صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13
Like Tree15تشکر

موضوع: بزرگنمای لنزهای ماکرو

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

پیش فرض پاسخ: بزرگنمای لنزهای ماکرو

نقل قول نوشته اصلی توسط arash20d نمایش پست ها
    اینو قبول دارید که اگه با لنز 17-70 از یه فاصله ثابت مثلا" 20 متری از یه شیء مثلا" یک (کتاب ) توی 70 مم عکسی بگیریم و با لنز 70 مم ماکرو هم در همین فاصله از همون (کتاب) عکس بگیریم اندازه عکس (کتاب) در هر دو لنز برابر هست ....؟؟
    (مطمعنا " تصویر برابر از شیء داریم چون هر دو عکس را با فاصله کانونی 70 مم و با فاصله ثابت گرفتیم)
    پس باید توی فاصله 25.7 سانتیمتری هم هر دو یک اندازه تصویر از یه شی داشته باشند .(چرا این طور نیست؟؟؟)
    پرسپکتیو و Maximum magnification لنز های ماکرو کمی با لنز های زوم متفاوت هست. به طور مثال یک لنز 1:1 و یک لنز 1:3 رو اگر مقایسه کنیم، تصویری که لنز 1:1 ایجاد می کند تا بزرگنمایی 1:3 آن ، با لنز زوم متفاوت هست و از بزرگنمایی 1:3 پرسپکتیو و تصویر هر دو لنز تقریبا یکسان هست. (البته در فاصله های متفاوت). علت این تفاوت هم استفاده از نوعی طراحی به نام floating system هست. سعی می کنم اگر در مورد این شیوه طراحی چیزی پیدا کردم در همینجا قرار دهم.
    ARASH II و babakdin543 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    يکي از بهترين جاهايي که قضيه ماکرو و بزرگنمايي را توضيح داده، اينجاست:

کد:
    http://photo.net/learn/macro
    راستي باعث خجالت است که بعضي سرويس دهندگان اينترنت، فتو دات نت را نيز ف ي ل ت ر کرده اند.
    کد:
    http://www.grandcanyonresearch.info/index.php?q=aHR0cDovL3d3dy5waG90by5uZXQvbGVhcm4vbWFjcm8v
    Amir Mohebi تشکر می‌کند.
    هادی هژیرآذر

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

پرسپکتیو و Maximum magnification لنز های ماکرو کمی با لنز های زوم متفاوت هست. به طور مثال یک لنز 1:1 و یک لنز 1:3 رو اگر مقایسه کنیم، تصویری که لنز 1:1 ایجاد می کند تا بزرگنمایی 1:3 آن ، با لنز زوم متفاوت هست و از بزرگنمایی 1:3 پرسپکتیو و تصویر هر دو لنز تقریبا یکسان هست. (البته در فاصله های متفاوت). علت این تفاوت هم استفاده از نوعی طراحی به نام floating system هست. سعی می کنم اگر در مورد این شیوه طراحی چیزی پیدا کردم در همینجا قرار دهم.
    مرسی آقا داریوش

یواش یواش یه چیزای داره دست گیرم میشه

Floating Elements

On of the most underestimated effect on image quality is the performance deterioration towards closer focus distances. Curvature of field becomes significantly pronounced here and reduce the sharpness towards the image borders. The same goes for large aperture lenses that suffer from increased spherical aberrations here. Normal lenses shift just a single group of elements for focusing. Additional floating elements (see picture below) can improve the close-focus performance significantly. However, the vast majority of all lenses does not feature this mechanism. Even worse, many so-called "macro" lenses (e.g. 70-300macro, 400/5.6macro) don't have a floating system so don't expect good results at critical magnifications (e.g. 1:4 or closer)! Many ultra-wide and virtually all true macro lenses (e.g. 50/2.8macro, 100/2.8macro, 200/4macro) have FEs though.

منتظر اطلاعات بقیه دوستان هستم .
    babakdin543، Daruosha و Kaveh Ghobadi تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2