صفحه 4 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 61
Like Tree51تشکر

موضوع: تاثیر دما بر عکاسی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: دوربین برای جای سرد

البته تو مدل کنون اوتوفوکوس هم مدلهای 630 و 10 تو سیستم بالب از باتری استفاده نمیکنن.
    البته اگه تونستی یه نوشو پیدا کنی . ولی Eos 10 بهتره .

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

بابك جان، فقط براي شوخي،

با لهجه اصفهاني بوخون: آ...مرغي كه انجير ميخوره.....دادا....نوكش كجه.....!!!
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

امير جان (اگه مطلبو درست گرفته باشم) فتح اورست با 1dsmii و اون جليقه ديگه از انجير اينا گذشته احتمالا با ني آب طلا مينوشه : - )

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Red face پاسخ: سوال در مورد اثر سرما بر دوربین.

من توی تعطیلات عید یه اتفاق عجیب برام افتاد و دوست دارم اینو اینجا مطرح کنم. یه جایی در دریای بالتیک بین استکهلم و هلسینکی روی عرشه کشتی رفتم تا از جزیره های کوچولویی که کنارمون بود عکاسی کنم. دمای بیرون بیست و پنج درجه زیر صفر بود و باد خیلی بدی هم میومد که تا مغز استخون آدمیزاد یخ میزد! چند تا فریم عکس که گرفتم متوجه شدم ویزور دور بین عزیزم از تو بخار کرده! اولش اشتباه کردم و فکر کردم که از رو بخار کرده و سعی کردم تمیزش کنمو ولی... من هم پر رو بازی در آوردم و با ال سی دی کلی عکاسی کردم! یه بیست دقیقه ای اونجا بودم تا کاملا یخ زدم و هوا هم تاریک شد. جالبه بدونین سرعت فوکوس اتوماتیک دوربین به طرز چشمگیری کم شده بود. ولی با همه اینها تجربه جالبی بود.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 1.jpg‏ (41.4 کیلو بایت, 105 بازدید)
    • نوع فایل: jpg 2.jpg‏ (74.8 کیلو بایت, 84 بازدید)
    Photogrampher تشکر می‌کند.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

پیش فرض پاسخ: سوال در مورد اثر سرما بر دوربین.

اون بخار مشكلي براتون بوجود نياورد؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Smile پاسخ: سوال در مورد اثر سرما بر دوربین.

منظورتون از مشکل اگه مشکل عکاسیه، خیر. چون دوربین من اس ل آر نیست و قابلیت عکاسی با ال سی دی رو داره. در مورد اینکه بخار توش دوربینو خراب کرده باشه، فعلن که داره کار میکنه!! ;)
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

من منظورم مشکل برای دوربین بود.امیدوارم همیشه کار کنه.
    ممنون.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

خوب تا حالا که در مورد سرما و گرما بحث شد اما کسي حرفي از هواي مرطوب نزد! اينجا (بندرعباس) تابستون ها هوا اونقدر مرطوب ميشه که موقع بيرون رفتن از در خونه عينک که چه عرض کنم، سر تا پاتون بعد از چند دقيقه خيس عرق ميشه! البته هميشه هم اينطوري نيست، اما خوب هست. شايد آدمها بتونند به اين شرايط عادت کنند اما بعيد مي دونم يک دوربين SLR-Like مثل اس 2 بتونه عادت کنه!

من حدس مي زنم ضررهاي احتمالي ناشي از انتقال دوربين به يک محيط با هواي مرطوب کمتر از انتقال بين هواي سرد و گرم (خشک) نباشه. چون اينجا همه از کولر گازي استفاده مي کنند و هواي داخل منزل نسبت به بيرون خيلي سردتر هست بيرون آوردن دوربين مي تونه کار خطرناکي باشه. چون من خودم يه بار ديدم وقتي رفتم بيرون، بدنه دوربين کاملا شبنم گرفت! مگه اينکه همون قاعده ((صبر کردن)) رو بکار ببريد تا دماي دوربين با دماي محيط يکي بشه. اما در مورد رطوبت باز شک دارم!
    صادق طاهری

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash
    ولي يکي از مهمترين چيزها همون از محيط بسيار سرد به محيط گرم وارد شدنه که مي تونه باعث ايجاد قطرات آب داخل لنز يا دوربين بشه
    در مورد ایجاد قطرات در داخل لنز و موردی که دوستمان در مورد بخار در داخل ویزور به آن اشاره کردند فکر میکنم اگر به یک نکته ای اشاره بشه بد نباشه.
    در صنعت اپتیک سازی نظامی مثل دوربینهای دو چشمی / تک چشمی و Riflescope ها برای جلوگیری از چنین مواردی از تکنیکهای خواصی استفاده میشود.این تکنیکها برای اولین بار در آزمایشگاه کارخانه دوربین سازی LEUPOLDدر آمریکا استفاده شد.در این تکنیک با استفاده از گاز N2 (نیتروژن) داخل دوربین رو پر میکردند.البته فشار گاز طبق مطالبی که من خوانده ام برابر با فشار هوا در سطح دریا است.با این تکنیک دوربینها در مقابل نفوز آب کاملا مقاوم میشوند .دوم اینکه دیگه مشکلاتی نظیر بخار و یا عرق کردن لنزها به وجود نمیاد و سوم اینکه در TUBE دوربین رو قبل از استفاده از این تکنیک عایق بندی میکردند که زیاد مقاوم نبود و در ضمن پر هزینه هم بود.
    دوربین اسلحه بنده هم ساخت همین سازنده است.در مشخصات آن هم دمای منفی 25 در جه تا مثبت 60 درجه و کار کرد در عمق 13 متری زیر آب ذکر شده بود.من هم قبل از نصب دوربین بر روی تفنگ آنرا در دمای 23 درجه زیر صفر در مدت زمان 35 دقیقه قرار دارم و بعد از این زمان آنرا از این محیط سرد در آوردم و بدون اینکه در آن بخار و یا عرقی به وجود بیاد میتوانستم داخل آنرا ببینم.البته از رو کمی بخوار میکرد که این امر طبیعی است و مربوط به این تکنیک نمیشه.من قبلا مدلهای مختلفی از این دوربینها داشتم و با بقیه هم چنین کاری کرده بودم.در یکی از آنها تا چند ساعت نمیشد از آن استفاده کنم و بعد از هم دما شدن آن با اتاق آنرا در کنار شوفاژ قرار دادم.
    اما در مورد لنزهای دوربین عکاسی چنین مرجعی جهت استفاده از این تکنیک ندیده ام.البته در سایت کانن تعداد لنزهایی را که میتوان در زیر آب هم از آن استفاده کرده بود ذکر کرده است(البته آب باران).فکر میکنم این لنزها در دماهای پایین هم قابل استفاده هستند.البته این گاز کاملا بیرنگ است و به هیچ وجه از عبور نور جلوگیری نخواهد کرد.
    مسعود قدیری

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

در کیش این تجربه رو داشتم....
    اگر توجه کنید... (کمی تحمل تا دمای دوربین با محیط بیرون یکی بشه...) این مشکل رو نخواهید داشت...
    ولی دقیقا یادمه... که از هتل بیرون اومدم عینکم کاملا بخار آلود بود.... اومدم عکس بگیرم! دیدم همه محیط رمانتیک شده! چندتا عکس هم گرفتم... البته فقط شیشه جلویی لنز بخار کرده بود... و نه داخل لنز.... خلاصه شیشه رو پاک کردم... دنیا به حالت طبیعی برگشت...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 4 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین