صفحه 166 از 219 نخستنخست ... 66 116 156 162 163 164 165 166 167 168 169 170 176 216 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,651 تا 1,660 , از مجموع 2189
Like Tree27758تشکر

موضوع: عکاسی خیابانی Street Photography

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

نقل قول نوشته اصلی توسط m.tajik نمایش پست ها
    نظر شما برای من محترمه ولی به عقیده من استفاده از تکنیک اسپلش میتونه در عکاسی مستند و خیابونی استفاده کرد به عنوان مثال در عکس زیر استفاده از این روش سوژه اصلی رو قویتر کرده و بخاطر نوع ادیت آدم رو یاد تظاهراتهای زمان شاه و انقلاب میندازه و در کل این مفهموم رو میرسونه که راهپیمایی قدس هر سال ادامه همون راهپیمایی های انقلاب در مقابل استکبار جهانی صهیونیست و آمریکاست
    فایل پیوست 63460

اثر هنری وقتی خلق شد و به نمایش در اومد دیگه دست خالق نیست که بگه چه برداشتی باید بشه

نظریه مرگ مولف همین موضوع رو به چالش میکشه https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85...A4%D9%84%D9%81

پس نمی توان برداشتی که باید بشود را کنار عکس گذاشت.

در مورد این عکس اخیر من اصلا نمی فهمم این روز قدسه. از کجا بفهمم؟ از چفیه عربی که امروزه همیشه و همه جا تو گردن خیلی ها هست؟ پرچم هم که فقط رنگ قرمز و سبزش معلومه و نمیشه فهیمد مال کجاست
    برداشت من اینه : وقتی همه در فکر اعتراض و تظاهرات هستند یک عده به فکر گرفتن عکس یادگاری هستند
    merdax، Mehrdad-PL، Kasra.H و 24 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه m.tajik آواتار ها
    تشکر کرده
    483

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام جناب تاجیک
    جسارتاً به نظرم برای رسیدن به منظورتان برای جلب توجه و تاکید بر نام حضرت، اولین و سهل الوصول ترین راه را انتخاب کردید که به نظر بنده نتیجه خیلی خوبی نداشته است. ضمن این که در عکس، نام امام برعکس ثبت شده که به نظرم با منظور شما همخوانی ندارد. بنده هم در عکس جنابعالی نظرم بیشتر به دمپائی سوژه در هوای بارانی جلب شد. به نظرم عکس شماره 1642 بدون تاکید مستقیم، به منظوری که مد نظر جنابعالی بوده است رسیده است.
    ارادت
    با تشکر از شما دوست گرامی که همواره نقد هاتون به خاطر صادقانه بودنش برای من ارزشمنده
    در خصوص برعکس بودن نام امام به راحتی میشد با Mirror کردن عکس این مشکل رو حل کرد اما میخواستم بیننده حس کنه که پشت امام ایستاده نه مقابل امام
    در خصوص دمپایی هم چون یه نقطه سفیده که روی خط سیاهی که از بدن مرد و تصویرش روی زمین ساخنه میشه و روی خط یک سوم قرار داره کاری نمیشد کرد مگر اینکه جوراب های طرف رو مشکی میکردم
    MahBaz، Dariush Chegini و tahaaa تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

با تشکر از شما دوست گرامی که همواره نقد هاتون به خاطر صادقانه بودنش برای من ارزشمنده
    در خصوص برعکس بودن نام امام به راحتی میشد با Mirror کردن عکس این مشکل رو حل کرد اما میخواستم بیننده حس کنه که پشت امام ایستاده نه مقابل امام
    در خصوص دمپایی هم چون یه نقطه سفیده که روی خط سیاهی که از بدن مرد و تصویرش روی زمین ساخنه میشه و روی خط یک سوم قرار داره کاری نمیشد کرد مگر اینکه جوراب های طرف رو مشکی میکردم
    سلام
    مثل اینکه شما نمیخواهید متوجه منظور دوستان شوید.
    ...
    akarak، hossein137 و Majix تشکر می‌کنند.
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

تشکر کرده
    483

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    اثر هنری وقتی خلق شد و به نمایش در اومد دیگه دست خالق نیست که بگه چه برداشتی باید بشه

نظریه مرگ مولف همین موضوع رو به چالش میکشه https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85...A4%D9%84%D9%81

پس نمی توان برداشتی که باید بشود را کنار عکس گذاشت.

در مورد این عکس اخیر من اصلا نمی فهمم این روز قدسه. از کجا بفهمم؟ از چفیه عربی که امروزه همیشه و همه جا تو گردن خیلی ها هست؟ پرچم هم که فقط رنگ قرمز و سبزش معلومه و نمیشه فهیمد مال کجاست
    برداشت من اینه : وقتی همه در فکر اعتراض و تظاهرات هستند یک عده به فکر گرفتن عکس یادگاری هستند
    حرف شما کاملا درسته و صحیحه و برداشت شما هم برای من محترمه
    برای بنده مهم اینه که از عکس میشه برداشتی داشت و عکس بی مفهوم نیست
    mreza1001، MahBaz و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    483

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    آیا همین قدر آزاد منشانه، برای دیگر عقاید هم اجازه بیان و نمایش قائل هستید؟ یا با دیدن یک یقه باز در پرتره، یک ژانر و یک تاپیک و تعداد زیادی عکاس و مدل را به تهمت و افترا می بندید؟
    با این که دلم نمیخواست پاسخ این پست شما رو بدم ولی برای حل شدن برخی مسائل و ابهامات مجبوریم.
    به عقیده بنده و بسیاری از دوستان عکاسی پرتره مدلینگ نسبت به عکاسی مستند اجتماعی، عکاسی خیابانی، عکاسی مفهومی و ... در مرتبه و ارزش پایین تری قرارداره به عنوان مثال یه جراح مغز و اعصاب در مرتبه بالاتری تا یک دندانپزشک قرار داره، یه عکاس مستند ممکنه بره وسط داعش و جونش رو به خطر بندازه ولی یک عکاس مدلینگ نه، قصد بی ارزش کردن عکاسان مدلینگ نیست، یه دندون پزشک هم کارش قابل درسته.
    --------------------------------
    الگوریتم و فرمولها و ساختار مغزی همه ما آدمها یک شکله، متخصصین رسانه با استفاده از روانشناسها از این ساختار ذهنی مشترک بین آدمها در جهت اهدافشون که جذب اکثریت هستش شناختند و به خوبی ازش استفاده میکنند، در عکاسی مدلینگ هم قواعدی برای جذب بیشتر حتی به قیمت عریان نمودن فرد وجود داره به عنوان مثال عکس زیر و توضیحش
    نام: posing-photographing-female-models21.png نمایش: 539 اندازه: 7.1 کیلو بایت
    21. An absolutely romantic and delicate pose. Any kind of cloth (even a curtain) can be used. Note that the back doesn’t need to be completely bare. Sometimes as little as a bare shoulder could work pretty well.

منبع : Posing Guide: 21 Sample Poses to Get You Started with Photographing Women – Part I - Digital Photography School

اینکه از دیدگاه ما عکس فوق زیباست و میشه لایکش کرد ریشه مشترک در همون ساختارهای مشترک فکری و ذهنیمون داره، یک زن نیمه عریان قدرت جذب بسیار بسیار بیشتری نسبت به یک زن کاملا عریان داره این مطلب یکی از اصول صنعت پورنوگرافیه.
    برای توضیح بیشتر عکس زیر رو در نظر بگیرید
    نام: posing-photographing-female-models15.png نمایش: 1280 اندازه: 6.9 کیلو بایت
    آیا اگر سوژه به جای تاپ یقه اسکی میپوشید باز عکس زیبا بود؟؟
    آیا عریان بودن بخشی از سینه های مدل باعث زیباتر شدن عکس نشده؟؟
    mreza1001، Digital Lover، tahaaa و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

با این که دلم نمیخواست پاسخ این پست شما رو بدم ولی برای حل شدن برخی مسائل و ابهامات مجبوریم.
    به عقیده بنده و بسیاری از دوستان عکاسی پرتره مدلینگ نسبت به عکاسی مستند اجتماعی، عکاسی خیابانی، عکاسی مفهومی و ... در مرتبه و ارزش پایین تری قرارداره به عنوان مثال یه جراح مغز و اعصاب در مرتبه بالاتری تا یک دندانپزشک قرار داره، یه عکاس مستند ممکنه بره وسط داعش و جونش رو به خطر بندازه ولی یک عکاس مدلینگ نه، قصد بی ارزش کردن عکاسان مدلینگ نیست، یه دندون پزشک هم کارش قابل درسته.
    --------------------------------
    الگوریتم و فرمولها و ساختار مغزی همه ما آدمها یک شکله، متخصصین رسانه با استفاده از روانشناسها از این ساختار ذهنی مشترک بین آدمها در جهت اهدافشون که جذب اکثریت هستش شناختند و به خوبی ازش استفاده میکنند، در عکاسی مدلینگ هم قواعدی برای جذب بیشتر حتی به قیمت عریان نمودن فرد وجود داره به عنوان مثال عکس زیر و توضیحش
    نام: posing-photographing-female-models21.png نمایش: 539 اندازه: 7.1 کیلو بایت
    21. An absolutely romantic and delicate pose. Any kind of cloth (even a curtain) can be used. Note that the back doesn’t need to be completely bare. Sometimes as little as a bare shoulder could work pretty well.

منبع : Posing Guide: 21 Sample Poses to Get You Started with Photographing Women – Part I - Digital Photography School

اینکه از دیدگاه ما عکس فوق زیباست و میشه لایکش کرد ریشه مشترک در همون ساختارهای مشترک فکری و ذهنیمون داره، یک زن نیمه عریان قدرت جذب بسیار بسیار بیشتری نسبت به یک زن کاملا عریان داره این مطلب یکی از اصول صنعت پورنوگرافیه.
    برای توضیح بیشتر عکس زیر رو در نظر بگیرید
    نام: posing-photographing-female-models15.png نمایش: 1280 اندازه: 6.9 کیلو بایت
    آیا اگر سوژه به جای تاپ یقه اسکی میپوشید باز عکس زیبا بود؟؟
    آیا عریان بودن بخشی از سینه های مدل باعث زیباتر شدن عکس نشده؟؟
    گر چه بسیاری از جمله هایی که نوشتید، قابلیت بحث دارد ولی مضمون کلی اش را جواب می دهم.

اصولی که در مورد صنعت پورنوگرافی فرمودید بسیار متین است و من هم قبولشان دارم. اما اگر بحث اصلیمان در مورد عکاسی است، برای واکاوی بهتر این مساله، باید ببینیم تعریف عکس خوب چیست؟ من یک سری ارزیابی "شخصی" دارم که با توجه به آن عکس ها را بررسی و ارزش گذاری می کنم، به عنوان مهمترین ها موارد زیر را در نظر بگیرید:

- عکس، سوژه جالب و جذابی داشته باشد؛ جذابیت در هر گرایش عکاسی می تواند متفاوت باشد. مثلا یک عکس ساده از پدیده ای مثل شفق قطبی، انعکاس در دریاچه نمک بعد از باران و ... ثبت یک لحظه حساس از وقوع یک واقعه، لبخند یک نوزاد در خواب و همین طور الی آخر ... به دلیل گیرا بودن و زیبا بودن سوژه ها مورد توجه هستند.
    - عکس، ترکیب بندی حساب شده ای داشته باشد؛ یعنی المان های تصویر به خوبی در کنار هم نقش ایفا کنند، چشم را گردش دهند یا به نقطه ای خاص متوجه سازند، خطوط صاف و مورب و منحنی به خوبی به کار گرفته شده باشند و در القای مفهوم یا زیبایی بصری عکس، نقش عمده ای را ایفا کنند.
    - عکس، تاثیر و Impact خودش را داشته باشد؛ شما را خیره کند، به فکر فرو برد، خاطره ای خوب یا بد از زندگی گذشته تان را برایتان تصویر کند، و یا شما را وادار به واکاوی المان های پیدا و پنهان و رابطه آن ها با یکدیگر سازد.
    - بتوان ردپای صاحب اثر را در عکس جستجو کرد؛ نوع تفکر، دیدگاه، زاویه دید، زمان سنجی، انتخاب پراسس هدفمند از بین هزاران پراسسی که می شود انجام داد و به طور کلی همه چیزهایی که (حداقل) نشان دهد عکاس سعی در ابراز دید شخصی خودش دارد، نه کپی برداری یا تقلید از آثار دیگران.
    - عکس، پردازش خوب و مقبولی داشته باشد؛ خوب و مقبول از آن جهت که از نظر تکنیکی مشکل جدی ای نداشته باشد و همین طور پردازش در راستای تقویتِ حس و حالِ تصویر ذهنی عکاس از عکس باشد.

احتمالا با من هم عقیده هستید که عکسی که همه این موارد را یک جا داشته باشد یک شاهکار خواهد بود اما همه ما می دانیم که قرار نیست، همه عکس ها شاهکار باشند! به نظر من عکسی که حداقل دو مورد از این پنج مورد را در بربگیرد، عکس خوبی است و می توانیم ازش لذت ببریم، به دوستانمان نشان دهیم و در موردش با آن ها حرف بزنیم.

پس عکس هایی که به زیبایی پدیده ها می پردازد هم برای من ارزشمند است و اگر متهم به فساد، بی بند و باری، بی اخلاقی و ... نشوم! در حالت کلی برای من، عکسی از مخلوق زیبایی چون زن (صورت و اندام) بسیار زیباتر از یک بدن پشمالوی مردانه خواهد بود. این بسیار منطقی است و به معنی عدم تعهد من به اخلاق و کمبود های دیگر نیست. به نظر من، اگر برای شما این طور نیست، باید کمی نگران شوید. اما این که نتیجه گیری کنید، هر عکسی که از اندام زنانه من را وادار به لایک، تشکر و ... می کند، در اشتباهید!
    سوای این مساله هر کسی هم اگر دلش خواست تشکر کند، به خودش مربوط است. نه به من و شما! و شما نمی توانید جامعه را بازخواست کنید که چرا لایک می زنید؟ همان طور که عکس شما چه به لحاظ ترکیب، چه به لحاظ پراسس، چه به لحاظ مفهومی که "به زور" درش می گنجانید، من را جلب نکرده است و تشکر هم نزده ام، و نه شما و هیچ کس دیگری نمی تواند من را بازخواست کند که چرا نزدی؟ در عین حال یکی دو تا از عکس هاش شما در تاپیک پرتره نظرم را جلب کرد و تشکر کرده ام. از نگاه من قضیه این است که شما به آزادی بیان و عقیده اعتقاد ندارید. همان طوری که من شما را نمی کوبم که شما چرا عکس Nu de نمیگیری و از عاشورا عکس می گیری؟ شما هم سعی کنید همین رویه را در مقابل دیگران در پیش بگیرید.

با تشکر از شما :)
    ویرایش توسط Amir Abdolpanah : Thursday 6 November 2014 در ساعت 14:01
    Amir Tavakoli، rainman1061، mreza1001 و 26 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر آشنا Saleh Kh آواتار ها
    تشکر کرده
    79

.. به عقیده بنده و بسیاری از دوستان عکاسی پرتره مدلینگ نسبت به عکاسی مستند اجتماعی، عکاسی خیابانی، عکاسی مفهومی و ... در مرتبه و ارزش پایین تری قرارداره به عنوان مثال یه جراح مغز و اعصاب در مرتبه بالاتری تا یک دندانپزشک قرار داره، یه عکاس مستند ممکنه بره وسط داعش و جونش رو به خطر بندازه ولی یک عکاس مدلینگ نه، قصد بی ارزش کردن عکاسان مدلینگ نیست، یه دندون پزشک هم کارش قابل درسته.
    اصولا جامعه ای که سالهاست سعی در ارزشی بودنش شده باید هم اینگونه با کاترهای ارزشی اش بین سطوح مختلف وجود و زیست انسانی خط کشی های پررنگ ایجاد کند. مشخص است که مثلا سینمای برگمان و تارکوفسکی و یا موسیقی تام ویتس مخاطب خاص دارد اما من هیچ بحث ارزش محوری را بین این بزرگان ندیده ام که گویی موسیقی ما ارزشیست و موسیقی پاپ خیر. هر ژانری در هنر کارکرد و حوزه ی خاص خود را دارد و این بوق های ارزشی جز کر کردن گوش خودمان کار دیگری نمی کند.
    این ارزش محوری در هر حوزه ای مصداق نقد ایدئولوژیک است و نه تکنیکی. و اینجاست که تفاوت مثلا هنرمندی مثل کیارستمی با حاتمی کیا ها روشن میشود. کسی که در پی زیست تجربه ی انسانی و هنری خود و تصویر کردن آن با یک مدیای هنری است و کس دیگری که از هنر پتک ارزشی می سازد و در هوا می چرخواند.
    جامعه و دنیا کار خود را می کند و زمان محک مناسبی برای ماندگاری اصالت است. به قول مارکس هر آنچه سخت و استوار است دود می شود و به هوا می رود. در خزانه ی تاریخی فرهنگ و هنر انسانی آنچه حقیقتی دارد و نبوغی ماندگار می شود. ما هم می مانیم با ارزش های جهانی ای که هیچ جهان چیزی از آن حتا به گوشش نخورده با وجود عربده های ارزشی ما.
    ویرایش توسط Saleh Kh : Thursday 6 November 2014 در ساعت 15:41
    Amir Tavakoli، rainman1061، Mehrdad-PL و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

.
    .
    .
    .
    سلام جناب تاجیک
    این جمله شما رو چندین بار خوندم ولی واقعا متوجه نشدم!!!
    پس از این به بعد ما اسم هر کسی رو که دوستش داریم ، Mirror کنیم تا نشون بدیم در کنارش هستیم؟؟؟
    آیا شما نام روی پرچم را مترادف شخص میدانید؟؟؟
    البته من مایل به ادامه این بحث نیستم! و فقط خواستم بگم این دلیلی که در جواب سوال جناب چگینی آوردید ، از نظر من کاملا غیرمنطقیه!
    M-Yousefi، Majix، hasibi01 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

نام: IMG_0973-as-Smart-Object-1.jpg نمایش: 660 اندازه: 137.7 کیلو بایت
    بالای پل عابر پیاده
    Christ Melikian، mreza1001، akarak و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

در مورد اون عکسی که آقای تاجیک فرستادن باید بگم که بهتر بود عکس رو برگردان میکردند تا" یا حسین " خوانا باشه و اینکه به نظر من زاویه مناسبی رو برای عکاسی انتخاب نکردن و با توجه به اینکه میگن مدت زیادی این فرد همونجا واستاده بوده و ایشون هم در اونجا بودن باید یک زاویه بهتر و کادری مناسب تر رو انتخاب میکردند از سیم برق بالای تصویر بگیرید تا اون فردی که پشت پرچم دیده نمیشه و یا کات بودن مقابل مرد پرچم به دست که بهتر بود کمی مقابلش باز تر بود .

اما این عکس برای بنده حس خوبی دارد ، دیدن چهره کاریزمای این فرد با همان دمپایی که به قول دوستان خیلی توجه رو جلب میکنه و توجه من رو هم جلب کرد همراه با بارانی که میاد و جوراب های خیس این فرد که به شخصه سردی و سوز رو در پاهای خودم حس کردم اما این مرد با این سن همچنان پایدار به دوردستی که از چشم ما خارج هست نگاه میکنه .....

اگر از لحاظ فنی بخوام بگم به نظر من لایک نداشت اما از لحاظ حسی حداقل برای من جالب بود .

اما در مورد صحبت های صورت گرفته باید بگم که بعضی بحث ها هر چی ادامه پیدا کنه گسترده تر میشه و از جهات مختلف باعث خروج از بحث اصلی میشه و باید یک نقطه پایانی داشته باشه .

در این مورد باید بگم که جمله ای که آقای تاجیک به کار بردن کاملا اشتباه بود و شکی در اون نیست و با انتقاد به جای یکی از کاربرا ایشون هم این قضیه رو قبول کردند و با روی باز پذیرفتند و از اون به بعد "به نظر من رو " در مطالبشون گنجوندند .

بعد از اون هم تعدادی از دوستان نظرات جالبی در مورد عکس دادند مثل جناب چگینی و میلانی و جناب عبدالپناه هم نکات ارزنده ای در مورد عکاسی از یک سوژه ذکر کردند ، اما اینکه پس از قبول کردن اشتباه ، بعضی از دوستان دوباره سعی در آشفته کردن تاپیک دارند جای تعجب دارد !!!!

تاپیک خیابانی بهتر است تاپیک خیابانی باشد ......
    Niaz، msh2200، Amir Abdolpanah و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی