صفحه 50 از 58 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 491 تا 500 , از مجموع 576
Like Tree298تشکر

موضوع: تفسیر مفهومی عکس - لطفا قبل از نمایش هر 1 عکس، 3 نظر در مورد عکس دیگران بدهید.

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

پیش فرض تفسیر مفهومی عکس

به نظر شما این عکس چه احساسی رو می تونه به بیننده منتقل کنه، از هر کی پرسیدم یه چی گفت : اسارت - سکوت - تضاد - همزیستی - ...
    به نظر من یه جور احساس سکوت همراه با ظلم ، یه جور فشار ... !
    نظر شما چیه ؟
    (به پیشنهاد دوستان عکس رو از یه تاپیک دیگه به اینجا انتقال دادم)

[IMG]http://*******.info/files/mbc3my84ojty0p0zu8vi.jpg[/IMG]

SONY ALPHA 100
    70 mm
    F/5.6
    1/125 sec
    ISO-250
    Center Weighted Average
    alimha، kamyar، shabab و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

پیش فرض پاسخ: تفسیر مفهومی عکس - لطفا قبل از نمایش هر 1 عکس، 3 نظر در مورد عکس دیگران بدهید.

این رو هم بگذارید كنار اون عكس...
    از دیدن جراحت یك انسان چقدر ناراحت می شویم؟:(
    به نظر من ظلم هست...
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    shabab تشکر می‌کند.

كاربر همراه armin_rahimian آواتار ها
    تشکر کرده
    66

پیش فرض پاسخ: تفسیر مفهومی عکس - لطفا قبل از نمایش هر 1 عکس، 3 نظر در مورد عکس دیگران بدهید.

این هم یک فاجعه..... !!
    نظر شما راجعه به سوختگی چیه ؟ ولی آن قدر قدرت داره که هنوز سبز سبزه ..... با اینکه دلش سوخته...
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    آرمین رحیمیان
    Canon EOS 50D, Canon EF17-40mm f/4L USM, JTL-160

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: تفسیر مفهومی عکس

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    به نظر شما این عکس چه احساسی رو می تونه به بیننده منتقل کنه، از هر کی پرسیدم یه چی گفت : اسارت - سکوت - تضاد - همزیستی - ...
    به نظر من یه جور احساس سکوت همراه با ظلم ، یه جور فشار ... !
    نظر شما چیه ؟
    .
    سلام: انسان ها معمولا از محیط پیرامونشان استفاده ابزاری مینمایند جهت مفاهیمی دیگر. تاریخ و فرهنگ ها خود گواهی است بر این مدعا. درخت اكثر موارد بخاطر شرایط زیستی محیطی اكثر موارد سمبل استقامت بوده. حال در این عكس المانی دیگر میتواند برداشت را كامل تر كند كه خوب عكاس با تكنیك عكاسی یا ویرایش میتواند به رساندن پیام كمك كند. ترجیحا خود عكاس توضیحی بر عكس مترتب نمی نماید تا دیگران بتوانند برداشت های بیشتری را دریافت نمایند. حال با كادر انتخابی شما اولین چیزی كه به دید می آید شكافی روی درخت است كه همچون دهانی خود را نشان داده...بر روی تنه درخت. سكوت! همین
    .
    مبنای این سكوت در این عكس الزاما ظلم نیست( از دیده من كه صد البته هر برداشتی از هر فردی مجاز و درست است.) سیم خاردار نمیتواند بیانگر ظلم باشد. چرا؟؟ چون سیم خاردار همیشه جهت ایزوله كردن محیط ها استفاده میشود از زندان گوآنتانامو تا میدان مین و حتی بیمارستان! حالا با این دید وقتی منه نوعی میبینم همین سیم خاردار دور میدان مینی كشیده میشود كه جان انسان ها را حفظ كند... در این عكس شما واسه من تا حدودی تداعی كننده حریم است! یعنی برداشت كامل تری از عكستان اینگونه میشود " سكوتی كه الزاما جهت حریم دیگران واجب است!"
    .
    .
    میبینید برداشت ها چقدر میتواند متغیر باشد؟! همه برداشت ها از عكستان درست است ! این موضوع كه برداشت های متفاوت از بعضی عكسها میتواند اینقدر متغیر باشد..... بر میگردد به محیط پیرامون درك ...شناخت... بیننده عكستان وووووووووو تا جاییكه از ذهن دور نخواهد بود اگر كسی عكستان را دید و به شما بگوید " حیوونیییییییییییییی حیف شد درخت بریده شد"
    .
    .
    سخن كوتاه آنكه ... آیا هر فردی برداشتی از عكس داشت همان برداشت بطور مطلق درست است(( حتی سخنان من)) مجالی دیگر و حوصله دیگر میطلبد
    .
    ارادتمند
    Sama01 و DELL تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

این عكس رو ببینید...
    انگار كه كسی اون رو اتش زده...
    اما وقتی بیشتر دقت كردم ، فهمیدم كه یه صاعقه هم میتونه همچین كاری با درخت بكنه...
    این قانون طبیعته...

[IMG][/IMG]

كاربر فعال Sama01 آواتار ها
    تشکر کرده
    1844

یاد باد ...

[IMG]http://*******.info/files/2pn55dabvmf2hzc430l7.jpg[/IMG]
    Soha.T، bf ، shabab و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سید مصطفی آهنگرها
    S a m a P i x . i r
    Canon 50D + 16-35 f2.8 L II +70-200 f2.8 L IS

تشکر کرده
    5125

سلام: یك نكته ای رو در مورد این تاپیك بد نیست یادآوری كنم من این تاپیك را از اول تا آخر خوانده ام هر كسی اگر عكسی قرار میداده قبل از آن میبایست 3 تا نظر رو عكس دیگران بده. پیشنهاد میدم اگر مایل باشید این تاپیك رو ادامه بدیم قبل از گذاشتن عكس نظری هم رو عكس دیگران بدیم ما هم بانظرات دوستان آشنا میشیم. ترجیحا اگر كسی عكسی گذاشت و دوستان نظری دادند خود عكاس دفاعی از عكسش نكنه برداشت رو بزاریم به عهده بینندگان عكس. حالا یك مورد پیش میاد ممكنه با 3عكس قبل ارتباطی برقرار نكنید من از خودم بگم...... چند پست پیش عكسی گذاشتم ممكنه با اون ارتباطی برقرار نكنید مشكلی نیست دوستان در پست های قبل تر از عكس من عكسهایی قرار دادند اونها رو نقد كنید بدین منوال همیشه میتوانید عكس بزارید و نقدی هم رو عكسهای پیشین دوستان داشته باشید. و كسانی هم كه بعداز شما عكس میزارند همین منوال رو ادامه بدیم............ البته این یك پیشنهاد بود هرجوری دوستان ادامه بدهند من هم تو همان مسیر با شما خواهم بود
    .
    ارادتمند
    Sama01 تشکر می‌کند.

كاربر همراه M.vatandoost آواتار ها
    تشکر کرده
    1277

[IMG]http://i31.*******.com/15naxee.jpg[/IMG]

تشکر کرده
    5125

سلام اقای وطن دوست دوربین جدید مبارک

ای کاش ""قبل از نمایش هر 1 عکس، 3 نظر در مورد عکس دیگران میدادید""

با نظرات و تفسیر های شما در مورد عکس دوستان آشنا میشدیم

ارادتمند
    M.vatandoost تشکر می‌کند.

كاربر همراه M.vatandoost آواتار ها
    تشکر کرده
    1277

اختیار دارید قربان

خیلی ممنونم

البته همونطور که مستحضرید بنده معمار هستم،و در عکاسی کاملا بی ادعا ... و کارهای ناقص و پر از ایرادم را میگذارم اینجا تا اساتید بزرگواری مانند جنابعالی گوشه چشمی هم به ما فقرای هنر بیاندازند و دست ما را نیز با نقادی هنرمندانه خویش بگیرند. بنابراین نشسته ایم و می نگریم نظرات هنرمندانه ، فنی و بجای جنابعالی و دیگر اساتید محترم را و می آموزیم و به فرمایش حضرت علی (ع) بنده می شویم.

بسیار از لطف جنابعالی سپاسگذارم و همچنان بابت مسئله پیش /امده در سال گذشته عذر خواهی می کنم. و صمیمانه تقاضا دارم که بنده را عفو بفرمایید.

ارادتمند.

صفحه 50 از 58 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... آخرینآخرین