صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
Like Tree2تشکر

موضوع: کمکم کنید تا درمانده نمانم

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

پیش فرض کمکم کنید Please Help for buy Lens

سلام.
    من در رشته عکاسی اطلاعات زیادی دارم.هر وقت هم که کسی کمک خواسته کمکش کردم وکاملا هم رازی بوده.
    اما حالا که خودم کمک می خوام با این همه تنوع گیج شدم.
    من می خوام تا دو میلیون و پانصد هزار تومان برای دوربین هزینه کنم.
    با نیکون D70 و D50 و Canon 300D و Canon 350D و Canon 20D ,.......کار کردم اونم خیلی زیاد.
    نیکون ها از نظر کیفیت پایین تر ار کنون 300D و 350D هستند . اما یک سری امکانات برتری هم دارند.
    20D هم از نظر کیفیت با 350D برابری میکنه اما امکانات بهتری داره که بیشتر اوقات هم استفاده نمیشه.
    برای همین من تصمیم گرفتم که 350D رو بخرم و با بقییه پول اون لنز بخرم.فکر کردم که اگر چند تا لنز بخرم
    بهتر باشه .
    اما بجز لنز می خوام یک باتری اضافه و مموری 2گیگ یا بالا ترهم بخرم.
    به نظر شما لنز EF 28-200mm USM کنون چطوره .
    Sigma 18-200mm و Canon 28-135mm IS و EF 70-200mm L و Sigma 70-200mm EX و
    Sigma 135-400mm/ 170-500mm/50-500mm اینها چطوره.
    شاید بهتر باشه یک واید خوب همراه با تله خوب بگیرم. نظر شما چیه .
    لطفا هر چی رو که میگید قیمتش و دلیلش و بنویسید.
    باسپاس فراوان
    ویرایش توسط Ghadiri : Monday 16 January 2006 در ساعت 16:57

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

پیش فرض پاسخ: کمکم کنید تا درمانده نمانم

با سلام
    به ان ليست دوربيناتون D200 رو اضافه كنيد زيرا از همه بهتره البته مثل اينكه پول كم ميباريد.
    من معتقدم به اين ميزان پول حيفه كه لنز sigma بگيريد با توجه به كيفيت عالي لنزهاي كنون بهتره كنون رو انتخاب كنيد
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر آشنا edwin آواتار ها
    تشکر کرده
    3

لنز واید :

17-40 F4L چون یکی از لنزهای عالی کنون هستشّ و کیفیت عکسهای آن واقعا عالی متصفانه فتوبلاگ خودم هنوز راه نیوفتاده ( از دست طراحهای وب ) اما یه سایت خوب برای دیدن کیفیت این لنز ( ایرانیها را معرفی کنیم ) wvs.topleftpixel.com

لنز تله : 70-200 F

یکی از بهترین لنزهای تله کنن که من خاطره ها و عکسهی زیادی گرفتم واقعا لنز عالیه مخصوصا تو هوای ابری !!!!

دوباره انتخاب با شماست ..... :biggrin:
    ادوین کاراپطیان "اگر امکانی نبود غیر ممکن به وجود نمی آمد"
    Canon EOS 5D2 + Canon 17-40 F4L + 24+105 F4L
    Flash Speedlite 580 EX II + Aperture 2.1.4 + MacBook Pro

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543
    با سلام
    به ان ليست دوربيناتون D200 رو اضافه كنيد زيرا از همه بهتره البته مثل اينكه پول كم ميباريد.
    من معتقدم به اين ميزان پول حيفه كه لنز sigma بگيريد با توجه به كيفيت عالي لنزهاي كنون بهتره كنون رو انتخاب كنيد

از راهنمای شما ممنونم .
    اما با D200 هم حدود 150 تا عکس انداختم که 53 تا از اونها رو با 350 کنون هم انداختم .
    اون هم در شرایت یکسان برای تست.
    D200 هیچ فرقی در کیفیت با D70 نمی کنه.فقط میشه گفت که سایز عکسهاش بزرگتره ولی با امکانات بیشتر.

كاربر همراه Mojtaba-N آواتار ها
    تشکر کرده
    337

آقای غدیری (امیداوارم اشتباه نکنم در مورد اسمتان) من پست شما را در همان تاپیک قبلی خواندم و فکر کردم همینجا پاسخ بدهم بهتر است.
    من هم مانند شما کاملا شک داشتم که این لنز را از آفومار بگیرم یا از شرکت متفرقه. ولی این ریسک را کرده و خرید کردم، و الان هم از خریدی که انجام دادم کاملا راضی هستم.
    راستش، به راحتی بگویم پولتان را با اسم گارانتی آفومار دور نریزید. چون من دوربین را از فروشگاههای آفورمار خرید کردم، فقط به خاطر اینکه همه جا از اعتبار چندین و چند ساله آفورمار صحبت میکردند و چه داستانی هم داشتم، اول به یکی از فروشگاههای معروف تهران که در هفت تیر واقع است رفتم دوربین را که از جعبه باز کردند بدنه دوربین مانند این بود که چند روز خاک خورده و داخل لنز هم خاک داشت. دوربین به اصطلاح آکبند کاسبها!!!! از خرید پشیمان شدم به یکی دیگر از فروشگاه های آفومار رفتم. دوباره وقتی جعبه دوربین را باز کردند مانند قبلی و جالب اینکه روی صفحه نمایش دوربین یک لک بزرگ کثیفی وجود داشت که جناب فروشنده عزیز با کمال آرامش با یک دستمال معمولی و با کمی بخار دهان قبول زحمت نموده و آن را پاک کردند. وقتی گفتم که چرا این دوربین ها اینطوری هستند در جواب گفت که اینها در گمرک باز میشود و و و .... من هم چون دیدم ظاهرا چاره ای جز این نیست خریدم. باور کنید دوربین را که به خانه بردم دیدم داخل لنز دوربین نو یعنی بین عدیسها 2 تا خاک است!! تاریخ دوربین هم ست شده بود در صورتی که وقتی شما دوربین را میخرید تاریخ صفر است. دوربین هم وقتی من در فروشگاه بودم توسط پیک آفومار از انبار شرکت آفومار آمد. دلم از اینجا کباب است، روزی که برای خرید لنز رفته بودم یک دوربین مانند من هم شخصی خرید کرد باور کنید جعبه دوربین هم دست نخورده بود چه برسد به محتویات آن. دوربین را که برای تست از جعبه بیرون آوردند بدنه دوربین به همان تمیزی بود که باید باشد. واقعا افسوس خوردم که چرا هم پول بیشری دادم و هم دوربینی که معلوم نیست...
    در حال حاظر هم بعد از گذشت حدود یک هفته از خرید لنز خدا را شکر هیچ مشکلی پیدا نکردم. یعنی برای یک لنز نو هیچ مشکلی نمیتواند وجود داشته باشد.
    به هر حال تصمیم با شما است.

كاربر همراه Mojtaba-N آواتار ها
    تشکر کرده
    337

برای انتخاب لنز هم پیشنهاد من به شما این است:
    یک L 17-40 برای واید، یک لنز 50mm با سرعت 1.4 یا 1.8 بستگی به بودجه شما دارد برای محیطهای کم نور و فاصله کانونی نرمال و یک L 70-200 با سرعت دلخواه که باز هم بستگی به بودجه شما دارد. بین 40 تا 50 و 50 تا 70 هم چیز زیادی را از دست نمیدهید. اگر هم تمامی فواصل برایتان مهم است و هزینه تان مکفی میتوانید 105-24 f4 L هم به لیست خود اضافه کنید.

موفق و پیروز باشید.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

با صحبتهای مجتبی عزیز کاملا موافقم.من هم عین همین مسایل رو تو این نمایندگی ها دیدم ولی آخر اینقدر گشتم که دوربین نو ازشون گرفتم البته اونم چون شبه قبل براشون اومده بود نو مونده بود وگرنه خدا میدونه چی میشد!!!اما بعد دوتا لنز مهم و گرونم رو از آوانگار گرفتم که البته یکیش گارانتی سیگل هست حالا هم دنبال خرید 20دی هستم از همین آوانگار بی خیال گارانتی مطمئن باشین به ریسکش می ارزه.من یه لنز کنون رو هم از همون فروشگاه معروف هفت تیر گرفتم که 1 هفته ای خراب شد و بعدا فهمیدم که باهاش کار کرده بودن!!!!
    Shamim تشکر می‌کند.
    Canon EOS 20D + EF-S 18-55 f/3.5-5.6 + Canon EF 75-300 IS USM + Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM + Sigma 70-200 F2.8 APO DG EX HSM

http://nima.fotopages.com/

نیما معصومی

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghadiri
    از راهنمای شما ممنونم .
    اما با D200 هم حدود 150 تا عکس انداختم که 53 تا از اونها رو با 350 کنون هم انداختم .
    اون هم در شرایت یکسان برای تست.
    D200 هیچ فرقی در کیفیت با D70 نمی کنه.فقط میشه گفت که سایز عکسهاش بزرگتره ولی با امکانات بیشتر.
    جناب غدیری میشه لطف کنید بگید D200 را کجا میشه تهیه کرد (البته در ایران). شرایط تست شما چطور بود؟ ایا با لنز یکسان یا متفاوت؟ اگر نمونه عکسهاتون را هم بتونیم ببینیم ممنون میشم. تشابه کیفیت عکسهای این دو دوربین را چطور اندازه گیری کردید؟ بر روی مانیتور؟ چاپ در سایز بزرگ؟ یا....
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

نقل قول نوشته اصلی توسط persian
    جناب غدیری میشه لطف کنید بگید D200 را کجا میشه تهیه کرد (البته در ایران). شرایط تست شما چطور بود؟ ایا با لنز یکسان یا متفاوت؟ اگر نمونه عکسهاتون را هم بتونیم ببینیم ممنون میشم. تشابه کیفیت عکسهای این دو دوربین را چطور اندازه گیری کردید؟ بر روی مانیتور؟ چاپ در سایز بزرگ؟ یا....
    درمورد D200باید بگویم که اون رو توسط یکی ازدوستان آزمایش کردم.
    تمامی شرایط هم یکسان بود.اما در مورد لنز:
    برای نیکون70-200mm F2.8
    برای کانن 70-200mmF2.8 L
    هردولنزازنظر کیفیت درنوع خود بی نظیراند.
    برای تشخیص کیفیت درمانیتوردرکنارهم با200%بزرگنمایی مقایسه کردم.
    ازنظرمن درشرایط تست کانون رنگهای طبیعی تری داشت.
    برای دقت بهترچندعکس روکه با هرکدام انداخته بودم انتخاب کردم.
    سپس گوشه هایی ازآنهاروانتخاب کردم و تاسایز A3 باپرینترHP9300
    وبالاترین رزولوشن چاپ کردم البته برایِِِِD200 اندازه عکس رو با
    8MP برابر کردم.
    به نظر من ISO های نیکون واقعی نیست.چون درشرایت یکسان و
    دیافراگم برابر نیکون از سرعت شاتر کند تری استفاده میکند.
    در یکی از تستها با ایزو 800 و F5.6 وچند f دیگر کنون با شاتر1/30و
    نیکون با1/8بود.برای این منظورازچند مدل آنالوگ(300X,3000V,1-VHS,)
    وچند مدل دیجیتال(F828.S2 IS,V3,R1.Pro1) هم استفاده کردم.
    تمامی آنالوگها و کنونهای دیجیتال همین نتیجه رو داد ودر سونی مشابه
    سرعت شاتر1/25بود اما برای بقیه در حساسیت پایین تر آزمایش کردم.
    350Dدر ISO400 با این سرعت شاتر بود.
    برای تهیه میتونید برید عکسباران یا نورنگار.

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

با توجه به بودجه 2.5 ميليوني فكر كنم بهتره فقط بدنه 20دي را تهيه كنيد و در مورد لنزها با توجه به نياز هايي كه داريد و اولويت هايي كه براي شما وجود دارد يك ليستي تهيه كنيد و تا سقف بودجه اي كه باقي مانده اونها را تهيه كنيد

-------
    بدنه 20دي
    +
    EF 17-40 f4L
    +
    EF 70-200 f2.8L
    +
    EF 50 f1.8 ii (Low price but very good quality)

اگر هم عجله اي نداريد فكر كنم منتظر نسخه بعدي 20دي كنون باشيد شايد به انتظارش بيارزد
    محمد امدادی

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین