نمایش نتایج : از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
Like Tree8تشکر
  • 1 Post By Ali Reza Aslani
  • 4 Post By A_Maddah
  • 3 Post By Mashhadi Vahid

موضوع: لطف برای خرید لنز راهنمائی کنید

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

پیش فرض لطف برای خرید لنز راهنمائی کنید

باسلام
    اجازه بدید اعتراف کنم که در ابتدا خرید دوربین NIKON D80 خود با توجه به عدم آشنائی با DSLR چرخ زیادی در خرید لنز زدم که نهایتا با خالی شدن جیبم ، من ماندم با یک D80 با یک Sigma 18-70 .

اکنون در صددم که از کمک دوستانی که با لنز های مختلف کار کرده اند ( نه دوستانی که لنزها را فقط از روی Reviwe ) می شناسند کمک بگیرم .

علاقه ام غالیا پرتره و عکاسی طبیعت و عکاسی آثار تاریخی می باشد . برای پرتره گر چه لنز Sigma 17-70 خوب است و مشکلی ندارم اما تصورم این است که اگر لنزی در فاصله مثلا حدود 17 تا 130 داشته باشم هم کار پرتره را بهتر می پوشاند و هم تعداد دفعاتی که ناچار به تعویض لنز و باز کردن از روی دوربین هستم کاهش خواهد یافت . برای لنز دوم روی رنج حدود 100 تا 300 و یا 400 فکر میکنم .

من قبلا Nikor 18-135 را داشتم که نسبتا خوب بود ولی نمیدانم لنز مشابهی در همین رنج هست که کیفیت بهتر و احتمالا لرزه گیر داشته باشد . از نیکون یا سیگما ؟

برای دو لنز حداکثر 1 میلیون تومان میخواهم هزینه کنم ( با احتساب نگه داشتن و یا فروختن Sigme 17-70 فعلی).

پیشنهاد شما چیست؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

پیش فرض پاسخ: لطف برای خرید لنز راهنمائی کنید

کسی نظر خاصی نداره ؟

كاربر همراه Ali Reza Aslani آواتار ها
    تشکر کرده
    229

نقل قول نوشته اصلی توسط vali15 نمایش پست ها
    باسلام
    اجازه بدید اعتراف کنم که در ابتدا خرید دوربین NIKON D80 خود با توجه به عدم آشنائی با DSLR چرخ زیادی در خرید لنز زدم که نهایتا با خالی شدن جیبم ، من ماندم با یک D80 با یک Sigma 18-70 .

اکنون در صددم که از کمک دوستانی که با لنز های مختلف کار کرده اند ( نه دوستانی که لنزها را فقط از روی Reviwe ) می شناسند کمک بگیرم .

علاقه ام غالیا پرتره و عکاسی طبیعت و عکاسی آثار تاریخی می باشد . برای پرتره گر چه لنز Sigma 17-70 خوب است و مشکلی ندارم اما تصورم این است که اگر لنزی در فاصله مثلا حدود 17 تا 130 داشته باشم هم کار پرتره را بهتر می پوشاند و هم تعداد دفعاتی که ناچار به تعویض لنز و باز کردن از روی دوربین هستم کاهش خواهد یافت . برای لنز دوم روی رنج حدود 100 تا 300 و یا 400 فکر میکنم .

من قبلا Nikor 18-135 را داشتم که نسبتا خوب بود ولی نمیدانم لنز مشابهی در همین رنج هست که کیفیت بهتر و احتمالا لرزه گیر داشته باشد . از نیکون یا سیگما ؟

برای دو لنز حداکثر 1 میلیون تومان میخواهم هزینه کنم ( با احتساب نگه داشتن و یا فروختن Sigme 17-70 فعلی).

پیشنهاد شما چیست؟
    به 105-18 وی آر هم میتونید فکر کنید.
    A_Maddah تشکر می‌کند.
    علیرضا اصلانی

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    دوست عزیز 18-105 Vrلنز خوب و مناسبی برای شما خواهد بود . برای پرنده هم VR 70-300 نیکون با توجه به قیمتش لنز مناسبی است .البته فکر کنم این دو لنز کلا از نظر قیمتی 850 بیشتر نشود.
    من ترجیح می دهم بجای 70-300 نیکون لنز 120-400 جدید سیگما که لرزه گیر دارد را بخرم, قیمت این لنز 950تومان است (من با این لنز کار نکرده ام ولی رنج بهتری برای عکاسی پرنده دارد.)که با 18-105 مبلغ 1250 باید بپردازید .شما می توانید اقدام به فروش 17-70 سیگما کنید و کسری 1250 را جبران کنید .در این شرایط 18-105 اکثر مواقع روی دوربین شما خواهد بود وجواب نیازهای شما را خواهد داد از طرفی شما لنز بهتر ی(120-400) برای عکاسی از پرنده ها در اختیار خواهید داشت .
    موفق باشید
    یا حق
    Amir Tavakoli، vali15، Ali Reza Aslani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

پیشنهاد خوبی دادید . متشکرم . ایا با 18-105 وی ار کسی کار کرده ؟ کیفیت و شارپنس چطور است؟ قیمت چقدر است ؟
    همینطور با 120 -400 سیگما کسی کار کرده ؟ و ....

البته من قیمتش رو الان گرفتم 300 تومان و جناب مشتی وحید هم چند تا عکس داشتند که دیدم .
    ویرایش توسط vali15 : Tuesday 20 January 2009 در ساعت 17:35

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط vali15 نمایش پست ها
    پیشنهاد خوبی دادید . متشکرم . ایا با 18-105 وی ار کسی کار کرده ؟ کیفیت و شارپنس چطور است؟ قیمت چقدر است ؟
    NIKKOR 18-105MM F/3.5-5.6G ED VR
    Kaveh Ghobadi، Amir Tavakoli و Amin Zarif تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri