صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 34

موضوع: چرا عکس می گیرید؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض چرا عکس میگیرید؟

با تمام تلاشی که در این سایت انجام گرفته, من تصور می کنم از مسائل تکنیکی که بگذریم جای چنین بحثی خالی هستش.
    در واقع با مطرح کردن این سؤال منظورم اینه که ببینیم در واقع در ذهن هر کدوم از ما چه تصوری از"هنر" به معنای عام و در اینجا "هنر عکاسی" وجود داره؟ این در واقع می تونه یه معرفی نامه ی دقیق ترباشه؛ و غیر از این شاید آغازگری باشه تا بتونیم بهتر عکسها رو بشناسیم و با اونها ارتباط برقرار کنیم.
    چه جنبشی در خلق یه اثر هنری (اینجا منظور فشردن دکمه ی شاتره) دخیل میشه که این همه حرف و حدیث رو به دنبال داره؟ آیا ذهن اون هنرمند به تمام این مفاهیم به تمامی راه یافته؟ یا تعابیر ما از واقعیت های وجودی مون یک اثر رو تا این حد گسترده میکنه؟

با تشکر از همه ی دوستان

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

ما عكاسي مي كنيم چون درخت بادام شكوفه مي كند؟

اين اسم گزارش مصور اين فصل نشريه "عكاسي خلاق" هستش كه توسط سعيد دستوري نوشته شده. خيلي جالبه اگه شد بخونيد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooriya_Online
    ما عكاسي مي كنيم چون درخت بادام شكوفه مي كند؟

اين اسم گزارش مصور اين فصل نشريه "عكاسي خلاق" هستش كه توسط سعيد دستوري نوشته شده. خيلي جالبه اگه شد بخونيد.

دوست هم اسم من , منظور من این بود که خودت چرا عکس میگیری نه " سعید دستوری" اون که دلیل خودش رو نوشته, و در واقع دوست دارم بگی هنر از دیدگاه تو چه مفهومی داره؛

در هر صورت ممنون از تذکرت

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

پیش فرض چرا عکس می گیرید؟

با تمام تلاشی که در این سایت انجام گرفته, من تصور می کنم از مسائل تکنیکی که بگذریم جای چنین بحثی خالی هستش.
    در واقع با مطرح کردن این سؤال منظورم اینه که ببینیم ؛در ذهن هر کدوم از ما چه تصوری از"هنر" به معنای عام و در اینجا "هنر عکاسی" وجود داره؟ این می تونه یه معرفی نامه ی دقیق ترباشه؛ و غیر از این شاید آغازگری باشه تا بتونیم بهتر عکسها رو بشناسیم و با اونها ارتباط برقرار کنیم.
    چه جنبشی در خلق یه اثر هنری (اینجا منظور فشردن دکمه ی شاتره) دخیل میشه که این همه حرف و حدیث رو به دنبال داره؟ آیا ذهن اون هنرمند به کلیت این مفاهیم به تمامی راه یافته؟ یا تعابیر ما از واقعیت ها یک اثر رو تا این حد گسترده میکنه؟
    ویشتاسب

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

با سلام
    من دوربین رو دوست دارم چون تنها وسیله ای است که تا کنون توسط بشر ساخته شده که می شه باهاش زمان رو متوقف کرد و ثانیه هارو ثبت کرد، و عکاسی رو دوست دارم چون تنها هنری است که میشه با اون این ثبت ثانیه هارو زیبایی بخشید، بخاطر همینه که عکس می گیرم
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543
    با سلام
    من دوربین رو دوست دارم چون تنها وسیله ای است که تا کنون توسط بشر ساخته شده که می شه باهاش زمان رو متوقف کرد و ثانیه هارو ثبت کرد، و عکاسی رو دوست دارم چون تنها هنری است که میشه با اون این ثبت ثانیه هارو زیبایی بخشید، بخاطر همینه که عکس می گیرم
    زیبا گفتید
    ارش پورشجاعي
    panasonic fz 5
    arashtak@yahoo.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

akkasee vasilei baraye ebraze ehsasate darooni,vasilei baraye residan be aramesh

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

75 درصد ایرانی ها علاقه مند هستن که تصویری رو که می بینن پیش از اون که خودشون حداکثر استفاده یا لذت رو از اون طبیعت یا صحنه ببرن علاقه دارن اون رو برای نشان دادن به دیگران ثبت کنن.(به نقل از یه مقاله علمی)

خوب ما هم ایرانی هستیم.اما یه فرقی با بقیه داریم.اون هم اینه که علاقه بیشتری نسبت به بقیه به ثبت اثر داریم.
    مطمئنا همه عکاس ها عکس می گیرن تا به کسی نشون بدن یا بعدا برای خودشون اون صحنه رو نگه دارن.

من به شخصه عکاسی رو برای این دوست دارم که راه درست دیدن و درست فکر کردن رو یاد می ده.شما در واقع یاد می گیرید که چطور از خوبی بدی بسازید و از بدی خوبی.حتی می تونید صادق باشید.اما عکاسی درست دیدن رو یا همون فن چگونه دیدن رو به ما یاد می ده.
    پس برای این که بفهمیم چگونه نگاه کنیم عکس می اندازیم و عکس می اندازیم.
    یا حق
    Canon 60d * 18-200
    Nikon f75 * 28-100

http://www.bezanimbiroon.ir

Vahid
    Guest

عکاسی را دوست دارم، از دید عامۀ مردم شاید منی که دوربین در دست گرفتم خبرنگار فلان مجله باشم و شاید فشردن دکمۀ روی دوربین برای نان باشد.
    اما...
    اما من (وحید 23 ساله) به دنبال دریچه ای روشن تر از آنچه که تا کنون در مقابلم بوده می گردم.
    و شاید جمله ای که خواهم گفت بسیار فانتزی بنماید. ولی فلسفۀ وجودی هنر در این است؛
    "چشم من در ویزور دوربین نمایی حقیقی تر را از هستی دنبال می کند".

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

Lightbulb

وحید جان ممنون ولی اول باید منظور خودتو از " حقیقی " و " هستی " بیان کنی تا ببینیم در این واژه چقدر اتفاق نظر داریم تا بعد.
    یحیی جان در مورد "ساختن" خوبی و بدی با تو موافقم ولی درست دیدن در واقع ترکیبی از نشانه های تصویریه که در فرهنگ لغت اذهان ما و بر اساس آموزه های ما شکل می گیره و معلوم نیست ما بتونیم درست ببینیم.
    ویشتاسب

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین