صفحه 9 از 22 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 215
Like Tree313تشکر

موضوع: مناسب ترین دوربین دوچشمی برای سفر و تفریح

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    این دو مدل هم دیدنش خالی از لطف نیست البته قیمت رو مشخص نکرده !!
    http://steiner.ir/index.aspx?SName=P...s&pid=27&CId=7
    10X40
    http://steiner.ir/index.aspx?SName=P...s&pid=45&CId=6
    ولی فکر نکنم قیمتشون کمتر از 150 باشه !!
    اولی حدود یک میلیون تومن و دومی 400هزار تومن. ناقابل...

من نظرم هنوز روی صاایرانه. باتوجه به اینکه نمیخوام زیاد خرج کنم و اینکه گفته میشه عدسی دوربینهای صاایران توسط شرکت تال روسیه تولید میشه یعنی صا ایران مونتاژ میکنه(آقای قبادی تایید میکنید؟)
    بالاخره بعد از گشت و گذار فراوان در دنیای مجازی بالاخره سایت محصولات صا ایران رو پیدا کردم. برای همون فروشگاه معروف اصفهانهhttp://www.irannojom.com/

چند مدل رو انتخاب کردم. نظرتون درباره اینها چیه؟ اگر تجربه استفاده داشته باشید که عالیه.
    دوربین دوچشمی 50*10 روسي 55هزار تومان
    دوربين دوچشمي 7X50 صاايران 65 هزار تومان
    دوربین دوچشمی 60*12 70هزار تومان
    ویرایش توسط Sina.J : Tuesday 26 July 2011 در ساعت 16:08
    M. Beyrami تشکر می‌کند.

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

سه پایه ای که برای دوربینهای دوچشمی بزرگ استفاده میشود همون سه پایه عکاسی خودمونه یا فرق میکنه؟ منظورم پیچ هدش هست.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

سلام
    چند مدل رو انتخاب کردم. نظرتون درباره اینها چیه؟ اگر تجربه استفاده داشته باشید که عالیه.
    دوربین دوچشمی 50*10 روسي 55هزار تومان
    دوربين دوچشمي 7X50 صاايران 65 هزار تومان
    دوربین دوچشمی 60*12 70هزار تومان
    با اجازه از از آقای قبادی !!!!
    من کیفیت 7X50 رو دیدم خیلی خوب بود طوری که بخاطر کیفیتش رفتم دوربین 10/30X50 خریدم.
    با این بحث به جرات می گم کیفیت 10X50 رو با توجه به قمیتش هم خیلی می پسندم
    اما در مورد 12X60 تجربش رو ندارم ولی اگر مثل 15x70 باشه حتما کیفیتش خوبه!!!
    ولی بنظر من برای طبیعت نهایتا عدسی شئی 50 بهتره، چون سبکتره و کنترلش راحت تر.
    سه پایه ای که برای دوربینهای دوچشمی بزرگ استفاده میشود همون سه پایه عکاسی خودمونه یا فرق میکنه؟ منظورم پیچ هدش هست.
    در دوربین هایی با قطر عدسی شئی بالاتر از 100 میلی متر معمولا سه پایه مخصوص خودشون رو دارن
    مثلا این لینک رو ببینید
    http://www.oberwerk.com/products/100bt45.htm
    نمونه این مدل رو با قطر عدسی شیئی 120 میلیمتر و 100 میلیمتر شخصا استفاده کردم !
    از نظر کیفیت فوق العاده هستند البته بنظرم شاید بهتر بود سه پایشون هم مثل مدل لینک بالا 45 درجه می بود!
    http://www.oberwerk.com/products/100bt.htm
    اما دوربین های غول پیکری مثل نیکون یا فوجی معمولا بدون سه پایه عرضه می شن و قیمتشون هم خیلی بالاست. و باید سه پایه مخصوص براشون بخرید.
    در مورد دوربین های با قطر عدسی 100 تا 80 نیز سه پایه های معمولی که برای عکاسی و فیلم برداری استفاده می شوند (البته با استفاده از رابط) قابل استفاده هستند!
    2080db3.jpg
    مرکز تصویر موجود در لینک فوق را مشاهده بفرمایید!!
    محلی برای بستن پیچ هد سه پایه وجود داره!!
    889a9c317ee8627b7e7908a50f14d65c_4160.jpg
    البته برای دوربین هایی مثل 12X60 و یا 10X50 هم امکان اتصال بر روی سه پایه با یک رابط خاص وجود داره
    Sina.J و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

باسلام
    روی دوربین های دو چشمی دو عدد با یک ضربدر بینشان نوشته شده که عدد اول نشاندهندهبزرگنمایی دوربین و عدد دوم نشاندهنده قطر عدسی شي ای به میلیمتر است که از عدد اولمهمتر میباشد و قدرت دوربین را مشخص میکند و بزگنمایی اهمیت کمتری را داراست.
    یک رابطه بین بزرگنمایی و قطر عدسی شی ای برقرار است که عدد بدست آمده نشاندهنده کیفیت تصویر میباشد :قطر عدسی شی ای به میلیمتر تقسیم بر بزرگنمایی
    این عدد در شرایط ایده آل 7 میباشد و هرچه از این عدد کوچکتر باشد به این معنی است که بزرگنمایی تصویر را تار میکند و هر چه از این عدد بزرگتر باشد یعنی نور به هدر میرود.
    برای مثال در دوربین70*10 بهترین تناسب بین بزرگنمایی و بزرگی عدسی شی ای برقرار است ولی در دوربین 60*20 این عدد 3 میباشد یعنی کیفیت تصویر تقریبا نصف دوربین 70*10 است .
    در هنگام خرید دوربین دوچشمی باید ببینید که آیا میخواهید دوربین را روی پایه سوار کنید یا نه ؟ چون در دوربین های با بزرگنمایی بیشتر از 10 لرزش دست مانع از رصد میشود.
    پس اگر دوربینی بدون پایه میخواهید دوربین های: 35*7 ،50*7 و50*10 برای شما مناسب هستند که توان زیادی ندارند اما از چشم غیر مسلح بهترند.
    اگر میخواهید دوربینی بزرگتر و با قدرت بیشتر خریداری نمایید باید آن را روی پایه نصب کنید.
    دوربین های متوسط تا بزرگ از دوربین 50*15 شروع میشود و تا دوربین 150*40 نظامی ادامه دارد.
    بسته به هزینه ای که صرف میکنید ،انتخاب شمایکی ازاین مواردخواهدبود:
    1-دوربین دو چشمی 50*15: این دوربین برای رصدهای معمولی و دیدن مقارنه ها مناسب است اما جزییات زیادی را در اعماق آسمان برای شما فاش نخواهد کرد.
    2-دوربین دو چشمی70*15 : یکی از محبوبترین دوربینهای موجود در بازار است و قیمت مناسب آن موجب شده است که با استقبال خوبی مواجه شود. برای ماراتن مسیه نیز استفاده میشود و قمر های مشتری را به آسانی نشان میدهد.
    3-دوربین دو چشمی80*20 : یکی از بهترین دوربین ها برای رصد هلال های نیمه بحرانی میباشد و برای ماراتن مسیه مناسب است.قیمت خوبی دارد و اکیدا توصیه میگردد.
    4-دوربین دو چشمی 100*25 : دوربینی بزرگ با توان بالا برای رویت هلال های بحرانی و بسیار مناسب برای استفاده در ماراتن مسیه میباشد. با این دوربین حلقه های زحل به زیبایی مشخص است اما قیمت این دوربین کمی بالا میباشد.
    با این تفاصیل از گزینه دوم کسی مورد خوبی که قیمتی حداکثرتا۱۰۰هزار داشته باشه وکیفیت مناسبی داشته باشه رو توصیه می کنه؟
    ممنون

كاربر همراه mdei آواتار ها
    تشکر کرده
    165

با سلام
    قصد خرید یک دوربین 2 چشمی ارزان قیمت و با کیفیت دارم. قصد داشتم از محصولات صاایران بگیرم ولی جایی خواندم که گویا محصولات جدید این شرکت برخلاف گذشته که از منشور و عدسی روسی استفاده میکرده، تماما به چین واگذار شده و در نتیجه دیگه کیفیت سابق رو نداره.
    دوستانی که در این زمینه اطلاعی دارن ممنون میشم خبر بدن.
    و اصولا در رده دوربینهای خوش قیمت و با کیفیت، چه برند و مدلی رو جهت طبیعت گردی نیمه حرفه ای پیشنهاد میکنید؟
    می شود هر شات، قدمی باشد به سوی خدا ...

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط mdei نمایش پست ها
    با سلام
    قصد خرید یک دوربین 2 چشمی ارزان قیمت و با کیفیت دارم. قصد داشتم از محصولات صاایران بگیرم ولی جایی خواندم که گویا محصولات جدید این شرکت برخلاف گذشته که از منشور و عدسی روسی استفاده میکرده، تماما به چین واگذار شده و در نتیجه دیگه کیفیت سابق رو نداره.
    و اصولا در رده دوربینهای خوش قیمت و با کیفیت، چه برند و مدلی رو جهت طبیعت گردی نیمه حرفه ای پیشنهاد میکنید؟
    خدایش بیامرزد!

صا ایران مدتی است نبدیل شده به صاچین !

برای خرید دو چشمی ارزان و جمع جوز به نظرم یک 7X50 از برند NightSky انتخاب خوبی است و کیفیت خوبی دارد اما گران است و سنگین. ارزان تر و سبک تر اگر بخواهید 8X22 همان برند است که احتمالا زیر 100 تومان باشد.اما انتحاب بنده 10X25 شرکت Celestron است که حدود 150 تومان است.

برند های چینی را هرگز نخرید.

برند های دیگر هم ممکن است ساخت چین باشد اما با اصل و نسب هستند.

برند ها چینی که نوشته ساخت روسیه را هم نخرید.

زیر 100 تومان ترجیحا چیزی نخرید.

بین 100 تا 200 می توانید اجناس خوبی پیدا کنید.

اما برای طبیعت 7 در 30 به نظرم معقول و جمع و جور است.نیکون اش حدود 1 میلیون تومان است.زایس اش حدود 3 میلیون
    mdei، کوروش و Ahmad.Najari تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه M.GHASSEMI آواتار ها
    تشکر کرده
    547

با سلام
    دو چشمی هایی که برای رصد و کاربری های نجومی ساخته میشوند ،کیفیت خوبی دارند.
    مسلما دو چشمی های آپوکرومات کیفیت خوب و قیمت بالاتری نسبت به اکرومات ها دارند.
    به نظرم موسسه آسمان ...... در این زمینه هم مشاوره خوبی میدهند و هم نمونه های زیادی برای فروش دارند.
    Kaveh Ghobadi، mdei و sina gh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mdei آواتار ها
    تشکر کرده
    165

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    خدایش بیامرزد!

صا ایران مدتی است نبدیل شده به صاچین !

برای خرید دو چشمی ارزان و جمع جوز به نظرم یک 7X50 از برند NightSky انتخاب خوبی است و کیفیت خوبی دارد اما گران است و سنگین. ارزان تر و سبک تر اگر بخواهید 8X22 همان برند است که احتمالا زیر 100 تومان باشد.اما انتحاب بنده 10X25 شرکت Celestron است که حدود 150 تومان است.

برند های چینی را هرگز نخرید.

برند های دیگر هم ممکن است ساخت چین باشد اما با اصل و نسب هستند.

برند ها چینی که نوشته ساخت روسیه را هم نخرید.

زیر 100 تومان ترجیحا چیزی نخرید.

بین 100 تا 200 می توانید اجناس خوبی پیدا کنید.

اما برای طبیعت 7 در 30 به نظرم معقول و جمع و جور است.نیکون اش حدود 1 میلیون تومان است.زایس اش حدود 3 میلیون
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.GHASSEMI نمایش پست ها
    به نظرم موسسه آسمان ...... در این زمینه هم مشاوره خوبی میدهند و هم نمونه های زیادی برای فروش دارند.
    ضمن تشکر از هر دو بزرگوار، لطفا عنایتتون رو تکمیل بفرمایید و در مورد کیفیت دوربینهای دوچشمی با قابلیت زوم هم توضیح بدید. در سایت مذکور و نیز سایر سایتها توضیح مبسوطی در این مورد وجود نداره.
    آیا قانون "برتری کیفیت تصویر لنزهای پرایم بر زوم" در دوربینهای دوچشمی هم جاریه یا نه؟
    می شود هر شات، قدمی باشد به سوی خدا ...

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

من داخل سایت های سازندگان دوربین های دوچشمی مثل نیکون، فوجی و المپیوس و حتی اریون هیچ مشخصه راجع به اینکه دوربین دوچشمی شرکت ها آپو هست ندیدم!!
    در دوبین 20X120 نیکون نوشته شده که لنزهاش ED و کیفیت منشور BAK4 هست. از برخی دوستان پرسیدم می گن این همون آپو دیگه!!!!!
    تو دوربین 25X150 فوجی هم روی EBC-coated optics خیلی مانور داده!
    ولی همه دوربین های چینی و یا دوربین های عرضه شده توسط برخی از موسسات مثل آسم..... و غیره، روی این نکته تاکید دارن!
    آقای قبادی می شه در این مورد توضیح بدید؟

ضمن تشکر از هر دو بزرگوار، لطفا عنایتتون رو تکمیل بفرمایید و در مورد کیفیت دوربینهای دوچشمی با قابلیت زوم هم توضیح بدید. در سایت مذکور و نیز سایر سایتها توضیح مبسوطی در این مورد وجود نداره.
    آیا قانون "برتری کیفیت تصویر لنزهای پرایم بر زوم" در دوربینهای دوچشمی هم جاریه یا نه؟
    من تجربه استفاده از دوربین زوم رو دارم!
    پیشنهاد من اینه که از دوربین زوم استفاده نکنید مگر در سطح قیمتی بالا، که البته این در این رنج قیمت کمتر دوربین دوچشمی زوم ساخته میشه!
    دلیل این حرفم هم اینه که
    1- چون ایجاد حالت زوم نیاز به استفاده از اپتیک بیشتر داره پس قطعا کیفیتش نسبت به دوربین هم رده خودش پایین تره (البته از نظر نور دریافتی از محیط)!
    2- در حالت زوم بالا تر از 10X عملا استفاده از دست رو باید فراموش کنید چون کوچکترین لرزش دست باعث می شه کلافه بشید و حتما باید از سه پایه استفاده کنید.
    3- با انجام زوم، میزان نور ورودی کم شده و درنتیجه کیفیت تصویر افت می کنه
    4- وزن این نوع دوربین ها از همرده خودشون بیشتره (معمولا حدود 200 الی 300 گرم) که البته زمانی که یه دوربینی حدود 600 گرم بشه این مقدار افزایش وزن باعث خستگی بیشتر دست و سختی شدن حمل آن می شود.
    5- خدا نکنه بهشون ضربه بخورده و یا بطور کلی دچار مشکلاتی مثل کثیفی اپتیک داخلی و یا دو بینی بشوند! در این صورت تنظیم این سری از دوبین ها تقریبا نشدنی می شه! (بلایی که سر من هم اومده!)
    ویرایش توسط msh2200 : Saturday 13 April 2013 در ساعت 20:57
    mdei تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

گفته های جناب msh2200 در مورد دوربین دوچشمی دارای زوم را تایید می کنم ٬ بنده هم چند سال پیش که دلار ۱۰۰۰ تومان( ) بود ٬ یک دوربین دوچشمی دارای زوم به مبلغ ۱۲۰ هزار تومان خریداری کردم اما خیلی جالب نبود ٬ هم شفافیت لازم را نداشت و هم عمر کوتاهی داشت . پس جذابیت زوم شما را وسوسه نکند که جز پشیمانی چیزی به دنبال ندارد٬ مگر اینکه یک جنس واقعا پدر و مادر دار تهیه کنید.
    mdei تشکر می‌کند.

صفحه 9 از 22 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... آخرینآخرین