صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13
Like Tree23تشکر

موضوع: Canon 15-85 f3.5-5.6 يا Tamron 17-50 f2.8

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    شما هر ژانری را که خواهید دنبال کنید به هر صورت نیاز به یک لنز زوم همه کاره خواهید داشت. از یک سو از لنز 85-15 نمیشود انتظار داشت که پاسخ گوی نیاز حرفه ای برای هر کاری باشد ولی به نظرم بر روی دوربینهای کراپ دار انتخاب بسیار مناسبی است. در خصوص بوکه از لنزی که روزنه بازی هم ندارد انتظار بوکه خوب نداشته باشید. میتوانید در کنار این لنز به فکر یک 50 1.8 که قیمت آن هم حدود 100دلار است باشید. به همین شکل لنز تامرون 50-17 هم با توجه واید نرمال بودنش به شما بوکه خوبی نمیدهد. من بر روی دی300 خیلی از مواقع از لنز 85-16 استفاده میکنم که معادل نیکونی این لنز است. برای پرتره های محیط بسته با فلاش و همچنین در استودیو لنز 85-15 جوابگوی شما هست. برای پرتره محیطی به قطع لنزهایی مثل 85 1.8 یا 200-70 انزهای بهتری هستند. به نظرم هر طور که بخواهید لنزهایتان را افزایش دهید باز هم این لنز برایتان کارایی دارد. در صورتیکه که بخواهید به فول فریم کوچ کنید خوب طبیعی است که سراغ لنزهای بهتری مانند 70-24 2.8 بروید اما در حال حاضر 70-24 روی دوربین کراپ دار شما واید خوبی نمیدهد.
    پس با اين تفاسير ، شما براي يك لنز نرمال براي دوربين كراپ دار ، تو همين رنج قيمت چه لنزي رو پيشنهاد مي كنيد ؟ من در حال حاضر يك لنز 70-200 f4 is دارم (البته اگر مجبور نشم به دليل كسري بودجه بفروشمش )

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_f_200 نمایش پست ها
    پس با اين تفاسير ، شما براي يك لنز نرمال براي دوربين كراپ دار ، تو همين رنج قيمت چه لنزي رو پيشنهاد مي كنيد ؟ من در حال حاضر يك لنز 70-200 f4 is دارم (البته اگر مجبور نشم به دليل كسري بودجه بفروشمش )
    من لنز 85-15 را با توجه به نقاط ضعف و قوتش لنز مناسبی میدونم. شارپنس خوب، بازه مناسب که برای کارهای معمولی شما را بی نیاز از حمل لنزهای دیگر میکند، واید 24 (با محاسبه کراپ) که برای لند اسکیپ هم بد نیست هر چند عالی هم نیست. سرعت فوکوس خوب و مهمتر از همه قیمت مناسب. با لنز کنونی شما 200-70 هم رنج خوبی را به شما میدهد. من اگر جای شما باشم 200-70 را نمیفروشم حتی اگر به جای 85-15 از لنز 55-18 ارزان قیمت استفاده کنم. یعنی داشتم 55-18 و 200-70 را به داشتن تنها 85-18 ترجیح میدهم.
    yaghoobi، Fereidoon، mreza1001 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

من تمرون رو دارم لنز خوبی ، مخصوصاً تو اف 4 از خيلی از هم رده های خودش و حتی بالا تر مثل 17-40 ال شارپ تره
    صدای فکوسش از نظر من بد نيست من صداش رو به صدای 50 1.8 که احساس ميکنی الانه که خراب بشه ترجيح ميدم
    سرعت فوکوس خيلی خوبی داره نميدونم چطور دوستان ميگن کنده و تو نور کم هم فوکوسش بد نيست
    تمرون 2 مدل داره که يکيش لرزش گير داره اما کيفيت تصوير کمتری داره اگر برای ويدئو استفاده نميکنيد بدون لرزشگير خيلی بهتره

15-85 رنج خيلی خوبه داره و واسه استفاده روزمره خوبه اما ديافراگم ثابت تمرون يه مزيته که اون نداره
    فليکر من رو ببينی چند تا عکس گل هست که بوکه خوب اين لنز رو نشون ميده

البته اگر تصميم به خريد فول فريم دارين اين لنز به کارتون نمياد (مشکلی که من برام پيش اومد و ميخواستم 6 دی بگيرم اما چون اين لنز واسم گرون تموم شده بود افت قيمتش زياد بود ترجيح دادم يه مدت ازش استفاده کنم بعداً ارتقا بدم)

http://www.flickr.com/photos/9136608...in/photostream
    yaghoobi تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2