صفحه 6 از 21 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 201
Like Tree267تشکر

موضوع: خلاقيت - Imagination

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: خلاقيت ... imagination ...

سلام ...

پرواز ...

آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

با عرض سلام
    امروز برای اولین بار این تاپیک رو دیدم خیلی برام جالب بود و خیلی خوبه که چنین تاپیکی هم راه افتاده و دوستان هم علاقه نشون دادند اما وقتی که تمام عکسهارو نگاه کردم احساس کردم که بعضی از دوستان گاهی به بیراهه رفتند
    اسم نمی برم و به عکس خاصی هم اشاره نمی کنم که کسی از دستم ناراحت نشه اما گاهی مفهوم عکاسی خلاقانه رو با عکاسی از موضوعات عجیب غریب اشتباه گرفتند! و یا بعضی ها از ابتکارات و خلاقیت دیگران عکس گرفتند و فکر می کنند که عکاسی خلاقانه کردند!
    در صورتی که احساس میکنم عکاسی خلاقانه خیلی پرمحتواتر از این حرفا باشه و احتیاج به حوصله و تکنیک و نگاه زیرکانه خاصی داشته باشه که اونم میسر نمیشه مگر با تمرین زیاد

موفق و پیروز باشید
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

با حرف های افشین موافقم. از ایشون می خواهم که عکسهای خلاقانه شان را برای ما بگذارند.
    آریو مینوسپهر

تشکر کرده
    23

جناب آریو خان امیدوارم که از حرف های من ناراحت نشده باشید
    من عکس خلاقانه خاصی ندارم و اعتقاد دارم که خیلی سخته آدم یه عکس خلاقانه خوب بگیره که بعضی از دوستان نشون دادند که قدرتشو دارند
    موفق و پیروز باشید
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

تشکر کرده
    1796

نه آقای افشین. من چرا باید ناراحت بشم. اما فکر میکردم کسی که اینقدر خوب میتونه یک نمونه عکس خلاق رو تشریح کنه و عکسهایی که شامل آنها نیستند رو نقد کنه و تمیز بده حتما خودش هم چند نمونه عکس خلاقانه داره.
    آریو مینوسپهر

تشکر کرده
    23

من عکس خلاقانه نگرفتم و بعید می دونم که به این زودیها هم بتونم چنین عکسی بگیرم (یعنی عکسی بگیرم که جرات کنم بهش بگم عکس خلاقانه البته اینو به حساب ضعف من بگذارید و بنده قصد توهین و بی احترامی به افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند رو ندارم و اتفاقا اونا رو تحسین می کنم)
    اما اگر فکر می کنید که من این تیپ عکس ها رو به اصطلاح خوب نقد می کنم شاید به خاطر رشته تحصیلی من باشه که ارتباط تنگاتنگی با خلاقیت داره (البته در حوزه ای دیگر)
    منتظر دیدن عکسهای زیبای دوستان هستم
    موفق و پیروز باشید
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

بعضی ها از ابتکارات و خلاقیت دیگران عکس گرفتند و فکر می کنند که عکاسی خلاقانه کردند!
    در صورتی که احساس میکنم عکاسی خلاقانه خیلی پرمحتواتر از این حرفا باشه و احتیاج به حوصله و تکنیک و نگاه زیرکانه خاصی داشته باشه
    که اونم میسر نمیشه مگر با تمرین زیاد
    جناب بهتاش هم چنين نگاهي به اين مطلب داشتند
    خيلي ها هم اين نگاه را دارند
    ترس از تکرار اقتباس تقليد ...

اما من جور ديگري فکر ميکنم و البته با جمله آخر جناب ساسانيان بسيار موافقم
    کلا حدث ميزنم بيشتر تفاوت جمله بندي ها باشد تا برداشت متفاوت

قبلا هم اشاره اي داشتم، خلاقيت فقط نتيجه خواستن و کار است
    مي تواند از خيال يا تکنيک بهره بگيرد يا توام با نوآوري باشد
    اما ترس از تقليد و انتظار اسطوره فقط بهانه اي براي کار نکردن خواهد بود
    خلاقيت را ميتوان به جستجو در دشتي تشبيه کرد براي پيدا کردن گلي که کمتر ديده اند
    يا به زير رو کردن کمدي قديمي براي پيدا کردن يک اسباب بازي تازه!
    مهم جستجو است نه چيزي که پيدا ميشود چون بالاخره چيزي پيدا خواهد شد : )

براي همين هم هميشه توصيه ميکنم به داشته هاي خود اعتماد کنيد از مهر زدن ها نترسيد و کار کنيد چون راه ديگري براي خلق وجود ندارد

در مورد عنوان بازهم تاکيد دارم خلق و تخيل دو مقوله جدا هستند و به اشتباه اين دو کلمه از دو زبان کنار هم قرار گرفته اند
    همين بحث ها و عکسها هم گاهي نشان از رفت آمد بين اين دو مفهوم دارند
    جداي اينکه نوآوري و ابداع هم به سرتيتر اضافه شده است
    و لزومي ندارد همه اين مفاهيم را با هم بياميزيم

جمله آخر اينکه عنوان را اصلاح کنيد هرگاه که ماشه دوربيني فشرده ميشود عکسي تازه خلق شده است!
    ویرایش توسط bf  : Thursday 17 August 2006 در ساعت 21:07

تشکر کرده
    1796

این که خوب نقد میکنید هیچ شکی نیست. همانطور که خودتان فرمودید رشته شما کمک خیلی بزرگی به اینطور نقد کردنها و مخصوصا خلاقیت میکند. اما این جمله شما بنده رو ناراحت کرد : اینو به حساب ضعف من بگذارید .

اصلا درست نیست. در واقع رشته شما و کار شما عکس آن را میگوید. این که به خود جرات عکس گرفتن خلاق را نمیدهید باز ناراحت کننده است. زیرا تا زمانی که عکسی گرفته نشود هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. حتی اگر عکس بد باشد. که تازه از طرفی بنده مطمئن هستم شما حتما میتوانید عکسهایی خلاق خلق کنید.
    در نهایت هم باز از گفتن این جمله خودم ناراحت میشوم. ( چون انتظار داشتم زودتر از اینها این اتفاق بیفتد و سخت گیری ها و جرات ندادن ها مانع آن نشود )

به امید روزی که عکسهای خلاقانه شما را ببینیم.
    آریو مینوسپهر

تشکر کرده
    23

ابتدا توضیح مختصری درباره فرمایشات بابک خان عرض کنم:
    جناب بابک خان با تمام نظرات شما (بجز قسمت نقد عکسها) کاملا موافقم اما یه توضیح در جهت رفع سوتفاهم احتمالی:
    ظاهرا از عرایض بنده چنین استنباط شده که بعلت احتمال بروز خطا در عکاسی خلاقانه و یا هر نوع دیگری از عکاسی نباید سراغ آن مقوله برویم!.... نخیر منظور من این نبود منظور من این بود که هر کسی در هر مرحله ای بایستی آگاهانه اقدام کند و اتفاقا بنظر من یکی از مراحل فعالیت در هر شاخه ای تقلید و اقتباس درست است اما بشرطی که این تقلید باعث یادگیری آن مبحث و سبب بروز خلاقیت فردی شود و عاملی برای پیشرفت باشد و فرد سبک و استایل خاص خود را بیابد و قطعا هیچکس هیچ کاری را از ابتدا درست انجام نداده است و همانطور که قبلا هم اشاره کردم با تمرین و ممارست بسیار می توان به این مهم نائل شد و هدف من از بیان مطالب فوق چیزی نبود جز یک هشدار و تذکر پیشگیرانه که احیانا کسی در مفهوم دچار سوتفاهم و انحراف نشود
    نکته دوم اینکه احساس می کنم برخی از دوستان بحث عکاسی خلاقانه را با عکاسی کانسپچوال اشتباه گرفته اند که جا دارد دوستان به این نکته نیز توجه داشته باشند
    و اما جناب مینو سپهر عزیز:
    من عرض نکردم که جرات گام برداشتن در جهت عکاسی خلاقانه را ندارم چراکه هرکس به نوعی با این مقوله درگیر است همچنان که برخی از دوستانی که به من لطف دارند گاهی بعضی از عکسهای مرا با همین عنوان خطاب می کنند عرض بنده این بود که عکسهای خودم رو (در مقطع فعلی) در سطحی نمی بینم که در این تاپیک عرضه کنم چرا که خلاقیت بحث بسیار پرمحتوایی است و تا زمانی که عکسهایم به اندازه کافی به این بحث نزدیک نشده باشد عکسی ارائه نخواهم کرد (و این به معنای عقب نشینی از فعالیت در این حوزه نیست)
    امیدوارم که سوتفاهم های احتمالی برطرف شده باشد
    موفق و پیروز باشید
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

افشين خان البته بار ديگر تاکيد کنم قصد نقد ديدگاه شما يا آقاي بهتاش را نداشتم، و حتي باور من اين نيست که شما يا ايشان به آن ديدگاه باور داريد
    بيشتر بحث بازي با کلمات و برداشتهاي مختلفي بود که هر بياني ميتواند داشته باشد ... و همه ما حتي در کارهاي خود ديده ايم که برخي موارد دچار اين نوع برخورد با مسايل شده ايم يا افرادي را ديده ايم که چنين باوري داشته اند
    خصوصا تعليمات غلط در دوران پيش و حتي پس از دانشگاه من را خيلي روي اين مفاهيم حساس ميکند ...

اما در مورد اين عنوان، کاملا باور دارم که کارهاي مختلفي که ديده ايم و حرفهايي که از دوستان مختلف شنيده ايم و به طور کلي برداشت و تقابل دوستان در يک تعريف خاص و مشترک نبوده است.
    تصور، تخيل، فانتزي، خلاقيت، نوآوري، متفاوت بودن، سمبل گرايي ... هر يک در تعاملي با اين مجموعه مورد تاکيد قرار گرفته اند و البته قصد قضاوت در مورد خوب يا بد آن ندارم

اين را هم اضافه کنم به احترام پيشنهاد آرش خان در ابتداي بازي نظرات را در مورد عکسهاي دوستان حذف کردم
    ویرایش توسط bf  : Thursday 17 August 2006 در ساعت 21:11

صفحه 6 از 21 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین