صفحه 280 از 285 نخستنخست ... 180 230 270 276 277 278 279 280 281 282 283 284 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,791 تا 2,800 , از مجموع 2842
Like Tree12621تشکر

موضوع: عكاسي نجومي Astrophotography

كاربر همراه HM6699 آواتار ها
    تشکر کرده
    339

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    مشکل لنز نیست!
    مشکل آلودگی نوری و کمی غبار هست که با هم باعث ایجاد اختلال در تصویر شده. همین مسائل در کنار Post Process هم باعث افزایش سطح نویز شده که البته بنظر بنده نسبت به خیلی از بدنه های APSC اون هم با این سطح پردازش قابل قبوله!
    در خصوص جدولی که تو تاپیک عکاسی از ستاره ها گذاشتید، خدمت شما عرض کنم اصل این اعداد از روی فرمولی بدست می اید که از تقسیم فاصله کانونی بر حاصل ضرب عدد 1000 در کسینوس میل ستاره محاسبه می شود. در مواردی هم به قانون 500 معروف می باشد.
    اما دلیل کشیدگی که بنظر شما اشکال در مدت زمان نوردهی بوده این هست که تصویر بصورت پانوراما در فوکال 18 هست و لذا کناره های تصویر دچار کشیدگی سنگینی شده است.
    اون جدول بنده از روی همون فرمول در فایل اکسل حساب کردم و همیشه از همین جدول استفاده میکنم.
    قانون 500 برای فول فریم است و برای APSC قانون 333 میشود.
    « حامد محمدی »
    اینستاگرام

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

با سلام خدمت عزیزان
    من یه آماتورم و یه سری راهنمایی میخاستم در مورد نحوه پیدا کردن رد کهکشان در آسمان شب و شیوه عکاسی از اون . ممنون میشم کمک کنید .

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط gurkha نمایش پست ها
    با سلام خدمت عزیزان
    من یه آماتورم و یه سری راهنمایی میخاستم در مورد نحوه پیدا کردن رد کهکشان در آسمان شب و شیوه عکاسی از اون . ممنون میشم کمک کنید .
    درود
    یکی از مهمترین موارد داشتن یک آسمان تاریک هست!
    لازمه رسیدن به این مسئله داشتن فاصله مناسب از شهر ها و بخصوص شهرهای پر جمعیت هست.
    در مرحله بعد، شما باید از یک نرم افزار شبیه ساز و یا کتاب های کمک آموزشی استفاده کنید.
    اما بطور عام، در این فصل از سال معمولا کهکشان در سمت جنوب و جنوب غرب قرار داره که بصورت ابری مانند قابل رویت هست
    شروع عکاسی نجومی نیازمند کسب اطلاع در حوزه شناخت آسمان و صور فلکی هست که با استفاده از کتب آموزشی مثل صورت های فلکی می توانید به آن برسید.
    ارادتمند
    obsidiyan و gurkha تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط moji773 نمایش پست ها
    ...
    برای عکاسی از کهکشان راه شیری دقیقا از کدوم قسمت اسمان عکاسی کرد
    برای پیدا کردن کهکشان فقط گفتن محل به کار شما نمیاد چون در گذر زمان محل کهکشان هم مثل باقی اجرام تغییر می کنه
    نکات کلی که شاید برای یافتن کهکشان به شما کمک کنه شامل موارد زیر هست
    1- فاصله گرفتن از شهر و آلودگی های ناشی از نور
    2- اگر به آسمان مسلط نیستید و صورت های فلکی را نمی شناسید، همراه داشتن یک قطب نما
    برای یافتن کهکشان بهترین راه استفاده از صورت های فلکی هست. مثلا صورت فلکی عقرب یک شاخص خوب و قابل شناسایی برای این منظور می باشد
    اما اگر شناختی به صورت های فلکی ندارید، می توانید با کمک قطب نما جهت شمال و جنوب را پیدا کنید، در این ایام سال معمولا کهکشان در امتداد جنوب به شمال و در نیم کره شرقی آسمان (البته تا حدود ساعت 12 شب) قابل رویت خواهد بود. دقت داشته باشید در بخش جنوبی و با فاصله حدود 20 درجه از افق به و در شرایط نوری مناسب به راحتی می توان غبار راه شیری را که بصورت یک ابر سفید و یا توده ای مه مانند قابل رویت هست مشاهده کنید.

و با چه ایزو و چند ثانیه بهترین زمان هم چه زمانی هست
    ممنون
    برای ثبت راه شیری نورگیری مناسب و نسبتا زیاد لازمه. از طرفی بدلیل سطح نویز مجبور به استفاده از ISO محدودی خواهید بود که برای جلوگیری از کشیده شدن ستاره ها یا به اصطلاج جلوگیری از ایجاد رد ستاره لازمه سرعت شاتر را هم طبق قانون 500 که دوستان در تاپیک عکاسی ستاره ها قرار دادند بدست آورده و از ان برای ثابت کردن ستاره ها استفاده کنید.
    عدد دیافراگم را به حداقل ممکن کاهش دهید مثلا F/3.5 یا F/2.8 یا کمتر
    ISO بسته به میزان نور محیط بین 1600 - 3200
    سرعت هم که قبلا عرض کردن بر اساس قانون 500
    فقط 2 نکته باقی می ماند
    1- فوکوس در حالت Manual باشد و برای فوکوس از یک شیئ پر نور مثل یک لامپ در فاصله دور (حدود 1 کیلومتر) استفاده کنید.
    2- سه پایه برای این نوع عکاسی الزامی و ریموت کنترل برای کاهش مقدار لرزش تکمیلی می باشد.

پ.ن: دقت داشته باشید تا حدود 2 هفته دیگه ماه در آسمان هست و مقدار نورش به اندازی هست که امکان رویت راه شیری بسیار سخت و بعضا غیر ممکن خواهد بود.
    ارادتمند
    Nima Sadigh، obsidiyan، amir.komeily و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا pouria7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    33

اولین بار بود که کهکشان رو میدیدم و ازش عکس میگرفتم
    موقعیت عکس : فیروزکوه - سرخدشت

با این که هیچ تجربه ای نسبت به مشاهده نداشتم ولی پیدا کردنش تو آسمون به واسطه شباهتش به یه توده ابر سفید پیدا کردنش راحت بود. متاسفانه لنز 18-55 معمولی داشتم وگرنه تجربه اون شب حتی میتونست لذت بخش تر باشه. البته با همین لنز هم 3 ساعتی منو شیفته خودش کرد طوری که وسط بیابون تنهایی و ترس رو فراموش کردم...

IMG_0702-3.jpgUntitled.png
    ویرایش توسط pouria7777 : Monday 3 July 2017 در ساعت 00:52
    msh2200، DELL، sh.khani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria7777 نمایش پست ها
    اولین بار بود که کهکشان رو میدیدم و ازش عکس میگرفتم
    موقعیت عکس : فیروزکوه - سرخدشت

با این که هیچ تجربه ای نسبت به مشاهده نداشتم ولی پیدا کردنش تو آسمون به واسطه شباهتش به یه توده ابر سفید پیدا کردنش راحت بود. متاسفانه لنز 18-55 معمولی داشتم وگرنه تجربه اون شب حتی میتونست لذت بخش تر باشه. البته با همین لنز هم 3 ساعتی منو شیفته خودش کرد طوری که وسط بیابون تنهایی و ترس رو فراموش کردم...
    درود
    تبریک بهتون می گم بخاطر اولین تلاشی که برای یافتن و ثبت تصویر کهکشان انجام دادید.
    در عکاسی ترکیبی نجومی مواردی را باید مد نظر داشته باشید که در این تاپیک می توانید به آنها برسید.
    بعنوان مثال، انتخاب پیش زمینه مناسب، کادر مناسب و مکان مناسب به همراه تجربه بیشتر نتیجه کار بسیار زیباتری را برای شما ایجاد خواهد کرد.
    در خصوص لنز هم خدمتتون عرض کنم که با همین لنز هم کارهای زیبایی می شه خلق کرد که نیاز به کسب تجربه و مطالعه داره.
    درسته که این لنز یک لنز با دیافراگم باز و شارپنس بالا نبوده ولی می توان حتی با آن هم نتایج زیبایی خلق کرد.
    ارادتمند
    obsidiyan، amir.komeily، S.Khosravi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

مدت زمان 30 ثانیه برای این عکس اشتباه بوده چون باعث رد انداختن ستاره‌ها میشه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    39

سلام دوستان
    من میخواستم لنز توکینا ۱۱ ۲۰ رو برای عکاسی آسمان شب تهیه کنم. البته بعد برسی نظرات به این نتیجه رسیدم. فقط خواستم ببینم انتخاب بهتری هم هست؟ در ضمن میخوام لنز رو برای منظره هم استفاده کنم.دوربینم
    هم نیکون ۷۲۰۰
    ففط یه مشکل که این لنز الان تو فروشگاه های اینترنتی معتبر موجود نیست. اگه ممکنه برای خریدش هم راهنمایی بفرمایید.
    ممنون

كاربر همراه mohammad bagher آواتار ها
    تشکر کرده
    164

سلام ، اگر به لنز های فول فریم فکر نکنید، هیچ لنز بهتری نیست، این لنز عالیه از همه نظر.
    mostafa803 تشکر می‌کند.
    Nikon D7000 + Nikkor 18-105 + Nikkor 50 f1.8 D + Tokina 11-16 f2.8 + Nikon SB-700

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa803 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخواستم لنز توکینا ۱۱ ۲۰ رو برای عکاسی آسمان شب تهیه کنم. البته بعد برسی نظرات به این نتیجه رسیدم. فقط خواستم ببینم انتخاب بهتری هم هست؟ در ضمن میخوام لنز رو برای منظره هم استفاده کنم.دوربینم
    هم نیکون ۷۲۰۰
    ففط یه مشکل که این لنز الان تو فروشگاه های اینترنتی معتبر موجود نیست. اگه ممکنه برای خریدش هم راهنمایی بفرمایید.
    ممنون
    درود
    برای شروع عکاسی نجومی انتخاب خوبیه. ولی باید دقت داشته باشید موارد زیر چه شرایطی برای شما دارند
    1- هزینه
    2- ارتقا بدنه
    این دو مورد اگر در اینده مد نظرتون هست بهتره به فکر یک لنز فول فریم واید مثل 35-16 باشید
    در مورد خرید اینترنتی هم اگر امکانش رو دارید حضوری بازار تهران را گشتی بزنید. اگر مشکل حل نشه بهتره عجله نکنید.
    اگر واید تا 16 این لنز براتون کم کاربرد بود به 35-18 سیگما هم می شد فکر کرد.
    ارادتمند
    mostafa803 تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات