صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21

موضوع: فرق بين لنز F2.8 و F4 يا 5.6 ؟؟؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Smile فرق بين لنز F2.8 و F4 يا 5.6 ؟؟؟

1 .فرق اين نوع لنزها (f2.8 و F4 يا 5.6) از نظر كاربرد چيه ... و چرا F2.8 ها قيمت بالاتري دارند؟؟
    2 .لنزهاي سيگما از نظر كيفيت چطورند؟؟؟

با تشكر

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

هر چه عدد f لنز کوچکتر باشد اصطلاحا می گویند لنز سریعتر است. به این مفهوم که دارای قدرت نوری بالاتری است و نسبت به یک لنز کندتر می تواند در شرایط نوری یکسان با شاتر سریعتر یا دیافراگم بسته تر عکس بگیرد. با کوچک شدن عدد F لنز، قیمت آن بصورت تصاعدی بالا می رود. چون باید از عدسی های بزرگتر و با کیفیت بالاتری استفاده شود تا بتوان اندکی قدرت نوری لنز را بالا برد.
    لنزهای سیگما هم معمولا لنزهای خوبی هستند، ولی برای انتخاب باید دقیقا مدل لنز مورد نظرتان را بررسی کنید. همه شرکتها در بین محصولات خود بهتر و بدتر دارند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

جناب آقاي شهبازي از شما و از جوابهاي خوبتون بسيار بسيار متشكرم.

يك سوال ديگر!
    در صدد خريد يك دوربين Slr هستم كه براي آتليه هم خوب باشه.. البته قيمت هم مهمه ! انتخابهايي كه دارم
    canon 20d يا 350d هستن.. به نظر شما با توجه به اين اختلاف قيمت 350d رو با لنزهاي خوب بخرم يا اينكه
    20d رو با لنزي كه *فعلا* جواب ميده بخرم ؟؟... در ضمن ميخوام عكاسي جشنهاي عروسي هم انجام بدم!
    ( انتخاب دوربين خيلي سخته )
    البته از نظر خريد از اينترنت مشكلي ندارم چون در سوئد زندگي ميكنم.... .......... متشكرم

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

دوربین های 300d و 350ِd نسبت به قیمتشان دوربینهای بسیار خوبی هستند. ولی دارای دوام دوربینهای Slr حرفه ای نیستند. بنابر این اگر می خواهید با این دوربینها به عنوان ابزار کار و بصورت حرفه ای کار کنید برای دوام بدنه 20d را توصیه می کنم. ولی اگر در این حجم نمی خواهید از دوربین کار بکشید فکر می کنم 350d با لنزهای خوب ارجح باشد. البته در این مورد قبلا بحثهایی شده بود که بهتر است آنها را هم بخوانید و دوستان دیگر هم نظرشان را بگویند.
    موفق باشید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Canon 20D رو انتخاب كردم... ميتونم بدنه خالي رو بخرم يا اينكه كيتش رو با 18-55 بخرم؟؟ با توجه به اينكه 18-55 زياد لنز جالبي نيست ... 28-135 (3.5-5.6)USM اينجور كه معلومه لنز خوبيه و 28-200 (3.5-5.6)USM هم رو ميشه با همون قيمت خريد... اگر شما جاي من بوديد كدوم يكي از موارد زير رو انتخاب ميكرديد؟؟

1.Canon20D+EF18-55+EF55-200
    2.Canon20D+EF28-135 USM - IS
    3.Canon20D+EF28-200 USM

قيمت همه تقريبا برابره!!...

از راهنماييتون پيشاپيش متشكرم
    ویرایش توسط amir_1977ir : Friday 18 March 2005 در ساعت 06:16

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

من اگه باشم کیت لنز رو میخرم با 28-135!
    چه اشکالی داره دامنه لنز ها کمی در هم بره؟
    چون 28 شما رو خیلی جاها دچار مشکل میکنه... چون واید نیست روی دوربینتون.... کیت لنز خیلی به کارتون میاد...
    و 55 -200 هم به گمانم اصلا جذاب نیست...
    از لحاظ کیفیت نمیدونم...
    ولی حساب این رو باید بکنید که وقتی قراره عکاسی کنی ؟ خانوادگی ؟ عروسی ؟ هر چیزی ؟ چه لنزی باید روی دوربینت باشه؟
    28-135 به گمانم انتخاب خوبی میتونه باشه ... البته اگر گمان میکنی که قراره همش با فلاش عکاسی کنی و .... میتونی 28-200 رو انتخاب کنی که برای پرتره ها بیشتر به کارت میاد...

چون 18 شما رو خیلی جاها دچار مشکل میکنه... منظور 28 بود! امروز دیدم اصلاح کردم
    ویرایش توسط Arash : Sunday 20 March 2005 در ساعت 08:32
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

خيلي توصيه خوبي بود
    علاوه بر اون ميتوني 105-28 f/4.5-3.5 رو انتخاب كني كه هم ارزونتره هم كيفيت اپتيكي اش در يك حد و حدوده با 28-135.
    بعد براي كامل كردن رنج لنز هات، يك لنز اولترا وايد سيگما بگيري
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

خيلي از راهنمائيهاي شما متشكرم...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

من هم یه چیزایی بگم! اول اینکه لنز 18-55 اینطور نیست که خیلی بد باشه. مشکلاتی مثل ابیراهی در دو سمت زوم و دیافراگم باز رو خیلی لنزهای دیگه هم دارند (اصولا لنزهای غیر L) ولی من باهاش عکسهای خوبی میگیرم و همینطور هم مردم روی اینترنت. اگه قیمتش رو مقایسه کنید با بقیه لنزها خیلی فرقشه! یک جایی حتی مقایسه بین این لنز و 24-70L رو خوندم که گفته بود درسته که 24-70L خیلی سره ولی به چه قیمتی؟ 12 برابر بیشتر؟؟ و یک نکته دیگه، من فکر میکنم برای استفاده های جدیتر و بیشتری که دارید لنز بهتر بخرید، چون خیلی بیشتر کار عکاسی رو لنزتون انجام میده. من بیشتر کارهام تله بود که با خریدن یک شاهکار به اسم 70-200 f/4L کاملا پرواز میکنم. البته این لنز f/2.8 و همینطور f/2.8 IS هم داره که قیمتاشون دو و سه برابر هستند ولی این لنز با قیمت به کیفیت فوق العادش (تو امریکا $560 روی اینترنت البته! و تو ایران حدود 750 هزار تومان) واقعا لذت فوق العاده ای میده. بدون هیچگونه ابیراهی یا اصولا بدون هیچ مشکلی!
    در مورد لنز واید هم من Sigma 12-24 دارم که کاملا لنز خوبیه و آرش میتونه تاییدم کنه در این مورد! ولی حتی با این لنز هم تحت شرایطی مشکل ابیراهی رو دارم ولی خیلی وایده!!! حتی رو ضریب 1.6X دوربین من!! 122.5درجه زاویه دید! فکر کنم حتی جغدها هم دوست داشته باشن از اینا به چشمشون بزنن!!
    ولی گذشته از اینها اولا 18-55 اونقدرا بد نیست دوما روی انتخاب لنز خوب فکر کن که چه کاربردی داری و برای همون یک لنز خوب بگیر. لنزهای L کانن شدیدا توصیه میشن اگه میتونی از پس قیمتشون بربیای (Canon 70-200 F/4L رو هم به یاد داشته باش!)
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دوستان عزيز من واقعا نميدونم چطوري از شما بخاطر راهنماييهاتون تشكر كنم....

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین