صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
Like Tree11تشکر

موضوع: تكرار دوباره یك سوال بی جواب!!!

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    22

پیش فرض تكرار دوباره یك سوال بی جواب!!!

این سوال رو سه روز ژیش هم ارسال كرده بودم اماجوابی نگرفتم .

من دوربین olympus e-510 به همراه دو لنز 42-14 و 150-40 دارم اگر ممكنه راهنمای كنید لنز زیر ( 18-180)
    http://www.olympus.co.uk/consumer/ds...ifications.htm
    جای این دوتا رو یكجا و به چه مقدار زوم بیشتر برای من میگیره و كلا چطور لنزی به نظر می رسه؟

ضمنا منظور از اصطلاح 35mm equivalent focal length 36 - 360mm چیه؟

كاربر همراه mahyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1183

پیش فرض پاسخ: تكرار دوباره یك سوال بی جواب!!!

سلام

جناب ثانی عزیز من در مورد کیفیت و کارائی لنز مورد نظر شما اطلاعی ندارم ولی در مورد سئوال بعدی شما خدمتتون عرض کنم که به خاطر اندازه سنسور در دوربینهای olympus که برابر با نصف سنسورهای فول فریم است تمامی اعداد ذکر شده بر روی لنز در 2 ضرب می شود یعنی لنز 18-180 مد نظر شما برابر می شود با 36-360 یعنی این لنز در اصل برای شما تصویری برابر با 36 تا 360 mm را به شما می دهد پس میشه تقریبا گفت که این لنز واید ندارد و لنزهای خود شما در اصل 28-84 و 80-300 می باشد امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم
    راستی قبلا در این مورد مفصل صحبت شده بود اگر مقالات و بحثهای قبلی رو مطالعه می کردید متوجه می شدید
    sani.farid تشکر می‌کند.
    مهیار سیاسی

كاربر همراه Mastermehdi آواتار ها
    تشکر کرده
    925

نقل قول نوشته اصلی توسط sani.farid نمایش پست ها
    ضمنا منظور از اصطلاح 35mm equivalent focal length 36 - 360mm چیه؟
    بدلیل کوچکتر بودن سنسور دوربین شما نسبت به یک دوربین فول فریم (35mm) میدان دید شما متفاوت است. مثلاّ اگر لنز 18-180 را روی فول فریم بتوان بست میدان دید 18 تا 180 خواهد بود ولی در دوربین شما بدلیل کراپ سنسور 2 (یعنی سنسور 1/2 فول فریم است) وقتی این لنز را میبندید ، میدان دیدی مشابه 36 تا 360 یک فول فریم خواهید داشت. مثل اینکه لنز 36-360 را روی فول فریم ببندیم.
    sani.farid و djmehdi_67 تشکر می‌کنند.
    مهدی هامیزاد
    Canon 40D, Canon 70-200mm f/4 L IS, Canon 60mm f/2.8 macro, Canon 17-55mm f/2.8 IS
    Lowepro nova 4, Inverse 200 & Primus Aw, Canon RS-80N3, Sigma EF 500 DG Super

كاربر همراه Mastermehdi آواتار ها
    تشکر کرده
    925

شرمنده مهیار جان یک جورایی همزمان شد!
    mahyar و sani.farid تشکر می‌کنند.
    مهدی هامیزاد
    Canon 40D, Canon 70-200mm f/4 L IS, Canon 60mm f/2.8 macro, Canon 17-55mm f/2.8 IS
    Lowepro nova 4, Inverse 200 & Primus Aw, Canon RS-80N3, Sigma EF 500 DG Super

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    22

ممنون از هر دو عزیز!
    mahyar تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    22

آقا این مساله که اشاره کردید آیا برای یک دوربین نقص محسوب میشه یا صرفا یه استاندارد و معیار هست؟
    منظور اینکه بر فرض دوربینی که فول فریم هست یا برخی از دوربین ها که 4/3 ویا اینکه 2/1 هست به خاطر این مطلب مزیتی بر هم دارند؟

amirsooki
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط sani.farid نمایش پست ها
    آقا این مساله که اشاره کردید آیا برای یک دوربین نقص محسوب میشه یا صرفا یه استاندارد و معیار هست؟
    منظور اینکه بر فرض دوربینی که فول فریم هست یا برخی از دوربین ها که 4/3 ویا اینکه 2/1 هست به خاطر این مطلب مزیتی بر هم دارند؟
    سلام.
    این قضیه در دوربینهای کامپکت نیز هست ، که کراپ فاکتورهای بسیار بیشتری دارند ، به همین دلیل هم هست که روی لنز یک دوربین کامپکت را اگر ببینید ، نوشته مثلا 40-6 یعنی شما در حقیقت دارید با یک لنز 6 میلیمتر عکاسی میکنید اما فقط مرکز تصویر لنز بر روی سنسور ثبت میشود . یکی از دلایل عمق میدان زیاد دوربینهای کامپکت نیز همین است ، چون عملا دارید با یک لنز واید عکاسی میکنید و میدونید که عمق میدان در لنزهای واید خیلی زیاد است .
    اما این قضیه در دوربینهای slr کراپ دار کمی بهتر است ، یعنی سطح سنسور بزرگتر شده اما نه با اندازه ی سطح یک نگاتیو .
    حالا اینکه این مورد یک عیب محسوب میشود یا خیر ، بستگی به استفاده دارد . فرض کنید شما بیشتر از یک لنز تله استفاده میکنید. مثلا 200 میلیمتر که روی دوربین شما تصویری معادل 400 میلیمتر میدهد و این یعنی تله ی بیشتر .
    اما برای اینکه به تصویری معادل 16 میلیمتر برسید ، باید از یک لنز 8 میلیمتر استفاده کنید .
    در دوربینهای کنون و نیکون این اعداد در slr ها به یک استاندارد رسیده که به ترتیب 1.6 و 1.5 هستند .
    در دوربینهای الیمپوس استاندارد 2 هست .
    امیدوارم به جواب رسیده باشید .
    ممنون.
    ویرایش توسط amirsooki : Thursday 29 November 2007 در ساعت 10:09 دلیل: غلط املایی
    Mashhadi Vahid، sani.farid، avang777 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه amir_h_madadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1384

با توجه به توضیحات آقای سوکی لنزهای شما نیز تقریبا باید مثل لنزهای من عمل کنه . ولی عملا این مسئله در حالت تله مشاهده نشد !!!!!
    درست میگم نه ؟
    امیر حسین مددی
    http://www.slr.ir
    canon 50D / canon 10-22 efs /Canon 24-105 L / sigma 50-500

amirsooki
    Guest

با توجه به توضیحات آقای سوکی لنزهای شما نیز تقریبا باید مثل لنزهای من عمل کنه . ولی عملا این مسئله در حالت تله مشاهده نشد !!!!!
    درست میگم نه ؟
    خیر . این مسئله امکان ندارد .

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سلام
    كلا احساس میكنم المپیوس برای كسانی است كه با پول كم می خوان تله های وحشتناك داشته باشن
    7 هم داره كه میشه 14

اما یه سوال
    اگر كنون یا نیكون 7 داشت میشد؟ یعنی میشه كه فاصله كانونی 7 داشت؟اگه آره چرا نداریم:::big grin:::
    ممنون

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین