صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 34
Like Tree105تشکر

موضوع: مکينتاش سريعتر است يا کامپيوتر خانگي؟

كاربر همراه M.vatandoost آواتار ها
    تشکر کرده
    1277

پیش فرض پاسخ: مکينتاش سريعتر است يا کامپيوتر خانگي؟

نقل قول نوشته اصلی توسط vargha نمایش پست ها
    با توجه به این موضوع که اپل از پروسسور اینتل استفاده می کنه میشه به یک نتیجه رسید که اگر در سیستم دیگر که از Xp استفاده می شود پردازشگر Amd بکار رفته باشد سرعت انتقال داده ها و حتی پروسس بر روی عکس ها سریع تر انجام می شود..
    والا تا جايي كه من يادم میاد از قدیم الایام مکینتاش از پردازنده های موتورولا استفاده می کرده است.چند وقت پیش هم که از پردازنده های اینتل استفاده کرد یادم هست که مقالات و مصاحبه ها حاکی از آن بودند که اولا این امر نوعی اجبار بوده و ثاتیا اینتل پردازنده های مخصوصی را برای مک تولید می کند. یعنی مثلا برای نصب سیستم عامل panther X شما بايد حتما یک کامپیوتر مک بخرید.

اما حالا رو نمی دونم که این چیزی که دوستان می فرمایند صحیح است یا خیر؟ یعنی می توان روی سی پی یو های اینتل که روی آنها مارک ویندوز حک شده سیستم عامل مک نصب کرد یا خیر؟

از دوستاتی که تجربه کار با سیستمهای مک را دارند تقاضا می کنیم اطلاعات بیشتری در اختیارمان قرار دهند.
    mazdak تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    31

نقل قول نوشته اصلی توسط M.vatandoost نمایش پست ها

اما حالا رو نمی دونم که این چیزی که دوستان می فرمایند صحیح است یا خیر؟ یعنی می توان روی سی پی یو های اینتل که روی آنها مارک ویندوز حک شده سیستم عامل مک نصب کرد یا خیر؟
    من پايين تر هم گفته بودم كه سيستم لئوپارد و تايگر را مي شود روي سيستم هايي كه از CPU هاي Intel Core 2 Duo كه پچ SSE2 و SSE3 دارند بدون هيچ مشكلي نصب كرد .
    داستان از 2 جا ناشي مي شود .

اول تغيير Core سيستم عامل مك كه بالاخره به Unix كشيده شد . يعني الآن Core سيستم عامل مكينتاش هم مثل تمامي سيستم هاي عامل *nix-based از unix گرفته شده است و در نتيجه نوع متفاوتي از پروسس را احتياج دارد . توجه داشته باشيد كه طبق گفته هاي اپل . تمامي سرويس هايي كه از Core سيستم عامل استفاده مي كردند . بخاطر اين تغيير مجددا از اول نوشته شده اند .

دوم تغيير CPU هاي سيستم هاي عامل مكينتاش به Core 2 Duo . البته من روي وب تعداد بيشماري از دوستان را ديده ام كه اين نسخه را بر روي AMD هم نصب كرده اند كه خود من زياد علاقه اي به پيگيري AMD نداشتم و ندارم .

به دوستاني كه به اطلاعات نياز دارند توصيه مي كنم 2 سايت را مطالعه فرمايند
    1. http://macosx.persianblog.ir كه چگونگي نصب لئوپارد بر روي PC را شرح داده ( وبلاگ خودم كه هيچ مطلب ديگري ندارد )

2. http://forum.insanelymac.com كه يك فوروم فوق العاده است براي كساني كه دوست دارند مك را بر روي پي سي نصب كنند .

دوستان توجه داشته باشيد كه براي اشخاصي كه از قديم با پي سي كار مي كردند كار با اينترفيس نه چندان جالب مك (‌به نظر من ) چندان جذاب نخواهد بود . حداقل براي من كه اين طور بود . خود من مي خواستم يك مك اورجينال به قيمت 3 ميليون تومان تهيه كنم كه براي تست آن را بر روي سيستم پي سي خودم نصب كردم و خدا را شكر كردم كه براي تهيه يك سيستم اورجينال مك 3 ميليون پول بي زبان را خرج نكردم .
    واقعيت اين است كه يك سيستم 3 ميليون توماني پي سي به مراتب بهتر . با كيفيت تر . و سريعتر از نمونه مكينتاش خود خواهد بود . البته اين ربطي به سليقه ندارد يك واقعيت است . چون سخت افزارهاي پي سي بسيار ارزان تر از مشابه مكينتاشي خودشان هستند . بنابراين شما مي توانيد سيستم بهتري با قيمت مناسب تر تهيه كنيد تا اينكه يك مكينتاش بگيريد كه براي انجام بيشتر كارها مجبور به Sync كردن و ... داشته باشيد .

در موردSnow Leopard كه نسخه 10.6 مكينتاش خواهد بود . شركت اپل گفته است كه احيانا كاري خواهد كرد كه اين نسخه بر روي پي سي اجرا نشود . البته به نظر من كاملا بعيده مگر اينكه بر روي Core سيستم عاملش به ازاي هر درخواست يك Confirmation بگيرد .... ( اما خدا را چه ديدي !!! )
    kurosh_1349، M.vatandoost، mazdak و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    شیوایی سخن ، پاسداري از ميراث كهن

كاربر همراه vargha آواتار ها
    تشکر کرده
    161

نقل قول نوشته اصلی توسط infinity نمایش پست ها
    ورقا جان
    موضوع به این سادگی‌ها نیست. تست سه سال پیش را فراموش کنید، حتی اگر امروز AMD قوی‌تر باشد باز هم استناد به آزمون سه سال پیش در دنیای امروز سخت‌افزار درست نیست.

بررسی های خیلی فنی - نمی‌دانم- شاید از حوصله‌ی فروم خارج باشد. اما در هر حال چنانچه قصد بر این باشد بهتر است تا موضوع OS (سیستم عامل) از Hardware (سخت‌افزار) تفکیک شود.
    ضمنا مستقل از نظر شخصی و جهت گیری به سمت...

Win‌ یا Mac
    Apple‌ یا X86
    Intel یا AMD

بین سرعت و پایداری، سرعت و بازده فرق بگذاریم.

عامیانه‌ترین پاسخ این است که اگر حرفه‌ای های عکاسی و گرافیک دنیا متمایل به Apple و Mac OSx هستند، تصادفی نیست. لابد حکمتی دارد!
    هادی جان

حکمت استفادۀ اپل در کارهای گرافیکی و به قول معروف سنگین، یکی گرافیک بالا و دیگری داغ نکردن پروسسور های اپل است.

درسته که آزمایش مربوط به 3 سال پیش است و تکنولوژی هم پیشرفت چشم گیری داشته، ولی این پیشرفت فقط یکطرفه نبوده و به حتم AMD هم در این پیشرفت بی نصیب نبوده ...

تشکر کرده
    1277

نقل قول نوشته اصلی توسط vargha نمایش پست ها
    هادی جان

حکمت استفادۀ اپل در کارهای گرافیکی و به قول معروف سنگین، یکی گرافیک بالا و دیگری داغ نکردن پروسسور های اپل است.

درسته که آزمایش مربوط به 3 سال پیش است و تکنولوژی هم پیشرفت چشم گیری داشته، ولی این پیشرفت فقط یکطرفه نبوده و به حتم AMD هم در این پیشرفت بی نصیب نبوده ...
    خير قربان اگر مشکل فقط گرم شدن بیش از حد پردازنده بود مطمئن باشید مشکل با یک فن 100 هزار تومانی حل می شد.

تفاوت عمده ;كامپیوتر های مک با PC اين است كه مك صرفا براي كارهاي گرافیکی بهینه سازی و طراحی شده است. از اول هم همینطور بوده است. اما PC يك طراحی عمومی دارد یعنی برای 99 درصد کارها جوابگو است و صد البته بعلت گسترده بودن موارد استفاده در هر کدام بصورت نسبی و موازی پیشرفت کرده است.

به نظر من فرق مک با پی سی مانند تفاوت یک SLR و يک SLR like همه كاره است که فیلم می گیرد عکس می گیرد صدا ضبط می کند MP3 پخش می کند و در بعضی از این دوربینها میتوان E-Book هم خواند!!!

براي كاربران حرفه اي اولي مناسب است و براي آماتورها و عموم مردم دومی و هیچکدام برای گروه مقابل جذابیتی ندارند. مگر قیافه SLR ها براي أماتورها حال می توان گقت که چون یک SLR نمي تواند فيلم بگیرد پس ضعیفتر از لایک است؟ -درست است که سیستم عاملهای تحت مک اینترفیس آنچنان جذابی ندارند که البته در سیستمهای جدید من اینترفیس ر ا بهتر از ویندوز دیدم. اما نمی توان شکل ظاهری و یا سرعت انتقال داده ها از دوربین به کامپیوتر را محک خوبی برای مقایسه قرار داد به نظر من باید یک تست در رندرهای گرافیکی و یا اعمال فیلترهای سطح بالا روی این دو مقایسه شود و سرعت و کیفیت هر یک مورد بررسی قرار گیرد.

در بین عموم هم مک بعنوان یک سیستم با کلاس معرفی می شود .ولی با وجود این جذایتهای اسمی آیا واقعا قدرت استفاده از آنرا دارند یا خیر؟

به شخصه بیشمار کسانی را دیده ام کمه یک لپ تاپ اپل دارند فقط برای کلاسش ولی از ویندوز مجازی که در آن اجرا می شود استفاده می کنند. مانند خیلی ها که SLR هاي گران قیمت دارند ولی در حد یک آماتور از آن استفاده می کنند.

مثال این مورد آخری خود بنده هستم. :::big grin:::

با تشكر
    ویرایش توسط M.vatandoost : Sunday 22 June 2008 در ساعت 10:40 دلیل: اصلاح غلط املایی
    shabab، mazdak، kamarikan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    31

نقل قول نوشته اصلی توسط M.vatandoost نمایش پست ها
    تفاوت عمده ;كامپیوتر های مک با PC اين است كه مك صرفا براي كارهاي گرافیکی بهینه سازی و طراحی شده است. از اول هم همینطور بوده است. اما PC يك طراحی عمومی دارد یعنی برای 99 درصد کارها جوابگو است و صد البته بعلت گسترده بودن موارد استفاده در هر کدام بصورت نسبی و موازی پیشرفت کرده است.

به نظر من فرق مک با پی سی مانند تفاوت یک SLR و يک SLR like همه كاره است که فیلم می گیرد عکس می گیرد صدا ضبط می کند MP3 پخش می کند و در بعضی از این دوربینها میتوان E-Book هم خواند!!!
    در اين موارد با شما كاملا موافقم و دقيقا به همين دلايل مي گويم كه مك زياد براي ما ايراني ها كاربردي ندارد . البته اين بجاست كه افراد كاملا حرفه اي بالاخره به دور از تمامي نظرها و نقدها ، آنچه را كه واقعا برايشان مناسب است را انتخاب م كنند . درست مثل انتخاب دوربين كه از بين چندين مدل مشابه SLR آنها با دقت آنچه را با نيازشان منطبق است انتخاب مي كنند .

باز هم تكرار مي كنم كه گفته هاي من براي عموم معنا پيدا مي كند نه براي حرفه اي ها ( من خودم به شخصه از مك استفاده مي كنم و هيچ مشكلي هم ندارم - البته بجز يكي دو مورد كه قابل چشم پوشي است . اما واقعيت اين است كه خواهر من قادر به كار با اين سيستم نيست )
    شیوایی سخن ، پاسداري از ميراث كهن

كاربر همراه aghahvechy آواتار ها
    تشکر کرده
    213

سلام
    فکر ميکنم در حدی نيستم که وارد اين بحث بشم امّا با اجازه دوستان چند تا نکته ذکر ميکنم تا فعالیتی کرده باشم
    اول اينکه بنده از اساس با اين بحث مخالف هستم البته با بيل گيتس هيچ نسبتی ندارم و سهام دار ماکروسافت یا کارمند اخراجی اپل هم نیستم امّا ويندوز چيز هايی داره که شايد هيچ سيستم ديگه ايی نه الان بلکه هيچ وقت بهش نرسه
    شما با داشتن ويندوز هزارن هزار نرم افزار دارين که استفاده کنين کوچکترين نياز رو ميتونين نرم افزاری براش پيدا کنين امّا آيا مک يا لينوکس هم اينطوره
    ويندوز اعتبار چندين سال استفاده در مليون ها سيستم رو داره و ماکروسافت تجربه عظيمی از اين سال ها به دست آورده با همه سخت افزار ها سازگار هست در حالی که مک فقط با سخت افزار های گرون قيمت خودش سازگار هست
    بعضی ها وقتی که ميگن لينوکس بهتر از ويندوز هست من ديوونه ميشم يکی نيست بگه آخه لينوکس مگه چقدر استفاده شوده چقد سعی شده بهش نفوذ بشه چند نفر سعی کردن حفره هاش رو بشناسن قضيه مک هم مثل همين ميمونه
    به نظر بنده مک يه کالای لوکس هست که فقط به درد پز دادن ميخوره و تظاهر به متفاوت بودن "قصدم توهین نیست به هیچ وجه" مثل بعضی ها که با ژست روشنفکری از لینوکس استفاده ميکنن و مخالف سلطه بيل گيتس بر نرم افزار هستن اصولاً شرکتی که صاحب لينوکس هايی مثل مندوريا هستن از نظر تجربه شايد يک دهم مايکروسافت هم نباشن
    مايکروسافت صاحب ويندوز هست و جوابگو در برابر مشکلات اون و اونقدر هم سيستم عاملش استفاده داره که کوچکترين ضعف ها در مدت کمی آشکار بشه و اين خيلی خوب هست
    مطمئن باشيد که با اينکه ما در داونلود نرم افزار استاد هستيم و نرم افزار رو ديگه بر حسب گيگا بايت اندازه ميگيريم امّا هزينه کوچ به مک برای ما هم زياد هست و خود اپل هم اعلام کرده البته شاید غیر رسمی که مک همچنان لوکس خواهد ماند
    روز های اول تولد ويستا بنده نصبش کردم باور کنيد خيلی سختی کشيدم تا رو به راه شه کلی نرم افزار بايد آخرين ورژن پيدا ميکردم تا بتونم استفاده کنم در ضمن خيلی دوست دارم 64 بيت نصب کنم امّا نميتونم چرا چون درايور های سخت افزار به صورت کامل و بی عيب واسه 64 بيت پيدا نميشه چون خيلی از نرم افزار ها روی 64 بيت کار نميکنن يا اينکه بايد ورژن مخصوص 64 بيت پيدا کرد در حالی که هر دو مال مايکروسافت هستن و خیلی سعی شده کاپابیلیتی رو حفظ کنن حالا حساب کنين مال مک رو
    راستی اين روز ها وقتی دنبال کرک نرم افزار ميگردم احساس ميکنم مثل مراد بيگ توی سريال قشنگ روزی روزگاری هستم احساس ميکنم دزد هستم بلا نسبت عزيزان ما همه دزد هستيم وقتی فکر میکنم که در ینگه دنیا حتا فایل موسیقی هم مالکیت داره شرمنده همه خواننده هایی میشم که دوستشون دارم
    اگه بحث منحرف شد معذرت ميخوام
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1277

سلام دوست من

در اینجا دو بحث مطرحه :

1- کاربرانی که در ابتدای راهند و می خواهند سیستمی را برای کار انتخاب کنند.(تجربه کار با PC را ندارند)

*** این دسته از کاربران با توجه به نیاز خود سیستم یا پلت فرم مورد نظرشان را انتخاب می کنند.و نیازی نیست که ببینند کاربر کدام سیستم بیشتر است. توجه شما رو به تصویر زیر که مربوط به مدرسه عکاسی دیجیتال است جلب می کنم:

اینم کد صفحه نظر سنجی :
    کد:
    http://digital-photography-school.com/blog/mac-or-pc-poll-results/
    2- کاربرانی که قصد مهاجرت به مک را دارند.
    چه کسی اجبار کرده که باید همه کارها با یک کامپیوتر انجام شود. کسی که کارش گرافیک است که بهتر است از مک استفاده کند ولی اگر برای کارهای دیگری احتیاج به نرم افزاری دارد که تحت ویندوز است می تواند یک کامپیوتر PC هم در کنار آن داشته باشد و اگر باز هم نخواست یک راه حل ساده وجود دارد. ویندوز XP يا Vista را بصورت يك پوسته مطابق شکل زیر که در پست قبلم هم گذاشته ام اجرا کنید و تمام برنامه های تحت ویندوز را اجرا کنید... از این ساده تر؟؟؟
    [IMG]http://i29.*******.com/11hdisx.jpg[/IMG]

من هم طرفدار هیچیک نیستم ولی می گویم چون به ویندوز عادت دارید یا هر چیز دیگری قابلیتهای مک را انکار نکنید.مکینتاش زمانی که ویندوز متولد نشده بود و سیستمهای خانگی با DOS كار مي كردند وجود داشت حتی در برخی موارد از ویندوز بخاطر کپی برداری اینترفیس مک شکایت شده است. که کاری نداریم ادعای درستی است یا نه ... يا مثلا ابداع سیستم های PC توسط IBM انجام شد و ماکروسافت هم وجودش را مدیون به IBM است حال بايد بگوییم که چون دیگر IBM در ضمینه PC فعالیت نمی کند پس PC ضعيف شده است.(این مطلب را در رابطه با تغییر CPU هاي مك عرض كردم)

گرچه اینهم دلیل نمی شود. همانطور که کاربران 80 درصدی ویندوز دلیل خوبی برای بهتر بودن آن نیست. پس از این به بعد بگوییم که چون دوربینهای کامپکت استفاده کننده زیادی دارد و تمام ایرادهای آن جلوی چشم است. بهتر از دوربن Mark II است كه استفاده کنندگان آن بسیار کم است.
    [IMG]http://i14.*******.com/3zbg4lw.jpg[/IMG]
    در مورد ایرادها و باگها هم باید بگویم که اینها دلیل نمی شود اینکه باگها و حفره های ویندوز بعلت وجود کاربران زیاد زودتر شناسایی و رفع می شود در مقابل اگر باگهای سیستمهای تحت مک بیشتر هم باشدبعلت کاربران کمتر در حاشیه امنیت قرار گرفته است. پس امنیت یک بحث نسبی است .

در مورد پز روشنفکری (بقول شما) باید بگویم که انگشت شمارند این افراد اما باید بدانید که لینوکس هم در مواردی بسیار سر تر از ویندوز است. در کل باید با توجه به موارد استفاده سیستم عامل را انتخاب کرد.
    اینهم درصد رضایتمندی کابران سیستمهای عامل مختلف از سیستم مورد استفاده ایشان :

اینم لینک صفحه :

کد:
    http://www.switchingtomac.com/wp/category/mac-vs-pc/
    به نظر من باید فارق از این مقایسه های تجاری که مطرح کنندگان آن فقط نکته های غیر فنی را باهم مقایسه می کنند. از کاربران هر دو سیستم بخواهیم مزایا و معایب آنرا برایمان روشن کنند.

صد البته در موضوع عکاسی.
    ویرایش توسط M.vatandoost : Sunday 22 June 2008 در ساعت 15:05
    aghahvechy، Saeed.gh.sh و marypm تشکر می‌کنند.

كاربر همراه aghahvechy آواتار ها
    تشکر کرده
    213

جناب وطندوست از عکساتون لذت زیادی بردم حق مطلب با عکس فیلم اکشن ادا شد
    ممنونم
    M.vatandoost تشکر می‌کند.

كاربر جديد siabarafs آواتار ها
    تشکر کرده
    50

با سلام خدمت دوستان
    خوشحالم که به جمعتون وارد شدم، در مورد این بحث چند نکته به نظرم می رسه:
    1-شاید اگرعنوان این مطلب رو یه کمی تغییر بدیم بد نباشه، مثلا "مقایسه سرعت مک و پی سی" یا "مک او اس یا ویندوز" و یا گزینه های مشابه.
    2- به طورکلی به این اصل اعتقاد دارم که کار باید درست انجام بشه؛ حالا با هر وسیله ای (در اینجا مک یا پی سی) از اونجایی که بیشتر از پنج ساله که به طور مستمر و موازی هم از مک استفاده می کنم و هم پی سی، شاید کمی موضوع رو واقع بینانه تر قضاوت کنم.
    یه مثال بزنم، یادمه که تو همین فروم یه مطلبی رو دنبال میکردم به عنوان(اگه اشتباه نکنم)"یه لنز همه کاره" یا "لنز واک اروند" دوستان لنزهای زیادی رو برای مانت های مختلف معرفی کرده بودند و در آخر نتیجه این شده بود که داشتن یه لنز همه کاره با رنج بالا ممکنه کارآمد باشه ولی تمام خواسته ها رو پوشش نخواهد داد. "برای به دست آوردن چیزی، حداقل یک چیز رو باید از دست داد". خلاصه اینکه داشتن چند لنز با رنج های کوتاه تر(هر چند گرانتر) ولی اپتیک بهتر کار عاقلانه و دوراندیشانه تری خواهد بود. بحث اینجا هم همینه، میشه یه ماشین همه کاره داشت مثل پی سی با قابلیت نصب صدها هزار برنامه و میشه یه ماشین خاص داشت با قابلیت نصب صدها برنامه.
    3- از سه سال پیش که اپل از پردازنده های اینتل بر روی کامپیوترهای خودش استفاده کرده، این هدف رو دنبال می کنه که بتونه از سخت افزارهای ارزان و در دسترس پی سی استفاده کنه و قیمت تمام شده محصولاتش رو کاهش بده تا رقابت نزدیکتری با مایکروسافت داشته باشه، که خب تا حدود زیادی هم موفق شده.
    4- از دوستانی که صاحبنظرند میپرسم که آیا میشه یه پی سی با این مشخصات(با در نظر گرفتن اصل بودن قطعات) و مونیتور بیست اینچ ال سی دی و یه طراحی کاملا کارآمد و جمع و جور با این قیمت پیدا کرد؟
    http://store.apple.com/us/configure/...A?mco=NzMyNjMz
    5-برای دوستانی که علاقه داشته باشند که با اینترفیس مک آشنا بشن یا بیشتر راجع بهش بدونند، میتونم در خدمتشون باشم. یا اگه حوصله کنند و یه سری به ایرماگ www.irmug.org بزنند شاید چیزهایی از یوزرهای ایرانی مک و راهکارهای پیشنهادی اونها به دست بیارند.
    6-با همه برتریهایی که مک نسبت به پی سی داره ولی فکر نکنم هیچ وقت بتونم یکی رو جایگزین دیگری کنم. هر کدام جایگاه خود را خواهند داشت.
    nmroshan، Kaveh Ghobadi، masoudhzb و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان، سیاوش امیراحمدیان::فتوبلاگ::
    Canon EOS 5D MKII, EF16-35mmF2.8L, EF24-105mmF4LIS, EF70-200mmF4LIS, EF100mmF2.8Macro, EF50mmF1.4

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

Macs, Aperture a big hit at the Beijing Olympics

In the digital photo editing area of the Kodak Photographer’s Center—a massive workroom located in the main press center at the Olympic park—hundreds of photographers at a time assemble to file their images using high-end workstations and tech-support supplied by Apple (the same was true at the 2006 winter games in Turino, Italy).

بیشتر

کد:
    http://www.macworld.com/article/135140/2008/08/olympicsmac.html?sr=hotnews
    M.vatandoost تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین