صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 21
Like Tree67تشکر

موضوع: برتری و ضعفهای لنزهای 100ماکرو کنون و سیگما 150 ماکرو

كاربر همراه barca007 آواتار ها
    تشکر کرده
    1249

با سلام
    جناب مومنی با توجه به علاقه ای که به ماکروگرافی دارید و کاربرد ثانویه لنز هم براتون مهم نیست چرا لنز Canon MP-E 65mm 1-5X Macro را تهیه نمی کنید ؟
    نمونه عکس های این لنز:
    کد:
    http://www.motleypixel.com/reviews/index.htm?openfolder=Canon%20Primes/Canon%20MP-E%2065mm%201-5X%20Macro
    jebrahim، Madjidm و king4 تشکر می‌کنند.
    بابك طاهري

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط barca007 نمایش پست ها
    با سلام
    جناب مومنی با توجه به علاقه ای که به ماکروگرافی دارید و کاربرد ثانویه لنز هم براتون مهم نیست چرا لنز Canon MP-E 65mm 1-5X Macro را تهیه نمی کنید ؟
    نمونه عکس های این لنز:
    کد:
    http://www.motleypixel.com/reviews/index.htm?openfolder=Canon%20Primes/Canon%20MP-E%2065mm%201-5X%20Macro
    سلام از دوستان
    بسیار ممنونم کمکهای شما بسیار عالی بود نتیجه اینکه دوستی یک عدد سیگمای 150 تهیه کرد البته من هنوز منتظر ادامه این بحث هستم
    در مورد لنز 65 باید عرض کنم ظاهرا کاربرد و استفاده از این لنز کمی زیادی حرفه ای است!! همچنین فلاش مخصوص به خود را داراست
    همچنین قیمت خود لنز دیروز در تهران 1650000 تومان بود و فلاش مخصوص 700000 تومان که از بودجه من خارج است
    barca007، FarshadPix و king4 تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

جای بهتری براش پیدا نکردم:

جدول محاسبه ی عمق میدان برای 100 ماکرو بدون آی اس

Example:

At a focusing distance of 0.31m (where you get a magnification of 1:1 with this lens) and at f/16 the depth of field covers (approximately!) the range from 0.311m to 0.313m. That means you have a depth of field of

FD - ND = 0.313m - 0.311m = 0.002m = 2mm.

همچنین مکانیسم جالب فوکوس داخلیش:

منبع:
    کد:
    http://www.markusehrenfried.de/photography/canonef100mmf2.8.html

پ.ن:باید یه فکری هم به حال عکس آواتار زمان پنتاکسم بکنم
    BERLANO، lamagra و Madjidm تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Asri آواتار ها
    تشکر کرده
    5552

پیش فرض باسلام

فکر میکنم با توجه به اینکه مبدل Raynox شما تا دهنه 67mm را ساپورت میکند و از آنجاییکه به عقیده من استفاده از این مبدل جذابیت خاص خودش را دارد . بنابراین سیگما با دهنه 72mm از گردونه خارج است .
    نسخه 100 ال کنون هم با قیمت 500 تومان بالاتر از 100 بی ال آنهم به خاطر is و دهنه 67mm در مقابل 58mm
    فکر نمیکنم تفاوت محسوسی داشته باشد که ارزش 500 تومان بیشتر را داشته باشد .
    ارادتمند
    shenasi و Madjidm تشکر می‌کنند.
    You can take the boy out of Suffolk, but you can't take Suffolk out of the boy

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

اینطور نیست دوست عزیز.کسی که به دنبال کیفیت تصویر بهتر باشه اون مبلغ رو پرداخت میکنه.ضمنا تفاوت فقط توی آی اس نیست! خروجی شارپتر کیفیت ساخت بهتر هم توی اختلاف قیمت دخیل هست.
    Madjidm و Asri تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

نقل قول نوشته اصلی توسط Asri نمایش پست ها
    نسخه 100 ال کنون هم با قیمت 500 تومان بالاتر از 100 بی ال آنهم به خاطر is و دهنه 67mm در مقابل 58mm
    فکر نمیکنم تفاوت محسوسی داشته باشد که ارزش 500 تومان بیشتر را داشته باشد .
    ارادتمند
    تفاوت که دارن، اما تفاوت اپتیکیشون شاید به چشم نیاد.

انتخاب باز هم به نیاز عکاس بسته ست.

من خودم نسخه ی بدون لرزشگیرشو از دوستان همین فروم خریدم و بسیار ازش راضیم، دلیلشم اینه که وقتی سه پایه ام رو همیشه استفاده میکنم لرزشگیر عملا برام بی استفاده ست و تونستم اون 500 اضافه رو خرج فلاش بکنم که عملا واسه کار ماکرو سه پایه و فلاش از لرزش گیر بسیار بسیار مورد نیازتره، اما ممکنه کسی باشه که بخواد ازش به عنوان یک 100 غیر ماکرو استفاده کنه و یا روی دست زیاد عکس بگیره، اونوقته که مجبوره 500 اضافی رو بپردازه چون واقعا به کار میاد.

لرزش گیر و هر چیز دیگه ای که میخوایم براش پول بدیم فقط به نیازمون بستگی داره، نمیتونیم به طور مطلق بگیم اون 500 تومن بابت لرزشگیر بیخودیه.
    M. Beyrami، lamagra، Madjidm و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Asri آواتار ها
    تشکر کرده
    5552

من با توجه به اینکه همیشه کارهای آقای مومنی را نگاه میکنم و با توجه به اینکه کارهای ماکرو با لنز سیگما 300-70 و مبدل raynox از ایشون دیدم که فوقالعاده بوده فقط از دیدگاه خودم پیشنهادی دادم که با هزینه کمتر همان نتیجه را برای ایشون خواهد داشت که حالا حالاها با نسخه ال این لنز برای من نخواهد داشت !! در ضمن تفاوت موجود است و بنده هم عرض کردم و همه واقفیم . صحبت من این بود که 500 تومان بیشتر شاید برای ایشون لزومی نداشته باشد .
    با تشکر
    M.R.Mir و Madjidm تشکر می‌کنند.
    You can take the boy out of Suffolk, but you can't take Suffolk out of the boy

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط M.R.Mir نمایش پست ها
    تفاوت که دارن، اما تفاوت اپتیکیشون شاید به چشم نیاد.

انتخاب باز هم به نیاز عکاس بسته ست.

من خودم نسخه ی بدون لرزشگیرشو از دوستان همین فروم خریدم و بسیار ازش راضیم، دلیلشم اینه که وقتی سه پایه ام رو همیشه استفاده میکنم لرزشگیر عملا برام بی استفاده ست و تونستم اون 500 اضافه رو خرج فلاش بکنم که عملا واسه کار ماکرو سه پایه و فلاش از لرزش گیر بسیار بسیار مورد نیازتره، اما ممکنه کسی باشه که بخواد ازش به عنوان یک 100 غیر ماکرو استفاده کنه و یا روی دست زیاد عکس بگیره، اونوقته که مجبوره 500 اضافی رو بپردازه چون واقعا به کار میاد.

لرزش گیر و هر چیز دیگه ای که میخوایم براش پول بدیم فقط به نیازمون بستگی داره، نمیتونیم به طور مطلق بگیم اون 500 تومن بابت لرزشگیر بیخودیه.
    در تائید صحبت دوستمون باید بگم آی اس اصلا جای 3 پایه رو نمیگیره و بیشتر به درد استفاده ثانویه میخوره
    M.R.Mir، Madjidm و nadersharp تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

دوستان سلام
    ممنون از نظرات مفید شما
    در مورد لنز 100 و سری ال همین لنز باید عرض کنم نظرات همه دوستان به نوعی درسته چرا که این اختلاف قیمت میتونه در خرید وسایل دیگه به کار بره یا اینکه این اختلاف قیمت منطقی به نظر میاد و این هزینه رو پرداخت خواهیم کرد
    در مورد سری ال باید این رو در نظر گرفت که به هر حال سری ال هست یعنی عدسیهایی با کیفیت بهتر که این مسئله ورود نور رو بهتر خواهد کرد همچنین لرزشگیر بسیار کاراست البته نه بر روی سه پایه مثلا در مواردی که از سوژه در حال حرکت عکاسی میکنید خیلی مفیده اما نکته دیگه اینه که سیلینگ سری ال کامله و شما رو خیلی مطمئن میکنه بنابراین در موقع خرید میشه اینها رو هم در نظر گرفت اگر مهم نبود مبشه سری قدیم رو خرید و در کنارش وسایل مهمی مثل فلاش رو خریداری کرد
    لنز 150 سیگما هم عالیه به خصوص شارپنس خیلی خوبی داره و مینیمم فاصله فوکوس بیشتری داره که خیلی کاراست من حتی تا مرز خرید 180 سیگما هم پیش رفتم ولی من در نهایت 100 سری ال رو انتخاب کردم امیدوارم شما هم هرچه زودتر لنزهای مورد علاقه خودتون رو تهیه کنید

از همه دوستانی که تا اینجا در این بحث شرکت کردند و در انتخاب به من کمک کردند متشکرم
    M. Beyrami، M.R.Mir، lamagra و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

نقل قول نوشته اصلی توسط madjidm نمایش پست ها
    در مورد سری ال باید این رو در نظر گرفت که به هر حال سری ال هست یعنی عدسیهایی با کیفیت بهتر که این مسئله ورود نور رو بهتر خواهد کرد

درود

تفاوت اپتیک بسیار ناچیزه:
    کد:
    [url]http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?CameraComp=0&FLIComp=0&APIComp=0&Lens=107&Camera=453&Sample=0&FLI=0&API=0&LensComp=674[/url
    ]

اونقدری نیست که تو تصمیم گیری موثر باشه

بیشتر سیلینگ و آی اس باعث انتخاب یکیشون میشه.
    M. Beyrami، Madjidm و nadersharp تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین