صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 81
Like Tree274تشکر

موضوع: Tokina 11-16mm f/2.8 AT-X Pro DX II

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط shawdalaan نمایش پست ها
    استفاده این لنز روی بدنه فول فریم چه مشکلاتی داره؟ منظورم در فوکال های مختلف هست..
    مهمترین مشکل عدم پوشش کامل سطح سنسور توسط لنز در فوکال های 14 تا 11 هست...
    ضمن اینکه در فوکال 16 هم علاوه بر اندکی وینیتینگ، افت شارپنس در گوشه ها و ابیراهی کروی (coma) قابل توجه هم دیده می شود...

برای اینکه درک بهتری از مسئله داشته باشید بد نیست به عکس زیر توجه کنید. این عکس با توکینا 11-16 بر روی دوربین فول فریم 6دی و در فوکال 16 گرفته شده. به نظر من که قابل قبوله :)

tokina-6d.jpg
    ویرایش توسط rasoul2014 : Sunday 21 June 2015 در ساعت 13:24
    yaghoobi، MahBaz، Dariush Chegini و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

استفاده این لنز روی بدنه فول فریم چه مشکلاتی داره؟ منظورم در فوکال های مختلف هست..
    درود
    در تکمیل فرمایش دوستمون، اصولا برخی لنزها مثل لنزهای کنون کراپ روی فول فریم بسته نمی شوند مگر با تغییر! و در صورت بسته شدن هم ایجاد سایه روی سنسور وجود خواهد داشت!
    ولی ممکنه با کاهش تراکم پیکسل بتوانید نتایجی بگیرید
    ارادتمند
    shawdalaan، rasoul2014 و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    در تکمیل فرمایش دوستمون، اصولا برخی لنزها مثل لنزهای کنون کراپ روی فول فریم بسته نمی شوند مگر با تغییر! و در صورت بسته شدن هم ایجاد سایه روی سنسور وجود خواهد داشت!
    ولی ممکنه با کاهش تراکم پیکسل بتوانید نتایجی بگیرید
    ارادتمند
    ضمن سپاس از شما و دوست عزیزی که پاسخ دادند ..در خصوص این دو مورد لطفا" بیشتر راهنمائی بفرمایید...سپاس

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

ضمن سپاس از شما و دوست عزیزی که پاسخ دادند ..در خصوص این دو مورد لطفا" بیشتر راهنمائی بفرمایید...سپاس
    این مسئله بیشتر مربوط به لنزهای کراپ دار ساخت شرکت کنون میشه.مانت لنزهای کراپدار کنون یا همون EF-s اندکی با لنزهای فولفریم این شرکت تفاوت داره و این زائده اضافی که در تصویر مشاهده میکیند باعث شده که استفاده از این لنزها روی دورببینهای فولفریم کنون ممکن نباشه. اما در لنزهای ساخت شرکتهای متفرقه و حتی اونایی که برای دوربینهای کراپدار کنون ساخته میشن این اختلاف وجود نداره. مثل همین لنزهای توکینا. منظورشون از تغییر اینه که یه جوری اون زائده رو از بین بریم.

800px-Canon_EF_and_EF-S_lens_comparison.jpg

منظور از کاهش تراکم پیکسل اینه که گوشه های سیاه عکس رو در مرحله ادیت کراپ کنیم و فقط از مرکز تصویر استفاده کنیم. که این کار باعث میشه کیفیت عکس به شدت پایین بیاد. بهتره اگه میخواید از این لنز روی فولفریم استفاده کنید فقط از فاصله 16mm لنز استفاده کنید.
    لینک زیر چند نمونه از استفاده این لنز روی فولفریم در مقایسه با 16-35 نیکون رو نشون میده البته فقط در فوکال 16mm.
    Tokina 11-16 vs Nikon 16-35 on FullFrame sensor
    saeed2vfx، Dariush Chegini، S_Mahdi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

سلام و درود.
    دوستان من یک لنز 11-16 توکینا ورژن 1 میخوام تهیه کنم که قیمتش 1100 هستش. از طرفی نمیدونم تفاوتش غیر از نداشتن اتوفوکوس نسبت به ورژن 2 و رفع flare در نسخه 2 چی هستش. که البته چون D7200 دارم و موتور فوکوس داخلی داره فکر نمیکنم برای ورژن 1 به مشکلی برخورم. البته امتحان نکردم. از استاید و دوستانی که تجربه کار با ورژن 1 لنز رو دارن و خودشون عکاسی کردن میخواستم بپرسم که با ورژن 2 خیلی فرق میکنه؟ که اگه تفاوتش محسوسه برم سراغ ورژن 2 که البته هزینه خیلی بیشتری رو برام داره. و اینکه روی 7200 میتونم اتوفوکوس رو داشته باشم روی لنز ورژن 1 دیگه ؟

و یه سوال دیگه، دوستان به نظرتون 10-24 از نظر شارپتر بودن و کیفیت عکس بهتره یا این لنز 11-16 توکینا. برای من مهم نیس که 10-24 رنج بیشتری رو میده، فقط شارپتر بودن و کیفیت عکس مهم هستش. خیلی ممنونم و سپاس از دوستان اگه جواب بنده رو بدن.
    ویرایش توسط ebadipour : Saturday 1 August 2015 در ساعت 13:18

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط ebadipour نمایش پست ها
    سلام و درود.
    دوستان من یک لنز 11-16 توکینا ورژن 1 میخوام تهیه کنم که قیمتش 1100 هستش. از طرفی نمیدونم تفاوتش غیر از نداشتن اتوفوکوس نسبت به ورژن 2 اون چی هستش. که البته چون D7200 دارم و موتور فوکوس داخلی داره فکر نمیکنم برای ورژن 1 به مشکلی برخورم. البته امتحان نکردم. از استاید و دوستانی که تجربه کار با ورژن 1 لنز رو دارن میخواستم بپرسم که با ورژن 2 خیلی فرق میکنه؟ که اگه تفاوتش محسوسه برم سراغ ورژن 2 که البته هزینه خیلی بیشتری رو برام داره. و اینکه روی 7200 میتونم اتوفوکوس رو داشته باشم روی لنز ورژن 1 دیگه ؟

و یه سوال دیگه، دوستان به نظرتون 10-24 از نظر شارپتر بودن و کیفیت عکس بهتره یا این لنز 11-16 توکینا. برای من مهم نیس که 10-24 رنج بیشتری رو میده، فقط شارپتر بودن و کیفیت عکس مهم هستش. خیلی ممنونم و سپاس از دوستان اگه جواب بنده رو بدن.
    سلام
    مهمترین تفاوت در همون موتور فوکوس هست که شما نیازی ندارید.....
    تغییر دیگه در کوتینگ هست که خیلی فرق نکرده و بحث خطای فلور میگن که کمی بهتر شده که اونم به نظر من که این لنز رو داشتم در اون حدا بهتر نشده و بحث کمی بزرگتر شدن رینگ هست که اونم زیاد مهم نیست ....

در کل اکثر لنز های توکینا بک فوکوس دارن یعنی پشت سوژه اصلی فوکوس میکنن البته بعضی هم جلوی سوژه (بر میگرده به یازگاری این لنز ها با دوربین ها)که خوشبختانه در دوربین شما این قابلیت هست که این اشکال رو حل کنید از قسمت AF Tune

ولی در سری های پایین تر دوربین های نیکون به مشکل بر میخورید و کار سخت تر میشه ....

در خرید لنز Tokina 11-16 ورژن یک هم شک نکنید چون با این قیمت دیافراگم 2.8 در 11 میلیمتر رو بهتون میده که برای عکاسی شب فوق العادست

در کیفیت تصویر لنزهای توکینا هم شکی نیست ...
    kiavashabtahi، ata_m3 و ebadipour تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط ebadipour نمایش پست ها
    سلام و درود.
    دوستان من یک لنز 11-16 توکینا ورژن 1 میخوام تهیه کنم که قیمتش 1100 هستش. از طرفی نمیدونم تفاوتش غیر از نداشتن اتوفوکوس نسبت به ورژن 2 و رفع flare در نسخه 2 چی هستش. که البته چون D7200 دارم و موتور فوکوس داخلی داره فکر نمیکنم برای ورژن 1 به مشکلی برخورم. البته امتحان نکردم. از استاید و دوستانی که تجربه کار با ورژن 1 لنز رو دارن و خودشون عکاسی کردن میخواستم بپرسم که با ورژن 2 خیلی فرق میکنه؟ که اگه تفاوتش محسوسه برم سراغ ورژن 2 که البته هزینه خیلی بیشتری رو برام داره. و اینکه روی 7200 میتونم اتوفوکوس رو داشته باشم روی لنز ورژن 1 دیگه ؟

با سلام و در تایید فرمایش دوستان که ورژن 1 برای شما بهتر هست اضافه کنم که:

این لنز بهتر از لنزهای اولترا واید نیکون هست، رنگهایی که تولید میکنه بسیار بسیار زیبا و دلنشینه، همچنین ارگونومی بسیار عالی داره، شارپنس این لنز هم که معرف حضورتان هست. فقط تنها مشکلی که داره وجود فلر هست وقتی که منابع نوری قوی مثل نور افکن یا خورشید تو کادرتون باشه. فلر این لنز هم منحصر به فرد هست، من یک نمونه از تصاویری که گرفته ام جهت آشنایی شما با فلر این لنز به این پست پیوست میکنم. ناگفته نماند که در بعضی مواقع میشه با تغییر زاویه دوربین، تغییراتی در شدت و بزرگی و کوچکی فلر ها داد و بعدا در مراحل پست پروسس اونها رو به نحوی حذف کرد.

باز هم تاکید می کنم که فلر فقط در شرایط فوق رخ میده و بستگی به زاویه دوربین با منبع نوری هم داره.

a.JPG

با کمی تغییر زاویه دوربین به سمت پایین میبینید که تمامی فلر ها به کل حذف میشوند.

b.jpg
    msh2200، yaghoobi، Nima Sadigh و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

خیلی ممنون از دوستان بابت توضیحات کامل و دقیقشون. مخصوصا برای قسمت AF Tune و نمونه فلر که دوست عزیزم ata گذاشته. دیگه واقعا یقین پیدا کردم که این لنز و ورژن 1 رو تهیه کنم. دوستان اگه دست دو فروشی داشتن بنده خریدارم ازشون.
    ویرایش توسط ebadipour : Sunday 2 August 2015 در ساعت 09:18
    ata_m3 تشکر می‌کند.

كاربر همراه viva_utopia آواتار ها
    تشکر کرده
    11717

با عرض سلام و ادب
    یکی دو روز فرصتی بدست اومد تا این لنز روی دی 600 امتحان بکنم واسه خودم سوال بود اگه تو فوکال 16 این لنز راضی کننده باشه خریدش دست دومش میتونه به صرفه باشه.البته دیستوریشن و افت شارپنش زیادش تو گوشه بنده رو منصرف کرد ولی مطمنا اگه دوربین کراپدار داشتم یکی از بهترین گزینه ها بود.
    2.8.jpg
    f:2.8
    5.6.jpg
    f:5.6
    8.jpg
    f:8
    11.jpg
    f:11
    yaghoobi، Fereidoon، MAHDINK و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اگر سراب دیدید بنشینید و از آن آب بنوشید، نگذارید سراب به دروغش افتخار کند.
    محسن حسن پور
    Nikon D600 - TAMRON AF 19 .35 f 3/5 . 4/5 - 50 f1/8D و دیگر هیچ

كاربر همراه viva_utopia آواتار ها
    تشکر کرده
    11717

DSC_6374.jpg
    فوکال 11 میلیمتر
    DSC_6375.jpg
    16 میلیمتر
    yaghoobi، Fereidoon، MAHDINK و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اگر سراب دیدید بنشینید و از آن آب بنوشید، نگذارید سراب به دروغش افتخار کند.
    محسن حسن پور
    Nikon D600 - TAMRON AF 19 .35 f 3/5 . 4/5 - 50 f1/8D و دیگر هیچ

صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین