صفحه 11 از 12 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 114
Like Tree218تشکر

موضوع: Tamron AF17-50mm F/2.8 Di-II LD Aspherical

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

من بدون لرزشگیرشو داشتم واقعا لنز عالییه ، چند ماه پیش فروختم 450 به جاش لنز کنن 85-15 خریدم 1800 که از هر جهت با لنز کنن برابری می کنه و از جهت فلر از کنن بهتره و بهتر بگم اصلا فلر نداشت تو عکسایی که سه چهار سالی باهاش گرفتم ولی فلر کنن گاهی اذیتم می کنه و دیاف باز 2.8 در کل دامنه لنز هم که نعمتیه ، تقریبا هیچ ایرادی نداشت بجز اینکه کمی کوتاهه و بهمین دلیل فروختمش و صدای قژ قژ موتور فکوس که من باهاش مشکلی نداشتم و فکوس دقیقی هم داشت و الان گاهی اوقات پشیمون می شم از این تعویض و خوش بحال کسی شد که این لنز رو مفت خرید ...
    msh2200، Moeen Salehi و شهاب سیّافی تشکر می‌کنند.
    فریدون کاوندی
    Canon 7D, Canon 15-85 , Canon EF 70-200 f4 L IS , Sigma 35 f1.4 ,Manfrotto
    190XProb + 486RC2

تشکر کرده
    4405

نقل قول نوشته اصلی توسط Moeen Salehi نمایش پست ها
    این لنز از سیگما خیلی بهتر هست. از لحاظ شارپنس نسبت به قیمتی که داره واقعا عالی هست. البته نسخه بدون لرزشگیرش.
    دست دومش رو کجا دیدید؟ چون من خیلی وقت دنبالشم و پیدا نکردم! البته نسخه کاننی.
    ما که قبل عید تو همین سایت 2 و 3 ماه گفتیم 650 ، 600 ، به 550 هم راضی شدیم کسی نخرید که نخرید آخرش دادیم به کاسبان محترم ، اون هم با هزار منت خرید 450
    من نوی این لنز ( بدون لرزشگیر ) رو تو ناصر خسرو دیدم البته دقت نکردم اما طرف منت می ذاشت که از این لنز دارم هیچکس نمی خره و بهم نشون داد ، اسم مغازه رو براتون پ.خ می کنم سری بزنید شاید داشت .
    فریدون کاوندی
    190XProb + 486RC2

كاربر همراه شهاب سیّافی آواتار ها
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط Fereidoon نمایش پست ها
    من بدون لرزشگیرشو داشتم واقعا لنز عالییه ، چند ماه پیش فروختم 450 به جاش لنز کنن 85-15 خریدم 1800 که از هر جهت با لنز کنن برابری می کنه و از جهت فلر از کنن بهتره و بهتر بگم اصلا فلر نداشت تو عکسایی که سه چهار سالی باهاش گرفتم ولی فلر کنن گاهی اذیتم می کنه و دیاف باز 2.8 در کل دامنه لنز هم که نعمتیه ، تقریبا هیچ ایرادی نداشت بجز اینکه کمی کوتاهه و بهمین دلیل فروختمش و صدای قژ قژ موتور فکوس که من باهاش مشکلی نداشتم و فکوس دقیقی هم داشت و الان گاهی اوقات پشیمون می شم از این تعویض و خوش بحال کسی شد که این لنز رو مفت خرید ...
    اتفاقا منم هربار به فکر خرید لنز تامرون میافتم تا به قیافش میرسم پشیون میشم :)) مخصوصا در برابر لنزهای نیکون قیافه خیلی داغونی دارن تامرونا! نمیدونم چرا. حالا لرزشگیر دارش انقدر بده یعنی؟ اگه اینطوره شماره اون مغازه رو برای منم پ خ کنین یه سر بزنم
    Moeen Salehi تشکر می‌کند.

خودم رو توی این لینک معرفی کردم
    http://forum.akkasee.com/f23/t275-40.html#post344715

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط شهاب سیّافی نمایش پست ها
    اتفاقا منم هربار به فکر خرید لنز تامرون میافتم تا به قیافش میرسم پشیون میشم :)) مخصوصا در برابر لنزهای نیکون قیافه خیلی داغونی دارن تامرونا! نمیدونم چرا. حالا لرزشگیر دارش انقدر بده یعنی؟ اگه اینطوره شماره اون مغازه رو برای منم پ خ کنین یه سر بزنم
    یک بار باهاش عکس بگیری قیافش به چشمت نمی یاد!
    در ضمن در برابر خیلی از لنزها مثل سیگما و حتی نیکون های ارزان قیمت هم لنز ارزنده ای هست و هم واقعا کیفیت ساختش خوبه!
    بزرگترین لذتش هم داشتن F/2.8 با قیمت مناسب هست به همراه فاصله کانونی خوب (یک واید نرمال) که حداقل برای من واقعا عالیه!
    من روی 30D و 7D از نظر کیفیت تصویر با لنز 15-85 مقایسش کردم، بدون در نظر گرفتن سیستم فوکوس و لرزشگیر از نظر کیفیت خیلی راضی کننده بود!
    اون اوایل که باهاش عکس می گرفتم فکر می کردم با فوتوشاپ تصویر را شارپ کردند!
    این هم مقایسه شارپی سه لنز مطرح شده

Tamron 17-50

Nikon 18-205

Canon 15-85
    Moeen Salehi و شهاب سیّافی تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4405

کیفیت ورژن لرزه دارش که بد نیست ، خیلی هم خوبه ، منتها کیفیت کمتری نسبت به نسخه بدون لرزشگیرش داره که با توجه به قیمت بالاتر شاید خریدش برای بعضیها از جمله خودم توجیه نداشته باشه چون برای من کیفیت و رزولوشن عکس درجه اهمیت بالاتری داره نسبت به لرزش گیر لنز .
    فریدون کاوندی
    190XProb + 486RC2

تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    یک بار باهاش عکس بگیری قیافش به چشمت نمی یاد!
    در ضمن در برابر خیلی از لنزها مثل سیگما و حتی نیکون های ارزان قیمت هم لنز ارزنده ای هست و هم واقعا کیفیت ساختش خوبه!
    بزرگترین لذتش هم داشتن F/2.8 با قیمت مناسب هست به همراه فاصله کانونی خوب (یک واید نرمال) که حداقل برای من واقعا عالیه!
    من روی 30D و 7D از نظر کیفیت تصویر با لنز 15-85 مقایسش کردم، بدون در نظر گرفتن سیستم فوکوس و لرزشگیر از نظر کیفیت خیلی راضی کننده بود!
    اون اوایل که باهاش عکس می گرفتم فکر می کردم با فوتوشاپ تصویر را شارپ کردند!
    این هم مقایسه شارپی سه لنز مطرح شده

Tamron 17-50

Nikon 18-205

Canon 15-85
    ممنون. البته من اینم بگم که این لنز رو برای مواقع خاص و بیشتر وایدش میخوام. چون در کنارش یه 50 سری جدید برای پرتره دارم و به فکر تهیه یه 70-200 یا 80-200 هم هستم. فقط یه سوال اینجا برام مطرحه که تو چندجا پرسیدم هنوز جوابی نگرفتم! نبود لرزشگیر از چه سرعتی کمتر خودشو نشون میده. سرعت شاتر منظورمه.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Fereidoon نمایش پست ها
    کیفیت ورژن لرزه دارش که بد نیست ، خیلی هم خوبه ، منتها کیفیت کمتری نسبت به نسخه بدون لرزشگیرش داره که با توجه به قیمت بالاتر شاید خریدش برای بعضیها از جمله خودم توجیه نداشته باشه چون برای من کیفیت و رزولوشن عکس درجه اهمیت بالاتری داره نسبت به لرزش گیر لنز .
    شما با نسخه لرزشگیر دارش کار کردید؟
    من از دوستانی که داشتند پرسیدم راضی نبودند (بخصوص لبه های تصویر)!
    این هم مقایسه دو لنز بالرزشگیر و بدون لرزشگیر (Index Blur)
    بدون لرزشگیر
    Tamron 17-50
    با لرزشگیردار
    tamron 17-50 vc

در F/2.8 لنز ها افت کیفیت لبه کاملا مشهوده!
    و در 50mm لنز ها هم تصویر بدون VC (درتمام گستره لنز) از نسخه VC دار بهتره!
    از همه مهمتر فکر می کنم حدود 500 تومان اختلاف قیمت بین این دو نسخه وجود داشته باشه!

ممنون. البته من اینم بگم که این لنز رو برای مواقع خاص و بیشتر وایدش میخوام. چون در کنارش یه 50 سری جدید برای پرتره دارم
    اتفاقا من هم یک لنز 50 دارم! قبل از خرید این لنز خریدم!
    الان دیگه با توجه به کیفیت این لنز تقریبا استفاده ای ازش نمی کنم (گذاشتمش کنار برای روز مبادا!!!)

فقط یه سوال اینجا برام مطرحه که تو چندجا پرسیدم هنوز جوابی نگرفتم! نبود لرزشگیر از چه سرعتی کمتر خودشو نشون میده. سرعت شاتر منظورمه.
    در مورد بحث VC هم نظر شخصی من اینه که در این فاصله کانونی مورد حیاتی برای لنز محسوب نمی شود!

در زمینه اینکه تا چه سرعتی به vc نیاز می شه هم بستگی به عکاس داره و هم به سیستم لرزش گیر لنز
    ممکنه یک عکاسی لرزش دست زیادی داشته باشه و از دیاف باز استفاده کنه که در این صورت برای سرعت 1/30 هم ممکنه نیاز به لرزه گیر باشد! (من خودم در شرایطی خاص تا 1/15 هم بدون لرزه گیر عکس گرفتم و لرزش داخل شات محسوس نبوده!)

در مورد لنز هم بعنوان مثال ممکنه شما با یک لنز تا 1/8 هم سرعت رو کم کنید مشکلی نباشه ولی در یک لنز دیگه در 1/15 تصویرتون مات بشود!
    ویرایش توسط msh2200 : Monday 26 May 2014 در ساعت 13:43
    Fereidoon تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    286

این سوال مربوط به لرزشگیر من واسه این لنز نبود اصلا! تو فروم 80-200 پرسیدم کسی جواب نداد. حالا اینجا پرسیدم چون کلا بین خرید 70-200 نسخه 1 نیکون و 80-200 دو دلم. اختلاف قیمت دسته دومشون حدود 1.2 میلیونه که کم نیست! سوال من این بود که واسه عکاسی تو نور روز و سرعت شاتر بالای 1/200 آیا نبود لرشگیر تو همچین فاصله کانونی برای سوژه های ثابت و متحرک مشکلی ایجاد میکنه یا نه! که دوستان اونجا جواب ندادن بهم :(
    Moeen Salehi تشکر می‌کند.

كاربر همراه Moeen Salehi آواتار ها
    تشکر کرده
    378

این سوال مربوط به لرزشگیر من واسه این لنز نبود اصلا! تو فروم 80-200 پرسیدم کسی جواب نداد. حالا اینجا پرسیدم چون کلا بین خرید 70-200 نسخه 1 نیکون و 80-200 دو دلم. اختلاف قیمت دسته دومشون حدود 1.2 میلیونه که کم نیست! سوال من این بود که واسه عکاسی تو نور روز و سرعت شاتر بالای 1/200 آیا نبود لرشگیر تو همچین فاصله کانونی برای سوژه های ثابت و متحرک مشکلی ایجاد میکنه یا نه! که دوستان اونجا جواب ندادن بهم :(
    نه تاثیر نداره. البته اگر دستتون عادت کرده باشه. من با تله 400 روی دوربین کراپ روی دست با حدود 1/500 هم میگیرم بدون مات شدن. روش درست دست گرفتن وتکیه دادن مهم هست. البته نمیشه منکر این بود که لرزشگیر خیلی خوبه. از لحاظ تئوری میدونید که 1 روی فاصله کانونی میشه حداقل سرعتی که میشه با یک لنز روی دست عکس خوبی گرفت. هر لرزشگیری هم مشخص می کنند که چند استاپ کاهش سرعت داره . که می تونید نسبت به این قانون حساب کنید حداقل سرعت رو.

برای اینکه اف تاپیک هم نباشه. ورزن لرزشگیر دار این لنز هم اختلاف قیمت حدود 500 تومانی دارد هم شارپنس اون کمتر از ورژن بدون لرزشگیرش هست.
    msh2200، Mehrdad-PL و شهاب سیّافی تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

البته به این تاپیک سوالتون ربطی نداره ولی در مجموعه برای لنز های تله لرزشگیر غیر قابل اجتنابه! (هرچقدر طول فاصله کانونی افزایش داشته باشه، زاویه دید کاهش پیدا کرده و در نتیجه تکان دوربین ملموس خواهد شد.)
    هرچند همانطور که جناب صالحی فرمودند می توانید بدون لرزشگیر هم با لنز تله شات بزنید ولی این مسئله مستلزم داشتن شرایط مناسبه!
    حالا اگر در نظر بگیرید قرار از یک سوژه مثل پرنده و یا در حیات وحش عکاسی کنید و یا استفاده خبری داشته باشید و یا در حال حرکت باشید نیاز به لرزه گیر غیر قابل انکار خواهد بود و فرصت استفاده از سه پایه و ایجاد تکیه گاه سخت خواهد شد!
    (باید اول از سوژه درخواست فریز کنید و بعد اگر تایید کرد یک عکس مدلینگ ازش بگیرید!)
    البته بهترین راه برای جبران عدم استفاده از لرزه گیر و یا کاهش حداکثری اثر لرزش هنگامی که سه پایه در اختیار نداشته باشید استفاده از ایزو بالا، بازترین دریچه دیافراگم و سرعت شارتر بالاست (جناب صالحی اشاره کردند) مثلا 1/250 به بالا و هر چقدر بشتر باشه تاثیر لرزش کمتر خواهد شد.!
    Moeen Salehi و شهاب سیّافی تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 11 از 12 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین