صفحه 19 از 35 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 348
Like Tree320تشکر

موضوع: تلسکوپ

كاربر همراه artnature آواتار ها
    تشکر کرده
    121

پیش فرض پاسخ: تلسکوپ

نقل قول نوشته اصلی توسط Benygh نمایش پست ها
    من متوجه نمیشم !

من مختارم که دوربین رو به پشت تلسکوپ هم ببندم به طوری که انگار تلسکوپ میشه به جای لنز ! مگر نه ؟!
    بله شما میتوانید با T-RING بدنه دوربین SLR را به انواع تلسکوپ های بازتابی و شکستی متصل

کنید و از تلسکوپ به جای لنز استفاده کنید
    Benygh تشکر می‌کند.

كاربر همراه Benygh آواتار ها
    تشکر کرده
    771

یک سوال دیگه :
    آیا تلسکوپ هم شبیه لنز برای زوم چرخنده ای داره و یا از هون اول تو اخرین حدشه ؟!

تشکر کرده
    121

یک سوال دیگه :
    آیا تلسکوپ هم شبیه لنز برای زوم چرخنده ای داره و یا از هون اول تو اخرین حدشه ؟!
    همه تلسکوپ ها بدون زوم میباشند
    mreza1001 و Benygh تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

من یک مدتی کمتر آنلاین هستم.پوزش از اینکه وقت پاسخگویی نبود.

اما دقیقا همین بحث ها چند وقت پیش اینجا هم شده بود

http://www.akkasee.com/forum/showthr...835#post120835

شاید برخی از سوالاتتان را پاسخ دهد.
    AslanAslan، jebrahim و Benygh تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    من یک مدتی کمتر آنلاین هستم.پوزش از اینکه وقت پاسخگویی نبود.

اما دقیقا همین بحث ها چند وقت پیش اینجا هم شده بود

http://www.akkasee.com/forum/showthr...835#post120835

شاید برخی از سوالاتتان را پاسخ دهد.
    جناب قبادی عزیز.

من متوجه نشدم که روی صحبت شما با کی بود. من پریروز یه پست فرستادم و چند تا سوال پرسیده بودم از شما یا دوستان دیگه. یکی از دوستان لطف کردن و به چند تا از سوالات من جواب دادن. توی این لینکی که شما دادین هم جواب تعداد دیگه ای از سوالهام رو گرفتم و ازتون ممنونم. اما همچنان دو سوال عمده دارم:

- شما بین مدل‌های شکستی ١٢٠ میلی‌متری Skywatcher - ۱۲۰ED Apo HEQ۵ Pro Series -

۱۰۰ ميليمتر شكستي ED آپوکروماتیک اوریون با سیستم GoTo مدل Sirius ED ۱۰۰ EQ-G -

کدوم رو انتخاب می‌کنین؟

- پیشنهاد شما برای تلسکوپ و مقر و لوازم جانبی مورد نیاز دیگه برای عکاسی از سحابی ها و اعماق آسمان و کهکشانها - با کیفیت خوب - و با قیمت بین ۲.۵۰۰.۰۰ تا نهایتا۳،۵۰۰،۰۰۰ تومن چیه؟

ممنون میشم اگر نظری داشتین بهم بگین.

نقل قول نوشته اصلی توسط aslanaslan نمایش پست ها

اینم عکس تلسکوپ من. دایره بالایی، برای پیجی بک (اون سفیدی به خاطر یه لایه مقوا هست) و پایینی تی رینگ هست.
    اصلان عزیز.
    منتونم از شما بپرسم که این تلسکوپ و مقر شما چه مدلی هستن؟و آیا اکان این هست که نمونه عکسهایی که باهاش گرفتین رو پست کنین؟
    ممنونم.

در ضمن فکر میکنم اگر دوستان سوالهای خودشون رو به یکباره بپرسن بهتر باشه هم برای خودشون هم واسه کسی که میخواد جواب بده همم واسه دیگرانی که سوال دارن و میخوان که اینجا از راهنمایی دوستان دیگه استفاده کنن. بابت آف تاپیک عذر میخوام.
    Benygh تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

اصلان عزیز.
    منتونم از شما بپرسم که این تلسکوپ و مقر شما چه مدلی هستن؟و آیا اکان این هست که نمونه عکسهایی که باهاش گرفتین رو پست کنین؟
    ممنونم.
    اينم تجهيزات من. البته تجهيزات ديجيتالم نياز به آپديت داره.
    در مورد عكاسي با تلسكوپ هم فعلا مشكل جدي فوكوس دارم. لايو ويو هم كه ندارم... به فكر تغيير بدنه هستم. البته چند تا عكس آنالوگ هم دارم. در كل اپتيك فوقوالعاده اي داره. سلسترونه ديگه! در ضمن اين تويوب تقريبا اولين تلسكوپ آماتوري ايران هست كه در ابتدا مال آقاي قمري نژاد بوده (مي تونين اسم ايشون رو سرچ كنين) و حدودا 35 سال سن داره... ولي تا حالا ماتي آينه و اكسيد شدن و ... رو نداشته!
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Kaveh Ghobadi، jebrahim و Benygh تشکر می‌کنند.
    اصلان نورقاسمی

تشکر کرده
    121

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها

شما بین مدل‌های شکستی ١٢٠ میلی‌متری Skywatcher - ۱۲۰ED Apo HEQ۵ Pro Series -

۱۰۰ ميليمتر شكستي ED آپوکروماتیک اوریون با سیستم GoTo مدل Sirius ED ۱۰۰ EQ-G -

کدوم رو انتخاب می‌کنین؟

- پیشنهاد شما برای تلسکوپ و مقر و لوازم جانبی مورد نیاز دیگه برای عکاسی از سحابی ها و اعماق آسمان و کهکشانها - با کیفیت خوب - و با قیمت بین ۲.۵۰۰.۰۰ تا نهایتا۳،۵۰۰،۰۰۰ تومن چیه؟
    سلام دوست گرامی

من مدل /
    شكستی آپوکروماتیک دابلت مگرز ١١٠ میلی‌متری MEGREZ 110 Apo Doblet William Optics

را به قیمت 2.500.000 تومان

و پایه / مقر استوایی EQ5 GoTo را به قیمت 800 هزار تومان به شما پیشنهاد میکنم که با توجه به وزن کم

این تلسکوپ پایه خوبی است

البته پایه EQ6 PRO هم به قیمت 1.500.000 تومان بسیار عالی است فقط با این تلسکوپ / 4.000.000 تومان

هزینه لازم دارد و انشالله بهترین کیفیت را دارا میباشند
    Kaveh Ghobadi و jebrahim تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Benygh آواتار ها
    تشکر کرده
    771

آپوکروماتیک
    یعنی چی ؟

من اون تاپیکی که گفتید رو از صفحه ی 90 مظالعه کردم ... چیزهای خوبی یاد گرفتم ...

بیشتر جاها اشاره کرده بودید که اصلا توصیه نمیکنید عکاسی با تلسکوپ رو به جای تله لنز و بر عکس ... که دلیلش هم بیشتر به دلیل سختی تنظیمش بوده و مسائلی مربوط به فوکوس که متوجه نشدم ...

خوب تو اخرین حساب کتاب ها تو صفحات قبل با 680 تومان یک ست جمع کردیم ولی کمی گرونه ...
    چند سوال ابتدایی :
    تلسکوپ ها شبیه لنز ها قابلیت زوم کردن رو دارند و یا تو اخرین میلی متر ثابت اند ؟!
    چند نمونه عکس های زمینی و منظره که توسط تلسکوپ های عادی گرفته شده رو میشه بذارید ؟! یا عکس هایی که خودتون گرفتید ؟!

توی پست شماره ی 1001 این تاپیک گفته شده با 400 میلی متر میشه این چنین عکسهایی گرفت ... این 400 میلیمتری که ایشون گفتند قیمتش چنده که عکس های به چنین زیبایی گرفته ؟! مدلی که دوستان به من پیشنهاد کردند 1200 بود ... آیا این رنج بالاتر کیفیت بهتری میاره و یا ربطی نداره ؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

تلسکوپ ها شبیه لنز ها قابلیت زوم کردن رو دارند و یا تو اخرین میلی متر ثابت اند ؟!
    تلسکوپ ها مثل یه تله فیکس هستن. با این فرق که اوتوفوکوس و پره های دیافراگم ندارن ولی کیفیت اپتیکی نسیتا بالاتری دارن با CA و دیستورشن تقریبا 0.
    Benygh تشکر می‌کند.
    اصلان نورقاسمی

تشکر کرده
    121

آپوکروماتیک یعنی چی ؟

توی پست شماره ی 1001 این تاپیک گفته شده با 400 میلی متر میشه این چنین عکسهایی گرفت ... این 400 میلیمتری که ایشون گفتند قیمتش چنده که عکس های به چنین زیبایی گرفته ؟! مدلی که دوستان به من پیشنهاد کردند 1200 بود ... آیا این رنج بالاتر کیفیت بهتری میاره و یا ربطی نداره ؟
    آپوکروماتیک : به تلسکوپ های با کیفیت بالاتر نسبت به شکستی های مختلف گفته میشود مانند لنزهای

APO SIGMA و قیمت آپوکروماتیک ها بیشتر است حتی تا دو برابر قیمت معمولی ها

این لنز / 400mm f.5.6 L Canon / است که قیمتی حدود 1.500.00 تومان دارد و یکی از لنزهای

بسیار شارپ و با کیفیت است و حتی برای کارهای نجومی هم مناسب است

رنج بالاتر معمولا کیفیت بهتری ندارد مگر با هزینه های بسیار زیاد در حد 3 میلیون یا بیشتر
    Benygh تشکر می‌کند.

صفحه 19 از 35 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 ... آخرینآخرین