نمایش نتایج : از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
Like Tree23تشکر
  • 1 Post By tanhatanha
  • 11 Post By A. Mohammadi
  • 6 Post By A_Maddah
  • 1 Post By amirnoori
  • 2 Post By A. Mohammadi
  • 2 Post By A. Mohammadi

موضوع: راهنمایی برای خرید لنز جهت ماكرو+حیات وحش

كاربر همراه amirnoori آواتار ها
    تشکر کرده
    1217

Exclamation راهنمایی برای خرید لنز جهت ماكرو+حیات وحش

سلام
    باور کنید دارم گیج میشم از این همه اطلاعات خوب بچه های این فرم.
    کانن 1000d دارم با لنز کیت55-18 که برا واید و پرتره و ماکرو تقریبا عالی هستش
    با توجه به بودجه ام(تو مایه 250-300 هزار تومن) و اینکه نمی خوام مرتب تعویض لنز داشته باشم و
    هدفم عکاسی ماکرو در محیط باز و همچنین عکاسی در حیاط وحش از پرندگان هستش
    لنزهای کانن که خوب می دونید قیمت نجومی دارن که الفاتحه.پس اول سیگما و دوم تامرون.
    ظاهرا لنزهای تله بلند سیگما مثل 500-50 و... مشکل فوکوس دارن (من اینطور از نوشته ای سایت برداشت کردم و می گن نخرید)
    خواهش می کنم من رو از سر درگمی نجات بدید تا همیشه براتون دعا کنم و سپاسگذارتون باشم
    البته اگه دوستی تجربه لنزی رو داشته باشه که چه بهتر.منظورم کیفیت و قیمت و قیمت دست دوم(می دونم این تیکه آخر جاش اینجا نبود که می بخشید)
    ارادتمند امیر
    ویرایش توسط amirnoori : Tuesday 10 February 2009 در ساعت 17:52 دلیل: اضافه کردن به متن
    1-نداشتن یه تله بلند من رو به غصه خوردن وادار می کنه...
    2- ای کاش هنر ادیت با فوتوشاپ رو بلد بودم:(
    وبــــــلاگ مــــن

تشکر کرده
    1217

Exclamation پاسخ: راهنمایی برای خرید لنز جهت ماكرو+حیات وحش

همچنان منتظر راهنمایی شما بزرگان هستم:confused:
    وبــــــلاگ مــــن

كاربر همراه tanhatanha آواتار ها
    تشکر کرده
    4948

پیش فرض پاسخ: راهنمایی برای خرید لنز جهت ماكرو+حیات وحش

دوست عزیز , با توجه به بودجه ای که گفتی , و حرفی که در مورد 500-50 گفتی کمی گیج شدم , 500-50 قیمتش این حدودها بعید میدونم باشه
    اما با این قیمتی که گفتی من 200-18 سیگما بدون لرزه گیر رو پیشنهاد میکنم , واید , تله , ماکرو هم داره
    قیمت هم حدود 340 , در فروم مربوط به خودش هم بحثش شده
    amirnoori تشکر می‌کند.
    Canon 5D MK II | Canon 24-105 F4 IS | Canon 70-200 f4 IS
    Lowepro Slingshot 300 | Flash Canon 430 EX II |
    خدایا نگهدار همه باش

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

سلام دوست عزیز

در مورد لنزای ماکرو از هر برندی بخرید چه کانن ، چه سیگما و ... همگی لنزای باارزشی هستند متوسط قیمت لنزای مخصوص ماکرو هم بسته به فاصله کانونی لنز بین 350 تا 1.400 می باشد.

اما لنزای زوم تله و تله زیر 1.6 میلیون :

لنز کانن 250-55 - لنزی ارزان (240) و بارارزش به نسبت پولی که برایش می پردازید . ترکیب این لنز با لنز کیت 55-18 گزینه ای اقتصادی است ضمنا لنز کیتتان هم ماکروی خوبی دارد.

سیگما 500-50 - لنزی متوسط با وزن 1842 گرم !! (قیمت 1.050 میلیون) که از 400 تا 500 میلی متر خیلی سافت میشه لرزه گیر هم نداره . برای عکاسی در محیط های پرنور ! مناسبه مثل کنار دریا. برای استفاده بهینه به سه پایه نیاز هست

- سیگما 400-80 - با وزن 1750 گرم که لرزه گیر موثری داره ولی سرعت اتوفکوسش به دلیل نداشتن موتور HSM پائینه.

- تامرون 500-200 ، سیگما 400-135 و 500-170 همگی بدون لرزه گیر (محدوده قیمت تقریبی 500 تا 780) هم لنزهای نسبتا ارزانقیمتی هستند که نباید انتظار زیادی از اون داشته باشید.

- لنز کانن 300mm F4 L is لنزی عالی به قیمت 1.6 میلیون و وزن 1190 گرم که در صورت استفاده از تله کانورتر 1.4 برابر (با اتوفوکوس) باز هم تصاویر بسیار خوبی ارائه میدهد

- لنز کانن 400mm F5.6 L لنزی عالی البته بدون لرزش گیر با وزن 1250 گرم که در صورت استفاده از تله کانورتر 1.4 کیفیت تصاویر خوبی ارائه نمیدهد

- لنز کانن 400-100 (1380 گرم و قیمت 1470) به خاطر زوم بودن لنز دست عکاس بازتر است شارپنس بسیار خوبی در تمام فواصل کانونی دارد ایراد این لنز پول پوش بودن آن است که این لنز را در شرایط گردو غبارآلود آسیب پذیر می کند! در صورت استفاده از تله کانورتر 1.4 برابر ،در شرایط نوری خوب، تصاویر نسبتا خوبی ارائه میدهد در بعضی نمونه کیفیت خروجی این لنز در 400 میلی متر از کیفیت لنز 200-70 اف 2.8 به علاوه تله کانورتر 2 برابر ، خیلی بهتر بود. در کل بین لنزهای این محدوده زوم تا حدودی کم رقیب است.

- لنز 300-100 سیگما (1440 گرم) ، لنزی بسیار عالی حتی با اکستندر های 1.4 و 2 برابر . از دیدن عکس 600 میلی متر که با این لنز گرفته شده بود متعجب شدم . حیف که لرزش گیر ندارد. ای کاش سیگما به جای معرفی دو لنز جدید ، آخر 300-100 یه OS می نوشت و کار رو تموم می کرد !!

- لنز جدید 400-120 سیگما به نسبت قیمتی (حدود 950) که دارد انتخاب معقولی است و خروجی آن از خروجی برادر بزرگترش 500-150 بهتر است. در بررسی هایم تعریف 400-120 را بیشتر ار 500-150 شنیدم. ایرادات لنز 500-150 سنگینی و حجیم بودن آن و سافت بودن (مقداری) تصویر خروجی در 500 میلی متر است.

نتیجه گیری :

در میان لنزهای بالا (بدون در نظر گرفتن فاکتور قیمت) بی شک 300mm F4 L is برنده میدان است و پس از آن لنز های300-100 سیگما و 400mm F5.6 L و لنز 400-100 کانن و 400-120 سیگما قرار دارند .

- لنزهای 400-120 و 300-100 سیگما + کانورتر 1.4X و 400mm F5.6 L اقتصادی ترین گزینه ها ، با حفظ نسبی کیفیت خروجی تصویر هستند.

برای کانن داران هم طبق توصیه علمای عکاس ، اگر لنز قابل از نوع کانن پیدا نکردند ، آن وقت به فکر برندهای دیگر مثل سیگما و تامرون و توکینا باشند. به دیگر زبان :
    کانن برای کانن

در لینک پائینی کلی تست در مورد لنزهای مختلف وجود دارد:

کد:
     http://www.pbase.com/lightrules/lenstests
    A_Maddah، Kaveh Ghobadi، Ali Shadi و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    من این نکته را اضافه کنم که اونم این هست که اگر پرنده گرافی می خواهید انجام دهید 400 م م به نظر من یکمی کم هست و پس خرید لنز متوجه این کمبود خواهید شد .و در عمل شاید کلی سوژه را از دست بدهید .بخصوص پرندگان مهاجر

راستش من احساس می کنم اگر 600م م را داشتم (آرزوهای محال )دیگر حتی به تله کانورتور هم شاید نیاز نبود چون عکاس هم باید خودش هم کمی سعی کند با ترفندهای مختلف به پرنده نزدیک شود که خود لذتی بسیار دارد .
    راستی جناب محمدی من با لنزم 99در صد موارد رو 500م م عکس می گیرم البته 150-500 بیشترین شارپنس را روی 300 م م دارد ولی من چون از پرنده عکاسی می کنم فقط با 500 م م عکاسی می کنم و بسیار راضی هستم و فکر کنم اگر بازهم می خواستم بین لنز هایی که شما معرفی کردید لنز انتخاب کنم باز هم 150-500 را انتخاب می کردم .
    در ضمن از نظر حجم و وزن 150-500 و 120-400 و 50-500 انچنان با هم تفاوتی ندارند .
    لنز 300 فیکس اف4 کانن لرزش گیر دارش هم قیمت جهانیش 1200 هست که نور نگار این لنز را موجود داشت به قیمت 1500.به نظر من لنز بسیار ارزشمندی است بخصوص با کانورتور 1/4
    موفق باشید
    یا حق
    Persian، Ali Shadi، A. Mohammadi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

تشکر کرده
    1217

Exclamation پاسخ: راهنمایی برای خرید لنز جهت ماكرو+حیات وحش

با تشکر از همه شما خوبان
    دوست عزیز tanhatanha حق با شماست برا قیمت من گیج شده بودم اشتباه از من بود
    حالا موندم با دو انتخاب
    با توجه به مواردی که گفتم علاقه دارم
    از بین این دوتا یکی رو می خوام:
    canon efs 55-250 is
    sigma 18-200 macro
    باز هم به گیج شدن رسیدم
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.
    وبــــــلاگ مــــن

تشکر کرده
    7479

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام
    من این نکته را اضافه کنم که اونم این هست که اگر پرنده گرافی می خواهید انجام دهید 400 م م به نظر من یکمی کم هست و پس خرید لنز متوجه این کمبود خواهید شد .و در عمل شاید کلی سوژه را از دست بدهید .بخصوص پرندگان مهاجر

راستش من احساس می کنم اگر 600م م را داشتم (آرزوهای محال )دیگر حتی به تله کانورتور هم شاید نیاز نبود چون عکاس هم باید خودش هم کمی سعی کند با ترفندهای مختلف به پرنده نزدیک شود که خود لذتی بسیار دارد .
    راستی جناب محمدی من با لنزم 99در صد موارد رو 500م م عکس می گیرم البته 150-500 بیشترین شارپنس را روی 300 م م دارد ولی من چون از پرنده عکاسی می کنم فقط با 500 م م عکاسی می کنم و بسیار راضی هستم و فکر کنم اگر بازهم می خواستم بین لنز هایی که شما معرفی کردید لنز انتخاب کنم باز هم 150-500 را انتخاب می کردم .
    در ضمن از نظر حجم و وزن 150-500 و 120-400 و 50-500 انچنان با هم تفاوتی ندارند .
    لنز 300 فیکس اف4 کانن لرزش گیر دارش هم قیمت جهانیش 1200 هست که نور نگار این لنز را موجود داشت به قیمت 1500.به نظر من لنز بسیار ارزشمندی است بخصوص با کانورتور 1/4
    موفق باشید
    یا حق
    سلام آقای مداح و ممنون به خاطر ارسال عکسهای زیبا و زحمتی که به خاطر گرفتنشون می کشید.

من هم با شما در کم بودن 400 میلی متر علی الخصوص برای عکاسی از پرنده های کوچک موافقم. راستش من یه کمی قانعترم و خواب لنز 400mm F2.8 IS رو می بینم

سنگینی لنز برای افراد با بنیه قوی مشکلی ایجاد نمی کند ولی همه که مثل هم نیستند ضمنا لنز شما با توجه به قیمتش لنز ارزشمندی است و اگر روی دوربین با ارزشی مثل D300 باشد دست عکاس بازتر است و نتیجه بهتر از موقعی است که روی دوربینی مثل دوربین 350 دی بنده یا دوربین دیگر شما (D70) باشد.

ارادتمند / محمدی
    A_Maddah و partow تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی

تشکر کرده
    7479

نقل قول نوشته اصلی توسط amirnoori نمایش پست ها
    با تشکر از همه شما خوبان
    دوست عزیز tanhatanha حق با شماست برا قیمت من گیج شده بودم اشتباه از من بود
    حالا موندم با دو انتخاب
    با توجه به مواردی که گفتم علاقه دارم
    از بین این دوتا یکی رو می خوام:
    canon efs 55-250 is
    sigma 18-200 macro
    باز هم به گیج شدن رسیدم

لنز sigma 18-200 macro شاید به عنوان یک لنز معمولی برای استفاده های عادی خوب باشه ولی کیفیت اپتیکی مناسبی نداره اعوجاج زیاد در 18 میلی متر و سافتی و CA زیاد در 200 میلی متر از ایرادات این لنزه. نسخه مجهز به لرزشگیر این لنز کیفیت مناسب تری داره ولی نکته در اینجاست که از لنزهای با محدوده زوم اینچنینی (11X) نباید انتظار زیادی داشته باشید ولی اگر مجبور به داشتن تنها یک لنز هستید انتخاب بدی نیست
    A_Maddah و amirnoori تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی