صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 74
Like Tree26تشکر

موضوع: انتخاب سیستم مناسب برای کارهای گرافیکی

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

پیش فرض پاسخ: انتخاب سیستم مناسب برای کارهای گرافیکی

راستي با اين ليستي که ديدم، در مورد mb با اون قيمت کمي شک دارم هرچند آنرا نميشناسم
    اما رم ژل را توصيه نمي کنم!
    بيشتر ظاهر دارد و با کارايي معمولي فوق العاده گرم است!

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

از همه دوستان بابت راهنمایی هاشون واقعا سپاسگزارم
    احتمالا من در توضیح نیازهایم کمی ضعیف عمل کردم و گاها دوستان سیستمهای خیلی بالا پیشنهاد می کنند
    ببینید همونطوری که می دونید رشته من معماری هست و نرم افزار شماره 1 من اتوکد هست و بیشتر هم 2بعدی کار میکنم تا 3 بعدی (در نیازهام به تری دی مکس هم اشاره کردم که بیشتر جنبه آینده نگری داشت و معمولا کمتر از این نرم افزار استفاده می کنم) ورژن آخر اتوکد (2007) نیاز به حداقل رم 512 داره که خارج از توان سیستم فعلی منه (در حال حاضر 256دارم!) بهمین دلیل به فکر ارتقا کلی سیستم افتادم (سیستم فعلی pentium(R) 4 2.4Ghz) البته این تنها دلیل ارتقا نبود من با نرم افزار های میکس فیلم هم کم و بیش کار می کنم و از سرعت پایین رندر آن چندان راضی نیستم (ضمن اینکه تقریبا در 90% مواقعی که سیستم روشنه از دی وی بی هم استفاده می کنم)
    فتوشاپ هم که.... خودتون بهتر از من می دونین از نون شب واسمون واجبتره
    فکر می کنم تا حدی نیازهامو بهتر توضیح دادم ترجیحا این بودجه رو نمی خوام افزایش بدم چراکه تا 2-3 سال دیگه احتمالا سیستم رو کلا ارتقا خواهم داد (Core 2)
    حال با این اوصاف آیا باز هم سراغ ای ام دی برم؟
    جناب بابک خان(ضمن تشکر از اطلاعات بسیار مفیدتان) بیشتر رندر گرفتن من مربوط به نرم افزار های میکس هست آیا بنا به پیشنهاد شما سراغ اینتل برم؟
    شرمنده اینقدر سوال می کنم

موفق و پیروز باشید
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

با سلام
    میخواستم من هم تجربیاتم رو در میان بگذارم که مسلما فنی و علمی نیستند و کاملا همراه سعی و خطا هستند ---چون من هم در رشته معماری فعالیت دارم و با همان نرم افزارهایی که شما کار میکنید من هم کار میکنم فکر کردم شاید بتونم کمکی کرده باشم و از طرفی چیزهایی هم من بدونم ----- در مورد اتوکد 2007 فکر کنم ای نسخه هایی که در بازار هستند مشکل دارند و برای کارهای بخصوص 2 بعدی همون 2006 و شاید هم 2004 خیلی خوب جواب میده و کمی کندی 2007 واقعا برای ما که عادت به سرعت کار در 2 بهدی داریم آزار دهنده است ----- در موردسیستم بنظرم باتوجه به قیمت ای ام دی بهتره چون هم ارزونتره و هم از طرفی حرارت کمتری تولید میکنه و هم اینکه کلا در انجام چند کار پردازش بهتری داره --- حتما سوکت ای ام 2 تهیه کنید که بالاترین بازدهی را دارد ---- درمورد مادربرد چیپستهای nForce عالی هستند و خوب بهتره که جدیدتر ها را انتخاب کنید مثلا 560 ---- در مورد کارت گرافیکی همون 7300 جی اس کافیه چرا ؟ چون در کارهایی مانند اتوکد و مکس و تا حدود زیادی فتوشاپ فشار کار بروی پردازش CPU ا ست و در کارهایی مانند بازیها و هر کاری که در زمانهای کوتاه پردازش تصویری بالایی وجود دارد احتیاج به یک کارت گرافیگی قوی است حتی در نرم افزار MAX که انیمیشن تولید میکند تمام کار را پردازنده انجام میدهد و بعد نتیجه نمایش داده میشود که فقط کار نمایش ( اگر اشتباه نکنم ) به عهده کارت گرافیکی است مثل یک فیلم ----- RAM راحتما 1 گیگ بگیرید با frontbusهماهنگ با مادربردتان که هزینه بیخودی نکرده باشد ----- در مورد هارد فکرکنم با توجه به قیمتهای موجود در بازار و اختلاف انها انتخاب ها محدوده و بهترین گزینه همان 160 sata2 ------ یادتون باشه که پاور قوی هم تهیه کنید ----

پیشنهاد من در یک جمله : برای اولویت هزینه ها : اول CPU --- دوم مادربرد ---- سوم رم --- بقیه همه در یک اولویت

در ضمن در مورد brand مادربرد باید بگم ازنظر من
    1 ASUS باتوجه به تستها در سایتهای اینترنتی که همیشه جزو بهترینها بوده
    2 MSI که در ایران خوب خدمات دارد و من به شخصه تجربه عالی باهاشون داشتم بخصوص با چیپستهای nForce
    محمد امدادی

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

همانطور که اشاره کردم در مورد نيازهايي که گفتيد، براي شخصي که به صورت حرفه اي روي هريک از اين موارد کار ميکنه ابزارهاي اختصاصي وجود داره و ممکنه ارزش پرداخت داشته باشه
    اما با توجه به توضيحات شما و همين گستردگي طيف کاربردها شما هم مثل خود من يا اکثر کاربران با شرايط مشابه نياز به يک سيستم با نسبت بهينه کارايي به قيمت و تا حدودي عام منظوره داريد

در مورد ميکس فيلم ... در حقيقت کار از جنس دکودينگ و انکودينگ است
    يعني کارهاي روتين بر روي حجم زيادي از داده
    معماري سنتي پردازنده هاي اينتل تک هسته اي به دليل پايپ لاينهاي طولاني عرض باند بيشتر ارتباط رم و پردازنده و بعدا کشهاي بزرگ در اين زمينه به amd ها برتري داشت اما کارهايي با حجم زياد عمليات رياضي نظير شبيه سازي ها، رندر سه بعدي و ... با استفاده از سخت افزار پردازنده هاي amd بهتر انجام ميشد
    با نسلهاي جديد پردازنده ها و خصوصا مقوله دو هسته اي يک مقدار قابليت ها فرق کرده مثلا عرض باند رم پردازنده هاي amd از زمان ارايه پردازنده هاي 64 بيتي و خصوصا 939 پين بهبود چشمگيري پيدا کرد و از آن ضعف سنتي خارج شد يا اينتل در مورد پردازش گرافيکي روي کور2 خودش تبيلغات زيادي کرده

در هرصورت اگر فقط کار ميکس فيلم انجام ميدهيد يا بيشترين زمان را انتظار در اين کار از شما ميگيرد و اگر اطمينان خاطر بيشتري به اينتل داريد، اين انتخاب کاملا خوب است.
    در سالهاي اخير کمتر از پردازنده هاي اينتل استفاده کردم و بيشتر از همين اظهار نظر کلي نميتوانم کمکي بکنم.

اما براي کارهاي تخصصي رشته تحصيلي و نيازي که براي آينده مطرح کرديد amd را پيشنهاد ميکنم.
    ضمن اينکه در کار ميکس فيلم پردازنده هاي 2 هسته اي amd به نسبت پردازنده هاي تک هسته اي amd با شماره يکسان اختلاف نسبتا چشمگيري دارند و شايد 3800x2 هم ارزش خريد داشته باشد

ريد کردن هارد هم کمک چشمگيري به اينجور کارها با حجم زياد داده مي کند

در هرصورت پيشنهاد من mb 90-130+cpu90-160+ram 108-120+vga120-130 که 420-540 تمام خواهد شد!

در مورد کارت گرافيکي هم اين پرداخت تنها در همان کارهاي سه بعدي، کمک به پخش تصوير dvb خصوصا اگر lcd داريد و بازي يا ويندوز ويستا،اگر در آن خطها باشيد، موثر است
    و شايد کمک به کارهاي مرتبط با فيلم اگر تبليغاتي که پيرامون کدکهاي nvidia و درايورهاي آن مي شود صحيح باشد

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

از همه دوستان خوبم آقایان بابک خان، امدادی،قبادی و جناب توفیق خان و سایر عزیزان بینهایت سپاسگزارم .. اما هر چه بیشتر تحقیق می کنم سردرگم تر میشم (که اصولا این ویژگی جزو ذات تحقیق است) از نظر تک تک عزیزان بسیار استفاده بردم
    امیدوارم که هر چه زودتر به نتیجه مطلوب برسم
    جناب توفیق خان پیشنهاد شما هم جالب بود. با توجه به اینکه در آینده نزدیک قصد تهیه یه سیستم جدید و بروز را دارم شاید بهتر باشه که در حال حاضر روی ضروری ترین قطعات برنامه ریزی کنم
    در حال حاضر دارم با توجه به اطلاعات خوبی که دوستان دادند گزینه های موجود در بازار و متناسب با کار و بودجه ام رو بررسی می کنم
    (داخل پرانتز): جناب امدادی پس شما هم با ورژن 2007 اتوکد مشکل داشتید درسته؟
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

با سلام به دوست عزیز.
    من اکثرا این فروم را مطالعه می کنم تا نظر دهم چون من نه عکاسم و نه هنوز دوربینی تهیه کردم که بتوانم نظری بدهم. که امیدوارم به زودی بخرم.
    ولی در این قسمت احساس کردم می توانم از تجربه خودم برای اگاهی شما استفاده کنم با اجازه دوستان
    من حدود ۹ سال است که به صورت حرفه ای کار گرافیک کامپیوتری انجام می دهم. تخصص اصلی من انیمیشن سه بعدی و طراحی است، بیشتر برنامه های که من باهاشون کار می کنم مایا - فتوشاپ و فاینال کات است . که اولی برای سه بعدی دومی طراحی و اخری که محصول شرکت اپل است برای مونتاژ فیلم.
    تو این چند سالی که من از کامپیوتر استفاده می کنم و برنامهای که باهاشون کار می کنم، به این نتیجه رسیدم که هیچ سخت افزاری به اندازه رم کاربرد ندارد.

شما اگر بهترین سی پی یو را داشته باشید و یا بهترین کارت گرافیکی ولی رمتان کم باشد هیچ فایده ای ندارد. در واقع برای کار با فتوشاپ و یا رندر فیلم هیچ سخت افزاری به اندازه رم مورد استفاد قرار نمی گیرد. کمترین رم برای این جور کارها ۱ گیگابایت است هیچ فرقی هم نمی کند که باس رمتان ۴۰۰ ویا ۶۰۰ باشد ویا رمتان دوال باشد،
    نظر من این است که تا وفتی برنامه های سیستمتان با سی پی یو شما مشکلی ندارند و براحتی کار می کنند دست به سیستمتان نزنید و فقط به فکر ارتقاع رم باشید ۲ گیگ و یا اگه توانستید ۴ گیگ ان موقع است تازه اختلاف سرعت را می فهمید.
    اگر خواستید بیشتر براتون توضیح و دلیل بیاورم در خدمتم.

كاربر همراه vargha آواتار ها
    تشکر کرده
    161

همانطور که دوستان گفتند مموری خیلی مهم هستش. برای کارای گرافیکی حداقل 1.5 گیگ لازمه. ولی پروسسور هم باید قوی باشه. مکینتاش سیستم خوبی برای این کارا ولی برای شما که با ویندوس چندین سال کار کردید شاید جالب نباشه و کسل کننده باشه.
    بین P4 و AMD هم باید عرض کنم که AMD سرعت بیشتری داره در هنگام کار کردن. چون چندین ساله که کارم همین بوده این سیستم هارو بارها چک کردم. بهترین گزینه برای سیستم عامل ویندوس و کارای سنگین AMD2 همراه با یک گرافیک کارت GeForce می باشد.
    یک نکته را هم باید یادآور بشوم ، رجیستری ویندوس توی سرعت کار خیلی نقش داره. باید درایو C بقدری باشه که ویندوس بتونه نفس بکشه. برنامه های اضافی که هنگام رستارت کردن به قول معروف با ویندوس می خواهند استارت بزنند و باید قطع کرد. یک برنامه به اسم TeakNow Powerpack هست Install کنید تمام این کارا رو انجام میده و خیلی کمک میکنه.

تشکر کرده
    161

CPU: AMD Athlon 64 S939 3700+ 100€
    Motherboard: MSI PCI NF4 ~60-80€
    Graphic card: GeForce 7600 PCI ~60€
    Memory: DD2 533 or 667MHz From 40€

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام بچه ها
    من میخواست یه کامپیوتر بخرم با بودجه 700 تومن البته بدون مانیتور
    میخواستم خواهش کنم منو راهنمائی کنید چون زیاد وارد نیستم
    بعد من بیشتر کارم روی برنامه های عکاسی دیجیتال با ویرایش فیلم و ایناست البه نه خیلی حرفه ای
    یه سیستمی از جایی خوندم که زده بود واسه کاربدهای حرفه ای و ویدئویی سنگین
    میخواستم لطفا راهنماییم کنید که این خوبه یا نه ؟
    Intel ® Pentium D LGA775 Dual Core Processor, 2.8 GHz, FSB 800 MHz
    Memory
    512mb --------------------------------> نظر من 1Gb
    Chipset
    Intel ® 945PL + ICH7R
    Supports FSB 533/800/1066 FSB Processor
    Supports Dual Core and Hyper Threading Processors
    Hard Disk
    160GB SATA-2 Hard Disk Drive----------------------------> نظر من 250 Gb
    DVD-ROM Drive+DVD-RW Drive
    Graphics
    PCI Express 16X nVIDIA NX6200TC-TD128 ELF, 128MB, 128bit Graphics
    Power Supply
    300W Power Supply with Full Load Regulation.
    ممنون از شما
    راستی بیشترم نظرم روی اینتل هست نه ای ام دی ، اخه قبلا ای ام دی داشتم زیاد راضی نبودم ازش
    منتظر جوابتون هستم

تشکر کرده
    161

سلام دوست عزیز.
    پروسسوری که انتخاب کردید خوبه ولی یک گزینه دیگه هم پیشنهاد میکنم که پایین براتون مینویسم.
    مموری هم 2 تا 512 حداقل لازم دارید ، با توجه به سنگینی برنامه هایی که باهاشون کار می کنید.
    Power 300 خیلی کمه برای کامپیوتری که 2.8 هستش و یک هارد و دی وی دی هم باهاش هست. 400W باشه بهتره.

هارد دسیک هم اگه بقول معروف پر گیگ حساب کنید 300G ارزونتر در میاد. من خودم Seagate دارم اون هم نزدیک 15 هارد و خوشبختانه مشکلی پیش نیومده برای هاردها. اضاه کنم که Seagate ، پنج سال گارانتی داره اینطرف. ایران رو نمیدونم.
    مادربورد هم MSI به نظر بنده جز بهترین هاست.
    ولی با همۀ این حرفا باید بگم که AMD برای کارای گرافیکی و ادیت کردن سریعتره. شما AMD 64 داشتید ؟ حتما میدونید که سرعت انتقال داده ها در AMD 64 دو برابر AMD های قدیمی می باشد. ولی با ین حال بستگی به خودتون داره که کدوم رو انتخاب کنید.

Processor: INTEL PENTIUM D 915 2,8GHZ 800/2*2M S775
    DVDRW: I have no idea:) i like LG and i think its the best
    Graphic card: GAINWARD 7300LE PCI-E 128M TV-DVI ATX/LP Or GAINWARD GF 7600GS PCI-E 256M VGA+DVI+TV
    Power: NEXUS PSU REAL SILENT 400W 16DBA ORNG.FA

می تونید از راهنمایی دوستان هم استفاده کنید.
    ایام بکام

صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین