صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 72
Like Tree250تشکر

موضوع: عکاسی از ستاره ها

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط HadiNassiri75 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید...

در مورد عکاسی نجومی،
    بنده یه سوال داشتم...لططفا استادان و کاربلدان پاسخگو باشند...

اگر ما تایم دوربین رو بین 20 دقیقه تنظیم کنیم،و با BULB و از طریق ریموت این دوربینمون 20 دقیقه عکس بگیرد،مشکلی برای پرده شاتر و دوربین پیش نمیاد؟!
    یعنی هیچ آسیبی به پرده شاتر نمیزنه؟

ممنون میشوم جواب بدید.
    سلام دوست عزیز،

خیر در اینگونه مواقع سنسور هست که در معرض خطر هست و خطری پرده شاتر رو تهدید نمیکنه. معمولا سعی کنید که پرده شاتر بیشتر از 5 دقیقه باز نباشد چون نور دهی طولانی مدت سنسور، آسیبهای جدی به آن وارد میکند.

در چنین مواقعی چند عکس با نوردهی های مختلف مثلا 5 عکس با نوردهی های 4 دقیقه ای بگیرید که کل زمان نوردهی 20 دقیقه شود و سپس اونها رو در نرم افزارهایی مثل فتو شاپ stack کنید.
    msh2200، Marefat، S_Mahdi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط HadiNassiri75 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید...

در مورد عکاسی نجومی،
    بنده یه سوال داشتم...لططفا استادان و کاربلدان پاسخگو باشند...

اگر ما تایم دوربین رو بین 20 دقیقه تنظیم کنیم،و با BULB و از طریق ریموت این دوربینمون 20 دقیقه عکس بگیرد،مشکلی برای پرده شاتر و دوربین پیش نمیاد؟!
    یعنی هیچ آسیبی به پرده شاتر نمیزنه؟

ممنون میشوم جواب بدید.
    درود
    در شرایط عمومی مشکلی نه برای پرده شاتر و نه سنسور وجود نخواهد داشت!
    ولی شرایطی وجود داره که باید به انها دقت کرد
    1- زمانی که برای بیشتر از 5 دقیقه شاتر باز باشه، بدلیل افزایش میزان انرژی مصرفی در سنسور، حرارت سنسور افزایش پیدا می کنه و این مسئله منجر به افزایش اختلالات الکتریکی و در نتیجه افزایش قابل توجه نویز در تصویر خواهد شد.
    2- در این مدت که پرده شاتر بالاست وقتی مدت زمان نوردهی بالا باشه مشکل مهمتری که بوجود ممکنه بیاد ورود نورهای ناخواسته به داخل سنسور است!
    شما باید ببینید اصلا به چه دلیل ایقدر نوردهی نیاز دارید و در چه شرایطی؟
    اگر در مناطق نزدیک به شهر قصد عکاسی داشته باشید (فاصله بین 10 الی 30 کیلومتری شهرها) که با این نوردهی اصولا چیزی جز نور زرد شهر را نمی توانید ثبت کنید.
    اگر در مناطق فوق تاریک مثل مناطق کویری با فاصله بالای 200 کیلومتر از شهرها قصد عکاسی دارید هم آسمان آنقدر ستاره داره که احساس می کنید دارید برفک تلوزیون های قدیمی را نگاه می کنید!
    در این شرایط هم اثر نهایی شما کاملا سفید خواهد شد.
    بنابراین همانطور که عطاجان فرمودند بهترین حالت کاهش مدت زمان نوردهی به نهایتا 5 دقیقه و استفاده از Stacking است.
    ارادتمند
    artnature، Marefat، SHOK53 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه artnature آواتار ها
    تشکر کرده
    121

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    در شرایط عمومی مشکلی نه برای پرده شاتر و نه سنسور وجود نخواهد داشت!
    ولی شرایطی وجود داره که باید به انها دقت کرد
    1- زمانی که برای بیشتر از 5 دقیقه شاتر باز باشه، بدلیل افزایش میزان انرژی مصرفی در سنسور، حرارت سنسور افزایش پیدا می کنه و این مسئله منجر به افزایش اختلالات الکتریکی و در نتیجه افزایش قابل توجه نویز در تصویر خواهد شد.
    2- در این مدت که پرده شاتر بالاست وقتی مدت زمان نوردهی بالا باشه مشکل مهمتری که بوجود ممکنه بیاد ورود نورهای ناخواسته به داخل سنسور است!
    شما باید ببینید اصلا به چه دلیل ایقدر نوردهی نیاز دارید و در چه شرایطی؟
    اگر در مناطق نزدیک به شهر قصد عکاسی داشته باشید (فاصله بین 10 الی 30 کیلومتری شهرها) که با این نوردهی اصولا چیزی جز نور زرد شهر را نمی توانید ثبت کنید.
    اگر در مناطق فوق تاریک مثل مناطق کویری با فاصله بالای 200 کیلومتر از شهرها قصد عکاسی دارید هم آسمان آنقدر ستاره داره که احساس می کنید دارید برفک تلوزیون های قدیمی را نگاه می کنید!
    در این شرایط هم اثر نهایی شما کاملا سفید خواهد شد.
    بنابراین همانطور که عطاجان فرمودند بهترین حالت کاهش مدت زمان نوردهی به نهایتا 5 دقیقه و استفاده از Stacking است.
    ارادتمند
    سلام به دوستان
    با توجه به تجربه انواع عکاسی مخصوصا ژانر نجوم ( عکس های ثبت ستارگان ، دورقطبی به همراه منظره زمینی )
    من با فرمایش آقا مصطفی کاملا موافق هستم
    پیشنهاد من تهیه دکلانشور و ثبت ستارگان به صورت نقطه ای است با توجه به لنز هر 30 ثانیه یک عکس و سپس ترکیب عکس ها
    در این شرایط اگر یک عکس با مشکل مواجه شود ( لرزش و یا نور ) به راحتی قابل حذف است و ثبت نهایی خوبی خواهید داشت با کمترین نویز
    این شرایط تا 10 دقیقه نوردهی برای عکاسی اعماق آسمان مناسب است روی پایه های تخصصی ردیاب ستارگان
    msh2200، SHOK53، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سید مهرداد کیانی

www.Arte360.com

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

با سلام
    اگر بخواهیم رد ستارگان رو به محوریت ستاره قطبی همراه با منظره زمینی ثبت کنیم , محل دقیق این ستاره رو چجوری میشه پیدا کرد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
    سپاس فراوان
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر آشنا hasibi01 آواتار ها
    تشکر کرده
    1926

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    با سلام
    اگر بخواهیم رد ستارگان رو به محوریت ستاره قطبی همراه با منظره زمینی ثبت کنیم , محل دقیق این ستاره رو چجوری میشه پیدا کرد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
    سپاس فراوان
    با درود
    از ستاره قطبي براي پيدا كردن شمال استفاده ميشه كه در نتيجه اگه بدونيد شمال جايي كه توش هستيد كدوم طرفه ميتونيد ستاره قطبي رو پيدا كنيد. اينم اضافه كنم كه ستاره قطبي زياد ستاره پرنوري نيست و همچنين زاويه اون با افق حدود 50 تا 60 درجه هست.
    SHOK53 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

با سلام
    سپاس فراوان
    جناب شکری عزیز، من فکر میکنم ساده ترین راه اول پیدا کردن دب اکبر ( دیگه فکر نمیکنم صوری از این ساده تر داشته باشیم ) هست که بعدش ستاره های دبه و مراق را به اندازه 5 برابر فاصله شون امتداد بدیم تا به ستاره قطبی برسیم. این شکل کم و بیش گویاست::

Polaris.jpg

نیازی بود امر کن ویدئو هم برات بذارم که حل شه کاملا.
    یا علی
    msh2200، Fereidoon، Nima Sadigh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2267

همچنين زاويه اون با افق حدود 50 تا 60 درجه هست
    ممنون جناب حسیبی من متوجه اون قسمت که فرمودید زاویه 50-60 درجه با افق نشدم؟ مختصر توضیح میدید لطفا؟
    hasibi01 تشکر می‌کند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    جناب شکری عزیز، من فکر میکنم ساده ترین راه اول پیدا کردن دب اکبر ( دیگه فکر نمیکنم صوری از این ساده تر داشته باشیم ) هست که بعدش ستاره های دبه و مراق را به اندازه 5 برابر فاصله شون امتداد بدیم تا به ستاره قطبی برسیم. این شکل کم و بیش گویاست::

Polaris.jpg

نیازی بود امر کن ویدئو هم برات بذارم که حل شه کاملا.
    یا علی
    با تشکر جناب کمیلی!
    عکس خیلی خوبی بود, ولیکن ویدیو هم باشه که خیلی جالبتره, ممنون میشم اگر ممکن باشه!
    سپاس
    msh2200، Nima Sadigh و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

شکری

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

ممنون جناب حسیبی من متوجه اون قسمت که فرمودید زاویه 50-60 درجه با افق نشدم؟ مختصر توضیح میدید لطفا؟
    درود
    زاویه بین افق با ستاره قطبی متناسب با موقعیت جغرافیایی متفاوته این زاویه در شهرهای مرکزی حدود 30 الی 35 درجه است!
    حالا این زاویه که دوستون گفتند 50 الی 60 درجه نمی دونم یعنی چه.
    اما برای راحتی یافتن ستاره قطبی (قبلا هم در همین بخش عرض کردم)، در امتداد دو ستاره بخش آب ریز دب اکبر (دبه و مراق) یک وجب باز در حالی که دستتون بصورت کامل کشیده است را طوری تنظیم کنید که مثلا انگشت شصت جلوی ستاره دبه قرار بگیره. در این حالت نوع انگشت کوچک شما حمل ستاره قطبی خواهد بود.
    اما در خصوص میزان نور ستاره قطبی، ستاره قطبی جزو 30 ستاره پر نور آسمان است.
    پیشنهاد می کنم یک شبیه ساز آسمان روی گوشی یا دستگاه نصب کنید و به این ترتیب به راحتی محل همه اجرام سماوی را شناسایی خواهید کرد.
    تاریخچه:
    ستاره قطبی در طول تاریخ ثابت نبوده و جای آن در گذر زمان تغییر کرده و این تغییر همچنان ادامه خواهد داشت که این مسئله مربوط به حرکت سماوی است.
    البته این ستاره قطبی نسیت که حرکت کرده بلکه مکان فرضی آن در آسمان هست تغییر می کنه.
    ارادتمند
    Fereidoon، Nima Sadigh، SHOK53 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا hasibi01 آواتار ها
    تشکر کرده
    1926

با درود
    منظورم از 50 تا 60 درجه این بود که این ستاره زیاد با افق فاصله نداره. که ظاهرا بازهم دست بالا رو گرفتم که دوستان تصحیح فرمودند. در مورد پر نوری هم تجربه شخصی خودمو گفتم که بنظرم این ستاره زیاد پرنور نیست و حتی بعضی وقتا که دقیقا میدونم کجاست با هم برای دیدنش باید دقت کنم. شاید بخاطر نزدیک بودن به افق باشه.
    پیروز باشید
    SHOK53 تشکر می‌کند.

صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین