صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
Like Tree23تشکر

موضوع: Canon 15-85 f3.5-5.6 يا Tamron 17-50 f2.8

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

پیش فرض Canon 15-85 f3.5-5.6 يا Tamron 17-50 f2.8

سلام به دوستان عزيز
    من مي خواستم يك لنز زوم نرمال بخرم تا الان بين اين دو لنز موندم . به نظر شما اين دو لنز از نظر اپتيكي و مكانيكي چه تفاوتهايي دارند ؟ ( از نظر كنتراست ، شارپنس ، CA ، اعوجاج و ... )
    ( با توجه به اينكه لنز تامرون f2.8 هست )
    ممنون مي شم اگه با دليل اين دو لنز رو مقايسه كنيد ...

كاربر آشنا aminaks آواتار ها
    تشکر کرده
    60

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_f_200 نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزيز
    من مي خواستم يك لنز زوم نرمال بخرم تا الان بين اين دو لنز موندم . به نظر شما اين دو لنز از نظر اپتيكي و مكانيكي چه تفاوتهايي دارند ؟ ( از نظر كنتراست ، شارپنس ، CA ، اعوجاج و ... )
    ( با توجه به اينكه لنز تامرون f2.8 هست )
    ممنون مي شم اگه با دليل اين دو لنز رو مقايسه كنيد ...
    سلام

به نظر من 15-85
    چون لنر کنان قابل مقایسه با لنز تامرون نست .
    omid_f_200 تشکر می‌کند.
    Amin Rahmani/canon EOS 7D+EF 70-300 is USM / EFs 15-85 is usm
    وبلاگ عکاسی

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

هر دو از لحاظ اپتیک بسیار به هم نزدیکند.شاید نشه اختلاف معنی داری بین اونها پیدا کرد.لنز تامرون دو نسخه.نمونه قدیمی تر فاقد لرزشگیره و نسخه جدید اون به لرزشگیر مجهز شده.اما اگر من بودم و اف 2.8 نیاز جدی ام نبود حتما 85-15 رو انتخاب میکردم.به خاطر رنج بهتر اون،2مم وایدتر بودنش و 35مم بلندتر بودنش.
    yaghoobi، omid_f_200، iman kh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه s.m.hosaini آواتار ها
    تشکر کرده
    896

من اگه بودم تامرون رو انتخاب کردم.چراکه f/2.8 ثابت هست و این یک مزیت بزرگه و کیفیت اپتیکی خوب و عکسهای شارپ نیز از جمله موارد دیگر است.
    omid_f_200 تشکر می‌کند.

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    هر دو از لحاظ اپتیک بسیار به هم نزدیکند.شاید نشه اختلاف معنی داری بین اونها پیدا کرد.لنز تامرون دو نسخه.نمونه قدیمی تر فاقد لرزشگیره و نسخه جدید اون به لرزشگیر مجهز شده.اما اگر من بودم و اف 2.8 نیاز جدی ام نبود حتما 85-15 رو انتخاب میکردم.به خاطر رنج بهتر اون،2مم وایدتر بودنش و 35مم بلندتر بودنش.
    ازونجاییکه دوربینشون فول فریم نیست این اختلاف رنج بیشتر هم میشه یعنی ۳.۲ مم وایدتر و ۵۱.۲ مم بلندتر
    yaghoobi، omid_f_200 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

نگاهی هم به لنز 18-135 STM داشته باشید.اپتیک خوب رنج عالی فوکوس جدید و کاملا بی صدا.به اینها قیمت بسیار مناسب (نسبت به 15-85)را هم اضافه کنید.ضمنا در حالت 18مم قفل دارد و مانند 15-85 سر لنز به جلو حرکت نمی کند(فرضا در پیاده روی )

به قیمت سایت ها هم توجهی نداشته باشید.

تامرون فوکوس پر سروصدایی دارد و بسیار کندتر از دو لنز یاد شده است.رنج محدودی هم دارد اما دارای کیفیت اپتیک خوبی است.
    yaghoobi، lamagra، omid_f_200 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

پس با اين تفسير ، از نظر اپتيكي تقريبا در يك رنج هستند . در مورد بوكه اين 2 لنز نظرتون چيه ؟ سرعت فوكوس لنز تامرون در مقايسه با كانون ، خيلي پايين تره ؟
    در مورد عملكرد لنز تامرون در ديافراگم 2.8 نظرتون چيه ؟

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

من در مورد لنز 17-50 اطلاعاتی ندارم اما انتخاب بین این دو لنز بستگی به آن دارد که چقدر در عکاسی جدی هستید و چه لنزهای دیگری دارید. اگر به عکاسی منظره علاقه مندید 24 مم واید 15-85 کافی نیست. اگر به عکاسی تله علاقه دارید 85*1.6 مم آن هم چنگی بدل نمیزند. برای عکاسی در محیط کم نور هم روزنه بازی ندارد. ولی از طرفی کمی از همه نیازهای شما را پاسخ میدهد. مگر اینکه فقط قصد استفاده از همین رنج را داشته باشید که ... بهمین خاطر 15-85 انتخاب علاقه مندان جدی عکاسی نیست مگر به عنوان لنز آخر یا تک لنز. بنظر من اول شما تکلیف خودتونو با فاصله کانونیف نوع کاربرد و تعداد لنزها مشخص کنید بعد بفکر موار بعدی مثل CA، سرعت فکوس و ... باشید.
    omid_f_200 تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    من در مورد لنز 17-50 اطلاعاتی ندارم اما انتخاب بین این دو لنز بستگی به آن دارد که چقدر در عکاسی جدی هستید و چه لنزهای دیگری دارید. اگر به عکاسی منظره علاقه مندید 24 مم واید 15-85 کافی نیست. اگر به عکاسی تله علاقه دارید 85*1.6 مم آن هم چنگی بدل نمیزند. برای عکاسی در محیط کم نور هم روزنه بازی ندارد. ولی از طرفی کمی از همه نیازهای شما را پاسخ میدهد. مگر اینکه فقط قصد استفاده از همین رنج را داشته باشید که ... بهمین خاطر 15-85 انتخاب علاقه مندان جدی عکاسی نیست مگر به عنوان لنز آخر یا تک لنز. بنظر من اول شما تکلیف خودتونو با فاصله کانونیف نوع کاربرد و تعداد لنزها مشخص کنید بعد بفکر موار بعدی مثل CA، سرعت فکوس و ... باشید.
    من عكاسي منظره ، ماكرو و عكاسي پرتره رو خيلي دوست دارم و عكاسي رو به شدت دارم دنبال مي كنم . من قطعا دامنه لنزهام رو افزايش مي دم . به نظر شما براي اين مدل عكاسي ها ، اين لنزها در دامنه نرمال ، لنز مناسبي نيستند ؟

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_f_200 نمایش پست ها
    من عكاسي منظره ، ماكرو و عكاسي پرتره رو خيلي دوست دارم و عكاسي رو به شدت دارم دنبال مي كنم . من قطعا دامنه لنزهام رو افزايش مي دم . به نظر شما براي اين مدل عكاسي ها ، اين لنزها در دامنه نرمال ، لنز مناسبي نيستند ؟
    شما هر ژانری را که خواهید دنبال کنید به هر صورت نیاز به یک لنز زوم همه کاره خواهید داشت. از یک سو از لنز 85-15 نمیشود انتظار داشت که پاسخ گوی نیاز حرفه ای برای هر کاری باشد ولی به نظرم بر روی دوربینهای کراپ دار انتخاب بسیار مناسبی است. در خصوص بوکه از لنزی که روزنه بازی هم ندارد انتظار بوکه خوب نداشته باشید. میتوانید در کنار این لنز به فکر یک 50 1.8 که قیمت آن هم حدود 100دلار است باشید. به همین شکل لنز تامرون 50-17 هم با توجه واید نرمال بودنش به شما بوکه خوبی نمیدهد. من بر روی دی300 خیلی از مواقع از لنز 85-16 استفاده میکنم که معادل نیکونی این لنز است. برای پرتره های محیط بسته با فلاش و همچنین در استودیو لنز 85-15 جوابگوی شما هست. برای پرتره محیطی به قطع لنزهایی مثل 85 1.8 یا 200-70 انزهای بهتری هستند. به نظرم هر طور که بخواهید لنزهایتان را افزایش دهید باز هم این لنز برایتان کارایی دارد. در صورتیکه که بخواهید به فول فریم کوچ کنید خوب طبیعی است که سراغ لنزهای بهتری مانند 70-24 2.8 بروید اما در حال حاضر 70-24 روی دوربین کراپ دار شما واید خوبی نمیدهد.
    Fereidoon و omid_f_200 تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین