صفحه 17 از 35 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 348
Like Tree320تشکر

موضوع: تلسکوپ

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: تلسکوپ

نقل قول نوشته اصلی توسط artnature نمایش پست ها
    بسیار ممنون

اگر مشخصات این وسیله را لطف کنید ممنون میشوم

F / بزرگنمایی mm / قیمت

آیا در ایران پیدا میشود ؟
    والله مثل اینکه تازه دیروز در ژاپن معرفی شده است و حالا حالا ها طول میکشه که در دنیا منتشر شود و اینکه مثل اینکه تعداد اش هم محدود است.قیمت و سایر مشخصات را هم در همان لینک ( پست قبلی ) عنوان کرده .قیمت به ین و ... بود و بنده نتوانستم محاسبه کنم چقدر می شود.

اما اگر در ایران یافت شود ( که حداقل 6 ماهی طول می کشد ) انتخاب بسیار خوبی است.
    artnature تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Benygh آواتار ها
    تشکر کرده
    771

یک دلار = 96 ین
    Kaveh Ghobadi و artnature تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    771

سلام
    دوستان من قراره یک D90 خریداری کنم که به احتمال زیاد شاید لنز 18-200 گرفتم و شاید هم با 18-105 شروع کردم و ...
    به هر حال .. من قصد دارم یک تلکسوپ مناسب خریداری کنم و اگر ممکن بود با استفاده از آن به جای لنز دوربین عکاسی هم کنم .
    اگر ممکنه یک مدل مناسب در حدود 200-300 معرفی کنید .
    اگر ممکنه لینک یک مقاله رو هم بدید تا با خوندندش کمی اطلاعات به دست بیارم در مورد تلسکوپ ...

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Benygh نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من قراره یک D90 خریداری کنم که به احتمال زیاد شاید لنز 18-200 گرفتم و شاید هم با 18-105 شروع کردم و ...
    به هر حال .. من قصد دارم یک تلکسوپ مناسب خریداری کنم و اگر ممکن بود با استفاده از آن به جای لنز دوربین عکاسی هم کنم .
    اگر ممکنه یک مدل مناسب در حدود 200-300 معرفی کنید .
    اگر ممکنه لینک یک مقاله رو هم بدید تا با خوندندش کمی اطلاعات به دست بیارم در مورد تلسکوپ ...
    بهترین مرجع خوب همین تاپیک و یکی دو تاپیک دیگر..

اما خواندن این مقاله دوست عزیزم اکبر نعمتی هم توصیه می شود.

و بعد اینکه قیمتی که مد نظر شما است یک مقداری کم است.

کد:
    http://www.persianstar.com/content/view/109/26/
    مرجع قیمت هم :

کد:
    www.Telescope.ir
    jebrahim و Benygh تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    771

ممنون ...مقاله ی مفیدی بود ...
    خوب اینجا گفته میشه یک بازتابی 100 میلی متری گرفت با 200-300 ... ولی حالا با 100 میلیمتر چیا میتونم ببینم این رو نمیدونم !
    راستی تو اون سایت بخش محصولاتش قیمتی نداشت :(
    و یک سوال : با اینها میشه به جای لنز استفاده کرد و عکاسی هم کرد ؟! با تبدیل ؟!

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    بهترین مرجع خوب همین تاپیک و یکی دو تاپیک دیگر..

اما خواندن این مقاله دوست عزیزم اکبر نعمتی هم توصیه می شود.

و بعد اینکه قیمتی که مد نظر شما است یک مقداری کم است.

کد:
    http://www.persianstar.com/content/view/109/26/
    مرجع قیمت هم :

کد:
    www.Telescope.ir

کاوه عزیز،

من هم همین سوال رو داشتم. البته دیشب و پریشب مقاله‌های که لینکشو دادین رو خونده بودم و مدل‌های مختلفی‌ که در سایت telescope.ir بوده رو هم نگاه کردم.

به طور مشخص این سوال‌ها برام مطرحه:

۱- آیا برای عکسی از اعماق آسمون و کهکشان‌ها و صور فلکی، می‌شه از دوربینی مثل D۸۰ به همراه یک لنز تله با کیفیت اپتیکی خوب (مثل ۱۰۰-۳۰۰ سیگما یا ۷۰-۲۰۰ نیکون) روی مقر استوایی EQ6 Pro استفاده کرد؟

۲- آیا کیفیت اپتیکی لنز‌های تله بهتر از تلسکوپ‌های هم قیمت نیست؟ اگر هست چرا از لنز‌های تله در عکاسی نجومی استفاده نمی‌کنیم، اگر نیست، در این صورت می‌شه از تلسکپ‌ها برای عکاسی حیات وحش استفاده کرد؟

۳-اصولاً بهتره که آدم عکاسی نجومی رو با دونستن نجوم شروع کنه یا بر عکسش هم شدنیه؟ یعنی‌ آدم شروع به عکاسی نجومی کنه و همزمان با نجوم هم آشنا بشه و کسب دانش کنه.

۴- شما بین مدل‌های شکستی ١٢٠ میلی‌متری Skywatcher - ۱۲۰ED Apo HEQ۵ Pro Series -

۱۰۰ ميليمتر شكستي ED آپوکروماتیک اوریون با سیستم GoTo مدل Sirius ED ۱۰۰ EQ-G -

کدوم رو انتخاب می‌کنین؟

۵- پیشنهاد شما برای تلسکوپ و مقر و لوازم جانبی مورد نیاز دیگه با قابلیت‌هایی‌ که گفت شد و با قیمت بین ۲.۵۰۰.۰۰ تا نهایتا۳،۵۰۰،۰۰۰ تومن چیه؟

پیشاپیش ممنونم.

پی نوشت: اگر دوستان دیگری هم در این مورد می‌تونن رهنمایی کنن خوشحال میشم که کمکم کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

۱- آیا برای عکسی از اعماق آسمون و کهکشان‌ها و صور فلکی، می‌شه از دوربینی مثل D۸۰ به همراه یک لنز تله با کیفیت اپتیکی خوب (مثل ۱۰۰-۳۰۰ سیگما یا ۷۰-۲۰۰ نیکون) روی مقر استوایی EQ6 Pro استفاده کرد؟

۲- آیا کیفیت اپتیکی لنز‌های تله بهتر از تلسکوپ‌های هم قیمت نیست؟ اگر هست چرا از لنز‌های تله در عکاسی نجومی استفاده نمی‌کنیم، اگر نیست، در این صورت می‌شه از تلسکپ‌ها برای عکاسی حیات وحش استفاده کرد؟
    سوال اول شما پاسخش در نوع سنسور و قابلیت نور دهی های بالا است.یه چرخی تو نت بزنید و نمونه عکس های دوربین رو در نور دهی بالا ببنید.خودتون هم می تونید یکی دو شات با نور دهی بالا (فکر کنم دست کم 5 تا 10 دقیقه ) انجام بدید ببینید هاله قرمزی سبزی چیزی گوشه کنار میفته یا نه و براتون آزار دهنده است یا میشه باهاش کنار اومد.

در مورد تله و تلسکوپ فکر کنم بزرگنمایی تلسکوپ ها با قیمت کمتر قابل تامین باشه نسبت به تله.واینکه مثلا تله با چه فوکالی می خواین بگیرین و با چه قیمتی ؟ که کار تلسکوپ رو براتون انجام بده؟

برای حیات وحش یکی دوتا فیلم دیده بودم که از تلسکوپ استفاده کرده بودن اما مشکلات عدیده ای داشتن باهاش مثلا اینکه به علت گرم بودن هوا و دور بودن فاصله حرارتی که از سطح دشت بلند میشد باعث میشد تصویر با اعوجاج ثبت بشه و فقط تو روزهایی که باد میومد میتونستن عکاسی کنن.اینکه به علت دوری فاصله فقط یک کادر مشخص رو می تونستن پوشش بدن و اگر دوربین مثلا 1 میلیمتر تغیر زاویه میداد کادرشون یکی دو متر جابجا میشد.درد سر فوکوس هم داشتن و سرعت کارشون کم شده بود.آخرش عکاس میگفت حاضرم از روز قبل برم تو محل با استتار کمین کنم و 24 ساعت با کمترین حرکت بمونم تا حیوونه بیاد و با تله عکسش رو بگیرم.فیلمش رو نتونستم الان پیدا کنم ولی مثل اینکه تو بی ب ی 30 تهیه شده بود.

برای مورد 3 هم به نظر من میشه با عکاسی هم شروع کرد و ادامه داد
    K_NMT، AslanAslan، jebrahim و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه artnature آواتار ها
    تشکر کرده
    121

نقل قول نوشته اصلی توسط Benygh نمایش پست ها
    ممنون ...مقاله ی مفیدی بود ...
    خوب اینجا گفته میشه یک بازتابی 100 میلی متری گرفت با 200-300 ... ولی حالا با 100 میلیمتر چیا میتونم ببینم این رو نمیدونم !
    راستی تو اون سایت بخش محصولاتش قیمتی نداشت :(
    و یک سوال : با اینها میشه به جای لنز استفاده کرد و عکاسی هم کرد ؟! با تبدیل ؟!
    سلام دوست گرامی

احتمالا منظور از 100 میلیمتر ( قطر دهانه تلسکوپ است ) و بزرگنمایی آنها از 100 میلیمتر بیشتر است

مثلا 127 میلیمتر Mak/ Sky بزرگنمایی معادل 1500 میلیمتر دارد با قیمت 350 هزار تومان

من این تلسکوپ را دارم و برای شروع کار هم مناسب است

با تبدیل T-Ring با اتصال به بدنه دوربین میتوان به صورت مستقیم به تلسکوپ های مختلف عکاسی انجام داد
    Benygh تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    771

قیمت T-Ring چقدره ؟!
    پایه هم لازم دارم مگر نه ؟! قیمت یک پایه استوایی چنده ؟! و مدل سمتی ؟!

ممکنه مدل دقیق رو بگید تا بتونم سرچ کنم ؟! و یا لینکی بدید ؟!

قیمت ها و مدل های دیگ رو از کجا میتونم پیدا کنم ؟ تو سایت تلسکوپ دات آی آر قسمت محصولاتش خالیه !
    راستی این مدل شکستیه و ایا بازتابی ؟!
    ویرایش توسط Benygh : Tuesday 30 June 2009 در ساعت 14:35 دلیل: اضافه کردن چند مورد ...

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

قیمت T-Ring چقدره ؟!
    حول و حوش 35 تومن. می تونین از فروشگاه اسمان شب تهیه کنین. (حضوری یا پستی)

پایه هم لازم دارم مگر نه ؟! قیمت یک پایه استوایی چنده ؟! و مدل سمتی ؟!
    باید اول ببینین که برای چی می خواین. برای عکاسی نجومی عمق آسمان يا به طور كلي نوردهي بلند و نقطه اي ماندن جسم، استوایی خیلی بهتره مخصوصا اگه با موتور باشه. البته سمتی هایی هستن که موتور دارن و با یه گوه ادای استوایی رو در میارن مثل مید. البته کارایی خيلي خوبی ندارن...
    در غیر این صورت یه پایه سمتی کوچولو کار شما رو راه میندازه.

کد:
    http://www.telescope.ir/?siteid=1&pageid=270
    ویرایش توسط AslanAslan : Tuesday 30 June 2009 در ساعت 20:01
    Benygh تشکر می‌کند.
    اصلان نورقاسمی

صفحه 17 از 35 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین