صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 45

موضوع: گله مندي و شکايت

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

این هم یکی از رینگ های گروه رینگ سازی که تو آتلیه گرفته شده .
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

خوب طبعا هر عكاسي ممكنه 90 درصد ضايعات داشته باشه و اصولا در مورد خود من - كه صد البته عكاس نيستم - بعضي وقتا حتي از 100 عكسي كه ميگيرم يكي رو هم نپسندم! . و با گشاده دستي فراواني عكسهايم را به سطل آشغال سرازير ميكنم. البته در مورد دوستان توانا تر مثل شما يا بقيه دوستان اين سايت اين رقم شايد به اين بديها هم نيست. تازه اين در حاليه كه من از دنياي فيلم ميام و به قول خودم Silver Smith بوده ام! و قدر هر كليك شاطر رو ميدونم و دوست ندارم زياد و الكي بنوازمش، ترجيح ميدم نظاره گر يك قاب الكي توي منظره ياب باشم تا ثبتش كنم، تازه آخرش با اين وسواس، چيز دندون گيري نصيبم نميشه. اما دوست عزيز من سايت شخصي تون رو ديدم و عكاس توانايي هستيد. همه ما محض خنده يا از سر سيري توي يك سري عكساي اينجوري زياد گرفته ايم و مسئله اي نيست.

در مورد عكاسي پرتره تجربه هايي مشابه شما داشته ام كه مشتري به طور اتفاقي ضايعات عكس منو ديده و پسنديده، و زگيل شده كه ميخوامش! و من ناگزير شدم از چاپش. كه تا مدتها هم حالم از نوشيدن اين جام زهر خراب بوده.

به هر حال عكس آخر شما به عنوان عكس صنعتي نمونه زيبايي محسوب ميشود، موفق باشيد.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

Post نميدونم چي بگم (با عرض پوزش)

نميدونم چي بگم...
    حرفام درست بود يا نه؟!!!!! آيا کار اشتباهي کردم يا نه؟!!!!! نميدونم چي بگم.( آقا کامبيز - لطفا بفرمائيد)

- لازم به ذکر است: بنده آدم بسيار حساس و نکته بين و در عين حال رک هستم، حتي کار خودم رو برسي و نقد ميکنم، البته قبل تحويل کار، و در همه جا گفتم و ميگم که کار بايد اصولي و حرفه اي پيش بره...
    اين حق رو به بنده بدهيد که در مورد وضعيت مشتريانم و وضعيت اين جامعه نگران باشم.
    نميدونم اگر شما جاي بنده باشيد، چگونه برخورد خواهيد کرد. خصوصا که اين عکسها مال يک شرکت و دو شرکت نيست و عکاس... کم نداريم.

اين رو در اينجا صادقانه ميگم، بنده سايت جناب آقاي کامبيز رو مشاهده کردم و انصافا به نظر بنده بعضي از عکسها خيلي خوب بودند، من هم خيلي خوشم آمد، که جاي خسته نباشيد دارد. بنده يک آدم آماتور هستم، و هيچ ادعايي ندارم... پوزش بنده را بپذيريد...

التماس دعاي (خير)
    ویرایش توسط ehsanshirazi : Sunday 21 August 2005 در ساعت 01:49 دلیل: تصحيح2

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

جناب اخباری - خیلی ممنون. 2 عکس آخری که نشان دادی عکسهای خوبی بود و می تواند به عنوان نمونه موفقی از عکاسی تبلیغاتی و صنعتی باشد. ما هم حتما منتظر دیدن عکسهای موفق شما هستیم و از انها چیزهای زیادی یاد خواهیم گرفت. ضمنا برای آپلود عکس بهتراست از آپلود عکس در پرشین گیگ استفاده کنید (من برایتان یک دعوتنامه می فرستم) و با استفاده از دکمه نمایش عکس و قرار دادن لینک عکس در آنجا آن را نشان دهید. اینطوری محدودیت حجم و تعداد عکس را ندارید.

جناب شیرازی - من شخصا فکر نمی کنم هدف و اصل کار شما اشتباه باشد. البته این موضوع هم تا حدودی به خود عکاس بر می گردد و طبعا اگر خود عکاس رضایت نداشته باشند ما مجاز نیستیم به زور کارشان را نقد کنیم که البته در دنیای حرفه ای این موضوع کمتر پیش می آید و معمولا هر کسی که به راستی دنبال هنر و تعالی کارش باشد، از هر نقد سازنده و فنی استقبال م یکند. چون اگر واقع بینانه بخواهیم نگاه کنیم برای یک هنرمند هیچ چیز به اندازه یک نقد خوب ارزشمند نیست و هیچ چیز به اندازه آن به پیشرفت کارش و رسیدن به کارهای پخته تر و بهتر به او کمک نمی کند.
    به هر حال، شاید بهتر باشد که دوستان علاقمند به این نوع عکاسی خودشان نیز عکسهایشان را بگذارند تا دیگران آنها را بررسی نموده و نظر دهند تا بتوانند ایرادات کارشان را بفهمند و در آینده این نقاط ضعفشان را اصلاح نمایند.
    این را هم مد نظر داشته باشیم که مقوله هنر چون یک موضع انسانی و احساسی است، به شدت به سلیقه و فرهنگ و نگرش انسانهای مختلف وابسته است و طبعا لزومی ندارد که یک کار هنری را همه بپسندند. ولی خوب، یک سری اصول هم، جزو معیارهای اولیه است که به هر حال باید رعایت شود. من فکر می کنم موضوع بحث باید روی این اصول اولیه و کلیدی باشد. آن بخش سلیقه ای بخشی است که به خود هنرمند مربوط است و بعد از مدتی با پخته شدن و بقول معروف جا افتادن هنرمند، به سبک کاری و مشخصه کارش تبدیل می شود که از روی آنها اهل فن براحتی می توانند آثار او را بشناسند.

تشکر کرده
    0

قبل از هر چیز امیر عزیز ممنون از نظری که دادی و همینطور وقتی که گذاشتی و سایت بنده رو نگاه کردی . متاسفانه این مشکلات همه جا هستش و این ما هستیم که کم کم باید این مساله رو به صورت درستش جا بندازیم ( که البته مسلم برای ما گران تمام خواهد شد ! )
    و اما دوست عزیز آقای شیرازی . من قبل از هر چیز نکته سنجی و دقت شما رو تحسین میکنم . اصلا هم از نقدی که کردید ناراحت نشدم . تا حدودی حق دارید ! چون شاید خود من هم نصف این عکس ها رو نپسندم . اما در مورد این عکس آخر امیدوارم که مطالب بنده رو کامل خونده باشی ! چون از همین نماس ساختمان که شما مشاهده میکنی بنده چیزی حدود 10 تا عکس دارم که خود من یکیش رو انتخاب میکردی و سایر عمس ها ( از جمله این عکس آخری که شما گذاشتی جز همون دسته عکس هایی هستش که بنده صرفا جهت تست و آماده سازی دوربین در محل گرفته بودم و متاسفانه این عکس انتخاب شد !!!
    اما یک مساله دیگه رو هم بد نیست بهش اشاره داشته باشم .شما یک عکس تبلیفاتی رو چی میدونی ؟؟؟ یک عکس که دورگیری شده باشه و بک گراند سفید داشته باشه با نور مناسب ؟؟؟ نه تنها این نیست . این رو در نظر داشته باش که این عکس ها مصارف زیادی دارن .( از جمله برای سراحی وب سایت - سی دی کاتالوگ و غیره )
    پس حتی همون عکس کمربندی که مشاهده کردی و البته باز هم زود تصمیم گرفتی چون با نیکون گرفته نشده و همونطور که گفتم همکار بنده اون عکس رو گرفتن با پاناسونیک و شما بنده رو همون جا با دوربین دی 70 به تمسخر گرفتید !!!
    همون عکس با کمی ادیت و Fade و تغیر رنگ میتونه یک بک گراند یک صفحه سی دی کاتالوگ رو تشکیل بده ! یا میتونه با یک سری تغییرات به یک لوگوی خوب برای وب سایت تبدیل بشه . پس زود تصمیم نگیر دوست عزیز !! اگ مایل باشی من به عنوان نمونه همون عکس رو برات تو کار استفاده میکنم تا ببینی ....
    و اما من خیلی مشتاق شدم نمونه کار های خود شما رو ببینم ! اگه لطف کنی و چند نمونه از عکس هاتو بذاری خوشحال میشم ببینم . البته دوست داشتم تماس بگیری تا باهات صحبت داشته باشم که این کار رو انجام ندادی .
    به هر حال آرزوی موفقیت برات دارم . منتظر عکس های شما هستم .
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

تشکر کرده
    0

جناب آقای شهبازی مجدد از لطف شما سپاسگذارم . بدون شک نقد کارهای بنده تنها راه پیشرفت خود بنده خواهد بود و خود من هم از این مساله بدون شک ستقبال میکنم . اما این رو هم قبول کنید که بعضی مواقع شاید بعضی از دوستان یه خورده زیاده روی میکنن تو نقد کردن ! یعنی میشه گفت دیگه حالت نقد رو از دست میده و به تمسخر کشیده میشه . که نه تنها من اجازه همچین کاری رو به کسی نمیدم بلکه شدیدا موضوع رو پیگیری خواهم کرد .
    ---------
    اما در مورد پرشین گیگ ممنون من ایمیل شما رو دریافت کردم . البته من خودم مدتهاست که عضو پرشین گیگ هستم :) منتها تو روزهای اخیر چند بار برای آپلود عکس به اونجا سر زدم ولی متاسفانه اونجا هم مشکل داشت که البته ظاهرا الان حل شده . باز هم ممنون

تشکر کرده
    298

جناب اخباری . خواهش می کنم.
    من برای شروع یک بحث و بررسی فنی و منطقی روی عکسها ابتدا شروع می کنم (البته من عکاس حرفه ای نیستم و ادعایی ندارم، فقط به عنوان یک بیننده که عکس خیلی دیده و دوست داره ببیند نظر میدم) تا دوستان دیگر هم وارد گود بشوند و ببینیم چی از کار در میاد.
    در مورد عکس آخری که شما گذاشتید و عکسهای دیگری که در محوطه باز گرفته شده بود، میشه از لحاظ فنی اشکالاتی گرفت که یک سری اشان قابل حل می توانست باشد. یکی همانطور که قبلا هم دوستان اشاره کرده بودند، زمان نامناسب عکس است. معمولا در آفتاب ظهر، گرفتن یک عکس خوب خیلی مشکل است و سایه های تند و زاویه تند نور شدید خورشید، امکان نوردهی و کنترل مناسب نور عکس را از عکاس می گیرد. (البته شما گفتید مشکلاتی وجود داشته، ولی قاعدتا در یک کار فنی انتظار می رود متخصص فن شرایطش را اعمال کند، مثلا هیچ دکتر جراحی تیغ را دست بیمار نمیدهد!، ضمنا این نکته را هم بگم که جسارت نباشد، قطعااین مطالب را برای دوستان کم تجربه تر که برای آموختن اینجا را می خوانند می نویسم )
    یک مشکل دیگر (که البته باز ناشی از نور آفتاب است) رنگ است. مثلا به رنگ بی حال آسمان نگاه کنید. شاید استفاده از یک فیلتر پولاریزه ، می توانست وضع را بهتر کند. (شاید هم استفاده شده باشد). ضمنا اثر نا مطلوب یو وی نیز بر روی رنگ چمنها و درختها دیده می شود. از لحاظ زاویه عکس نیز شاید اگر از زاویه بزرگتری نسبت به جلوی ساختمان عکس گرفته میشد بهتر بود. الان زاویه خیلی بسته است و نمای روبروی ساختمان بخوبی دیده نمی شود. البته این زاویه نیز در صورتی که از لنز وایدتری استفاده می شد می توانست با ایجاد پرسپکتیو شدیدتر، حس عظمت بیشتری به ساختمان بدهد. به علاوه اون آقایی که روبروی در ایستاده رو اگر دک می کردید بهتر بود (یا با روتوش برش می داشتید)
    با تشکر، راستی جناب شیرازیان. کارهای شما را هم ببینیم بد نیست... ضمن اینکه آقای اخباری هم می توانند تلافی کرده و با هم بی حساب شوید. :) (جدی نگیرید)

تشکر کرده
    0

جناب شهبازی متشکر از نقدی که کردید :) من بدون شک این گونه نقد ها رو پذیرا هستم :)
    اما در مورد اشکالاتی که فرمودید . درسته حق با شماست و اکقر مواردی که فرمودید ( از جمله بی حالی رنگ آسمان ) دقیقا به خاطر همون ساعت گرفتن عکس هستش که متاسفانه متاسفانه بنده نمیتونسم هیچ گونه تصرفی تو این مورد داشته باشم . شاید یکی از دلایلش هم این بود که یک گروه فیلم بردار همراه ما بود که وسیله ای که جهت رفت و آمد ما در اختیار داشتیم با اونا مشترک بود و به همین خاطر ناگذیر به گرفتن این عکس شدم . در مورد اون شخصی هم که اونجا هستش حق با شماست ولی شاید باور نکنید که این عس رو من با همون رتوشی که شما فرمودین هم دارم ولی مدیر عزیز ( حالا به چه علتی !! ) این عکس رو بیشتر پسندیدن . اما در مورد واید بودن عکس باید عرض کنم الان با 18 گرفته شده و فکر کنم واید تر از این شاید اعوجاج تو تصویر ایجاد میشد .
    البته ناگفته نمونه که از همین نمای ساختمان باز هم عکس هستش .
    اما این عکس جدید که میذارم ضلع غربی همون مکان هستش . که البته خیلی سایه رو زمین بود ( از جمله سایه یه دکل بزرگ ) که همه رتوش شده . خوشحال میشم نظرتون رو در مورد این عکس هم بدونم :)
    -------
    باز هم میگم متاسفانه کل وقتی که برای عکاسی از این محیط در نظر گرفته شده بود حدود نیم ساعت بود !!!

تشکر کرده
    298

Cool

در مورد عکس قبلی ، فکر میکنم ارتفاع دوربین هم زیاد بود و به همین خاطر اثر پرسپکتیوی لنز کم رنگ شده بود.
    اما درمورد عکس جدید، (راستی بقیه کجان؟! حتما بعدن بقیه هم بعدا نظر میدن. ) از اون مساله آفتاب و نور و اینا که بحث شد بگذریم، در این عکس بخشهایی که کارکردی در عکس ندارند و یا حتی اثر منفی دارند زیاد است. مثلا اون بخش باقی مانده مشکی در سمت راست، فضای خالی زیاد زمین که کج و معوج هم است در جلو و نیز اون دیوار بزرگ سفید و بدون در و پنجره تا رسیده به اولین سوله... نشان دادن اینها اصولا در این عکس چه کمکی به عکس میکنه؟ به نظر من اثر منفی داره و اون کارخونه را درب و داغون نشون میده! با کمی کراپ در راست و پایین میتونه این عکس خیلی بهتر بشه. من با سلیقه خودم یک کراپ کردم اینجا میذارم ببینید چطوره؟ اینطوری فکر نمیکنید اون محل شیک تر و تمیزتر دیده میشه.. ..

تشکر کرده
    0

ممنون جناب شهبازی .
    کراپ شما هم عالی بود . البته این مساله کمی هم به دید و سلیقه مربوط میشه ولی تا حدودی موافقم با گفته های شما . گرچه از لحاظ ما این کراپ شما میتونه یک عکس خوب رو ایجاد کنه ولی مسلم از لحاظ مدیر اون کارخونه نه !!؟؟ چون شک نکنید که اولین حرفی که ایشون با دیدن همچین کراپی خواهند زد اینه که چرا سوله های ما رو نصف کردی !!!! یا چرا محیط رو انقدر کوچیک نشون دادی !! ( در حالیکه شاید تا حد زیادی بنده هم با گفته شما موافق باشم . به هر حال ممنون . البته اینم فراموش نکنیند که همیشه از بیرون گود نفد کردن با درون گود قرار گرفتن هم تفاوت هایی داره :)
    باز هم ادامه میدم . ممنون از شما

صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین