صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 45 , از مجموع 45

موضوع: گله مندي و شکايت

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض زياده روي کردم توي نقد

دوستان عزيز و گرامي، بنده اعتراف ميکنم که يک کمي زياده روي کردم توي نقد کردن... در اولين وقت من مطالب رو اصلاح ميکنم... در ضمن اگر جناب آقاي اخباري عزيز، دوست نداشته باشند بنده نقدي روي کار ايشان نمي کنم.

در مورد عکسهاي بنده، خيلي خوشحال ميشم که مورد نقد قرار بگيره... و با کمال ميل ميپذيرم و دست شما منتقدان را مي بوسم.(شوخي: البته از راه دور)

اگر اجازه بدهد يک تاپيک بازکنيم با نام تعميرگاه خصوصي يا کارگاه عکاسي با هدف نقد و بررسي، بنظر مياد اگر اينجا عکسها رو بزارم بيننده ها برداشت ديگري داشته باشند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

خب، از اين صحبتها كه شد و عكسهاي فراوان، ميشود يك نتيجه گرفت كه مثل اينكه واقعا آقاي اخباري در مورد اين پروژه خاص محدوديتهايي داشته اند. حالا اين محدوديتها يكسري در مرحله انتخاب بوده، يكسري در زاويه بندي، يكسري در زمان عكاسي و غيره.
    نكته مهم اين است كه بسياري از عكسهاي ديگر ايشان( غير از اين پروژه) نشان از حرفه اي بودن دارند. البته نمي گويم كه كل اين پروژه مشكل دار بوده يا همه عكسها دچار محدوديت اعمال شده، گشتند. اما ازلحاظ اماري كه بنگريم، ميتوانيم يكسري نتايجي بگيريم.

ولي قبول كنيد كه اين عكس العمل ايشان نيز چندان غير طبيعي نيست. هر چقدر كه انسان مايل به نقد آثارش باشد بازهم اگر عكسهايش ( يا عكسهاي بد انتخاب شده اش) در جايي به عنوان عكسهاي بد! به معرض نمايش گذاشته شود، مطمئنا دلگير ميشود.
    احسان عزيز هم از اين كار هدف خير داشته است . او نيز نبايد برنجد . الزاما مجموع و برآيند يكسري كار خير، همواره منتج به خير نميشود و اين از عجايب دنياي هنر است و بس.

مساله ديگر: عكسهاي يك عكاس قرار است به يك گرافيست داده شود تا مثلا در يك پوستر يا سر رسيد و يا .. استفاده شوند. آيا بهتر است كه عكسهاي خام به گرافيست تحويل داده شود يا عكسهاي رتوش شده؟ با در نظر گرفتن همه مسائل؟
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

جدا از بحث در مورد جناب آقاي اخباري عزيز،
    بنده معتقدم روتوش عکس وظيفه يک عکاس است، همچنان که در عکاسان خارجي ديده ام و يا ديده ايد.
    مثلا:
    - اصلاح کادربندي
    - اصلاح رنگ
    - روتوش خرابي ها

که در تمامي اين موارد، عکاس حق روتوش خود را دريافت خواهد کرد، در غير اينصورت گرافيست کار عکاس را انجام خواهد داد و براي آن شرکت فاکتور ميدهد. اما در اصل اين کار عکاس است، نه گرافيست.
    ساير روتوش ها با تناسب نوع کار تبليغاتي، توسط گرافيست انجام مي پذيرد.

البته اين را هم بگويم که عکاسان حرفه اي خارجي و تعدادي از داخلي ها طوري عکس تهيه ميکنند که، يا اصلا احتياج به روتوش نيست يا در موارد اندکي خيلي کم احتياج به روتوش دارد.
    ویرایش توسط ehsanshirazi : Thursday 11 August 2005 در ساعت 19:31 دلیل: تصحيح

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

Cool

خو با تشکر از همه دوستان عزیز که پر حرفی بنده رو تو این مدت تحمل کردن . همینطور mnroshan عزیز که لطف کردن و نظر خودشون رو بیان کردن
    امروز آقای شیرازی لطف کردن و با من تماس گرفتن و حدود نیم ساعت باهم صحبت کردیم :) خوب خدا رو شکر در درجه اول خوشحالم که با یک گرافیست خوب و با شعور طرف هستم که هم بنده حرف ایشون رو فهمیدم هم فکر کنم ایشون متوجه منظور من و محدودیت های من برای این موضوع خاص شدن :) ( که ناگفته نمونه که یه جورایی هم همکار در آمدیم ) امروز کلا اتفاقات جالبی افتاد و من طی همین اتفاقات تونستم خیلی از نمونه کارهای چاپی دوست عزیزمون آقای شیرازی رو از نزدیک ببینم :) که باعث افتخار بنده هست که از ایشون و همه شما دوستان عزیز چیزی یاد بگیرم .
    من نه تنها از احسان عزیز بلکه از تمامی دوستان دیگه انتظار دارم باز هم کار های بنده رو نقد کنید چئن واقعا مفید هستش این انتقادها . ( البته به روش درستش) ( همونطور که جناب شهبازی عزیز نقدر کردن و بنده قبول کردم )
    خوشبختانه اتفاقاتی که افتاد نه تنها باعث شد من افتخار آشنایی با ایشون رو داشته باشم بلکه باعث شد من به طور مستقیم در مورد این کار ( با نظر مدیر عامل ) با ایشون همکاری کنم که باعث افتخار بنده نیز هست .
    باز هم ممنون از همه شما دوستان عزیز . من دوست دارم همین جا این بحث رو ادامه بدیم و من خودم همچنان عکس جهت نقد خواهم گذاشت .
    ما حالا حالا ها شاگردیم

در مورد رتوش عکس هم بنده با آقای شیرازی موافق هستم . رتوش عکس کلا کار عکاس هستش .
    ویرایش توسط kamikam : Thursday 11 August 2005 در ساعت 22:05
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

Wink

امروز بنده از سفري که به مشهد داشتم به تهران بازگشتم...

با تشکر از جناب آقاي اخباري عزيز... (مخصوصا از مهمان نوازي ايشان در مشهد مقدس و انتقاد پذيري ايشان و عکسهاي بسيار زيبايي که تهيه کردند(برخلاف تصور)، شايد شما ها چند نمونه از کارهاي ايشان را در اندازه هاي کوچک ديده باشيد، اما بنده خيلي از کارهاي ايشان را در ابعاد بزرگ و واقعي مشاهده کرده ام، که جاي تقدير و تحسين دارد.)

براي ايشان آرزوي موفقيت و پيروزي خواهانم.
    ویرایش توسط ehsanshirazi : Sunday 21 August 2005 در ساعت 02:07 دلیل: ويرايش
    Canon EOS 300D

صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5