صفحه 7 از 11 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 104
Like Tree350تشکر

موضوع: Pentax K-30

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    بحث خارج از تاپیک نیست امیر جان.اتفاقا بنده از طرفداران برند پنتاکس و خصوصا کی5 هستم.این بدنه جدید هم بدنه جذابیست.هم طراحی زیبایی داره هم به نظر میرسه از سایر هم رده های خودش در برندهای دیگه برتر هم هست.منتها وقتی دیگه بحثها زیادی هیجان زده میشه و یک بدنه انتری با دی4 و 1دی مقایسه میشه گوشزد کردن بعضی موارد ضروریست.
    البته من k-30 رو با دی4 مقایسه نکردم.تو تایپیک k-5 هم فقط به علت نشون دادن سرعت بالای فوکوس این دوربین آورده شده بود به خصوص در مقایسه با 7دی که هم رده هستن و به علت سرعت بالای اون معروف هست (تو مقایسه هم دوربین 7 دی سرعت بالاتری از دوربینهای نیکون داره)

چون با هیچ کدوم از این دو دوربین کار نکردم نظر نمیدم اما به نظرم اعداد به نظر درست میان و اینکه این تست یک تست آزمایشگاهی هست با شرایط برابر برای همه دوربینها(مگر اینکه لنز سیگما مونت پنتاکس سریعتر بوده).
    برای اینکه بفهمیم درسته یا نه میشه آزمایش کرد و امیر جان زحمت بکشن با یکی از دوستان 7دی دار که نزدیکشون هستن چک کنن.
    soheil1986 و 47amir تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

بچه ها اینو ببینید!!!
    http://www.costco.com/Browse/Product...-Cat83&topnav=

k-30 + WG1 + bag + SD card = 900 $$$ O
    من فقط خود دوربین با 18-55 900 دلار خریدم !حالا دیگه بماند برای بقیه چیزا چقد پول دادم!!!
    اشتباه کردم نباید عجله میکردم!
    ehsan+ تشکر می‌کند.
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

تشکر کرده
    1367

مزایا و معایب دوربینk-30 از دید سایت pentaxforums

امتیاز خوب 8.9 رو گرفته در حالی که k-5 امتیاز 8.3 رو گرفته.

امیر جان از کدوم کشور دوربین رو خریدی؟با لنزکیت 18-135 هم بود یا نه؟
    قیمت سیگل رو کسی نگرفته؟
    47amir تشکر می‌کند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

- عدم آگاهی از کیفیت انواع لنزها و مقایسه با سایر برندها عملا وجود ندارد.(در ایران)
    مگر از کیفیت لنز در محل آگاهی حاصل میشه؟ مثلا توی دوربین فروشی؟ اطلاع از کیفیات لنز و دوربین ها رو می تونید هم در ایران و هم در خارجه روی نت دنبال کنید (هرچند پر بیراه نگفته ایم اگر فرمایش شما را از دریچه وضع نت در ایران ببینیم!)

اصولا یکی از دلایل انتخاب پنتاکس همیشه کیفیت متفاوت لنز هایش است.

از نظر تنوع لنز : اگر از آندسته کاربرانی هستید که نیاز به لنزهای اتوفوکوس با گشودگی دریچه 1.2 دارید بله توصیه میکنم کنون را نتخاب کنید. پنتاکس 85 اف 1.2 ندارد. اما 77 اف 1.8 با قیمت 1000$ جایگزین فوقالعاده ای است. از نظر تعداد لنز مثلا کنون 3 تا 50 مم داره. پنتاکس یک عدد 55 اف 1.4 پنتاکس در سری جدید لنز هایش هنوز سوپر تله بالای 300 و یا 300 اف 2.8 ندارد. مسلما اگر به اینها نیاز دارید و لنز های سیگما هم کارتان را راه نمی اندازد پنتاکس خریدنتان اشتباه است.

اگر همه چیز به همین راحتی حساب کتاب روی کاغذ بود مطمئن باشید همه 1دی داران و دی4 داران و 7دی داران بدنه ها رو فروخته بودند و الان پنتاکس کی5 دست گرفته بودند!
    در اینجور مقایسه ها باید عرض کنم که اصلا قابل مقایسه نیستند. هرکدام برتری های خودشان را دارند. قبلا هم بسیار در این باره تاپیک های دیگر صحبت شده. برای همین هم افرادی هستند که از هر دو در کنار هم استفاده می کنند.

البته منظور از هردو سری وان و پنتاکس است حالا 7دی را به خاطر تقدسش برای دوستان کنونی ما هم احترام میکنیم و الا خروجیش باید اصلاح شود با هیچ دوربین دیگری قابل مقایسه نیست. بگذریم.

منتها وقتی دیگه بحثها زیادی هیجان زده میشه و یک بدنه انتری با دی4 و 1دی مقایسه میشه گوشزد کردن بعضی موارد ضروریست.
    شخصا کسی را می شناسم که از بدنه سری 1دی در کنار کا5 استفاده میکنه(یا بخوانید از کا5 در کنار 1دی!). و البته همنانطور که سهیل گفت کا5 اینتری لول نیست.

برای اینکه بفهمیم درسته یا نه میشه آزمایش کرد و امیر جان زحمت بکشن با یکی از دوستان 7دی دار که نزدیکشون هستن چک کنن.
    با فرض داشتن لنز یکسان سیگما برای هر دو برند فکر نمی کنم از این تست توی دست و بدون امکانات آزمایشگاهی بتونید نتیجه درستی بگیرید. وگرنه از نظر بدنه دوربین بنده امکانش رو دارم. برای سرگرمی و پرکردن اوقات فراغت و گپ و گفت مناسبه بیشتر.

این جور تنوع ها و مقایسه ها معیار مناسبی برای انتخاب نیست باید نیاز های خودتان را بسنجید.
    ehsan+، soheil1986، shahbazi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    1367

با فرض داشتن لنز یکسان سیگما برای هر دو برند فکر نمی کنم از این تست توی دست و بدون امکانات آزمایشگاهی بتونید نتیجه درستی بگیرید. وگرنه از نظر بدنه دوربین بنده امکانش رو دارم. برای سرگرمی و پرکردن اوقات فراغت و گپ و گفت مناسبه بیشتر.

این جور تنوع ها و مقایسه ها معیار مناسبی برای انتخاب نیست باید نیاز های خودتان را بسنجید.
    وقتی نشه به نتایج آزمایشگاهی اعتماد کرد پس مجبوریم از نتایج عملی استفاده کنیم.
    شما به عنوان کسی که از برندهای دیگر هم استفاده میکنید نظرتون در مورد سرعت فوکوس و دقت دوربین های پنتاکس نسبت به هم رده هاش چیه؟درسته که از لنز یکسان استفاده نمیشه اما کاربر این برند با لنزهای موجود برای اون از نظر عملکرد فوکوس به مشکل بر می خوره یا نه؟به طور نسبی سیستم فوکوسش قابل قبول هست یا نه؟

سرعت فوکوس k-20d هم نزذیک k-30 هست(البته گفته شده عملکرد فوکوس بهتر هست)
    M.karami و soheil1986 تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

اما کاربر این برند با لنزهای موجود برای اون از نظر عملکرد فوکوس به مشکل بر می خوره یا نه؟به طور نسبی سیستم فوکوسش قابل قبول هست یا نه؟
    معلومه که قابل قبوله. و به مشکل بر نمی خوره. از اون سوال ها بود ها!

من با کا30 کار نکردم اما اگر فرض کنیم فوکوسش با کا20 یکی باشه چون چند سال کا20 داشتم می تونم یک چیز هایی بگم. یک مساله در باره فوکوس اینه که سرعتش به لنز هم بستگی داره. مثلا سرعت فوکوس با لنز 150-50 سیگما بیشتر از 135-50 پنتاکس است اما دقت فوکوس با لنز پنتاکس بیشتره و خطا کمتر. شرایطی هم که برای فوکوس استفاده میشه مهمه. از آنجایی که من اغلب موارد در شرایط بحرانی از لنز استفاده میکنم (مثلا شرایط ضد نور و حالتی که نور خورشید در آستانه ورود به لنز است و یا در نور کم) تفاوت زیادی بین فوکوس کنون و نیکون و پنتاکس ندیدم همه در اون شرایط گاهی خطا دارند در شرایط نرمال و در آتلیه هم که همه خوبند. البته دوربین های نیکون و کنونی که کار کردم اینتری لول نبوده اند و باره اونها نظری ندارم. موارد دیگری هست که قطعا وابسته به لنز هاست. سرعت بالا و روانی فوکوس با 200-70 اف 2.8 کنون جذابه .اما وقتی از 200-70 اف 4 استفاده می کردم در شرایط نور کم نسبت به 135-50 اف 2.8 پنتاکس کم می آورد که دلیلش مشخصا اف بازتر لنز پنتاکس است. این مثال ها برای این بود که بگم به هیچ وجه نمی شود نقش لنز را ندیده گرفت. هرچند که دوربین هم موثراست. برای مقایسه باید لنز یکسان داشته باشید.
    yaghoobi، ehsan+، soheil1986 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    2280

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها

قیمت سیگل رو کسی نگرفته؟
    فک نمیکنم سیگل آورده باشه!
    من از این سایت سفارش دادم اینترنتی http://www.adorama.com/IPXK30BK1.html
    برام فرستاد شیکاگو ی امریکا با ups .
    غیردوربین چیزای دیگم مثله باطری هولدر , مموری کارت , کیف و .... سفارش دادم

با 18-135 هم داره http://www.adorama.com/IPXK30BK4.html#buyTogether
    mreza1001 و soheil1986 تشکر می‌کنند.
    امیر دانش

تشکر کرده
    2280

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها

قیمت سیگل رو کسی نگرفته؟
    فک نمیکنم سیگل آورده باشه!
    من از این سایت سفارش دادم اینترنتی http://www.adorama.com/IPXK30BK1.html
    برام فرستاد شیکاگو ی امریکا با ups .
    غیردوربین چیزای دیگم مثله باطری هولدر , مموری کارت , کیف و .... سفارش دادم

با 18-135 هم داره http://www.adorama.com/IPXK30BK4.html#buyTogether
    mreza1001 و ehsan+ تشکر می‌کنند.
    امیر دانش

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها

ا

و البته همنانطور که سهیل گفت کا5 اینتری لول نیست.

البته منظور بنده کی30 بود نه کی5 .ولی همه چیز خروجی سنسور نیست.همین کی5 رو اگر با هر دوربین دیگری مقایسه کنید از لحاظ داینامیک رنج از همه بدنه های فعلی جز دی800 بالاتر قرار میگیره.عمق رنگ بسیار بالایی هم داره(رتبه رو یادم نمیاد) از نظر شرایط نویزی هم که خیلی خوبه.ولی آیا جای 1دی یا دی4 رو میگیره؟ خیر.کمبود لنز هم در برند پنتاکس مزید بر علت هست.که خب مسلما خودتون بیشتر بهش اگاهید و اصلا کابر این برند هم هستید.اگر در پنتاکس یک 77 اف 1.8 هست در کنون دو 85مم وجود داره(که یکی هم 1.8 هست با اپتیک بسیار خوب و قیمت مناسب) و خیلی مثالهای دیگه.از تیلت شیفتها بگیرید تا سوپر تله ها... خلاصه اینکه به هیچ ترتیبی مقایسه این بدنه ها رو با یک رقمی های کنون نیکون درست نمیبینم.خروجی سنسور نکس من هم به وضوح از 7دی خودم بهتره،10 فریم بر ثانیه هم عکاسی میکنه! ولی آیا جای7دی رو پر میکنه؟ به هیچ وجه! وگرنه بنده هم اصلا بحثی در خروجی بسیارخوب بدنه های پنتاکس و اصلا خوب بودن محصولات این برند ندارم.ولی هر چیزی جای خود داره.
    ویرایش توسط lamagra : Wednesday 1 August 2012 در ساعت 12:58
    mreza1001، sohrab-gh، ehsan+ و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    البته منظور بنده کی30 بود نه کی5 .ولی همه چیز خروجی سنسور نیست.همین کی5 رو اگر با هر دوربین دیگری مقایسه کنید از لحاظ داینامیک رنج از همه بدنه های فعلی جز دی800 بالاتر قرار میگیره.عمق رنگ بسیار بالایی هم داره(رتبه رو یادم نمیاد) از نظر شرایط نویزی هم که خیلی خوبه.ولی آیا جای 1دی یا دی4 رو میگیره؟ خیر.کمبود لنز هم در برند پنتاکس مزید بر علت هست.که خب مسلما خودتون بیشتر بهش اگاهید و اصلا کابر این برند هم هستید.اگر در پنتاکس یک 77 اف 1.8 هست در کنون دو 85مم وجود داره(که یکی هم 1.8 هست با اپتیک بسیار خوب و قیمت مناسب) و خیلی مثالهای دیگه.از تیلت شیفتها بگیرید تا سوپر تله ها... خلاصه اینکه به هیچ ترتیبی مقایسه این بدنه ها رو با یک رقمی های کنون نیکون درست نمیبینم.خروجی سنسور نکس من هم به وضوح از 7دی خودم بهتره،10 فریم بر ثانیه هم عکاسی میکنه! ولی آیا جای7دی رو پر میکنه؟ به هیچ وجه! وگرنه بنده هم اصلا بحثی در خروجی بسیارخوب بدنه های پنتاکس و اصلا خوب بودن محصولات این برند ندارم.ولی هر چیزی جای خود داره.
    عقیل جان من هم با حرف شما موافق هستم و قصد مقایسه 2 دوربین در دوسطح مختلف نبود اما همونطور که با دی4 عکاس ورزشی داریم با 7دی هم داریم با قیمتهای مختلف و کارایی مختلف .
    بحث سر این بود که با این قیمت اگه سرعت فوکوسش به اندازه این دو باشه برای آماتورها انتخاب خوبی هست.

از 10 فریم در ثانیه سونی راضی هستی؟یعنی از 10 فریم عکسی که میگیره چندتاش فوکوس هست و سوژه به خوبی ثبت میشه و اگه در شرایط برابر با 7 دی و سونی عکس بگیرید چه ارزیابی در این رابطه دارید؟
    سرعت فوکوس نکس5n هم خوبه اینجا (البته با لنزکیت خودش محاسبه شده) به نظر شما که کاربر این برند با لنز کیتش هستید این سرعت واقعی هست یا نه؟
    mreza1001، lamagra و 47amir تشکر می‌کنند.

صفحه 7 از 11 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین