صفحه 5 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 88
Like Tree209تشکر

موضوع: Pentax K20D

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: Pentax K20D

بنده در این مورد توصیه ای ندارم.

اما همین سامسونگ و پنتاكس و ... همه دوربین هستند و اسباب بازی نیستند.كه اگر اسباب بازی بودند تولید نمی شدند و شركت هایی مثل سامسونگ اعتبار خود را زیر سوال نمی برد.

سامسونگ هم دوربین خوبی است اتفاقا در پاساژ پایتخت دیروز داشتم با چند مدل SLR Like و همین DSLR كار می كردم و كلی آن را زیر و رو كردم.كیفیت ساخت خوبی داشت ، شاید مثل مدل های Entry Level كانن و نیكون...

در كل هم پنتاكس و هم سامسونگ انتخاب های خوبی هستند.لنز های پنتاكس هم در فروِشگاه سیگل به وفور یافت می شود.

اما اینكه شما فرمودید یك دوربین را می خواهید بخرید و دیگر تمام باید عرض كنم كه دوربین دیجیتال مثل آنالوگ نیست كه بعد از خرید دیگر تمام...

همه این دوربین ها ( حتی حرفه ای های 10 میلیون تومانی ) دارای عمر محدودی هستند.

بنده تا به حال یك DSLR كانن و شاید 3 تا 5 SLR Like و كامپك را به دیار باقی فرستاده ام.

عمر شاتر و سنسور های این دوربین ها محدود است.

مثلا تا 50 هزار تا گارانتی است ( یعنی اینكه شركت سازنده می گوید حداقل این تعداد را می زند و نه اینكه اگر نزد آ، را تعویض كند البته در ایران ) اما مثلا تا 100 هزار تا هم میزند و مشكلی نیست و یكهو می بیند كه دیگر از كار افتاد!

در حال حاضر در حدود 100 تا 150 هزار شات عمر میانگین و متوسط این دوربین ها است ( گارانتی ) و تا 200 یا 300 هزار هم احتمالا كار می كنند( این موضوع در مورد حرفه ای ها كه مثلا 300 هزار عدد گارانتی شده اند كمی فرق می كند و ممكن است تا 500 هزار تا هم بزنند دقیق اطلاع ندارم )

اما یك كانن 350 دیده ام ( متعلق به مسعود قدیری ) به نظرم بیچاره یكی دو میلیون شات زده بود.

یك نكته را اطلاع دهم كه تا زیر 10 هزار شات دوربنی تقریبا نو است.

در اولین روز خرید دوربین ممكن است تا 3000 شات بزنید.و هر روز تعداد كمتر و نهایتا تبدیل شود به ماهی 400 تا 500 تا اگر خیلی فعال باشید.بنده ماهی 200 شات هم نمی زنم مگر سفری در پیش باشد.

هر چه تعداد بالا تر برود شاتر دقت كمتری خواهد داشت مثلا سرعت 4000/1 اش تبدیل شود به 3892/1 ثانیه ( مثلا )

عمر سنسور هم كه با خدا است....

هزینه تعمیر شاتر هم از 100 تا 500 هزار تومان ( دوربنی های متوسط ) هرینه دارد.
    EHSAN2، light_darkness، A. Mohammadi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه avang777 آواتار ها
    تشکر کرده
    380

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    بنده در این مورد توصیه ای ندارم.

اما همین سامسونگ و پنتاكس و ... همه دوربین هستند و اسباب بازی نیستند.كه اگر اسباب بازی بودند تولید نمی شدند و شركت هایی مثل سامسونگ اعتبار خود را زیر سوال نمی برد.

سامسونگ هم دوربین خوبی است اتفاقا در پاساژ پایتخت دیروز داشتم با چند مدل SLR Like و همین DSLR كار می كردم و كلی آن را زیر و رو كردم.كیفیت ساخت خوبی داشت ، شاید مثل مدل های Entry Level كانن و نیكون...

در كل هم پنتاكس و هم سامسونگ انتخاب های خوبی هستند.لنز های پنتاكس هم در فروِشگاه سیگل به وفور یافت می شود.

اما اینكه شما فرمودید یك دوربین را می خواهید بخرید و دیگر تمام باید عرض كنم كه دوربین دیجیتال مثل آنالوگ نیست كه بعد از خرید دیگر تمام...

همه این دوربین ها ( حتی حرفه ای های 10 میلیون تومانی ) دارای عمر محدودی هستند.

بنده تا به حال یك DSLR كانن و شاید 3 تا 5 SLR Like و كامپك را به دیار باقی فرستاده ام.

عمر شاتر و سنسور های این دوربین ها محدود است.

مثلا تا 50 هزار تا گارانتی است ( یعنی اینكه شركت سازنده می گوید حداقل این تعداد را می زند و نه اینكه اگر نزد آ، را تعویض كند البته در ایران ) اما مثلا تا 100 هزار تا هم میزند و مشكلی نیست و یكهو می بیند كه دیگر از كار افتاد!

در حال حاضر در حدود 100 تا 150 هزار شات عمر میانگین و متوسط این دوربین ها است ( گارانتی ) و تا 200 یا 300 هزار هم احتمالا كار می كنند( این موضوع در مورد حرفه ای ها كه مثلا 300 هزار عدد گارانتی شده اند كمی فرق می كند و ممكن است تا 500 هزار تا هم بزنند دقیق اطلاع ندارم )

اما یك كانن 350 دیده ام ( متعلق به مسعود قدیری ) به نظرم بیچاره یكی دو میلیون شات زده بود.

یك نكته را اطلاع دهم كه تا زیر 10 هزار شات دوربنی تقریبا نو است.

در اولین روز خرید دوربین ممكن است تا 3000 شات بزنید.و هر روز تعداد كمتر و نهایتا تبدیل شود به ماهی 400 تا 500 تا اگر خیلی فعال باشید.بنده ماهی 200 شات هم نمی زنم مگر سفری در پیش باشد.

هر چه تعداد بالا تر برود شاتر دقت كمتری خواهد داشت مثلا سرعت 4000/1 اش تبدیل شود به 3892/1 ثانیه ( مثلا )

عمر سنسور هم كه با خدا است....

هزینه تعمیر شاتر هم از 100 تا 500 هزار تومان ( دوربنی های متوسط ) هرینه دارد.
    با سلام
    عكاسی برای من یك علاقه است و برای ارضا كردن احساسم به طرف آن می روم.همچنین من وقت آزاد كمی دارم كه بتوانم به آن بپردازم.من همیشه دوست داشتم در عكاسی در عین كیفیت همه چیز دوربین را در اختیار داشته باشم به همین خاطر هم از دوربینهای اتوماتیك هیچ وقت خوشم نیامده.با این وجود تعداد عكسهایی كه من در طول سال می گیرم به 1000 هم نخواهد رسید.یعنی یك دوربین كه شاتر آن بین 50 هزار تا 100 هزار شات میزند برای من بین 50 تا 100 سال كار خواهد كرد (كه بنابراین حداقل باید 87 تا 137 سال عمر كنم.عجب گرفتاری درست شد:biggrin:) یعنی از نظر شاتر نباید مشكل خاصی بوجود بیاید.سنسور و دیگر مدارات الكترونیك هم به همین نسبت كار كمتری خواهند كرد.
    میبینید كه استفاده من از دوربین بسیار بسیار كمتر از شما عزیزان كه به صورت حرفه ای كار میكنید میباشد.پس می توانم یك دوربین بخرم و دیگر تمام.:) فقط ممكن است لوازم جنبی محدودی لازم داشته باشم كه آن هم برای مصرف من شاید مهم نباشد.
    آیا به غیر از استهلاك دوربین چیز دیگری هم عمر آن را محدود میكند؟
    با توجه به توضیحات ارزشمند شما و دیگر دوستان در مورد این دوربین فكر كنم خرید همین دوربین سامسونگ تقریبا منطقی باشد.راستی در تماسی كه با سایت فروشنده گرفتم گفتند كه دوربین پلمپ نیست! به نظر شما ایرادی ندارد؟چه لوازم و چیزهایی باید همراه آن باشد؟
    اگر باز مورد خاصی به نظرتان میرسد ممنون می شوم.انشا’الله در چند روز آینده با دست پر خدمت برسم.
    موفق باشید
    امير عباس ولي
    samsung GX-10

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط avang777 نمایش پست ها
    با سلام
    عكاسی برای من یك علاقه است و برای ارضا كردن احساسم به طرف آن می روم.همچنین من وقت آزاد كمی دارم كه بتوانم به آن بپردازم.من همیشه دوست داشتم در عكاسی در عین كیفیت همه چیز دوربین را در اختیار داشته باشم به همین خاطر هم از دوربینهای اتوماتیك هیچ وقت خوشم نیامده.با این وجود تعداد عكسهایی كه من در طول سال می گیرم به 1000 هم نخواهد رسید.یعنی یك دوربین كه شاتر آن بین 50 هزار تا 100 هزار شات میزند برای من بین 50 تا 100 سال كار خواهد كرد (كه بنابراین حداقل باید 87 تا 137 سال عمر كنم.عجب گرفتاری درست شد:biggrin:) یعنی از نظر شاتر نباید مشكل خاصی بوجود بیاید.سنسور و دیگر مدارات الكترونیك هم به همین نسبت كار كمتری خواهند كرد.
    میبینید كه استفاده من از دوربین بسیار بسیار كمتر از شما عزیزان كه به صورت حرفه ای كار میكنید میباشد.پس می توانم یك دوربین بخرم و دیگر تمام.:) فقط ممكن است لوازم جنبی محدودی لازم داشته باشم كه آن هم برای مصرف من شاید مهم نباشد.
    آیا به غیر از استهلاك دوربین چیز دیگری هم عمر آن را محدود میكند؟
    با توجه به توضیحات ارزشمند شما و دیگر دوستان در مورد این دوربین فكر كنم خرید همین دوربین سامسونگ تقریبا منطقی باشد.راستی در تماسی كه با سایت فروشنده گرفتم گفتند كه دوربین پلمپ نیست! به نظر شما ایرادی ندارد؟چه لوازم و چیزهایی باید همراه آن باشد؟
    اگر باز مورد خاصی به نظرتان میرسد ممنون می شوم.انشا’الله در چند روز آینده با دست پر خدمت برسم.
    موفق باشید
    باطری دوربین ها از لوازمی هستند كه عمر محدود دارند بین 2 تا 5 سال ( نهایتا چه استفاده شوند چه نشوند )

قیمت باطری ها هم حدود 50 تا 100 هزار تومان است.

و اما یك تذكر....!

به شما قول می دهم و اطمینان كامل دارم كه فقط در شب اول خرید دوربین حداقل 300 شات خواهید زد...

دنیای دیجیتال با آنالوگ كاملا متفاوت است.

شما سابق بر این شاید نهایتا در سال 400 تا 500 كار را برای ظهور می فرستادید.

و از این تعداد شاید 200 تا چاپ می شد.

اما در دیجیتال اینطور نیست.

بنده با اطمینان خاطر عرض می كنم شما حداقل سالی 10 تا 15 هزار شات خواهید زد...

می توانید از دوستان بپرسید.هر كدام در روز اول خرید دوربین چند شات زده اند!!!

در مورد پلمپ بودن هم نظری خاصی ندارم.
    Amir Mohebi، Persian، Minoosepehr و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه EHSAN2 آواتار ها
    تشکر کرده
    722

سلام .....

pentax k20D
    iso 100-6400 test

کد:
    http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fascii.jp%2Felem%2F000%2F000%2F105%2F105527%2F&langpair=ja%7Cen&hl=en&ie=UTF8
    کراپ :
    iso 1600

iso 3200

iso 6400

نقل قول نوشته اصلی توسط ahp نمایش پست ها
    دوربین خیلی خوشدست و سنگینیه وقتی تو دست میگیری احساس خوبی داره و اصلا نمی لرزه از d80 خیلی خوش دستره
    سرعت پردازش فوق العاده ای داره/لرزش گیرش و تمیز کننده سنسورش عالی عمل می کنه /عمر باطریش خیلی خوبه/انز ها ش رو هم نمایندگس سیگل داره همه رو.. لنز های قدیمیه پنتاکس رو هم می تونی استفاده کنی
    اما الحق ول انصاف سرعت و دقت فوکوس کنون را ندارد(مخصوصا سرعت چون بعضی وقت ها در نور کم جون آدمو میگیره تا فوکوس کنه) در شرایط نوری مناسب خوب عمل میکنه
    لنز اشنایدر کیتش هم کیفیت خوبی نداره در مقایسه با لنز کیت پنتاکس
    کیفیت ساختش هم خیلی خوبه کلا نسبت به قیمت انتخاب خوبیه
    در مورد سرعت focus فکر نکنم خیلی وضعش بد تر از کنون باشه ( توی یه review هم ازش تعریف کرده بود )
    لنز کیت هم در حد همون لنز کیت کنون هست و خیلی کم بهتر ......

این چند تا ویدئو رو هم ببینید بد نیست :

Samsung DSLR GX-10 advertisement
    کد:
    http://www.youtube.com/watch?v=QEqOnBAekzo
    GX10 AF Moter Speed Test
    کد:
    http://www.youtube.com/watch?v=El8PWWzn3Eg&feature=user
    GX10 Shot Speed Test
    کد:
    http://www.youtube.com/watch?v=r_-xAWCBSi8
    GX-10 Focus Test
    کد:
    http://www.youtube.com/watch?v=J4za9azUHz4

در کل اگر نوردهی طولانی مدت نمی کنید هر مدل از dslr ها رو که انتخاب کنید بیشتر از نیازتان جواب خواهد داد چه pentax چه nikon و چه canon
    ویرایش توسط EHSAN2 : Thursday 7 February 2008 در ساعت 18:03 دلیل: اضافه شدن مدل و نام آن
    avang777 و ashkan 78 تشکر می‌کنند.

If you see the action you missed it.

كاربر آشنا ashkan 78 آواتار ها
    تشکر کرده
    3462

دوستان در رابطه با عكسهای پست شماره 44 كه اقای Ehsan فرستادن نظرتون چیه ؟

فكر میكنید از نظر نویز چطورن ؟؟
    عباس امراللهي
    OLYMPUS E-510 + 14-42/ 40-150/ 70-300

NIKON D7000 + 18-105vr /50 f1.8 G / 85 f1.8 D/70-300vr

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan 78 نمایش پست ها
    دوستان در رابطه با عكسهای پست شماره 44 كه اقای Ehsan فرستادن نظرتون چیه ؟

فكر میكنید از نظر نویز چطورن ؟؟
    با دیدن یك نمونه تست نمی توان قضاوت كرد.

حتی با دیدن تست های معتبر و آزمایشگاهی هم نمی توان قضاوت كرد.

بهترین قضاوت را خود كاربر می تواند انجام دهد.

باید این دوربین به بازار بیاید و بعد ریویو های كاربران و مصرف كنندگان را دید ( البته آنها كه معتبر هستند و نه از روی جانبداری ) و بعد قضاوت كرد.

اما احتمالا ار نظر نویز عملكرد مناسبی خواهد داشت.
    Persian، A_Maddah، Minoosepehr و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیش فرض خرید اینترنتی

نقل قول نوشته اصلی توسط avang777 نمایش پست ها
    با سلام

البته من با شماره شركت در سایت تماس گرفتم . شماره حسابی را به نام آقای ایكس ارائه كردند كه پس از واریزی وجه به حساب داده شده, رسید آن را به آدرس شركت فكس كنم .بعد از آن آنها دوربین را با تیپاكس می فرستند. قابل ذكر است كه بنده همچین جراتی را در خود سراغ ندارم.اگر از دوستان كسی تجربه ای در این زمینه دارند راهنمایی بفرمایند.
    متشكرم

اگر شماره حسابی به نام شركت داشته باشند كه تقریبا هیچ مشكلی نیست.
    اگر به نام فرد واریز می كنید حتما در فیش بنویسید "بابت ... " و البته یك راه بهتر از واریز فیش اینه كه اگه امكانش هست یك چك بنویسید و بخوابونید به حسابشون ( اینا از نظر حقوقی و پیگیری های احتمالی بعدی بود)

اما این فروشگاه یا شركت با محل كار من 100 متر فاصله داره و جای معتبریه هیچوخت به خاطر 1 میلیوت تومن اعتبار خودش رو خدشه دار نمی كنه.
    avang777 و xman_a تشکر می‌کنند.

ahp
    ahp آنلاین نیست
    كاربر آشنا
    تشکر کرده
    15

با سلام به دوستان
    در مورد صحبت های دوستمون احسان و عکس های پستشون باید عرض کنم
    من چون خودم gx10 دارم و زیر و بم اونو می دونم
    در مورد فوکوس مطمین باشید
    در مورد لنز کیت من لنز سامسونگ (اشنایدر)را با پنتاکس مقایسه کردم و مطمیِن باشید اشنایدر که ساخت ویتنام هست از پنتاکس پایینتر البته ای چیز خیلی مهمی نیست
    در مور عکس ها gx10 در ایزوی 600 کیفیت 1600 عکس های پست احسان رو دارد و نویز ها از 400 ب بعد پیدا می شود ولی از نظر نویز از بقیه سره

كاربر همراه EHSAN2 آواتار ها
    تشکر کرده
    722

نقل قول نوشته اصلی توسط ahp نمایش پست ها
    با سلام به دوستان
    در مورد صحبت های دوستمون احسان و عکس های پستشون باید عرض کنم
    من چون خودم gx10 دارم و زیر و بم اونو می دونم
    در مورد فوکوس مطمین باشید
    در مورد لنز کیت من لنز سامسونگ (اشنایدر)را با پنتاکس مقایسه کردم و مطمیِن باشید اشنایدر که ساخت ویتنام هست از پنتاکس پایینتر البته ای چیز خیلی مهمی نیست
    در مور عکس ها gx10 در ایزوی 600 کیفیت 1600 عکس های پست احسان رو دارد و نویز ها از 400 ب بعد پیدا می شود ولی از نظر نویز از بقیه سره
    سلام ....
    اگر دقت کنید جناب " امير عباس ولي " می خواستند 350d بگیرند که بحث gx10 (یا همون pentax k10d ) پیش اومد و می خواستند کمی راجع بهش صحبت بشه ( با توجه به اینکه اینجا قسمت k20d هست )
    پس در مورد لنزش اگر مقایسه میشه بهتر و صحیح تر این هست که با canon 18-55 مقایسه بشه نه با پنتاکس ....
    در مورد focus ..... ( توی ویدئو ها میتونید ببینید ) و قطعا ٌ شما بهتر از من میتونید نظر بدید ولی همه در شرایط نوری بد نیستند و ما با توجه به نیاز های جناب " امیر عباس ولی " نظراتمون رو بگیم .....

این عکس های پست قبل هم مربوط به pentax K20D هست و به این تاپیک مربوط ..... و test های gx10 رو ببینید :
    Samsung GX-10 Test Images
    کد:
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/GX10/GX10A7.HTM
    ولی اگر جناب " امير عباس ولي " مایل به ادامه بحث باشند می توانند در تاپیک جدید که خود ایشان باز می کنند ادامه داد و این چند پست آخر هم به اوون جا راهنمایی بشوند .....
    avang777 و aidin594 تشکر می‌کنند.

If you see the action you missed it.

كاربر آشنا ashkan 78 آواتار ها
    تشکر کرده
    3462

[
    ایزو 1600

ایزو 1600

ایزو 800

ایزو 1000

در تمام عكسها نویز ریدكشن خاموش