوت داره
    این جمله من از ادامه مبحثی که در تاپیک زیر شروع شد از پست 286
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...l=1#post175424
    اول تاپیک بالا رو تا آخر بخونین(دوستانی که میخوان در این بحث شرکت کنند) تا به یه جمع بندی برسیم که بشه درست و حسابی ازش استفاده کرد.
    Farid-Gh تشکر می‌کند.
    مهدی روجایی

تشکر کرده
    759

بله من از همون تاپیک پیگیر این بحث هستم و به نظر من مسئله شما هم مشابه مسئله این تاپیک یعنی تفاوت فاصله کانونی اسمی که روی لنز نوشته با فاصله کانونی واقعیه.
    یعنی اون عدد روی لنز ممکنه برای یکی از لنزها یا هر دوی اونها عدد واقعی فوکال لنت نباشه و این هیچ ربطی به efیا ef-sبودن لنز نداره.
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط Farid-Gh نمایش پست ها
    بله من از همون تاپیک پیگیر این بحث هستم و به نظر من مسئله شما هم مشابه مسئله این تاپیک یعنی تفاوت فاصله کانونی اسمی که روی لنز نوشته با فاصله کانونی واقعی یعنی اون عدد روی لنز ممکنه برای یکی از لنزها یا هر دوی اونها عدد واقعی فوکال لنت نباشه و این هیچ ربطی به efیا ef-sبودن لنز نداره.
    پس این عددی که روش مینویسن به چه دردی میخوره؟

و اینکه باید لنزو حتماً تست کنی تا ببینی اون چیزی هست که میخوای یا نه!!!
    (فقط از لحاظ کادر دلخواه)
    مهدی روجایی

تشکر کرده
    759

پس این عددی که روش مینویسن به چه دردی میخوره
    منظورتونو متوجه نمیشم .این اختلاف وجود داره ولی این یه اختلاف جزئیه حداکثر چهار پنج میلیمتره اون هم در تله زیاد به چشم نمیاد و فکر میکنم این عدددر لنزهای واید دقیق تر باشد .تا تاثیر کمتر باشد.و این اختلاف در لنزها پرایم باید کمتر هم باشد.(اشاره به پست 9 همین تاپیک از اقای قشقایی) ،شما این تاپیک و از اول بخونید و با روشهای گفته شده محاسبه کنید این اختلاف برای لنزهای شما چقدره

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین