صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 12 , از مجموع 12

موضوع: آیا لنزی وجود داردکه کراپ فاکتور را تصحیح کند؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash
    اما من یه سوال بکنم!
    من گمان میکنم لنزهای DC سیگما برای هردو مونت کنون و نیکون با کراپ 1.5 ساخته میشه... نظر شما هم همینه؟
    راستش برای من هم این سوال بود که مثلا 70-300 سیگما سری DC برای کاننش با در نظر گرفتن کراپ 1.6 ساخته میشه و همین لنز نیکونش با در نظر گرفتن 1.5 ؟؟؟ و خود دوربینهای سیگما هم که 1.7ی هستند!!
    جواب روشنی پیدا نکردم ولی یادمه یه جایی تو سایت سیگما دیده بودم که نوشته بود "Sigma digtal lenses are made generally for 1.5X " یا یه همچین چیزی... اون کلمه generally کاملا یادمه!! واسه همین فکر کنم همینطوره که تو میگی..
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash
    چند نکته :
    1- از لحاظ فنی ساخت لنزی با مقیاس 17-85 روی نگاتیو 135 نه اینکه ممکن نباشه... ولی از لحاظ کیفیت گمان میکنم بسیار ضعیف خواهد بود...

و یا حتی اون رنج لنزی که شما میگین: 10-50 روی کراپ دیجیتال.....
    سلام
    خیلی ممنونم
    مثل همیشه خیلی عالی توضیح دادید .

نکته مورد نظر بنده در راستای توضیحات شما اینست که اگر کسی دوربین فول فریم داشته باشد ( آنالوگ یا دیجیتال)
    و بخواهد مثلا برای عکاسی معماری بصورت خیلی واید استفاده کند(مثلا 16 یا 14 ) لنز های خیلی خوبی مثل
    24-16 L را میتواند انتخاب کند . ولی اگر یک دوربین دیجیتال کراپ دار داشته باشد مجبور است 20-10 سیگما
    یا 22 - 10 کنون ( ممکن است اعداد را کمی اشتباه نوشته باشم ) استفاده کند که به قول شما
    تصاویرشان به زور قابل تحمل است .
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2