صفحه 8 از 104 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 58 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1034
Like Tree1045تشکر

موضوع: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

كاربر بسیار فعال ajjadesa آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

پیش فرض پاسخ: كالیبره كردن مانیتور و مشكلات من

قیمت مونتیور بشدت افت کرده و خرید یک 17 یا 19 اینچ حرفه ای پیشنهاد میشود....
    اره خیلی افت کرده مانیتور قبلی من که ترکید ال جی بود مجبور شدم یه مانیتور دیگه بخرم که بعد از کلی تحقیق سامسونگ را انتخاب کردم البته یه مدل میخواستم که تو بازار تهران پیدا نکردم یه MB 17830 گرفتم 112 تومن حالا نمی دونم حرفه ای هست یا نه اما من ازش راضیم
    بعد اصلا پیشنهاد به خرید مانیتور LG نمی کنم چون یادمه اون موقع که برای خرید مانیتور تحقیق میکردم تو اینترنت چند تا لینک دیدم که یکیش مال سایت pcworld بود که توش برندهای مانیتور سازی را درجه بندی کرده بود مانیتور های CRT ال جی درجه C+ بود و مانیتور های سامسونگ و هانسل AA+ بود
    سجاد عبدالهی
    Canon EOS 5D Mark II/Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM/Canon EF 50mm f/1.4 USM /Canon EF 180mm f/3.5 L USM Macro /Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

من خودم هم مانیتور Lg از سری های حرفه ای اولیه
    یکی از دوستام نمایندگی فروش و پخش مادیران رو داره خیلی لزش خرید و فروش می کنم، راستش من آدمی نیستم که پولمو وردارم بازار اولین چیزی که گیرم اومد بگیرم، خیلی روی جزئیات فنی مانیتور های برند های مختلف رو بررسی کردم، و به این نتیجه رسیدم که شرکت Lg در ایران فقط با تبلیغات جو درست کرده و الکی شلوغش کرده در خیلی از موارد خیلی ضعیف تر از شرکت های دیگه هست، مثلا همین سامسونگ به نظر من از Lg خیلی بهتره یا یه شرکت ایرانی که جدیدا داره واسه خودش یلی میشه Farasoo بعضی از مدلاش از لحاظ کیفیتی از Lg بهتر و از قیمت کمتری برخورداره، و یه شرکت دیگه که وقتی مانیتور هاشو بررسی کردم دیدو اصلا مدل ضعیف نداره ارزون ترینش گرونترین Lg رو میزاره تو جیبش Sony درسته توی ایران به اون صورت جا افتاده نیست ولی مانیتور های خوبی تولید می کنه.
    توصیه می کنم برای خرید مانیتور یه کمی بیشتر تحقیق کنین و فریب تبلیغات مادیران رو نخورین

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    من خودم هم مانیتور Lg از سری های حرفه ای اولیه
    یکی از دوستام نمایندگی فروش و پخش مادیران رو داره خیلی لزش خرید و فروش می کنم، راستش من آدمی نیستم که پولمو وردارم بازار اولین چیزی که گیرم اومد بگیرم، خیلی روی جزئیات فنی مانیتور های برند های مختلف رو بررسی کردم، و به این نتیجه رسیدم که شرکت Lg در ایران فقط با تبلیغات جو درست کرده و الکی شلوغش کرده در خیلی از موارد خیلی ضعیف تر از شرکت های دیگه هست، مثلا همین سامسونگ به نظر من از Lg خیلی بهتره یا یه شرکت ایرانی که جدیدا داره واسه خودش یلی میشه Farasoo بعضی از مدلاش از لحاظ کیفیتی از Lg بهتر و از قیمت کمتری برخورداره، و یه شرکت دیگه که وقتی مانیتور هاشو بررسی کردم دیدو اصلا مدل ضعیف نداره ارزون ترینش گرونترین Lg رو میزاره تو جیبش Sony درسته توی ایران به اون صورت جا افتاده نیست ولی مانیتور های خوبی تولید می کنه.
    توصیه می کنم برای خرید مانیتور یه کمی بیشتر تحقیق کنین و فریب تبلیغات مادیران رو نخورین
    فقط یک نکته.....

در ایران هم افراد حرفه ای و بخصوص گرافیک کاران و عکاسان از مونیتور های سونی استفاده میکنند ، یعنی مونیتوری غیر از سونی رو قبول ندارند ( هرچند اشتباه است ) سونی یکی از تولید کنندگان مونیتور حرفه ای در دنیا است ؛ دوستان حرفه ای بهتر توضیح خواهند داد....

مونیتور های اپل هم که زبان زد خاص و عام هستند....

شاید مارکی مثل ViewSonic در ایران ناشناخته مانده باشد ، اما مونیتور های بسیار خوب و حرفه ای تولید میکند.مونیتور های حرفه ای در حدود 500 دلار ( بسیار ارازن قیمت )این برند بسیار عالی هستند و بعضی از دوستان در ایران از این مونیتور استفاده میکنند...
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

خوب دوستان
    اتفاقا من اين هفته قصد خريد يه مانيتور LCD حرفه اي دارم و تو بازار كلي گشتم
    واسه خريد مونيتور اول بايد بريد بازار ببينيد چي هست چون الان

سوني هيچ مدل حرفه اي تو بازار ايران نداره مدلهاي SDM-HS95p و SDM-HX95 اصلا پيدانميشن تنها مدل 19 اينچ سوني تو بازارSDM-X95K هست كه اونقدرها هم حرفه اي نيست

ViewSonic فقط يك مدل تو بازار ديدم كه به نظر نميومد زياد از مدلهاي خوبش باشه آيا مدل خاصي تو اين مارك پيشنهاد ميكنيد؟
    Acer يه 22 اينچ داشت كه كنتراستش 1:700 بود با رزولوشن بالا اما اينا حاضر نيستن مونيتور رو روشن كنن تا مشتري ببينه و بعد بخره واسه همين بايد به حالت كورمال كورمال(شما بخونيد كوركورانه) خريد كنيد، فروشنده حتي مدلش رو هم نميدونست هر چي ازش خواستم مدلش رو بگه هي ميگفت وايد 22 اينچ رو خود مونيتور هم مدل حك نشده بود

سامسونگ يه مدل 19 اينچ داشت با نام 940T به نظر بد نميومد اما يكم الكي گرون بود تقريبا 500 تومن آيا مدل خوبي از اين برند پيشنهاد داريد بديد
    اينايي كه گفتم تو رده هاي 19 اينچ به بالا بود و فقط پاساژ پايتخت رفتم شايد جاهايي ديگه مثلا بازار رضا يا ايرانيان ارزونتر هم باشه

تو مدلهاي 17 اينچ هيچ تحقيقي نكرده اما نظرم به چند مدله
    SONY SDM HS75P
    SONY SDM HX75
    البته اگر گير بياد
    حالا برام سئواله دوستان آيا مدل خاصي تو 19 اينچ ها يا 17 اينچ ها بجز LG مد نظر دارن كه كارايي خوبي از لحاظ رزولوشن، كنتراست و كيفيت رنگ داشته باشه ؟ هر ماركي باشه برام مهم نيست فقط تو بازار پيدا بشه يا اينكه مجبورم از بين مدلهاي معمولي يكي رو انتخاب كنم
    واقعيتش قصدم خريد SDM-HS95p هست اما گير نمياد اين لامذهب،عجب مشكل بديه در واقع بدبختيه مي خواي پول خوب بدي جنس خوب بگيري گيرت نمياد
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه Ali Shaterian آواتار ها
    تشکر کرده
    508

بابک جان من تعریف LCD های فیلیپس رو شنیده ام. خوبیش اینه که اصل هلند می باشد. البته قیمتهایش هم خیلی بالا نیست. من کیفیت تصویر آنها هم دیدم (ازپشت ویترین مغازه) بد نبود و جای تحقیق داره.

کد:
    http://www.rayaneh.com/product-1950.aspx
    babakdin543 تشکر می‌کند.
    5D Mark II , 40D
    24-70 f2.8 , 70-200 f4 IS
    علی شاطریان

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

1- شايد بد نباشد مباحث مربوط به خريد مانيتور به تاپيك "سخت افزارهاي مناسب براي پردازش عكس" منتقل شود...

2- من حدود شايد 5-6 ماه پيش مانيتور Lcd سامسونگ Bf1750 گرفتم كه به نظرم خوب است. قبل از آن هم يك Crt سامسونگ داشتم كه كيفيت كاملا قابل قبولي داشت...
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

حالا برام سئواله دوستان آيا مدل خاصي تو 19 اينچ ها يا 17 اينچ ها بجز Lg مد نظر دارن كه كارايي خوبي از لحاظ رزولوشن، كنتراست و كيفيت رنگ داشته باشه ؟
    سلام
    من هم چند روز پیش دنبال مانیتور 17 و 19 خوب می گشتم ؛ بهتره بدون تحقیق و بررسی مدل به مدل برندی رو از لیستتون خارج نکنید , چون ظاهرا در بین مدل های موجود در بازار با توجه به قیمت فعلا Lg بی رقیبه , چند مدل داره با نسبت کنتراست 1: 1600 و 1 : 2000 مثل L1752s که دور و بر 230 تومنه و L1952s که دور و بر 320 تومنه ؛ گویا ! از لحاظ گارانتی تعویض و تعداد پیکسل سوخته و ... الان مادیران بهترین گارانتی رو داره ؛ مدل های فوق العاده زیبای سری سپیدفام Lg با نسبت کنتراست 1 : 2000 هم جالب توجه هستن ؛ مدل 19 اینچش حدود 420 تومنه
    فراسوی 19 واید مدل آستارا با اونهمه تبلیغ و ... نسبت کنتراست 1 : 500 داره که واقعا اسفناکه , البته قیمتش خیلی خیلی مناسبه و 270 تومنه ؛ سامسونگ ها اغلب نسبت کنتراست 1 : 700 دارن ؛ از بقیه هم بی خبرم

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_Bahman نمایش پست ها
    1- شايد بد نباشد مباحث مربوط به خريد مانيتور به تاپيك "سخت افزارهاي مناسب براي پردازش عكس" منتقل شود...

.
    بله حق با شماست اگر دوستان موافق باشن ادامه بحث رو اينجا ادامه ميديم
    http://www.akkasee.com/forum/t2075.html
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    1522

پیش فرض پاسخ: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

بحث زير ادامه مباحث اينجا مي باشد
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...?t=1824&page=4

كوهسار عزيز
    كنتراست بر دو نوع است دايناميك و استاتيك چيزي كه اهميت داره كنتراست استاتيك در مانيتورهاست، كنتراست هاي اينچنيني در مانيتورها مثلا 1:2000 يا 1:3000 اعداد واقعي نيستند و مثلا كنتراست واقعي يا استاتيك آنها همان 1:500 بيشتر نيست تازه تا جايي كه ميدانم 1:500 مثلا LG با 1:500 سوني دراري يك تعريف نميباشد و بايد ديد كنتراست واقعي چيست براي اينكار روش تستي وجود كه كنتراست واقعي بر مبناي يك استاندارد واحد سنجيده ميشه مانند DisplayMate
    کد:
    www.displaymate.com
    آيا كسي اين مدل مانيتورها رو تو بازار ايران ديده گويا جزء مانيتورهاي خوب سامسونگ هستن
    Samsung SyncMaster 173P
    Samsung 226BW 22-inch LCD
    Samsung 206BW 20-inch LCD
    Samsung SyncMaster 193P Plus
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

پیش فرض پاسخ: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

سلام
    ممنونم بابک خان
    سایت جالبی رو معرفی کردید , کاش میشد این تست ها رو قبل از خرید روی مانیتور انجام داد
    این نسبت کنتراست داینامیک و استاتیک رو تا حالا نشنیده بودم , این تعریف ها عامه یا مختص شرکت خاصیه ؟
    توی سایت LG تنها از یک نوع نسبت کنتراست صحبت شده : Digital Fine Contrast

[IMG]http://i15.*******.com/674gvth.jpg[/IMG]

صفحه 8 از 104 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 58 ... آخرینآخرین