صفحه 5 از 22 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 215
Like Tree313تشکر

موضوع: مناسب ترین دوربین دوچشمی برای سفر و تفریح

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

پیش فرض پاسخ: مناسب ترین دوربین دوچشمی برای سفر و تفریح

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    دليل اين اختلاف قيمت به نظر من ممكنه به خاطر سال ساخت دوربين و به طبع نوع coating لنز دوربين ها باشه !
    البته حالت بدبينانه اون هم اينه كه اين دوربين ها كاركرده باشه و بعد به عنوان جنس دست دوم خريداري و وارد كشور شده و به عنوان صفر فروخته بشه (البته آدم بايد خيلي بد جنس باشه كه اين كار رو بكنه !)
    اكثر دوربينهايي كه با مارك زايس و نيكون و ..... در فروشگاهاي بي نام و نشان (غير از نمايندگي هاي رسمي)و با قيمتهاي زير 100 هزار تومن بفروش ميرسند به هيچ وجه اصل نبوده ومعمولا" بصورت قاچاق وارد ميشوند . تقريبا" تمام دوربينهاي از اين دست كه ديده ام داراي كيفيت بسيار پايين ساخت بوده و فقط نام هاي معتبر برروي آنها حك شده كه بسادگي هم قابل پاك كردن ميباشند
    amirnoori و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

به نظر من هم بهتره يه 50*30-10 براي طبيعت....
    به منظور استفاده در طبیعت ،وزن عامل مهمی برای دوربین دوچشمی محسوب می شود ،همچنین برای بزرگنمایی های بالاتر از 10x و 15x لرزش طبیعی دست انسان بسیار آزار دهنده خواهد بود.به نظر من برای استفاده طبیعت گردی دوربین های 8x40 و 10x40 یا 10x44 (برای شرایط نامطلوب نوری)،بهترین انتخابها هستند.
    mazdak و amirnoori تشکر می‌کنند.
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

سلام بر دوستان عزیز
    بنده برای پرنده گرافی نیاز به راهنمائی شما عزیزان هستم البته بنده یک دوربین دو چشمی روسی 7*50 دارم که با وزن حدود 800 گرمیش همراه یک دوربین ولنز .1.5کیلوئی کمی سنگین میشه و خسته کننده .
    دوستان نظررشان را در مورد دوربینهای کوچک و سبک تک چشمی چیه ؟ و در صورت ممکن چند مدل با کیفیت خوب و قیمت مناسب را معرفی نمایند ممنون می شوم البته اگر قیمتهای زیر 100 تومن باشد برای بنده مناسبتر است.
    پیشاپیش ممنون شما هستم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    سلام
    ببخشيد چند روزه درگير امتحانهاي پايان ترم دانشگاهم كمي دير شد
    من اين اطلاعات رو از روي سايت
    http://www.opticsplanet.net/
    دانلود كرده بودم و بصورت pdf روي هارد ذخيره كردم متاسفانه امكان ارسالشون روي froum وجود نداره چون حجمشون بيشتر از 19k خطا ميده. (اگه نياز داشتيد آدرس ايميلتون رو پيام خصوصي كنيد تا به ميلتون بفرستم )
    باز هم تاكيد مي كنم به نظر من دو تا دوربين جدا براي فعاليتهايتان خريداري كنيد بهتره و اگر هم مشكل وارد كردنش مطرحه بهتره به فكر اين باشيد كه يك دوربين نجومي خوب بخريد . چون دوربين براي طبيعت توي ايران بيشتر پيدا مي شه تا براي نجوم .
    به نظر من هم بهتره يه 50*30-10 براي طبيعت و يه دوربين 80*20 (حتما با مارك معتبر ) براي كار نجومي خريداري كنيد پيشنهاد خود من اول celestron و بعد vixen كه من خودم شخصا با دومي كار كردم و كيفيتش رو با مدلهاي nightsky مقايسه كردم از نظر كيفيت قابل قياس نيست !!! تصويرش خيلي شارپه !!
    اما اگه باز هم روي تركيبي بودن دوربين براي فعاليت هايتان اصرار داريد من شخصا موارد زير رو به ترتيب پيشنهاد مي كنم . البته ملاك انتخاب من زوم دوربين بود و بايد به اين مسئله دقت بشه كه و جود زوم فقط در دو حالت كاربرد داره
    1- زماني كه دوربين روي سه پايه بسته شده .
    2- زماني كه قطر عدسي شيي به قدري باشه ميزان نور ورودي مناسب چشم باشه و وزن دوربين مناسب باشه به طوري كه موجب خستگي دست نشه !
    براي اين منظور هم پيشنهاد مي كنم اين لينك رو بخونيد :
    http://www.irandeserts.com/125.htm
    اين لينك هم مربوط به راهنماي خريد دوربين دوچشمي براي نجومه
    http://www.zavoshclub.com/index.php?...=237&Itemid=46
    مدل هاي پيشنهادي
    1-Barska Gladiator 12-60x70 Zoom
    2-Barska Gladiator 10-30x60mm Zoom
    2-Oberwerk 10-30x60mm Zoom
    Celestron UpClose 10-30x50 Zoom Porro Prism
    ( من خودم مدل barska 10-30*60 رو براي استفاده تركيبي بيشتر مي پسندم .
    مدل هاي vixen رو حتما ببينيد به نظر من خيلي عالي اند .
    Vixen 20*80

در ضمن صاايران جديدا دوربين هاي خيلي خوبي براي نجوم توليد ميكنه ، به طور مثال 90*20 كه فكر كنم حدود 400 تومان باشه (بدون سه پايع ، كارنتي هم داره ) ظاهرا نوع coating عالي داره . اين دوربين هم چك كردم كيفيتش از دوربين هاي چيني موجود بهتر بود . فكر كنم يكي دو تا از مدلاش كه حدود 600 هستند آپوكروماتيم باشند .

دليل اين اختلاف قيمت به نظر من ممكنه به خاطر سال ساخت دوربين و به طبع نوع coating لنز دوربين ها باشه !
    البته حالت بدبينانه اون هم اينه كه اين دوربين ها كاركرده باشه و بعد به عنوان جنس دست دوم خريداري و وارد كشور شده و به عنوان صفر فروخته بشه (البته آدم بايد خيلي بد جنس باشه كه اين كار رو بكنه !)
    دوست عزیز ممنون از لطفت. آدرس ایمیل من pedarkhandeh [at] gmail.com
    با نظراتی که شما و دیگر دوستان دادین تصمیم به سفارش SkyMaster 20x80 Binocular (با 3 پایه) دادم. چون علاقه من از بچگی به نجوم بسیار زیاد بوده و تجربیاتی هم در این زمینه دارم و ترجیح میدم یک دوربین خوب نجومی داشته باشم. بعدم برای سفر هم یک دوربین کوچیک و جمع جور از همین جا میخرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    اكثر دوربينهايي كه با مارك زايس و نيكون و ..... در فروشگاهاي بي نام و نشان (غير از نمايندگي هاي رسمي)و با قيمتهاي زير 100 هزار تومن بفروش ميرسند به هيچ وجه اصل نبوده ومعمولا" بصورت قاچاق وارد ميشوند . تقريبا" تمام دوربينهاي از اين دست كه ديده ام داراي كيفيت بسيار پايين ساخت بوده و فقط نام هاي معتبر برروي آنها حك شده كه بسادگي هم قابل پاك كردن ميباشند
    دوست عزیز کمک بسیار بزرگی کردی. واقعا از دست این کلاهبردارا ، چه کارها که نمیکنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط AminZarif نمایش پست ها
    به منظور استفاده در طبیعت ،وزن عامل مهمی برای دوربین دوچشمی محسوب می شود ،همچنین برای بزرگنمایی های بالاتر از 10x و 15x لرزش طبیعی دست انسان بسیار آزار دهنده خواهد بود.به نظر من برای استفاده طبیعت گردی دوربین های 8x40 و 10x40 یا 10x44 (برای شرایط نامطلوب نوری)،بهترین انتخابها هستند.
    چناب ظریف ممنون. کمک بزرگی بود.
    Queen و Amin Zarif تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض اظهار نظر در مورد کیفیت دوربین دوچشمی های صاایران

می خواستم در مورد کیفیت دوربین دوچشمی های ساخت صاایران سئوال کنم؟

آیا دوربین دوچشمی 7 در 50 صاایران ارزش خریدن دارد؟ در کاتالوگ های صاایران دوربین دوچشمی 7 در 50 صاایران دارای برندهای مختلفی است کدام را پیشنهاد می کنید؟

دوربین دوچشمی خوب و اصل 7 در 50 ساخت ژاپن یا روسی و یا نمونه های خارجی دیگر در شهر اصفهان را از کجا می توان خریداری کرد؟

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

تا انجا که من شنیدم دوربینهای صا ایران نسبت به قیمتشان کیفیتی خوبی دارند.
    در مورد وزن و تاثیر ان باید عرض کنم که دوربین مورد علاقه بیشتر شکارچی ها 8در30 است چون وزن مناسبی دارد. من خودم 7 در 50 دارم که وزن ان برای پیاده روی غیر قابل تحمل است. خیلی وقتها موقع خرید یک وسیله مثل سه پایه یا لنز وزن را عامل کوچکی در نظر میگیریم اما بعد از یکی دو بار پیاده روی تازه میفهمیم که 200 گرم کم و زیاد چقدر در خستگی و عدم خستگی موثر است. به شخصه دوربینهای زایس 8 در 30 را بهترین انتخاب میدانم که البته قیمت کمی ندارد و حتی میشود مدل سبز رنگ نظامی ان را پیدا کرد.!
    yasin-m و shabab تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض سئوال دوباره در مورد کیفیت دوربین دوچشمی 7 در 50 صاایران

دوربین دوچشمی 7 در 50 صاایران را برای نجوم آماتوری و مشاهده صورت فلکی هایی که در آسمان شهرهایی مثل اصفهان به دلیل آلودگی نوری دیده نمی شوند می خواستم ( از لحاظ میدان دید باز این نوع دوربین می گویم )

می خواستم ببینم دوربین دوچشمی 7 در 50 صاایران برای این کار ارزش خریدن (کیفیت دوربین های ساخت صاایران) دارد یا باید نوع خارجی آن را بخرم؟

دوربین های دوچشمی صاایران 7 در 50 تیپ های مختلفی دارد کدام برای نجوم آماتوری بهتر است؟

در اصفهان کجا می توانم دوربین دوچشمی خوب بخرم ؟ ( از مارک های مختلف خارجی )

كاربر جديد PhotoMoein آواتار ها
    تشکر کرده
    22

سلام دوستان. اگه ممكنه آدرس نمايندگي يا فروشگاه دوربين دو چشمي () صاايران در شهر تهران را مرقوم فرماييد.
    ‍Canon 40D+Canon 16-35MM F2.8II L+Sigma 70-200MM F2.8II+Canon 50MM F1.8

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط PhotoMoein نمایش پست ها
    سلام دوستان. اگه ممكنه آدرس نمايندگي يا فروشگاه دوربين دو چشمي () صاايران در شهر تهران را مرقوم فرماييد.
    نمایندگی دوربین های دو چشمی صاایران در تهران حوالی خیابان جمهوری است.یکی از فروشگاه های لوازم موسیقی اما پلاک دقیق اش را متاسفانه نمی دانم.اما اگر همان حوالی پرس و جو کنید احتمالا به هدف برسید.

روش دیگر ارتباط با شرکت آسمان شب است.این دوستان اغلب دوربین های دوچشمی را دارند.

طبقه 3 فروشگاه پایتخت ( میرداماد ) سراغ آقای تفرشی را بگیرید.

در مورد پاسخ دوست قبلی هم باید عرض کنم که اصولا 7در50 ها برای کار شما مناسب هستند.از هر مدلی که باشند ( البته نه این چینی های 4 یا 5 هزار تومانی )

اما اگر صاایران و یا نایت اسکای و از این دست مدل ها باشد برایتان کفایت می کند.

در مورد مشخصات فنی هم در همین تاپیک بسیار بحث کرده ایم.

نمایندگی صاایران در اصفهان هم احتمالا بسیار بسیار راحت تر پیدا خواهد شد چرا که کارخانه های تولید دوربین دو چشمی در این شهر واقع هستند و یقینا با پرس و جو می توانید آدرس را پیدا کنید

http://www.ioico.ir/
    PhotoMoein و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه amirnoori آواتار ها
    تشکر کرده
    1217

سلام به همه
    لطفا دوستانی که 10-30*50 دوچشمی صاایران رو دارن عکسهایی از این دوربین در زوایای مختلف قرار بدن
    راستی کوتینگ این دوربین چه رنگیه؟آیا این دوربین هم مثل بقیه صاایرانها عدسیهاش با چسب گیر شده یا پیچیه؟
    لطفا زودتر دوستانی که براشون امکان داره اقدام کنند و وزن این دوربین چقدره؟
    هر جا تو نت گشتم نتونستم مشخصات و عکسها(کل مدلهای این مارک) و قیمت دوربینهای صاایران رو یکجا پیدا کنم
    سایت آسمان شب رو هم دیدم که اوریون و اسکای نایت داره اما انگار 10-30*50 صاایران از بقیه مدلهای این رنج بهتره؟؟؟
    لطفا راهنمایی
    1-نداشتن یه تله بلند من رو به غصه خوردن وادار می کنه...
    2- ای کاش هنر ادیت با فوتوشاپ رو بلد بودم:(
    وبــــــلاگ مــــن

صفحه 5 از 22 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین