صفحه 1 از 7 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 63
Like Tree2تشکر

موضوع: لنز براي 350دي

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

سلام بر دوستان عزیز
    من راجع به لنز برای دوربینم میخواستم سوالاتی کنم:
    ممکنه بتونم لنزی با شرایط قسطی از خارج از کشور تهیه کنم خوب به نظر شما از این فرصت چطوری بهترین انتخاب رو کنم البته زیاد هم نمیخوام گرون باشه مثلا بالای 1000 دلار

اولین چیزی که بنظرم میرسه 70-200 f4L canon
    ولی نمیدونم شاید با قیمت این لنزی مال مارک دیگه که زوم بیشتری داشته باشه و خوب کیفیت قابل قبول هم بشه تهیه کرد مثل لنز های سیگما

از طرفی باز توی این فکر هستم که میتونم لنز های ارزون قیمت بگیرم و عوضش مثلا یک فلاش خوب هم در کنارش بتونم داشته باشم

وقتی آدم موقعیت خرید پیدا میکنه خیلی انتخاب و تصمیم گیری براش سخت میشه بخاطر این من هم می خوام تا خریدی بکنم که بدرد بخور باشه ولی خوب میدونید که آدم وقتیدنبال اطلاعات هست با این امکان اینترنت کلی گیج میشه بخصوص که برای ما امکان تجربه های زیاد تو این موارد وجود نداره

اصلا بنظر شما برای یک لنز تله زوم آیا 200 عدد مناسبیه یا بهتر آدم بره سراغ 300 یا حتی بالاتر

خیلی ممنون
    محمد امدادی

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

اصلا بنظر شما برای یک لنز تله زوم آیا 200 عدد مناسبیه یا بهتر آدم بره سراغ 300 یا حتی بالاتر
    آخه شما يه دوربين داري و اگه نخواي لنزهايي که مخصوص ديجيتال ساخته شده (با کرپ لنز هستش) بخري خوب مثلا همون 200 برات ميشه 320 و اگه 300 بگري با کراپ ميشه 480 حال خودت ميدوني...

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

میدونم برای 350دی ضریب 6/1به اندازه بزرگنمایی اضافه میشه
    من میخواستم بدونم که شاید اگر 300 میلیمتری آدم بگیره دیگه به فکر قویتره نیست ولی شاید 200 میلیمتری بعدا آدم بخواد قویترهم بگیره

البته فکر کنم همون 70-200 کنون بهترین باشه چون حتی قیمتش هم زیاد فضایی نیست
    محمد امدادی

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

من در مورد لنز نظر خاصی ندارم چون موارد استفاده رو نمیدونم...
    خرید لنز اصولا تجربه میخواد... و با آزمایش و خطا های گاهی گرانقیمت این تجربه به دست میاد!
    اما مشکل من با پوریاست..
    پوریا لنزهایی هم که برای دیجیتال ساخته شدن رو باید ضرب در همون 1.5 نیکون یا 1.6 کنون بکنی... فرقی نداره...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    183

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash
    من در مورد لنز نظر خاصی ندارم چون موارد استفاده رو نمیدونم...
    خرید لنز اصولا تجربه میخواد... و با آزمایش و خطا های گاهی گرانقیمت این تجربه به دست میاد!
    اما مشکل من با پوریاست..
    پوریا لنزهایی هم که برای دیجیتال ساخته شدن رو باید ضرب در همون 1.5 نیکون یا 1.6 کنون بکنی... فرقی نداره...
    پس چه طور موقعي که اون لنزها رو با يه دوربين 35م.م استفاده ميکنيم کادر مشکي دور عکس ميوفته و اصولا چه فرقي با اون لنزهاي معمولي دارن که نميشه ازشون در 35م.م ها استفاده کرد و ديگه اينکه مثلا همين 18-55 که روي 350دي هستش آيا معمولي يا مخصوص ديجيتال هستش؟

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

با گرانبودن تجربهموافقم ولی یک نکته بهنظرم رسیده و اون اینه که اگر بشه و اکثرافراد به این گردهمایی سایت بیان و لنز هاشونو بیارن و یک همکاری چند جانبه داشته باشن همه فکر کنم بتونم لنز های مختلف رو رو دوربینشون تست کنن بخصوص که آدم های با تجربه و حرفه ایی هم اونجا هستند (مثل خودتون آقا آرش) و میتونند شرایط تست رو با نکاتی که میگن بهتر کنند که نتیجه درست آدم بگیره و بعدا میتونه سر فرصت رو عکسهایی که گرفته شد بررسی کامل داشت
    البته فکر کنم جلسه اول نشه این کار ها را کرد و همه دوست دارن با هم آشنا بشن
    مرسی از توجهتون
    محمد امدادی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

سلام

محمد جان شما هم همان مشکل قدیم من رو داری.. لنز 70-200 f/4 فوق العاده عالیه.. یعنی از اون چیزی که فکر می کنی هم عالیتره!!! کیفیت بی نهایت عالی برای یک لنز زوم.. فوق العاده شارپ و با کنتراست بینهایت عالی.. بعد از خریدش من مطمئن شدم که کار درستی کردم چون قبلش مردد بودم بین انتخاب 75-300 و این لنز. اگه تو اینترنت هم بگردی میبینی که مردم فوق العاده از این لنز تعریف کرده اند. کیفیت L کانن با این قیمت!! فوکوس بینهایت سریع!.این لنز را شدیدا توصیه میکنم.
    با باقی پولت میتونی یک فلاش Canon Speedlite 550EX بخری که آرزوی هر عکاسی است. قیمتی حدود 320 دلار
    لنز 28-105 USM II f/3.5-4.5 هم لنز بسیار خوبی است با وجود قیمت نسبتا پایین آن.حدود 220 دلار..

در ضمن پوریا جان، لنز هایی که کانن مخصوص دوربین های دیجیتال ساخته مانت EF-S هستند که این لنز ها فقط روی دوربین های 300دی، 350دی و 20دی سوار میشوند و روی بقیه دوربینهای کانن قابل نصب نیستند.بنابراین موضوع هاله مشکی هم منتفی است.
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    183

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin
    سلام

محمد جان شما هم همان مشکل قدیم من رو داری.. لنز 70-200 f/4 فوق العاده عالیه.. یعنی از اون چیزی که فکر می کنی هم عالیتره!!! کیفیت بی نهایت عالی برای یک لنز زوم.. فوق العاده شارپ و با کنتراست بینهایت عالی.. بعد از خریدش من مطمئن شدم که کار درستی کردم چون قبلش مردد بودم بین انتخاب 75-300 و این لنز. اگه تو اینترنت هم بگردی میبینی که مردم فوق العاده از این لنز تعریف کرده اند. کیفیت L کانن با این قیمت!! فوکوس بینهایت سریع!.این لنز را شدیدا توصیه میکنم.
    با باقی پولت میتونی یک فلاش Canon Speedlite 550EX بخری که آرزوی هر عکاسی است. قیمتی حدود 320 دلار
    لنز 28-105 USM II f/3.5-4.5 هم لنز بسیار خوبی است با وجود قیمت نسبتا پایین آن.حدود 220 دلار..

در ضمن پوریا جان، لنز هایی که کانن مخصوص دوربین های دیجیتال ساخته مانت EF-S هستند که این لنز ها فقط روی دوربین های 300دی، 350دی و 20دی سوار میشوند و روی بقیه دوربینهای کانن قابل نصب نیستند.بنابراین موضوع هاله مشکی هم منتفی است.
    يعني اگه من 350d رو با لنز EF-S بخرم نميتونم لنز رو روي 300وي نصب کنم؟
    در مورد لنزهاي مخصوص دوربين ديجيتال سيگما چه طور اونا رو هم دوربينهاي 35م.م ساپورت نميکنن يا اينکه جريان همون حلال سياه ميشه؟

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

مرسی امین جان از تایید و نکاتیکه گفتی وچقدرمن خوشحالم که کسانی مثل شما هستند و اون تجربه گرون رو شاید ارزون تر برای آدم تموم میکنن

من هم با مطالبی که از اینترنت گرفتم متوجه شدم که بهترین لنز برای خرید در دوربین های کنون این لنز ولی یک نکته هست که لنز سیگما با همین قیمت هم یک مدل خوب داره 70-200 f2.8
    نظرت راجع به مقایسه این دو لنز چیه

چون از این لنز هم کلی تعریف میکنن و میگن چیزی از کنون کم نداره بجز اینکه سفید نیست!!!!

آقای نعما خیلی ممنون از بابت لینک

امیدوارم شرایط خرید جور بشه و من بتونم تجربیاتم رو با این لنز با شما در میان بگذارم
    محمد امدادی

صفحه 1 از 7 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین