نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با روش پیشنهادی برای داوری در مورد عکس‌های شما موافق هستید؟

رأی دهندگان
65. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید
  • موافقم

45 69.23%
  • مخالفم

20 30.77%
صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 36
Like Tree197تشکر

موضوع: نظر خواهی در مورد عکس‌های شما

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض نظر خواهی در مورد عکس‌های شما

روش فعلی برای نمایش عکس‌های شما در تاپیکهای مختلف فروم، بارها مورد اعتراض کاربران قرار گرفته است. از طرف دیگر با اینکه بارها گفته شده است که گالری سایت، جای بهتری برای ارائه عکس‌ها و برخورداری از نظرات دیگران است، اما باز هم کاربران فروم تمایل دارند که در فروم نیز عکس ارسال کنند.

به عنوان یک راه جدید برای درگیر ساختن خود اعضاء برای قضاوت در مورد عکس‌های دیگر کاربران، آیا موافق هستید که تاپیکی افتتاح شود و در آن تاپیک برخی از عکسهایی که ارسال شده است و هنوز تایید نشده‌اند، بدون نام کاربر ارسال کننده، نمایش داده شود و کاربران دیگر با استفاده از Thanks نظر خود را در مورد نمایش یا عدم نمایش آن عکس در تاپیک مربوطه ارائه کنند؟ پاسخ خود را در نظر سنجی همین تاپیک در بالای صفحه ارائه کنید.

- بدلیل تعداد زیاد عکسهای ارسالی، فقط برخی عکس ها در این تاپیک نمایش داده می‌شود و بقیه عکس‌ها با همان روال سابق تایید یا رد خواهند شد.
    -عکس‌ها بدون نام کاربری نمایش داده می‌شوند.
    - در مورد معیار انتخاب، تعداد مشخص Thanks را پیشنهاد دهید: مثلا ۱۰ عدد یا ۱۵ عدد یا بیشتر؟
    - این روش، به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد. اگر در عمل موفقیت آمیز بود، ادامه می‌يابد وگرنه به دنبال روشهای دیگری خواهیم بود.
    - اگر پیشنهاد دیگری نیز دارید، دریغ نکنید.
    NASSIRI4080، bfarahanchi، A_Maddah و 37 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال
    تشکر کرده
    898

با سلام

پیشنهاد میکنم تاپیک مورد بحث قفل باشد تا نظری راجع به هیچ کدام از عکس ها از طرف کاربران ارسال نشود.
    اگر عکسی پذیرفته شد به تاپیک مربوطه منتقل میشود و دوستانی که Thanks داده اند قبول زحمت کنند و دلایل خود را توضیح دهند و از این طریق به بالا بردن سطح دانش عکاسی دوستان کمک کنند.
    اگر هم عکسی پذیرفته نشد به همان تاپیک عکس هایی که قرار بود بهتر باشند بروند با این تفاوت که آن تاپیک باز باشد تا باز هم اگر کسی نظری بر عکس داشت آن را بیان کند و ایرادات عکس مشخص شود و به نوعی هم به عکاس کمک کند تا عکس های بهتری بگیرد هم دیگران به همان هدف بند اول برسند.
    اما خوب شاید این همان کارکرد گالری باشد و از نظر عملی در فروم سخت و غیر ممکن.

موفق باشید
    nmroshan، SinaVT و Saeid Arzani تشکر می‌کنند.
    ناصر شعبانی

كاربر همراه F.KamranNia آواتار ها
    تشکر کرده
    5191

سلام
    من فکر می کنم در عمل اجرای این کار سخت باشد، ولی سوالی که دارم این است که بعد از تایید کاربران برای قرار گرفتن در عکس های شما آیا عکس در همان تاپیک باقی می ماند یا حذف می شود؟ چون در صورت باقی ماندن تاپیکی می شود بدون دسته بندی با عکس هایی که دیده شده اند و کابران تشکر هم کرده اند ، یعنی بعد از ورود آن عکس به عکس های شما باید دوباره از آن تشکر کرد.

البته به نظر من روال سابق با این وجود که عکس های تایید نشده به یک تاپیک بدون نام عکاس منتقل شود تا آن جا مشخص شود آن عکس مورد تایید کاربران بوده یا خیر.
    nmroshan تشکر می‌کند.

كاربر همراه bfarahanchi آواتار ها
    تشکر کرده
    2876

سلام و خسته نباشید به دکتر روشن عزیز و سایر دست اندر کاران فروم

بعد از سال ها عضویت در فروم و عدم دخالت در اموری اینچنین ، به دلیل علاقه زیادی که به فروم و روند آن دارم اولین پست خودم را در این باره میزنم .

بار ها و با لحن های مختلف درباره انتقال عکاسان و عکسهای ایشان از فروم به گالری صحبت شده ، من به شخصه از آن دسته عکاسان هستم که ترجیح میدهم در فضای فروم فعالیت کنم تا در گالری به دلایل مختلف از باندبازی های دوره ای گرفته تا منفور یا مغلوب شدن ژانری بر ژانر دیگر ، گاهی عکاسان گل و بلبل مثل من محکوم میشوند و گاهی عکاسان مفهوم گرا یا به قولی هنری . بنا بر این هر کس در دسته مورد علاقه خودش انرژی مضاعفی را باید صرف دفاع از ژانر مورد نظر بکند .و همین باعث دور شدن از اصل عکس و عکاسی میشود .

اما تاپیک عکس های شما که به نظر بعضی تنها محل نمایش عکس شده بدون نظر و انتقاد در پشت پرده شاهد فعالیت بسیار زیادی است که منجر به پیشرفت افراد در دسته مورد علاقه شان میشود . از دوستی و آشنایی اعضا تا رد و بدل اطلاعاتشان و همکاری در پیشرفت همه جانبه که حداقل در ارتباط با تاپیک حیات وحش که حوضه فعالیت من هست صدق میکند . من و امثال من از محیط پر تنش گالری به فروم روی آوردیم تا فارق از مشکلات آن در ژانر مورد علاقه مان کار کنیم .

با اینکه اساسا با تایید عکس برای نمایش در فروم مخالف هستم ، با این حال ترجیح میدهم تا روند فعلی برقرار باشد تا اینکه باز شاهد جنجال بر سر انتخاب یا عدم انتخاب یک عکس توسط کاربران باشیم و شروع باندبازی و منم و تویی و در نهایت افت عکس های ورودی و عدم مشارکت اعضا .
    میدانم با تمام مشغله ای که هر کس در زندگی دارد ، بار تایید عکس ها و جوابگویی به افراد کاری شاق و دشوار برای شماست و از این بابت سپاس گزارم ولی اگر در شیوه پیشنهادی شما راهی برای رساندن عکسی به تاپیک مربوطه یا بر عکس پایین کشیدن آن توسط یرخی کاربران تاکید میکنم تعداد کمی از آنها پیدا شود داستان گالری در این جا هم شروع میشود و مسلما از تعداد کاربران فعال و جویای محیط آرام کاسته خواهد شد.

با توجه به دلایل فوق با این پیشنهاد مخالفم و البته تابع اکثریت
    موفق باشید
    nmroshan، Minoosepehr، reza_Bahman و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهزاد فراهانچی
    TO SEE OR NOT TO SEE

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

بد نیست نگاهی به این پلاگین VB داشته باشید

کد PHP:
    http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=204117 
    nmroshan و farhad44 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

با سلام
    به نظر من گاهی نقد یک عکسی که بد است خیلی بیشتر از یک عکس خوب میتواند آموزنده باشد پس نباید این عکسها رو از محیط فروم خارج کرد
    nmroshan و Walkman تشکر می‌کنند.
    مجید صادقی

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

بسیار پیشنهاد خوبی هست قبلا هم پیشنهاد مشابه ای داده بودم فقط چرا بدون نام کاربر مگه کار خلافی انجام داده که باید به قولی شطرنجی بشه چهرشو اسمش من به شخصه ترجیح میدم نقد بشه ایراد احتمالی کارم تا تایید
    nmroshan، king4 و Walkman تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

سلام
    اگر قرار باشد هر کسی که ممکن است با اصول اولیه عکاسی آشنا باشد و یا نباشد برای انتخاب یا عدم انتخاب عکس نظر دهد دیگر نمی توان انتظار عکسهایی در سطحی بالاتر از حداقلها را برای نمایش در فروم داشت.
    و در حالت بد بینانه تر هم ممکن است مواردی مثل گالری پیش بیاید و یوزرها به خودشان امتیاز بدهند.

به نظر من بد نیست دوستانی که فکر میکنن در حقشان کم لطفی شده علت انتخاب نشدن عکسشان را بدانند ولی مکانیزم پیشنهادی شاید چندان مناسب نباشد.

به شخصی سختگیری در انتخاب عکس و در حالت کلی ارسال پست در فروم را عامل محرک برای پیشرفت در یادگیری میدانم.
    nmroshan، Kourosh Kahal، Amin Zarif و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

سلام جناب دكتر روشن

بنده هم با اين طرح مخالفم .

يك عكس خوب ممكنه Thanks زياد بگيره ولي يك عكس " Thanks زياد گرفته" لزوما يك عكس خوب نيست.

خواهشا نگذاريد اين مساله اتفاق بيافته. كاربران فروم از لحاظ عكاسي و صاحب نظر بودن داراي سطوح مختلفي هستند و اين نحوه قضاوت به نظر من نميتونه معيار خوبي باشه و بسيار خطاپذير است.

بگذاريد با همين روش كنوني در محضر داوراني كه اكثريت بجان قبولشان داريم پيش برويم.بگذاريد سرها به سنگ بخورد...غرورهاي كاذب شكسته شود و ... ديدگاههاي بسته باز شود.
    بگذاريد دلهره انتخاب به هنگام بارگذاري عكسي در فروم همچنان ادامه داشته باشد و باعث شود هر كس قبل از هر اقدام دوباره در مورد عكسش تعمق كند ( بقول اونوريها think twice كند )
    ویرایش توسط Rouzbeh Ehsani : Monday 20 December 2010 در ساعت 07:21
    nmroshan، shabab، Kourosh Kahal و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

شخصا با روال جاری مشکلی ندارم اما یک نکته ای من رو سر در گم میکنه...یک عکس رو برای نمایش توی فلان تاپیک ارسال میکنم و به هر صورت تائید نمیشه،این سوال برام پیش میاد که چرا؟؟؟
    نه به این علت که فکر میکنم کار خوبی ارائه دادم و حقم نبوده(خدا میدونه که اینجوری نیست) مشکلم اینه که علتش رو نمیدونم...خب از کجا باید بفهمم ایرادم کجا بوده؟ چطور باید سطح کارم رو ارتقا بدم؟
    برعکس من فکر میکنم گالری باید سختگیرانه تر کنترل بشه تا تالار های گفتگو...برای من فلسفه گفتگو کاملا زیر سوال هست.گفتگو در چه مورد؟ عکسهایی که تائید شدن؟ مهمتر از اون فلسفه آموزشی بودن این فروم.کدوم آموزش؟! درباره خیلی از مسائل مربوط به عکاسی اصلا نیازی به عضویت نیست.وقتی شروع به ارائه کار میکنیم از اون به بعد هست که باید ببینیم چی یاد گرفتیم و چطور باید به کار ببندیم و...
    البته اکثر کاربران هم کم لطفی میکنن و فقط به دکمه تشکر اکتفا میکنن.شخصا ترجیح میدم هیچ تشکری نشه از من ولی 2 تا نظر بشنوم...
    امیدوارم منظورمو رسونده باشم.
    با پیشنهاد دکتر روشن هم موافقم منتها همون طور که خودشون فرمودن یک مدتی امتحانی این روش اجرا بشه(مثلا یک ماه) تا ببینم چطور پیش خواهد رفت.
    یک پیشنهادی هم من دارم،تشکیل یک تیم برای این منظور.اونهم به این ترتیب که همه اعضا اونقدرها هم حرفه ای و سختگیر نباشن.تعدادی از کاربرای متوسط و عادی هم توی تیم شرکت داشته باشن.وگرنه همه میدونیم راضی کردن مثلا دکتر روشن با اون سطح دانش و طبیعتا انتظار کار خیلی سختی هست...آقا ترسناکه اصلا
    مثل هیات منصفه در دادگاه ها که توی بعضی کشور ها همگی از شهروندان عادی هستن.منتهااینجا قرار نیست همه کاربر عادی باشن.حضور مجربها قطعا لازمه.یک کمکی هم میشه به تیم مدیریت.این افراد هم میتونن دوره ای عوض بشن...
    ویرایش توسط lamagra : Monday 20 December 2010 در ساعت 08:18
    nmroshan، Daruosha، Kourosh Kahal و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین