صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 45

موضوع: گله مندي و شکايت

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

مشکل دیده نشدن عکسها بخاطر خراب بودن سایت پرشین گیگ است! نمی دانم درست می شود یا نه، ولی امیدوارم درست شود، چون برای کاربران ایرانی خیلی مناسب بود.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

به اين عکس دقت کنيد...

ببينيد از چه زاويه مهمي عکس برداري شده
    عظمت کارخانه در اين عکس نمايان شده...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

فکر می کنم دیدن این عکسها به اندازه دیدن عکسهای حرفه ای و خوب ارزش داره برای ما...
    عکاسی از که آموختی از ناعکاسان!!!!
    [MORTEZA BEDRAM]
    [canon kiss digital N]
    [canon 18-55] -- [sigma 17-70]

http://www.photo.net/photos/bedram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

Exclamation

اين عکس هم به دليل قرار گرفتن دوربين در زاويه بسيار بسيار مناسب، خوشبختانه قابل استفاده و حتي روتوش نيست

ویرایش توسط ehsanshirazi : Sunday 21 August 2005 در ساعت 01:44 دلیل: اضافه

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

Question سئوال:

سئوال: به نظر شما اين عکس در چه ساعتي از روز گرفته شده؟ اينجور موضوعاتي رو چه ساعتي از روز بايد عکاسي کرد؟ به چه دليل؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

Lightbulb نکته

به نظر شما اين عکس چه اشکالاتي دارد؟
    1- در درجه اول زمان گرفتن عکس(که به نظر من ساعت 11 صبح يا 1.5 ، 2 بعد از ظهر گرفته شده) نگاه کنيد به سايه ها
    2- زاويه عکس( نگاه کنيد به حوضچه و نوک ساختمان زيبا)
    3- پر نبودن حوض و فواره کم جون (به نظر من اگر فواره خاموش بود مي شد به راحتي يک فواره مونتاژ کرد)
    4- تيرگي زياد شيشه هاي پايين ساختمان
    5- نور زياد کنار حوضچه (مخصوصا سمت چپ عکس) که چشم را بسيار اذيت ميکند.
    6- برگهاي زرد گوشه سمت چپ تصوير (پايين) زائد است.
    7- اگه ميشه شما هم فکر کنيد...

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام خدمت همه دوستان عزیز که شاید 2 یا 3 روز بیشتر نیست که باهاشون آشنا شدم .
    حقیقتش الان به صورت تصادفی و اتفاقی و با نامه خصوصی یکی از دوستان وارد این نقد شدم .
    بنده کامبیز اخباری هستم عکاس همین عکسهای ایپاکو که آقای شیرازی لطف فرمودن !!! و تعداد 4 یا 5 تا از بدترین عکس ها رو بدون اینکه کوچکترین اطلاعی از موضوع داشته باشن تو سایت جهد نقد و برسی قرار دادن !!!
    البته بنده با خود ایشون صحبت زیاد دارم که ترجیح دادم ارتباط تلقنی باهاشون داشته باشم و حرف هامو بهشون اونجا بگم !
    اما بریم سر اصل مطلب !!!
    نمیدونم از کجا باید شروع کنم . ولی امروز خوشبختانه یا متاسفانه به یه نتیجه ای تو دل خودم رسیدم که ایشا الله در آینده به درد کارم خواهد خورد !
    خدا رو شکر انقدر به کار خودم اعتماد دارم که با این طور مسایل از عکاسی و عکس تو ایران !!! زده نشم . چند نکته هستش که جا داره اینجا بگم .
    قیل از اینکه برم سر این مساله که اصلا چرا اینچنین عکسهایی به ایپاکو تحویل داده شد . میخواستم از دوست عزیزمون که لطف کردن و این 4 تا عکس رو گذاشتن اینجا بپرسم که ببخشید چی شد که شما بین حدود 300 عکس همین 4 تا رو نشونه عکاس بودن یا نبودن کسی میدونید ؟؟؟؟ آیا واقعا این کار شما درسته ؟؟ من هیچ ترسی ندارم که بگم این عکس ها رو ( البته به جز عکس کمربند ! ) من گرفتم . حالا دلیلش رو میتونید زیر بخوندی .
    و اما بریم سر مساله اصلی !!!
    حدود 2 ماه پیش به بنده پیشنهاد کار عکاسی ایپاکو داده شد . خوب مسلم در نگاه اول چیزی که به نظر میرسید یک کار بزرگ بود با حجم کاری بسیار بالا و یک تجربه بسیار عالی !!! ( که ای کاش اینچنین بود )
    خوب طبیعتا من قیمت پیشنهادی خودم رو برای گرفتن عکس از 6 کارخونه و قطعاتشون ( جدا در آتلیه شخصی خودم ) دادم .
    ولی خوب بنا به دلایلی که مساله شخصی یکی از دوستان هست و جاش نیست اینجا بیان بشه . بنده این کار رو در حالیکه اصلا دوست نداشتم با این همه درد سرش با این قیمت قبول کنم به چیزی حدود یک سوم قیمت قلول کردم . ( نه اشتباه نکیند !!! باز هم زود قضاوت نکنید . من به خاطر پول کم کار خودم رو خراب نمیکنم !!! )
    تنها چیزی که میتونست منو قانع کنه واسه عکاسی این مجموعه تجربش بود که خوب مسلم چیزی گرون تر و با ارزش تر از تجربه نیست !!!
    من در طول یک هفته عکاسی ( به همراه همکارم که ایشون در واقع برای من کار میکردن ) کار عکاسی ایران خودرو رو انجام دادیم و چیزی حدود 3000 عکس با فرمت RAW تهیه شد برای ادیت .
    کار ادیت عکسها نزدیک 2 هفته طول کیشد و سایر عکس ها رو بنده به Jpeg تبدیل کردم و به عنوان عکس هایی که بعدا میتونم واسه خودم داشته باشم و خاطره باشه !!! از اونجا برای خودم نگه داستم و حدود 170 عکس رتوش شده رو آماده به تحویل مگه داشتم ( البته قبل از این ها یک بک آپ کلی از کل فایل های RAW گرفتم )
    روزی رو قرار گذاشتیم که جناب مدیر عامل بسیار گرفتار !!! ایپاکو تشریف بیارن شرکت و 170 عکس رو ببینن و خوب طبیعتا کار تموم بشه !
    در حالیکه من معتقد هستم هیچ وقت یک مدیر عامل نباید همچین کاری رو انجام بده چون ایشون هیچ چیز از گرافیک و هنر و عکاسی سر در نمیارن و این همون مشکل بزرگی هستش که شاید خیلی از ایرانیها درگیر اون باشن !!!
    خلاصه ایشون بعد از چند نوبت بد قولی تشریف آوردن ! نشستن پای PC و شروع کردن به چک کردن عکس ها !!!! ( کاری که باید یک طراح انجام بده نه یک مدیر عامل !!!! )
    بعد از اینکه عکس ها رو ایشون دیدن گفتن میشه عکس های کلی رو هم ببینیم !! ( من میخواستم اون عکس ها رو از رو سیستم پاک کنم . که ای کاش اونجا این کار رو کرده بودم !! )
    عکس های Jpeg رو که صرفا فقط به خاطر یک بایگانی برای خودم نگه داشته بودم نشونشون دادم !!!
    شاید باورتون نشه دوستان ایشون به محض اینکه اون عکس ها رو دیدن به به و چه چه شون هوا رفت !!! که وای که چه عکس های زیبایی !!!!! ( همین جا بگم که شاید تقصیر خود من بود که به ایشون احترام گذاشتم و اون عکس ها رو نشونشون دادم ) .
    خلاصه از 170 عکس که بنده دو هفته شب و روز پاشون زحمت کشیده بودم واسه رتوش فقط 30 تا رو انتخاب کردن !!!! و حدود 270 تا عکس خودوشن از سایر عکس ها انتخاب کردن !!! از جمله همین عکس هایی که اینجا میبینید و همون عکس کمربند که همکار من صرفا تفریخی این عکس رو گرفته بود برای گالری خودش !!!!!
    من شریکم رو کشیدم تو اتاق و گفتم ببین اینطوری که نمیشه من حاضر نیستم کار خودم رو خراب کنم و چند تا عکس رو که از نظر خودم هم مشکل فنی داره بذارم ایشون انتخاب کنن و فردا روزی به عنوان نمونه کاری من نشون داده بشه این عکس ها !!!! )اینجا میرسم به همون نتیجه ای که امروز بهش رسیدم !!!
    شریکم به من گفت آخه من چی بگم بهشون حالا که اینا رو انتخاب کردن ما باید به حرف مشتری احترام بذاریم !!!!!!! این همون شروع بدبختیه !!!!
    که ما احترام گذاشتیم و نتیجش شد این . !!!!!
    بماند که چقدر از هکاری با ما تو طول عکاسی دریغ کردن !!! تو یکی از عکس ها که گذاشتید نوشتید ساعت 11 ظهر هستش !!! بله درسته اون ساعت هستش ولی من یا این صحبت شما احساس کردم زیاد تجبره کاری تو ایران ندارین و زیاد با اینطور افراد برخورد نداشیتد تا بفهمین که هیچ چیز تو اونجا متاسفانه دست شما نیست که بخوای تصمیم بگیری !!!!! در حالیکه عکاس باید تایم رو تعیین کنه و موقعیت خورشید رو تو آسمون بسنجه !!! بله من همه اینها رو خوب و حتی شاید بهتر از شما میدونم !!!! ولی کو کوش شنوا جناب احسان !!!
    من به شما تو پیام خصوص هم عرض کردم که تمام اون 170 عکس هنوز روی کامپیوتر من هستش و خوشحال میشم اگه خواستید تشریف بیارید اون ها رو هم ببینید شاید دیگه عجولانه تصمیم نگیرید !!
    که البته من خودم تعدادی از اون ها رو ریسایز خواهم کرد و اینجا به دوستان نمایش خواهم داد !!
    میدونید متاسفانه هنوز نمیتونم بگم به نتیجه درستی تو ایران رسیدم !!! چون اینجا همه چی از پایه خرابه !
    به نظر شما من چکار کنم ؟؟ اگر قرار باشه به میل مدیران ارجمند ! عکس بگیرم که بتونم زندگیم رو بچرخونم باید از دل و هنر خودم( حداقل تو اون موضوع خاص ) بگذرم !!! اگه بخوام واسه دل خودم عکس بگیرم باید از پول بگذرم !!!!!
    شما بودی کدوم رو اتنخاب میکردی با این وضع کنونی ما ؟؟؟
    حداقلش اینه که به خودم و اون 170 عکس که دارم اعتقاد دارم ! همین واسم کافیه :)
    در ضمن کاش چند تا عکس دیگه هم میذاشتی ! حدود 30 تا از عکسهای رتوش شده خود بنده هم تو عکس ها هستش .
    ببخشید زیاد سرتون رو درد آوردم ولی خوندن این موضوع اینجا زیاد برام جالب نبود ... به امد موفقیت همه شما دوستان عزیز ....
    کامبیز اخباری
    ویرایش توسط kamikam : Wednesday 10 August 2005 در ساعت 10:03
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

با تشکر از جناب اخباری
    البته قطعا دوست عزیزمان احسان قصد توهین یا کوچک کردن کسی را ندارند و هدف یک بحث فنی و ریشه یابی مشکل است که این مشکلاتی که شما اشاره کردید اتفاقا یکی از ریشه های اصلی مشکلات در این نوع از عکاسی است. که خیلی مناسب است که شما چند نمونه از عکسهای خوبتان را هم نمایش دهید تا بیشتر ریشه مشکل دیده شود.
    خوب نقد و بررسی فنی قطعا موجب آزار یا ناراحتی شما به عنوان یک عکاسی حرفه ای نخواهد بود و من فکر می کنم اتفاقا حضور شما و شناسایی عکاس خیلی کمک خواهد کرد تا موضوع بحث با ابعاد گسترده تر و جدیدتری ادامه پیدا کند و از نظرات و تجربیات شما هم بهره مند شویم.
    در همین زمینه ، اتفاقا فکر می کنم در دومین پست بود که من پاسخی برای جناب شیرازی نوشتم و به همین موضوع اشاره کردم که یکی از مشکلات در صنعت این است که بجای گرافیست و آدم آشنا به کار هنری و عکس و گرافیگ، خود مسئول یا مدیر مربوطه غلاقمند می شود موضوع را مطابق سلیقه خود پیش ببرد و حتی بعضا با عکاس و گرافیست هم لجبازی کند و حرف خود را به هر طریقی به کرسی بنشاند. جالب است که یکی از مصادیق عملی این موضوع را مشاهده نمودیم.
    در زمینه ای که فرمودید چرا فقط عکسهای نا مناسب را نشان داده اید، شاید جناب احسان چندان مقصر نباشد و خود شما اگر جای ایشان باشید و از کم و کیف موضوع مطلع نباشید و 30 عکس از یک کارخانه به این بزرگی به دست شما برسد که در میان آن چنین کارهایی هم باشد چه فکری می کنید.. ضمن اینکه در این تاپیک هدف بررسی عکسهای ضعیف بود و خیلی مناسب خواهد بود اگر شما یک تاپیک برای نشان دادن و بحث بر روی عکسهای قوی و خوب عکاسی صنعتی باز نمایید.
    به هر حال ما مشتاق دیدن عکسهای خوب شما هستیم ونیز بیان تجربیات شما در این زمینه.

تشکر کرده
    0

سلام جناب شهبازی عزیز :)
    متشکر از وقتی که گذاشتید و پیام بلند بنده رو خوندید . خوشحالم که شما درد بنده رو تو این مورد متوجه شدید . من هم با نظر شما در مورد انتقاد پذیری کاملا موافقم و نقد رو یکی از ارکان اصلی پیشرفت کارم میدونم . البته بگذریم از مشکلاتی که عنوان شد و متاسفانه یک عکاس ایرانی مسلم زیاد با اینطور مشکلات سر و کله خواهد زد و این بار اول و دوم نخواهد بود . خوشحالم از اینکه با افراد منطقی مثل شما برخورد دارم و حداقل میدونم که شما تا حد زیادی متوجه منظور من شدید و شک نکنید که برای دفاع از حقوق خودم ( که مسلم حق طبیعی من هستش ) هم که شده از امروز یک سیر از عکس ها رو اینجا میذارم . باز هم ممنون از لطف شما .
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

تشکر کرده
    0

خوب بالاخره خدا رو شکر موفق شدم یکی از عکس ها رو آپلود کنم . تو هیمن عکسی که دید یکی از درهای اصلی کلا نبود و چند مورد شیشه شکسته هم وجود داشت که ادیت شده . البته این هم از همون عکس هایی هستش که خودشون انتخاب کردن .
    -------------در مورد این عکس هم جناب شیرازی عزیز خیلی دوست داشتم عکس اصلی و خم رو هم نگاه بندازی ( که متاسفانه الان بک آپ دست من نیست وگرنه حتما میذاشتم تا وضع زمین و کلا محیط رو با نمونه رتوش شده مقایسه کنی .
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین