صفحه 7 از 22 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 215
Like Tree313تشکر

موضوع: مناسب ترین دوربین دوچشمی برای سفر و تفریح

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

‏[‏QUOTE‏]با تشکر از شما دوست عزیز. راستش دیگه داشتم ناامید میشدم که کسی به این فرومی که داره ‏خاک میخوره سر بزنه و جواب منو بده. باز هم ممنون.‏
    علاقه و زمینه اصلی کارم عکاسی زمینیه(!) و عکاسی نجومی برام در حد یه مقوله تفریحی و تنوعیه. برای ‏همین خرید یه تلسکوپ(خصوصا با پایه موتوردار و ‏goto‏ و ‏gps‏ و ...) واسم توجیه اقتصادی نداره. به همین ‏خاطر با خوندن مقالات زیادی مثل سایت آسمان شب، تصمیم به خرید دوربین دوچشمی گرفتم که هم ثمره ‏مسافرتی داشته باشه و حمل و نقلش آسون باشه و هم اونقدر قوی باشه که لااقل از ماه و سایر اجرام گنده (!) ‏تصویر با کیفیت و خوبی بده (مثل 20*80 یا 15*70 اگه اعداد رو درست نوشته باشم).‏
    دوربین450‏d‏ دارم و ایزویی رو که فرمودین، داره. فقط میمونه یه جوری این دوتا رو به هم وصل کنم(این ‏پریم فوکوس به چه معناس؟)‏
    اگه بیشتر راهنمایی کنید و تجربه عملیتون رو در ساخت رابط بیان بفرمایید، خانواده ای را از نگرانی نجات ‏داده اید!‏
    ضمنا برای خیلی ها ممکنه این مطلب جالب و مفید باشه و از اون بحثهاییه که متاسفانه کمتر در فروم مشتری ‏داره.‏
    باز هم متشکرم و منتظر [/‏QUOTE‏]‏
    با سلام دوباره‏
    قبل از شروع بحث درمورد مبحث روش های عکاسی چند تا نکته رو فکر میکنم باید مطرح کنم‏
    ‏1- حتما مطلع هستید برای استفاده از دوربین هایی مثل 20X80و 15X70 هم سه پایه مقاوم و نسبتا سنگین ‏نیازه !!‏
    پس در نظر داشته باشید که هزینه ای رو هم برای سه پایه درنظر بگیرید . (البته اگر فقط هدفتون تماشای آسمان ‏باشه سه پایه واجب می شه )در روز و نور کافی هم اگر بخواهید بدون سه پایه دوربین رو استفاده کنید بدلیل ‏سنگینی دوربین مطمئنا خسته خواهید شد و حتی ممکنه اگر سماجت کنید دچار سردرد در اثر حرکت های ‏سریع تصویر داخل دوربین بشید!‏
    ‏2- نمی دونم چه هزینه ای رو برای خرید دوربین در نظر گرفتید ولی فقط یه نکته رو توجه کنید ، دوربین ‏های دوچشمی با توجه به کیفیت عدسی و نوع لایه نشانی آنها قیمت های متفاوتی دارند برای مثال دوربین ‏‏15X70 صاایران حدود 100 هزار تومانه ولی دوربین 15X70 Nightsky semi apo‎‏ که از کیفیت ‏تصویر فوق العاده ای برخورداره 500 هزار تومانه ( مثل تفاوت یه لنز 50 میلیمتری ساده کنون و 50 ‏میلیمتری سری ‏L‏)‏
    این آخری رو هم به عنوان تجربه شخصی عرض می کنم ‏
    سعی کنید هر وسیله رو برای تخصص خودش بخرید. ( من هم زمانی که تازه نجوم رو شروع کردم یه ‏دوربین دوچشمی خریدم که دو کاربرده باشه ولی نه برای طبیعت استفاده زیادی شد و نه نجوم .)‏
    البته این دو دوربین که فرموید برای نجوم دوربین های مناسبی هستن.‏
    اما بریم سراغ عکاسی نجومی ‏
    برای عکاسی نجومی دو وسیله مهم استفاده میشه
    ‏1- سنسور‏
    ‏2-دوربین عکاسی
    اینجا هدف ما توضیح مورد دومه‏
    دوربین عکاسی ‏
    در این روش برای ثبت تصاویر سیارات حتما نیاز به وجود لنز تله و یا تلسکوپ اجباریه (اسم دوربین ‏دوچشمی رو نگفتم چون راه حل نیست ، یک روش مشکل گشاست )‏
    اما برای اینکه بشه یه عکس رو از پشت تلسکوپ ثبت کرد باید دوربین به یک روشی جوری پشت تلسکوپ ‏قرار برگیره که تصویر خروجی از تلسکوپ داخل ‏finder‏ دوربین قرار برگیره
    برای اینکار دو روش استفاده میشه ‏
    Prime focus
    Afocal
    هر روشی از روشهای فوق معایب و مزیت هایی داره که سعی می کنم براتون توضیح بدم
    Prime focus

این روش برای دوبین های ‏SLR‏ کاربرد داره و در اون لنز از دوربین جدا شده و با استفاده از دو رابط ‏خاص به نامهایT-ring‏ و ‏T-adaptor‏ به تلسکوپ وصل می شه .‏
    در این روش تلسکوپ حلم یک لنز تلو فوق العاده قوی رو برای شما پیدا خواهد کرد که دیافراگم شما از این ‏پس همون دیافراگم تلسکوپ خواهد شد که معمولا عددی از ‏F/5.6‎‏ تا ‏F/11‎‏ با توجه به بزرگنمایی تلسکوپ ‏خواهد بود.‏
    این هم یک نمونه از عکس برای این روش

این هم یک عکس از قطعات رابط‏

این هم عکس مشتری که با این روش ثبت شده

(تلسکوپ 14 اینچ)
    این روش عکاسی به دلیل اینکه دوربین و تلسکوپ بصورت یکپارچه خواهند بود بهترین روش برای عکاسی ‏اجرام اعماق آسمان باقدرهای کم هستن مثل خوشه های کروی و ... ‏
    اما روش ‏Afocal
    عکاسی با این روش به دو دلیل انجام می شود
    ‏1-‏ موجود نبودن رابط های اتصال دوربین به تلسکوپ
    ‏2-‏ عدم وجود دوربین ‏SLR
    این روش عکاسی نتیجه عکس خیلی خوبی رو بصورت عموم تولید نخواهد کرد و تهیه یک عکس خوب با ‏اون نیازمند گرفتن تعداد زیادی عکس از پشت چشمی خواهد بود
    نمونه عکس از روش اتصال

به این عکس دقت بیشتری کنید لطفا
    http://astrogate.ir/16-64-thickbox/afocal-adaptor.jpg
    ‏++ در این عکس تلسکوپ به دوربین وصل نشده بلکه یک ‏Scope‏ برای عکاسی استفاده شده که بعدا توضیح ‏خواهم داد.)‏
    نمونه عکس از مشتری تهیه شده به این روش

(باز هم تلسکوپ 14 اینچ )
    این هم یک آدرس برای تهیه این رابط ها
    http://astrogate.ir/16-photography-accessories

‏ اما بریم سراغ بحث خودمون
    من برای عکاسی به روش ‏AFOCAL‏ ( ببخشید تو پست قبلی این دو روش رو اشتباهی توضیح داده بودم ) ‏معمولا دوربین رو رو مد ‏macro‏ قرار می دادم (‏‎ ‎دوربین ‏FZ-30‎‏ پاناسونیک بود. عکس مشتری به این ‏روش رو هم با اون گرفتم ) بعد پشت چشمی تلسکوپ اونقدر لنز رو جابجا می کردم تا تصور رو ببینم و بعد ‏عکس می گرفتم ( شاید هر بار بالغ بر 20 عکس می گرفتم تا نتیجه خوب بدست بیاد)‏
    اما الان بنظر میرسه این سایتی که بالا معرفی کردم رابط خوبی رو تولید کرده باشه . البته نمی دونم به دوربین دوچشمی هم وصل ‏میشه یا نه !‏
    باید در موردش تحقیق کرد.‏
    تو اون عکسی که با ++ پایینش توضیح دادم گفتم یه ‏scope‏ هست . روی این وسیله هم فکر کن بد چیزی ‏برای کاربرد دوگانه نیست و نیاز به سه پایه موتوردار هم نداره. تقریبا مثل دوربین دوچشمی ولی با یک ‏روزنه دید.‏
    در مورد scope ها اگر تصمیم داشتید سعی می کنم کمکتون کنم و اطلاعاتی راجع بهش بهتون بدم.
    برای عکاسی با این روش عکس باز هم هست من سعی کردم تقریبا سخت ترین رو براتون ارسال کنم اگر نمونه خواستید پیغام بدید تا براتوم بفرستم
    خوب امیدوارم تو این بهم ریختگی ذهنی خودم تونسته باشم مطلب مناسبی ارائه بدم که به دردت بخوره!!‏
    اگر سئوالی داشتی و بتونم جواب بدم خوشحال می شم.‏
    azarigh، MehdiM، astalak و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

سلام

به لطف یکی از دوستان که امکان خرید از سایت ادوراما داره،میخوام یک دوربین دوچشمی زوم بخرم ..خواستم ببینم از بین مدل های زیر کدامیک بهتر است ؟
    انتظار خاصی ندارم..وزنش هم مهمه برام.

http://www.adorama.com/catalog.tpl?o...Zoom&Startat=1
    وحید بیگدلی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

کسی نیست راهنمایی کنه ؟:(
    وحید بیگدلی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط vbigdeli نمایش پست ها
    کسی نیست راهنمایی کنه ؟:(
    وحید جان چقدر می خوای هزینه کنی؟
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

تا چهار صد هزار تومان.
    وحید بیگدلی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط vbigdeli نمایش پست ها
    تا چهار صد هزار تومان.
    یه گزینه خیلی خوب دوربین 10x30 کنن هست که لرزشگیر هم داره. قیمتش همون حدود میشه. کمی ارزون تر البته.
    ایرادی که بهش وارده این هست که ضد آب نیست و باید مراقب باشی که خیس نشه.
    کلا در بزرگنمایی های بالا توصیه میشه که یا از پایه استفاده کنید یا از دوربین لرزشگیر دار. برای سفر و مواقعی که نمی خوای وزن زیاد همراه داشته باشی این گزینه خیلی خوبه.
    البته با همین مقدار پول می تونی از سری monarch نیکون هم گزینه های بسیار با کیفیتی انتخاب کنی اما دوربین دو چشمی با لرزشگیر یه چیز دیگه هست و کیفیت تصویر هر چقدر هم خوب باشه, اگر تصویر لرزش داشته باشه باز جزئیات کمی می تونی ببینی.

منم تو فکر خرید این دوربین بودم اما بودجه در این حد ندارم و در نتیجه دارم در مورد دوربین های دو چشمی پنتاکس تحقیق می کنم که هم قیمت پایین تری دارند و هم مینیمم فاصله فوکوس خیلی خوبی دارن و برای دیدن حشره ها هم به درد می خورن.
    اما اگه می خواستم 400 تومان خرج کنم حتما 10x30 کنن می خریدم.
    راستی 8X25 کنن هم لرزشگیر داره و قیمتش هم حدود 130-40 تومان پایین تره. اونم انتخاب بدی نیست.
    vbigdeli، M.R.Mir، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر آشنا a.abdullahian آواتار ها
    تشکر کرده
    687

من دیشب زایس 60*20 از نزدیک دیدم عجب چیزی بود با لنز tx یه 7 میلیونی بود
    ع. عبدالهیان
    NIKON D700 + AF-S NIKKOR f/3.5-5.6

كاربر همراه A. Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    1476

سلام
    یک سوال :
    این اعدادی که برای دوربین دوچشمی بیان می کنید به چه معنی هستند . مثلا 70*15 چه چیزی رو بیان می کنند؟ منظور حداقل و حداکثر فوکال دوربینه؟ منظور ضریب بزرگنماییه ؟یا ...
    ویرایش توسط A. Shahbazi : Sunday 24 July 2011 در ساعت 15:01
    Nikon D90+18-105 AF-S + 70-300 AF-S + Nikon SB600
    My photoblog

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza20 نمایش پست ها
    سلام
    یک سوال :
    این اعدادی که برای دوربین دوچشمی بیان می کنید به چه معنی هستند . مثلا 70*15 چه چیزی رو بیان می کنند؟ منظور حداقل و حداکثر فوکال دوربینه؟ منظور ضریب بزرگنماییه ؟یا ...
    دوست عزیز اگر دو صفحه ابتدایی همین تاپیک را بخوانید متوجه می شوید...

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    سلام....

با اجازه ی دوستان بنده یکمی در این مورد حرف بزنم......( یکمی تجربه دارم )

اول یک مقاله از سایت www.irandeserts.com ........

http://www.irandeserts.com/125.htm

این مقاله بخوبی درباره ی دوربین های دو چشمی توضیح داده است.....

دوربین های دو چشمی رو میشه به 3 دسته تقسیم کرد......

دوربین های غول پیکر....

دوربین های متوسط.....

دوربین های کوچک.....

دوربین های غول پیکر که قیمت های بسیار بالایی دارند ( مثلا 3میلیون تومان ) برای استفاده ی نظامی و یا شکار هلال های جوان و رصد دنباله دار ها مورد استفاده قرار میگیرند....

مثل دوربین غول پیکر نیکون 20*120 با قیمت حدود 4 میلیون تومان .....( نیکون در این مورد بسیار موفق است و بهترین ها رو ارائه میدهد )

دوربین های متوسط که برای رصد گران اسمان شب ،بعضی از شکارچیان ، محیط بانان ، نظامیان ، و غیره کاربرد داره

از این دست میتوان به 20*80 و یا 25* 80 * و یا 15*70 و از این دست اشاره کرد که بعضا بر روی سه پایه نصب میشوند و اکثرا ضد آب و خاک هستند و دارای وزن سنگین( در حدود 2.5 تا 5 کیلو گرم) هستند.....

زاویه دید این دوربنی ها مثلا برای 20*80 برابر است با 3.2 درجه و بزرگ نمایی در حدود 20 برابر و نزدیک ترین فاصله ی فوکوس 24.3 متر و نزدیکی خطی نزدیکی خطی 51 متر است.....

و یا برای 15*70 .....

بزرگنمایی 15 برابر
    قطر عدسی شیئی 70 میلیمتر
    میدان دید 4.4 درجه
    نزدیکی خطی 1000 متر را تا 70.23 متر نزدیک می کند
    نزدیکترین فاصله فوکوس 13.11 متر
    خروجی چشمی 4.7 میلیمتر

و اما دوربین های کوچک که برای طبیعت گردان و شکارچیان و سایرین مورد استفاده قرار میگیرد که بنا به اپنیک از 20 هزار تومان تا 300 هزرا تومان قیمت دارند.....

در 8*40 نزدیکی خطی 1000 متر را تا 145 متر و در 7*50 نزدیکی خطی 1000 متر را 122 متر نشان میدهد....

حداقل فاطله فوکوس 40*8 بابر با 5 متر و در 50*7 برابر با 10 متر است.....

بنا به نوع کوتینگ ( یک رو ، دو رو ، و یا یک لایه و دو لایه و و انواع دیگر ) قیمت ها بسیار متفاوت است....

دوربنی های صاایران که برای استفاده ی عادی و طبیعت گردان مناسب است دارای قیمت هایی بین 35 تا 60 هزار تومان قیمت دارند ....

دور بین های ضد آب و خا و ضربه ی williamoptics که به تازگی در ایران هم توزیع شده اند تا 300 هزرا تومان قیمت دارند....دوربین های زایس هم از 150 تا 500 هزار تومان قیمت دارند ( بسته به ابعاد و نوع کوتینگ )

قیمت های متعلق به دوربین های کوچک است......

مدل های ویژه و گران قیمت که اکثرا توسط شکارچیان حرفه ای استفاده میشوند دارای قیمت های بالای 1000 دلار دارند....

مثل این .....
    نقل قول نوشته اصلی توسط infinity نمایش پست ها
    7 میزان بزرگنمایی است. جسمی در فاصله 7 کیلومتری را به 1 کیلومتری میاورد.
    50 قطر عدسی شیئ (جلوترین عدسی) به واحد میلیمتر است. هر چه این عدسی بزرگتر باشد، جمع آوری نور بهتر است.
    RF_53، شاهین اکبری، beh_b7 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

سلام
    برای خرید دوربینهای صا ایران درتهران باید به کجا مراجعه کرد؟(نمایندگی)

صفحه 7 از 22 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین