صفحه 667 از 755 نخستنخست ... 167 567 617 657 663 664 665 666 667 668 669 670 671 677 717 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,661 تا 6,670 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه Morteza Nemati آواتار ها
    تشکر کرده
    3525

سلام
    پرتره با لنز تله 400
    دوستان لطفا نظر بدید
    نام: IMGM4982.jpg نمایش: 574 اندازه: 186.4 کیلو بایت
    kamran shahin، M.Kazemi، Haji Shahkaram و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مرتضی نعمتی
    https://telegram.me/Morteza_Nemati63
    Canon EOS 7D-Canon EF 400mm f/5.6L USM-Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM

كاربر جديد MaroofMadMan آواتار ها
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط MaroofMadMan نمایش پست ها
    درود ، آیا عکس من در جایه درستی است ؟
    سایز هم تا حدی تونستم کم کردم ، و کم حجم ، ماکسیموم سایز اینجا یادم رفته

فایل پیوست 77012

نقد و نظر هم بدید خوشحال میشیم با کمال میل ، ( آماتورم ... )
    با عرض سلام و خسته نباشید ، تصویر قبلی که نظر و نقد ندادید دوستان ، ولی خب مشکلی نیست

این هم یه تصویر دیگه

سایز و حجم درسته ؟ من همیشه این رو نفهمیدم ماکسیموم چقدره ... ( حد مجاز تاپیک )

موفق و پیروز باشید ، خوشحال میشیم نظراتتون رو بگید
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

كاربر همراه hamid.jmsd آواتار ها
    تشکر کرده
    399

نقل قول نوشته اصلی توسط meamarr نمایش پست ها
    منظره بسیار عالی ولی عکس بسیار ضعیف
    هدف از عکس چی بوده؟
    اگه فقط یه عکس خانوادگی بوده که خب موردی نداره
    اگر که هدف از عکس ایجاد یه پرتره زیبا باشه خب خیلی ضعیف هست
    اولین چیزی که جلب توجه میکنه صورت و ژست کاملا بی احساس سوژه هست گمونم که بهش گفتید که بایسته و شما ازش عکس بگیرید
    زاویه ی عکس میتونست خیلی بهتر ازین باشه و اون شاخه اضافی هم باید برداشته میشد
    البته من نه دانشگاه رفتم نه کلاس و نه هیچ چیز دیگه یکی از کارایی که باعث پیشرفت هر عکاسی میشه دیدن کارهای خوب و قوی هست مثل کارای meg bitton یا sandra bianco یا jakeolson ....
    امیدوارم که روز به روز پیشرفت کنید و ما هم عکسای قشنگتری ببینیم و لذت ببریم
    موفق باشید
    M.Nouri، meamarr و S.Khosravi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hamid.jmsd آواتار ها
    تشکر کرده
    399

با عرض سلام و خسته نباشید ، تصویر قبلی که نظر و نقد ندادید دوستان ، ولی خب مشکلی نیست

این هم یه تصویر دیگه

درود بنده نقاد عکس نیستم و هیچ وقت نمیگم که کسی عکسهامو نقد کنه
    اگر اشکالی نداره من از خود شما میپرسم که چرا این عکسرو گرفتید ؟هدف چی بوده؟چرا این کادر رو انتخاب کردید؟چرا این نور رو انتخاب کردید ؟
    اگه میشه راجع به عکس توضیح مختصر بدید
    ممنون
    M.Nouri تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid.jmsd نمایش پست ها
    درود بنده نقاد عکس نیستم و هیچ وقت نمیگم که کسی عکسهامو نقد کنه
    اگر اشکالی نداره من از خود شما میپرسم که چرا این عکسرو گرفتید ؟هدف چی بوده؟چرا این کادر رو انتخاب کردید؟چرا این نور رو انتخاب کردید ؟
    اگه میشه راجع به عکس توضیح مختصر بدید
    ممنون
    اجازه هست اینجا Replay کنم ؟

عکس یه خورده کراپ شده ، ولی خب یه آدم خسته ، اول صبح بیدار میشه .. سیگارشو روشن می کنه نور هم پنجره بود ، نور طبیعی ، کادر هم فکر کردم چیزی نباشه مزاحم تو کادر بهتره

میگم آماتورم ، سعی کردم با عکسم و سوژه ام ارتباط برقرار کنم ...

( عکس تو نقطه طلایی بود در اصل بدون کراپ )

عکس کامل : لینکشو فقط می ذارم

http://uupload.ir/files/gl77_hossien1.jpg

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

این هم یه تصویر دیگه

تاپیک عکس ها مخصوصا قسمت پرتره واقعا به چه سمت و سویی می رود !؟
    بعضی از عکس ها واقعا اسف بار هستند .
    نه به سال های پیش با قوانین محدود کننده ،نه به آزادی عمل این روزها
    شدیدا برایم قسمت عکس ها ملال آور شده است .
    از مدیران خواهشمندم فکری به حال اوضاع تاپیک عکس های شما بکنند...

شما دوست عزیز هم ، احتملا از پست بنده مکدر شدید ، جسارتا اشکال ندارد ، گاهی لازمه آدم ناراحت بشه ، بد نیست نگاهی به ثبت های قدیمی و موفق بیندازید ، شاید از آپلود عکس های اینچنینی پشیمان شوید .

پیشنهاد بنده این است حد اقل گزینه اسپم در کنار تشکر اضاقه بشود که یه عنوان مثال اگر 5 کاربر ثبتی رو اسپم و غیر مرتبط دونستن پست یا مطلب حذف شود .
    ویرایش توسط I.Givili : Wednesday 1 June 2016 در ساعت 03:54
    MAHosseini، M.Kazemi، M.Nouri و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "آیدین گیویلی"
    www.idingivili.ir
    Canon 70D + 100mm macro L , 50mm F1.4 , 10-18mm , Speedlite 600ex-rt

تشکر کرده
    11

نمی دونم ، اسف بار ؟ .. فقط خیلی می خواستم بدونم به این تصویر از چه دیدی نگاه کردید ... مثلا اگر سوژه چیزی تنش بود اسف بار نمی شد ؟

نمی دونم دقیقا منظورتون از اسف بار چیه .. ولی اگر اون چیزی باشه که من فکر می کنم ، که هیچی ... ( واقعا جایه بحث نداره )

**رنوگرافی نیست این عکس ، اندکی برهنگی بالا تنه اونقدر یعنی تاثیر بعدی داشته رو تصویر ؟ خواهشا از دید بهتری ببینید ، من نگفتم عکسم خوبه ، نظر خواستم ( * از نظر فنی * ) .. ولی انگار اینجا همه یه جوره دیگه به عکس نگاه کردن ... اگر کارایه بقیه رو ببینید ( کسانی که اصولا عکاسی در این ژانر می کنند ) چی میگید ؟ یا مشکل از چیز دیگست ؟ مثلا اگر سوژه مونث بود ( مثلا اینجا جاش نیست در اصل ) خوب میشد ؟

یا شخصیت سوژه ما سیکس پک یا ... نداره ؟

من پشیمون نیستم ، رعایت کردم عکسمو .. من نمی دونم شما به چه دیدی تصویر منو دیدین ..

دید خودمون رو سعی کنیم بهتر کنیم به مسائل ( بحث اُپن مایند بودن این چرندیات نیست ) بحث اینکه شما عکس رو چطور دیدید

یه دقیقه احساس کردم من " گناهی " مرتکب شدم عکس گرفتم ، از فردا دوربینارو بسوزونیم ...
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

نمی دونم ، اسف بار ؟ .. فقط خیلی می خواستم بدونم به این تصویر از چه دیدی نگاه کردید ... مثلا اگر سوژه چیزی تنش بود اسف بار نمی شد ؟

نمی دونم دقیقا منظورتون از اسف بار چیه .. ولی اگر اون چیزی باشه که من فکر می کنم ، که هیچی ... ( واقعا جایه بحث نداره )

**رنوگرافی نیست این عکس ، اندکی برهنگی بالا تنه اونقدر یعنی تاثیر بعدی داشته رو تصویر ؟ خواهشا از دید بهتری ببینید ، من نگفتم عکسم خوبه ، نظر خواستم ( * از نظر فنی * ) .. ولی انگار اینجا همه یه جوره دیگه به عکس نگاه کردن ... اگر کارایه بقیه رو ببینید ( کسانی که اصولا عکاسی در این ژانر می کنند ) چی میگید ؟ یا مشکل از چیز دیگست ؟ مثلا اگر سوژه مونث بود ( مثلا اینجا جاش نیست در اصل ) خوب میشد ؟

یا شخصیت سوژه ما سیکس پک یا ... نداره ؟

من پشیمون نیستم ، رعایت کردم عکسمو .. من نمی دونم شما به چه دیدی تصویر منو دیدین ..

دید خودمون رو سعی کنیم بهتر کنیم به مسائل ( بحث اُپن مایند بودن این چرندیات نیست ) بحث اینکه شما عکس رو چطور دیدید

یه دقیقه احساس کردم من " گناهی " مرتکب شدم عکس گرفتم ، از فردا دوربینارو بسوزونیم ...
    درود
    نباید از دوست عزیزمون ناراحت بشوید
    ایشان حق دارند وقتی به این تایپیک سر می زنند عکس موفق دیده و از آن الهام بگیرند.
    با چند پرسش از ثبت کننده عکس چند مطلب مهم نیز یاد بگیرند

به همان اندازه نیز شما دارای حق هستید که در مورد عکس خودتون ایرادات را پرسش نمایید و
    دوستان و اساتید در مورد آن نظر دهند.

اما و اما
    وقتی وارد یک حوزه هنری می شویم باید آستانه صبرمان را بالا ببریم کمی تامل کنیم و در ضمن از همه مهمتر بلافاصله دنبال خروجی نباشیم
    به عبارت ساده تر باید نزدیک یک سال مطالعه کنیم تا بخشی از پروسه پیشرفت را که مهمترین بخش آن نیز هست طی کنیم.

این مطالعه می تواند دارای سمت و سو باشد.
    برای معرفی منابع لازم نیز می توانید تایپیک مناسب را انتخاب و از دوستان عزیز در فروم راهنمایی بخواهید.

برای مثال اگر در حوزه هنر عکاسی بلافاصله دنبال خرید دوربین و شات های پیاپی نبوده و با صبر و تحمل جنبه های کلی این هنر و سپس جزییات فنی آن ها را در هر ژانر بررسی کنیم و در نهایت بخشی از زمان خود را در نت برای دیدن عکس های موفق سپری کنیم نگاهمان به وقایع و متریال ها تغییر می کند و سبک دیدن آپدیت می شود.

این جاست که تازه باید شروع به شات زدن کنیم و چون هنگام زدن شات نگاه درونیمان در بین عکس هایی که دیده این می چرخد ناخودآگاه دگمه شات را نمی زنیم یا اگر در اوایل به دلیل هیجان های ثبت
    شاتری فشردیم قطعا با مروری به عکس های موفق در ذهنمان از انتشار آن عکس و یا حتی نگه داشتن آن در کارت حافظه نیز خودداری کنیم.

تجربه اندوزی در عکاسی تازه از این مرحله شروع می شود.
    با اندک نگاه به عکس ارسالی شما ناخودآگاه این احساس درونی در من بیننده مستولی می شود که شما ازجرگه کسانی هستید که با شات های پیاپی و به صورت تجربی دنبال پیشرفت هستید.
    این نوع پیشرفت معایب زیادی دارد 1- شتاب آن کند بوده گاها منجمد نیزمی شود.
    عکاسان تجربی زیادی را می شناسم که در توهم پیشرفت کارهایشان هستند.
    2- در شما غرور کاذب ایجاد می کند این قسمت بحث مفصلی دارد که از حوصله خارج است.
    3- ...

با تشکر
    Mehrdad-PL، M.Kazemi، M.Nouri و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

اوج مشکل زمانی بوجود آمده که دوستان تفاوت "تاپیک های تخصصی" و تاپیک "لطفا نظر دهید" رو فراموش کردن !!
    nautilus_214، Mehrdad-PL، masoudrejae و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر آشنا MAJD78 آواتار ها
    تشکر کرده
    236

من به خودم اجازه نظر نمیدم در حضور اساتید، ولی این روند اخیر اینطوری نیست که فقط حرفه ایها ایراد عکسها رو ببیند بلکه من تازه وارد آماتور هم اشکالاتشون رو میفهمم.
    شاید منظور از پرتره در این تاپیک استفاده از تجهیزات باشه ولی با این وجود بعضی عکسها هم بودند حس و حال خوبی داشتن هر چند در چارچوب قواعد پرتره نباشن
    مثال واضح من عکس دختر کوچولوییه که صفحات پیش بود. دست کم معیار خوبی میتونست باشه.
    و گرنه تو آرشیو همه امون عکسهای زیادی هست که میشه براحتی اینجا یا هرجای دیگه آپلود کرد ولی خب آیا انگیزه میشه برای کسی که مشابهشو بگیره؟ یا الگو بگیره ازشون؟
    M.Kazemi، davoud maani، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.