صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 45

موضوع: گله مندي و شکايت

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

Wink :::::::::: گله مندي و شکايت :::::::::::

با سلام خدمت دوستان گرامي:مي خواستم چند تا مطلب بگم درمورد کساني که به ظاهر اسم خودشون رو عکاس ميزارن...

اول اينکه هر کسي که دوربين خريد، چه 100هزار تومني چه 25ميليون تومني اين شخص به صرف داشتن دوربين، عکاس به حساب نمياد ... هر عکسي علم خودش رو مي خواد، و تا اونجا که اشتباه نکنم عکاسي توي دنيا به يکصدو اندي شاخه تقسيم ميشه ... بنابر اين حتي نميشه گفت که کسي که در يک شاخه اي عکس حرفه اي تهيه کنه، بنابراين در تمام زمينه ها هم عکس خوب و حرفه اي بگيره.

من يک گرافيستم و علاقه خيلي زيادي هم به عکاسي دارم، دوربين بدي هم ندارم EOS300D
    اما بعد مدت يک سال و اندي داشتن دوربين و گرفتن 3700 قطعه عکس و کسب تجربه هاي فراوان، و خريد و خواندن کتابها، ادعاي عکاسي نمي کنم تا شرکتها و موسسات و غيره ... رو بدبخت و بيچاره کنم و يا اينکه دچار مشکل و بحران کنم.

به نظر من عکاساني از قبيل بنده بايد حالا حالا ها شاگردي کنند، دوره ببينند، کتابهاي زيادي رو مطالعه کنند، تمرين کنند و اشکالاتشون رو برطرف کنند و بعد از گرفتن مدرک و يا تاييديه از مراکز معتبر، ادعا و اظهار وجود کنند ( البته اگر واقعا ميخواهند عکاس شوند يا اسم عکاس روي خودشون بگزارن).

بنا به حرفه اي که دارم ، عکسهاي زيادي از عکاباشي ها دست ما مي رسه ... نگاه که ميکنم بعضي ها يا خيلي ها دوربين حرفه اي يا نيمه حرفه اي مثل من دارن که براي ادارات و شرکتها و کارخانه و .... عکاسي مي کنن، اما چشمت روز بد نبينه .. آي حرس ميخورم، آي حرس ميخورم. در بعضي مواقع طرف حتي بلد نيست از چه زاويه اي عکس بگيره يا اينکه زاويش کج يا يک کمي چپ و راست و بالاو پايين گرفته که هيچ جوري نميشه ماس ماليش کرد که به تابع روي کار تبليغات و گرافيک ما هم خيلي تاثير ميگزاره ... فقط آدم دلش ميخواهد اينها بگيره خفشون کنه(البته نه اينقدر خشن).

همين طوري ... فل بداه عکس ميگيرن ... بدون اينکه حتي کمي فکر کنند. بعضي ها هم که خير سرشون عکس دور بري و روتوش ميکنن، اي کاش نمي کردند، کارهارهارو بزن دررويي انجام ميدن، بدون اينکه فکر فردا و فرداهاشون رو بکنن...

به نظر من اين استدلال غلط که بعضي ها هم ميگن طرف پول نميده ... بنابراين ما هم کارشون رو اينطوري تحويل مي ديم، هر چند که در مورد کساني که عکاسي بلد نيستند و يا آماتور هستند اين مطلب اصلا صدق نمي کنه چون اگر به اينجور افراد 100ميليون تومن هم بدن فقط مي تونن چندتا عکس خراب ديگه تهيه کنن.

بنظر من اينها به ضرر شرکتها و عکاسان حرفه اي کار ميکنن ... بازار رو خراب ميکنن در نتيجه نه اون شرکت ترقي مي کنه و نه اون کسي که سالها بصورت حرفه اي در اين زمينه کار کرده ... هر دوي اينها بايد برن کارشون رو تعطيل بکنن و شايد غاز بچرونن و يا مسافرکشي کنن، که بازار مسافر کشا هم خراب ميشه و ادامه ...

عکاسان واقعا حرفه اي يا عکس نميگيرن(با پول کم) يا اگر عکس ميگيرن يک عکس خوب ارائه ميدن حتي اگر طرف پول نداده باشه.

واقعا بايد چه کار کرد؟
    اون راهي که پيش نهاد کردم (خفشون کنم يا بزارم آزادانه توي خيابون راه برن)
    آخه بابا، جور اينها رو در اکثر مواقع ما گرافيستها بايد بکشيم، در اکثر مواقع کارفرما حتي متوجه نميشه که روي يک عکس بيش از 1001 کليد زنده شده و ساعتها وقت برده... تا شکل عکسهاي خارجي بخودش بگيره.
    تازه خنده دار اينجاست که عکاسش هم چه کيفي ميکنه ، همه جا جار ميزنه اين عکس رو من گرفتما...

به نظر من کسي که عکاسي بلند نيست بايد اينقدر مرد باشه(اگر خانم بود: اينقدر انسان باشه) وجدان داشته باشه که به کارفرماش بگه که من در حال کسب تجربه هستم و کار رو به اهل فن واگذار کنه ... مطمئنن اهل فن درصدي از پروژه رو براي اين افراد صداقت بخرج ميدهند درنظر خواهند گرفت.
    و يا با اهل فن، طريقه عکس گرفتن رو بصورت علمي و حرفه اي، تجربه و آزمايش کنه و ياد بگيره...

زياد حرف زدم خداحافظ .
    در اين مورد همينجا بازم مطلب مي نويسم و عکسهاي هنري رو رسوا ميکنم.
    ویرایش توسط ehsanshirazi : Saturday 15 October 2005 در ساعت 01:53 دلیل: تصحيح

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

البته این قضیه در همه مشاغل هست. مگه ما خیاط ناشی نداریم! مگه مکانیک ناشی نداریم! مگه دکتر بی سواد و بد نداریم؟
    خوب اینم عکاس بد! هیچکدام هم نمی گویند من بدم!
    به هر حال نمی توان جلویش را گرفت. در هیچ جای دنیا نیز سیستمی وجود ندارد که چنین آدمهایی کار نکنند یا جلویشان را بگیرد. فقط باید فرهنگ کاری ما بالا برود تا مشکل حل شود. یعنی کارفرما برای انتخاب عکاس یاد بگیرد که از فرد متخصص استفاده کند، یعنی کسی که می خواهد پیمانکار انتخاب کند خودش دید داشته باشد و بعد قبل از آن گرافیستش را نیز انتخاب کرده و با مشورت او کار کند... اینطوری دیگر کیفیت کار است که حرف اول را می زند نه اسم و رسم یا ژست و فیگور!
    البته همان طور که عکاس ناشی زیاد است، گرافیست ناشی هم هست و عکس قضیه مورد نظر شما هم پیش می آید، یعنی عکس عالی را با گرافیک بد ضایع می کنند. کلا این قضیه یک موضوع عمومی و در همه مشاغل است... و بهتر است بجای مبارزه مستقیم با آن (که بیفایده است) به بالا بردن فرهنگی که خود بخود این مشکلات را رفع می کند همت کنیم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض ..................................

با سلام خدمت همه دوستان

جناب آقای شهبازی کاملاً درست می فرمایند ، ما در همه جا از این مشکلات داریم .

ولی در اینجا لازم نیست مشکلات همه رشته ها حل شود ، فعلاً صحبت سر عکاسی است .

من با صحبت های آقای شیرازی موافق هستم ، من حدود 4 سال است که عکاسی کار میکنم ،

در این رشته درس خوانده ام ، ولی هنوز به خودم نمی گویم عکاس چه برسد که بگویم عکاس حرفه ای ،

آن وقت میبینم یه کسی که تازه عکاسی را شروع کرده و هنوز کلی راه پیش رو داره به هر کسی میرسه میگه من عکاسم .

توی شهر ما یه شرکت خیلی معتبر هست که شاید هر عکاسی که بخواهد وارد بازار کار بشود آرزو دارد توی این

شرکت کار کند ، حالا فکر می کنید کی توی این شرکت کار می کنه ؟ یه آدمی که تازه رفته کلاس عکاسی مقدماتی

را گذرانده و فقط صرف اینکه سن و سالش بالاست همه فکر می کنن کارش خوبه و تازه خودش هم از خودش تعریف
    می کنه .

آقای شهبازی درست می گن تا وقتی فرهنگ یه چیزی برای مردم جا نیفتاده ، حالا حالا ها ما باید بسوزیم و بسازیم .

حالا باید فکر کرد چه باید کرد ؟.................

كاربر همراه lastframes آواتار ها
    تشکر کرده
    5

... و عکسهاي هنري رو رسوا ميکنم.

يه علامت سوال بزرگ ...
    عيسی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Exclamation ..........................

فکر می کنم منظورشون از عکس هنری ، هنر عکاسی بعضی از افرادی ایست که به خودشون می گن عکاس ..!!

درست متوجه شدم یا نه ....؟؟؟

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

به persiangig دعوت شديد يا نه؟ اگه نشديد ايميل بديد تا من دعوتتون كنم، عكسارو اون جا بذاريد و لينكش رو اينجا.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    8560

ايميل خودتان را چك كنيد، انجام شد. 100 مگابايت فضا.

كس ديگه اي نميخواد؟ چند تايي دارم.
    امير علي محبي

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

Angry عجب...

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanshirazi
    آقاي امير خان، ظاهرا مطلب من مورد استقبال سايرين واقع نشده، نميدونم وقتم رو صرف بکنم يا نه، اميدوار بودم نظرات زيادي رو ببينم ولي اين مطلب يواش يواش داره ميره بايگاني... و کسي راغب نيست. ننويسم و نفرستم سنگين تره.

از لطف شما هم ممنونم، من از اين چيزي که برام فرستاديد استفاده نميکنم تا کسايي که احتياج دارن بدين به اونها.
    بازهم از شما تشکر ميکنم.
    خداحافظ.
    شما خيلي نازك نارنجي تشريق دارين. آقا اول حرفت رو بزن بعد بگو كسي استقبال نمي كنه و محل نمي ده. شما هنوز چيزي نگفتي و نمونه اي نشون ندادي. گذشته از اون خيلي از سابقه داراي تو اين سايت (من نيستما ...) چيزايي نوشتن و كسي محل نداده اونا هم نيومدن قهر كنن و ... . شما چرا ترش مي كني و حال ما رو ناخوش.(در ضمن ببخشين كه وقت گرانبهاتون رو گرفتم آخه ما كه روزي 3 بار به سايت سر مي زنيم بيكاريم حتماٌ)
    ویرایش توسط morytab : Saturday 30 July 2005 در ساعت 15:11
    [MORTEZA BEDRAM]
    [canon kiss digital N]
    [canon 18-55] -- [sigma 17-70]

http://www.photo.net/photos/bedram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

ببخشين كه اين چند روزه هي دارم گير ميدم. صبرم كم شده. ولي شما هم مرگ من قهر نكن.
    [MORTEZA BEDRAM]
    [canon kiss digital N]
    [canon 18-55] -- [sigma 17-70]

http://www.photo.net/photos/bedram

تشکر کرده
    8560

واله جناب شيرازي، شما كنجكاوي همه را - حداقل مرا - حسابي تحريك كرده ايد، و خوب نيست اين بحث نيمه كاره بماند. در رابطه به اعتناي ديگران، نميدانم انتظار چه نوع اعتنايي را داشته ايد، چون فكر ميكنم دوست عزيز ، همه منتظر بودند تا نمونه ها را ارائه دهيد.

در ضمن خدمت شما عرض كنم كه، بسياري از سوالات ما، و حرفهاي ما بي جواب مانده، و اصولا اين فورم الان در اوج بلوغ خودش اينجوريه، روزاي اول، ميشد كه هفته اي يك پست نداشته باشيم! (شوخي) خلاصه يه خورده صبر پيشه كنيد تا بحث به جاي خوبي برسد.
    امير علي محبي

صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین