صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 85
Like Tree221تشکر

موضوع: Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II

كاربر همراه mohammad_55 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

با درود دوست عزیز بله بهمین صورت میشه که فرمودین 55x250mm اندازه ی اصلی فاصله ی کانونی این لنز است که وقتی روی دوربین شما بسته میشه بخاطر کراپ1.6 یا APS-C Size بودن سنسور دوربین 55 میلیمتر به 88 میلیمتر و 250 میلیمتر به 400 میلیمتر تغییر میکنه 55x1.6=88میلیمتر و 250x1.6=400 میلیمتر البته در مشخصات عکس (Exif عکس) عکسی را که با این لنز در فاصله ی کانونی مثلا 250 میلیمتر گرفته اید همون 250 میلیمتر قید میشه ولی در واقعییت 400 میلیمتر میباشد.
    موفق باشید
    yaghoobi و -alireza- تشکر می‌کنند.
    بی تو هر لحظه که میگذرد عمر..........مرگ است به نام زندگانی

كاربر جديد -alireza- آواتار ها
    تشکر کرده
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط a.zendegani نمایش پست ها
    سلام
    من دو روز پیش نسخه دوم این لنز را به قیمت 293 هزار تومان از فروشگاه کانن میدان انقلاب اصفهان خریداری کردم
    لنز در جعبه سفید و با دو سال گارانتی می باشد و حدود ده دقیقه با دوربین خودم در مغازه تستش کردم .
    با توجه به عکسهایی که با دوربین گرفتم می تونم موارد زیر را به عنوان نقات قوت و ضعف لنز اشاره کنم.
    معایب
    1- بدنه پلاستیکی بدون کیفیت
    2- سرعت فوکوس بسیار پایین در نور فضای بسته بعنوان مثال اتاق با نور معمولی بطوری که بعضا با فوکوس دستی سریعتر می تونی به نتیجه برسی.
    3-دیافراگم بسته هم باعث می شه در هر صورت محو شدگی پس زمینه جالب نباشه و برای داشتن بهترین حالت باید سوژه و پس زمینه با فاصله از هم باشند .
    مزایا
    1-قیمت بسیار مناسب
    2-شارپنس خوب ( در واقع بیش از انتظار بنده )
    3-اعواج تصویر قابل قبول در اول رنج که به راحتی با نرم افزار قابل تعدیل می باشد.
    4-بر خلاف تصور بنده تصویر در انتهای رنج دارای وضوح و شارپنس قابل قبول می باشد
    5-لرزشگیر بسیار کارآمد بوده و شما کاملا تفاوت روشن و خاموش بودن آن را در سرعتهای پایینتر از 1/60 و رنج بالای 100 احساس خواهید کرد.
    در کل اطلاعات ارایه شده کاملا نظر شخصی بنده بوده و باز هم نظر شخصی من اینست که چنان چه کنون این لنز را به موتور USM مفتخر نماید و قیمت آن را خیلی تغییرندهد ، بسیار لنز با ارزشی خواهد شد و خیلی ها را از خرید لنزهای گران قیمت تله متوسط تا بلند بی نیاز می نماید.

سلام به همه

منم امروز نسخه دومشو از فروشگاه کانن میدان انقلاب اصفهان خریداری کردم به قیمت 430 هزار تومن ...

فرمایشات ایشون رو تایید می کنم متاسفانه فوکوس دقیق و سریعی نداره به طوری که ترجیح می دم دستی فوکوس کنم :)

در کـــــل به نظر بنده خیلی لنز مناسبیه... به امثال من که علاقه به داشتن لنز تله دارن و حرفه ای نیستند اینو پیشنهاد می کنم...

كاربر همراه mohammad_55 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

لرزشگیر این لنز هم نسخه یک و هم نسخه دو 4 Stops است که واقعا قوی و موثره فکر نمی کنم کمپانی کنون و نیکون روی لنزهایشان قوی تر از 4 Stops لرزشگیری داشته باشند البته لنز 18-55 میلیمتر هم در دو نسخه ی لرزشگیر دارش بهمین صورته (4 Stops) و بعضی از لنز های دیگر ولی این موضوع در لنزهای ارزان قیمت جالبه و با ارزش .
    بی تو هر لحظه که میگذرد عمر..........مرگ است به نام زندگانی

كاربر همراه azari kei آواتار ها
    تشکر کرده
    691

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_55 نمایش پست ها
    با درود دوست عزیز بله بهمین صورت میشه که فرمودین 55x250mm اندازه ی اصلی فاصله ی کانونی این لنز است که وقتی روی دوربین شما بسته میشه بخاطر کراپ1.6 یا APS-C Size بودن سنسور دوربین 55 میلیمتر به 88 میلیمتر و 250 میلیمتر به 400 میلیمتر تغییر میکنه 55x1.6=88میلیمتر و 250x1.6=400 میلیمتر البته در مشخصات عکس (Exif عکس) عکسی را که با این لنز در فاصله ی کانونی مثلا 250 میلیمتر گرفته اید همون 250 میلیمتر قید میشه ولی در واقعییت 400 میلیمتر میباشد.
    موفق باشید

من هم اول با اين مفهوم كراپ و ضريب نا آشنا بودم ، و در سايه همين فروم با اين مفاهيم آشنا شدم (البته كمي زمان برد تا جا بيفته) / مطلبي كه شما نوشتيد به نظر گمراه كننده مياد ، يعني نه تنها كسي را راهنمايي نميكنه بلكه مي تواند گمراه كند / مطالب مفيد و آموزشي (صحيح) در اين مورد در فروم زياد هست (نيازي به دوباره گويي من نيست) فقط اينو بگم كه اين ضريب مثل ضريب مايل به متر نيست كه دوست خوبمون mohammad_55 بيان كردن (در واقعيت !!!!!) در واقعيت 250mm همان 250mm هست نه يكي كم نه يكي زياد مگر اين كه قوانين فيزيك نور دوباره نوشته بشه
    iranh00 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

تعریف بی چک و چونۀ قضیه این است:
    زاویۀ دید 250 م‌م روی دوربین کراپدار معادل 400 م‌م روی دوربین فول‌فریم است.

حالا هر شخصی ممکنه با توجه به برداشت‌های شخصیِ خودش تعریف بالا را 1000 جور دیگر ارائه کند.
    iranh00 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    .

كاربر آشنا Lost Soul آواتار ها
    تشکر کرده
    266

دوستان این لنز برای کسی که نمیخواد زیاد هزینه کنه برای عکاسی از حیات وحش مناسبه ؟ ( میدونم سرعت فکوس خوبی نداره ولی با بودجه کمی که دارم باید با این یکی کنار بیام )
    و اینکه الان قیمت ورژن II این لنز چقدره ؟ اصلا ارزش خرید داره برای کسی که نهایت 500 تومن بودجه داره ؟
    یه سوال هم دارم که شاید عجیب باشه ولی با این لنز میشه مثلا از فاصله 2 متری از یه حشره بزرگ یه عکس ( شبیه ) به عکس های ماکرو گرفت ؟
    ممنون
    homay تشکر می‌کند.
    سعید شاهدی
    canon 450D + 18-55 ( برای خودم نیست )

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

برای حیات وحش مناسب نیست اما اگر امکان تخصیص بودجۀ بیشتر نیست و خیلی هم دوست دارید در این رنج لنز داشته باشد، خوب ناگزیر باید با همین گزینه کنار بیایید...

دربارۀ سؤال دومتون، جواب منفی است. نمی‌شود با این لنز، از 2 متری عکسی که شما فکر می‌کنید را گرفت!
    Lost Soul و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    .

كاربر آشنا Lost Soul آواتار ها
    تشکر کرده
    266

ممنون وحید عزیز ، به نظر شما با این بودجه میشه لنزی با همین کیفیت ولی فاصله کانونی بالاتر تهیه کرد ؟ ( لنز دانشجویی ! )
    دوستانی هم که این لنز رو دارن ممنون میشم اگر یه عکس از یه خودکار یا یه سکه در کمترین فاصله فکوس ( 1.1 متر ) و فاصله کانونی 250mm اینجا قرار بدن .
    سعید شاهدی
    canon 450D + 18-55 ( برای خودم نیست )

كاربر همراه Arash068 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

سلام بفرمایید
    فاصله کانونی ۲۵۰ روی دوربین ۵۰۰دی (کراپ)
    فاصله همون ۱.۱ متر
    اندازه اون موتور هم ۱.۵ سانت هستش

_MG_7525.JPG
    Lost Soul تشکر می‌کند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Lost Soul نمایش پست ها

یه سوال هم دارم که شاید عجیب باشه ولی با این لنز میشه مثلا از فاصله 2 متری از یه حشره بزرگ یه عکس ( شبیه ) به عکس های ماکرو گرفت ؟
    ممنون

سلام

با بزرگنمایی 0.31 شما قادر خواهید بود ثبت های مناسبی از پروانه، سنجاقک، گل و .. مواردی شبیه به این داشته باشید.

در این بزرگنمایی که در یک فاصله کانونی خاص بدست خواهد آمد در خصوص کیفیت این لنز میباید از دوستانی که این لنز رو دارند یا نمونه عکس از سایت های دیگر موضوع را پیگیری نمایید
    Lost Soul تشکر می‌کند.

صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین