صفحه 79 از 490 نخستنخست ... 29 69 75 76 77 78 79 80 81 82 83 89 129 179 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 781 تا 790 , از مجموع 4892
Like Tree62895تشکر

موضوع: عکس‌های ماکرو Macro Photography

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: ماکروگرافی...

نقل قول نوشته اصلی توسط بهین ناظم رعایا نمایش پست ها
    در ادامه پست 774 :
    ... البته با توجه به دیافراگم 2.8 دراین عکس، عمق میدان بیشتری هم انتظار نمیشه داشت و فکر نمیکنم با توجه به این دیافراگم عکس خوبی برای قیاس باشه.
    آقای ناظم رعایا عذر خواهی از بابت تاخیر.....

این جدول مربوط به 100 کانن است. ظاهرا تغییر دیاف در MFD با بزرگنمایی یک برای این لنز (یا هر لنز ماکرو دیگری) عمق میدان را بسیار ناچیز یا اصلا تغییر نمیدهد. حقیقتا مدتی پیرامون این موضوع بودم که دوستان در همین تاپیک اشاره داشتند. فاروم های دیگر هم که مروری داشتم ظاهرا همینطور است. این جدول را در یکی از آن فاروم ها پیدا کردم.

کد:
    http://www.*******.info/files/r0d1chovvd2ln4c2m9ex.jpg
    البته ناگفته نماند من فقط حدس زدم اینگونه است که اگر درست باشد. بسیار کارایی آن بالا خواهد بود.

متشکرم از بابت صرف وقت.

ارادتمندتان
    Behin Nazem تشکر می‌کند.

كاربر فعال Behin Nazem آواتار ها
    تشکر کرده
    7388

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها

این جدول مربوط به 100 کانن است. ظاهرا تغییر دیاف در MFD با بزرگنمایی یک برای این لنز (یا هر لنز ماکرو دیگری) عمق میدان را بسیار ناچیز یا اصلا تغییر نمیدهد. حقیقتا مدتی پیرامون این موضوع بودم که دوستان در همین تاپیک اشاره داشتند. فاروم های دیگر هم که مروری داشتم ظاهرا همینطور است. این جدول را در یکی از آن فاروم ها پیدا کردم.

ارادتمندتان
    خیلی جالب و برای من عجیبه . آیا در عمل هم به همین نتیجه میرسید؟ مثلا عکس همون چنگال رو با دیاف11 و یا 16 هم گرفته اید و نتیجه یکسان بوده؟ من خیلی بعید میدونم اینطور باشه.
    QashQai تشکر می‌کند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

تشکر کرده
    5125

سلام مجدد آقای ناظم رعایا: امروز تست کردم فقط شک دارم درست انجام داده ام یا خیر اجازه دهید در شرایط بهتری اینکار را انجام دهم چون ثبت ها در دیاف های متفاوت با هم تفاوت دارند. فقط اطمینان ندارم این تفاوت مربوط به عمق میدان است یا میزان محو شدگی بکگراند! من حتما میبایست اگر طبق آن جدول عمل کنم در MFD اینکار را انجام دهم ولی تصاویر اندکی از وضوح برخوردار نیست حال اطمینان ندارم بخاطر وضوح پایین در دیاف 32 است (در حالی که در دیاف 2.8 و 5.6 هم اینرا دارم) یا لرزشی خفیف ( چون کنترل صد در صد روی آن نداشتم ) یا فاصله من کمتر از MFD بوده (دستی فکوس کردم)

اگر همین تست را معیار قرار دهم اینگونه بگویم بنظر می آید تنها با تغییر دیاف آنچیزی که بیشترین تغییر را دارد میزان محو شدگی است نه عمق میدان

اگر اجازه دهید چون شک دارم این تست در شرایط درست انجام شده باشد تستی دیگر انجام دهم و در زمان مقتضی در همین تاپیک بگذارم.

موردی دیگر که یادم آمد مطالبی بود که در باره لنز MP-65 کانن میخواندم ظاهرا اگر استباطم درست باشد ( در صورت برداشت اشتباه شما یا دوستان دیگر تصحیح کنید ). آن عدم کنترل نور مناسب در ماکرو گرافی مربوط به این فرمول میشد:
    . Effective Aperture = (Aperture Setting) + (Aperture Setting x Magnification

یعنی اگر فرض را بر دیاف 2.8 با Magnification یک قرار دهیم دیاف موثر لحظه ثبت در MFD میشود معادل 5.6 حال اگر بزرگنمایی یک لنز 5 باشد این دیاف موثر معادل 16.5 خواهد بود. که در این صورت نمیدانم دیاف موثر عمق میدان موثر را هم افرایش خواهد داد یا خیر؟ ( یعنی مطمین نیستم ) حال فرض را بر عکس شما با دیاف 16 و بزرگنمایی 4 بگذاریم اگر من بخواهم عمق میدانی معادل با ثبت شما داشته باشم میبایست دیاف 40 را استفاده کنم که ندارم یعنی دیاف موثری در حدود 80 که در اینصورت استفاده از فلش حتما یک ضرورت خواهد بود.

نهایت آنکه فکر کنم همان که خودتان در مورد بزرگنمایی لنزتان فرمودید احتمالا تاثیر بیشتری در این موضوع دارد درست میگویم ؟

با تشکر از شما دوست خوب
    Behin Nazem تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

افشين جان ايا از قفل اينه استفاده کردي؟
    اگر خير دليلش حتما اون بوده
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    افشين جان ايا از قفل اينه استفاده کردي؟
    اگر خير دليلش حتما اون بوده
    قفل آینه با تایمر فعال بود. فکر میکنم از MFD بیشتر به سوژه نزدیک بودم.

تشکر کرده
    7388

سلام جناب قشقایی
    بخشید 2-3 روز به اینترنت دسترسی نداشتم.
    تعدادی عکس رو برای قیاس روش "لنز معکوس" و روش "معممولی ( استفاده از لنز ماکرو )" گرفتم. با توجه به اینکه لنز 50 میلیمتری معکوس تقریبا بزرگنمایی 1:1 میده از این لنز بصورت معکوس استفاده کردم .عکسها در MFD لنز سیگما 150 و همینطور MFD کانن 50 ( معکوس ) و با زاویه تقریبآ 45 درجه از یک خط کش با دیافراگم های 2.8 ، 8 و 16 گرفته شده اند . نقطه فوکوس روی عدد 15 است:

بنظر میاد که اولا عمق میدان هردو روش تقریبا یکسانه و ثانیا با بستن دیافراگم به طرز قابل توجهی افزایش پیدا میکنه
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده      
    paya، babakdin543، shabab و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

تشکر کرده
    7388

این مورچه تنها 3 میلیمتر طول داره :

Nikon D300, Canon 28mm f/2.8 (reversed ), Nikon R1 flash kit
    bfarahanchi، A_Maddah، Ahmad Reza و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

تشکر کرده
    7388

در حالیکه سعی میکردم از این سنجاقک عکس بگیرم، یک مگس مزاحم هم روی دست من راه میرفت و مرتب میپرید و دوباره روی دست من مینشست تا اینکه در یک لحظه سنجاقکه پرید و اونو توی هوا گرفت و دوباره نشست سر جای اولش و منو از شر مگسه خلاص کرد . در کمتر از 30 ثانیه هم نوش جونش کرد.
    امیدوارم زیاد چندش آور نباشه.

nmroshan، bfarahanchi، FarhadBahramii و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سنجاقك:

اي مگس عرصه سيمرغ نه جولانگه تست
    عرض خود مي بري و زحمت ما مي داري

ajjadesa و Behin Nazem تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

پیش فرض ماکروگرافی...

سلام
    ممکنه یه نفر چند تا عکس ماکرو خوب که با دوربینهای ارزون قیمت گرفته شده بذاره؟
    مثلا سری A کنون
    ممنون

صفحه 79 از 490 نخستنخست ... 29 69 75 76 77 78 79 80 81 82 83 89 129 179 ... آخرینآخرین