صفحه 668 از 755 نخستنخست ... 168 568 618 658 664 665 666 667 668 669 670 671 672 678 718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,671 تا 6,680 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط MaroofMadMan نمایش پست ها
    نمی دونم ، اسف بار ؟ .. فقط خیلی می خواستم بدونم به این تصویر از چه دیدی نگاه کردید ... مثلا اگر سوژه چیزی تنش بود اسف بار نمی شد ؟

نمی دونم دقیقا منظورتون از اسف بار چیه .. ولی اگر اون چیزی باشه که من فکر می کنم ، که هیچی ... ( واقعا جایه بحث نداره )

**رنوگرافی نیست این عکس ، اندکی برهنگی بالا تنه اونقدر یعنی تاثیر بعدی داشته رو تصویر ؟ خواهشا از دید بهتری ببینید ، من نگفتم عکسم خوبه ، نظر خواستم ( * از نظر فنی * ) .. ولی انگار اینجا همه یه جوره دیگه به عکس نگاه کردن ... اگر کارایه بقیه رو ببینید ( کسانی که اصولا عکاسی در این ژانر می کنند ) چی میگید ؟ یا مشکل از چیز دیگست ؟ مثلا اگر سوژه مونث بود ( مثلا اینجا جاش نیست در اصل ) خوب میشد ؟

یا شخصیت سوژه ما سیکس پک یا ... نداره ؟

من پشیمون نیستم ، رعایت کردم عکسمو .. من نمی دونم شما به چه دیدی تصویر منو دیدین ..

دید خودمون رو سعی کنیم بهتر کنیم به مسائل ( بحث اُپن مایند بودن این چرندیات نیست ) بحث اینکه شما عکس رو چطور دیدید

یه دقیقه احساس کردم من " گناهی " مرتکب شدم عکس گرفتم ، از فردا دوربینارو بسوزونیم ...
    یقین داشته باشید ایشون دیدشون به اون سمتی که شما فکر میکنید نرفته عکس شما ایراد تکنیکی و پردازشی داره از کادر بندی گرفته تا ژست و فوکوس و کراپ و ادیت و......
    طبق قوانین قبلی تالار این عکس تو این قسمت پذیرفته نمیشد ولی الان که قوانین تغییر کرده شما راحت این عکس و عکس های مشابه رو پست میکنید
    اگه دنبال نقد و نظر هستید و دنبال بهبود شرایط یه تاپیکی داریم با عنوان لطفا نظر دهید
    اونجا عکس بزارید خیلی از دوستان نقد میکنن و نظر میدن و راهنمایی میکنن
    اما تو تاپیک تخصصی تمایل داریم که عکس یه حداقل هایی رو داشته باشه وگرنه شما خودت تصور کن همه اعضا اینجا دوربین دارن و میتونن از هر چهره ای تو هر حالتی عکس بگیرن و ارسال کنن
    در نهایت یه عکس از آیدین عزیز اینجا میزارم که تو صفحات قدیمی همین تاپیک هست ( صفحه 91 )
    نام: 01.jpg نمایش: 668 اندازه: 272.5 کیلو بایت
    به نظر من اگه تمایل به پرتره دارین صفحات قدیمی تر همین تاپیک رو بیشتر پیگیری کنید
    ---
    تاکیید میکنم عکس ارسالی از آیدین گیویلی ( امیدوارم اشتباه نکرده باشم ) تو صفحه ی 91 همین تاپیک هست و یکی از پرتره های مورد علاقه من
    nautilus_214، Mehrdad-PL، M.Kazemi و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

دوستان پیشنهاد میکنم قبل از آپلود عکس نگاهی به پستهای سالهای 2013 و 2014 بیاندازیم.دست کم اگر کار خودمون رو در اون حد و اندازه دیدیم اقدام به ارسال عکس کنیم.
    nautilus_214، M.Meghdari، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد MaroofMadMan آواتار ها
    تشکر کرده
    11

من که تجربم کمه ، ولی خب باشه من عذر خواهی می کنم اگر کسی ناراحت یا .... ولی ای کاش از " لحن " بهتری استفاده می کردند

خیلی حرف هارو ( در کل ) میشه با لحن بهتری گفت ، و خیلی تاثیر گذار یهتری داره

خودمم عکس کم می ذاشتم ، ولی اینطوری Aggressive برخورد کردن ، اصلا در شان یه آدم با تجربه نبود ، خیلی بهتر و راحت تر می تونست بگه ...

بالاخره آدم بی تجربه و آماتور هم باید از جایی شروع کنه نظر سنجی کنه ( به اصطلاح من همین تصویر رو در سایت هایه مثله DigitalRev گذاشتم ) به مراتب بازتاب آموزشی بهتری دریافت کردم

من باز هم عذرخواهی میکنم ، سعی می کنیم بیشتر ببینیم ، موفق و پیروز باشید
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

نمی دونم ، اسف بار ؟ .. فقط خیلی می خواستم بدونم به این تصویر از چه دیدی نگاه کردید ... مثلا اگر سوژه چیزی تنش بود اسف بار نمی شد ؟
    خیر دوست عزیز ، بحث برهنگی نیست ، اصلا این عکس برهنگی نداره ، فکر میکنم تعبیر من و شما از برهنگی با هم فرسنگ ها قاصله داره ، بنده از نظر تکنیکی و رعایت کردن اصول پایه ای عکاسی وضع رو نا خوشایند دونستم !

یا شخصیت سوژه ما سیکس پک یا ... نداره ؟
    من پشیمون نیستم ، رعایت کردم عکسمو .. من نمی دونم شما به چه دیدی تصویر منو دیدین ..
    همین که پشمون نیسیتن یک قدم به عقب رفتین ...بنده از آپلود بسیاری ازعکس هایم در گذشته پشیمان هستم (خیلی از آنها مشکلات فنی بسیاری داشتند)، جدیدا هم وسواس بسیار برای بارگذاری عکس هایم دارم.
    زاویه دیدتون نسبت به عکس تون کلا زاویه درستی به حساب نمیاد ، بحث سیکس پک و اینها به قدری سطحی هستن که بهتره در مورد آن صحبتی نکنیم.

دید خودمون رو سعی کنیم بهتر کنیم به مسائل ( بحث اُپن مایند بودن این چرندیات نیست ) بحث اینکه شما عکس رو چطور دیدید

یه دقیقه احساس کردم من " گناهی " مرتکب شدم عکس گرفتم ، از فردا دوربینارو بسوزونیم ...
    من خیلی از قسمت اول پاراگراف شما سر در نیاوردم .
    کسی با ثبت عکس گناهی مرتکب نشده ، اما میتواند اشتباه کند ، و راحت آن را قبول کند .شما حق دارید هر عکسی بگیرید اما باید در چای درست خودش اون عکس رو به نمایش بذارین ، عکس شما نهایتا باید در تاپیک نظر دهید قرار گیرد،

برای اینکه آف تاپیک نشود نکاتی رو به عرضتون میرسونم
    دوستان خیلی از مسائل را در پست هایشت گوشزد کردن که من تکرار نمیکنم ، اما اگر عکس شما یک پرتره ساده هست ، کوچکترین زیبای بصری در عکس یافت نمیشود (که به نظر من از حد اقل های یک عکس پرتره هست)
    اگر ثیتتون هم به زعم شما کمی زاویه ای مفهومی دارد ، که آن هم در نیامده است .

نام: Test 1.jpg نمایش: 634 اندازه: 114.0 کیلو بایت

؟ = کلا عکس هیچ نوع حس ، فضا و احساسی رو به بنده منتقل نمیکنه ، فرم موها جای سوال دارد ، نگاه سوژه نگاهی تصنعی و نا مربوط هست ، حد اقل کاش نگاه و سر به سمت نور بود

فرمز :کلا فلسفه وجود سیگار رو درک نمیکنم ، اول اینکه اگر یکی از المان های اصلی عکس شماست ، چرا چنین ابتر ثبت شده است ، نه در کادر به صورت کامل وجود دارد ، نه عمق میدان به قدری مناسب هست که بتوان براحتی آن را تشخیص داد ، سیگار هم که شکلو شمایل سیگاری روشن شده را ندارد ! حتی استایل گرفتن سیگار در دست سوژه هم غلط است

سبز :
    قسمتی که با رنگ سبز هم مشخص کردم ، باز هم المان های مزاحم و ناقص در کارد شما هستند .

نام: Test 2.jpg نمایش: 633 اندازه: 101.7 کیلو بایت

اگر وارد بحث فنی ادیت و کار با دوربین هم بشویم که کراپ 100% بیانگر نقاط ضعف هست ، فوکوس اشتباه (که روی گوشها است)
    فوران نویز هم در iso 400 آن هم با بادی مانند 700D جای تامل دارد !

دوست من وضع وقتی اسف بار میشود ، که ما پایه ای ترین اصول عکاسی رو رعایت نکینم ، و بعد هم بگوییم عکس من خوب است (منظورم در لفافه است ) و پشیمان نیستم از ثبتم و همه چیز را رعایت کردم و ....
    بنده دو نمونه از عکس های قدیمی خود رو که با تور پنجره ، و لنز 50mm گرفته شده را برای شما به نمایش میگذارم ، چون فکر میکنم بی شباهت به عکس شما نباشد .آن هم نه اینکه بگویم عکس های بنده خوب هستند ، بلکه غرضم این است بگویم با اینکه این عکس از قطعا از ثبت های شما شرایط بهرتی دارند (و در زمان خود توسط مدیران تایید شده بودند)، اما امروز که به این ثبت ها نگاه میکنم ایراد های بیشماری میبینم ، اما در آن روز ها هم امکان نداشت ، به محکمی شما از عکس هایم دفاع کنم .

نام: Test 3+.jpg نمایش: 619 اندازه: 201.0 کیلو بایت

موفق باشد
    ویرایش توسط I.Givili : Wednesday 1 June 2016 در ساعت 12:35
    nautilus_214، Mehrdad-PL، zarfam و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "آیدین گیویلی"
    www.idingivili.ir
    Canon 70D + 100mm macro L , 50mm F1.4 , 10-18mm , Speedlite 600ex-rt

كاربر جديد MaroofMadMan آواتار ها
    تشکر کرده
    11

قابلیت Tag نداره فروم ؟

واقعا تشکر از شما آقا " آیدین " بنده عذر خواهی می کنم ، ببخشید برای قضاوت کورکورانه من ( خودم دیشب تو Mood خوبی نبودم ، تاثیر گذاشت )
    nautilus_214، Mehrdad-PL، M.Nouri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hamid.jmsd آواتار ها
    تشکر کرده
    399

نقل قول نوشته اصلی توسط MaroofMadMan نمایش پست ها
    من که تجربم کمه ، ولی خب باشه من عذر خواهی می کنم اگر کسی ناراحت یا .... ولی ای کاش از " لحن " بهتری استفاده می کردند

خیلی حرف هارو ( در کل ) میشه با لحن بهتری گفت ، و خیلی تاثیر گذار یهتری داره

خودمم عکس کم می ذاشتم ، ولی اینطوری Aggressive برخورد کردن ، اصلا در شان یه آدم با تجربه نبود ، خیلی بهتر و راحت تر می تونست بگه ...

بالاخره آدم بی تجربه و آماتور هم باید از جایی شروع کنه نظر سنجی کنه ( به اصطلاح من همین تصویر رو در سایت هایه مثله DigitalRev گذاشتم ) به مراتب بازتاب آموزشی بهتری دریافت کردم

من باز هم عذرخواهی میکنم ، سعی می کنیم بیشتر ببینیم ، موفق و پیروز باشید
    متاسقانه یکی از مشکلات فضای مجازی متوجه نشدن لحن طرف مقابل هست
    من با شناختی که از اعضا دارم مطمئنم کسی با لحن ناراحت کننده صحلت نکرده احتمالا برداشت شما اینطور بوده که البته حق دارید
    خب از صحبتهای شما معلومه که روحیه شما روحیه ی لطیف و هنری هستش
    به قول دوستمون عکسایی که تو این تاپیک تخصصی هست باید دارای حداقلهایی باشه
    یا اگه شما تو عکست قانون شکنی میکنی باز اون عکس یسری مخاطبو به خودش جذب کنه
    بر فرض مثال من میخوام طراحی رو یاد بگیرم قطعا یسری وسایل ابتدایی رو میخرم
    خب حالا من میرم بدون هیچ اطلاعات پایه طراحی میکنم و میبرم به دوستای طراحم نشون میدم میگم که ایرادات کارو بگید تا من پیشرفت کنم
    خب بنظر شما این کار معقولانس؟
    روش درست اینه که من مطالعه و تحقیق و تمرین کنم حداقلهارو یاد بگیرم بعد برم سراغ ایرادات کارم.
    davoud maani، kiavash، S.Khosravi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hamid.jmsd آواتار ها
    تشکر کرده
    399

نام: IMG_6815.jpg نمایش: 610 اندازه: 142.5 کیلو بایت
    ویرایش توسط hamid.jmsd : Wednesday 1 June 2016 در ساعت 21:25
    Kholeno، Fereidoon، masoudrejae و 32 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط I.Givili نمایش پست ها
    تاپیک عکس ها مخصوصا قسمت پرتره واقعا به چه سمت و سویی می رود !؟
    بعضی از عکس ها واقعا اسف بار هستند .
    نه به سال های پیش با قوانین محدود کننده ،نه به آزادی عمل این روزها
    شدیدا برایم قسمت عکس ها ملال آور شده است .
    از مدیران خواهشمندم فکری به حال اوضاع تاپیک عکس های شما بکنند...

شما دوست عزیز هم ، احتملا از پست بنده مکدر شدید ، جسارتا اشکال ندارد ، گاهی لازمه آدم ناراحت بشه ، بد نیست نگاهی به ثبت های قدیمی و موفق بیندازید ، شاید از آپلود عکس های اینچنینی پشیمان شوید .

پیشنهاد بنده این است حد اقل گزینه اسپم در کنار تشکر اضاقه بشود که یه عنوان مثال اگر 5 کاربر ثبتی رو اسپم و غیر مرتبط دونستن پست یا مطلب حذف شود .
    فکر می کنم با دیدن این پست عکاس خودکشی کند! استفاده از واژه اسف بار در پاسخ به ارسال یک عکس خیلی شوکه کننده است.
    من شخصا چند ایده از عکس ایشون گرفتم که کمتر در میان عکسهای روتین دیده می شود.
    ولی خوب، اساتید پرتره این تاپیک نظرشان معتبرتر است. دریافت تعداد زیادی تشکر از این اساتید ارزشمند است.
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Wednesday 1 June 2016 در ساعت 23:25 دلیل: اضافه کردن جمله آخر
    M.Nouri، davoud maani و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    فکر می کنم با دیدن این پست عکاس خودکشی کند! استفاده از واژه اسف بار در پاسخ به ارسال یک عکس خیلی شوکه کننده است.
    من شخصا چند ایده از عکس ایشون گرفتم که کمتر در میان عکسهای روتین دیده می شود.
    ولی خوب، اساتید پرتره این تاپیک نظراتشان معتبرتر است.
    درود

نیما جان روی سخنم مستقیم به ایشان نبود ، وضعیت کلی رو عرض کردم ، کافیست 20-10 صفحه اخیر تاپیک پرتره را ببنید . (فکر میکنم وضعیت در قسمت ها دیگر مثل منظره و ماکرو بهتر باشد)
    قطعا هم قصد بی احترامی به فرد خاصی نیست ، اما چون پرتره جزژانر هایی هست که دوستان فعال تر هستند، عکس های ضعیف تر به مراتب بیشتر ارسال می شوند .

واقعا تشکر از شما آقا " آیدین " بنده عذر خواهی می کنم ، ببخشید برای قضاوت کورکورانه من ( خودم دیشب تو Mood خوبی نبودم ، تاثیر گذاشت )
    دوست عزیزم شما که کاری نکردید که از بنده عذرخوا هی می کنید ، فکر کنم از شانس بد شما ، عکس شما آن قطره آخر برای لبریز شدن صبر بنده و اعتراض بابت عکس های ارسالی اخیر بود.
    بنده هم اگر باعث دلگیری شما شدم عذرخواهی میکنم .
    دوستان و اساتید خوبی در حال حاظر در فروم و قسمت پرتره فعال هستند ، مانند حامد عزیز ، جناب رجایی ، آقای حیسن پور...... و مخصوصا جناب معانی دوست داشتنی که شدیدا برای نقد عکس های ارسالی وقت میگذارند و نکات آموزشی و کلیدی خوبی را گوشزد میکنند، امیدوارم با کمک دوستان کارهای خوبی از شما رو در فروم شاهد باشیم .

موفق باشد
    afzali، Fereidoon، nautilus_214 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "آیدین گیویلی"
    www.idingivili.ir
    Canon 70D + 100mm macro L , 50mm F1.4 , 10-18mm , Speedlite 600ex-rt

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

نام: DSC_5674.jpg نمایش: 719 اندازه: 205.8 کیلو بایت

صرفا جهت رعایت حجاب و عفاف و امر ب معروف و نهی از منکر
    Afshin.Prt، hamid.jmsd، naghli و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    It´s the illusion that people can decide thair future.

So far?So Good? So What!? How about both