صفحه 86 از 490 نخستنخست ... 36 76 82 83 84 85 86 87 88 89 90 96 136 186 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 851 تا 860 , از مجموع 4892
Like Tree62895تشکر

موضوع: عکس‌های ماکرو Macro Photography

كاربر همراه M.vatandoost آواتار ها
    تشکر کرده
    1277

پیش فرض پاسخ: ماکروگرافی...

دوستان خیلی لطف دارید. این عکس بنده به پای عکسهای زیبای آقای ناظم الرعایا نمی رسد.

اما در این روش نور بسیار کمی به سنسور و آیینه میرسد که با دو سه تا چراغ قوه LED قوی محل را روشن می کردم و با جلو و عقب بردن دوربین سعی می کردم به فوکوس مورد نظر برسم. البته این عکس از بین حداقل 20 سعی و خطا بدست آمده است. و عکسها معمولا فوکوس نبودند.

از جناب ناظم الرعایا هم می خواهم لطف کنند اگر راهنمایی کنند چنانچه خطایی در روش بالا صورت گرفته یا به نوعی می توان بهتر آنرا انجام داد.

ممنون
    Behin Nazem و partow تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

یه سوال دارم: برای ماکروگرافی، اگه بخوام یه دونه آدابتور بسازم (همون طوری که تو تاپیک خرابکاری اشاره شد) 17 85 بهتره یا 18 55؟
    IS بودن 17 85 به کارم میاد(در حالت سر و ته)؟
    فکر کنم نچرخیدن 17 85 به هنگام فوکوس، برای این کار نعمتی باشه...
    اصلان نورقاسمی

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط aslanaslan نمایش پست ها
    یه سوال دارم: برای ماکروگرافی، اگه بخوام یه دونه آدابتور بسازم (همون طوری که تو تاپیک خرابکاری اشاره شد) 17 85 بهتره یا 18 55؟
    سلام دوست عزیز
    در حالت سر و ته ، وقتی که اتصالات لنز بروی اتصالات مونت دوربین قرار ندارد ، چگونه فوکوس اتوماتیک و یا لرزشگیر و ... کار کنند؟؟؟
    Mashhadi Vahid، Amin Zarif، Pooyan و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

منظورم فوکوس اوتوماتیک نبود... تو 18 55 وقتی می خوام تو حالت سر و ته فاصله کانونی رو تغییر بدم کل لنز می چرخه و... (به خاطر rotating front element)
    و تا اونجایی که میدونم لرزشگیر ربطی به اون چیزا نداره... فقط یه دونه یا چند تا از المان های لنز «معلق» می مونن و با تکان های لنز، تکون میخورن... (اگه اشتباه میگم لطفا تصحیح کنین)
    اصلان نورقاسمی

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

سلام

و تا اونجایی که میدونم لرزشگیر ربطی به اون چیزا نداره... فقط یه دونه یا چند تا از المان های لنز «معلق» می مونن و با تکان های لنز، تکون میخورن... (اگه اشتباه میگم لطفا تصحیح کنین)
    گذشته از ارتباط اطلاعات و کنترل و... در اینصورت انرژی الکتریکی مورد نیاز لنز از کجا تامین شود؟(جابجایی المانهای متحرک و لرزشگیر لنز نیز با موتور انجام می گیرد)
    Mashhadi Vahid، Amir Tavakoli و AslanAslan تشکر می‌کنند.
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر فعال Behin Nazem آواتار ها
    تشکر کرده
    7388

نقل قول نوشته اصلی توسط M.vatandoost نمایش پست ها
    دوستان خیلی لطف دارید. این عکس بنده به پای عکسهای زیبای آقای ناظم الرعایا نمی رسد.

اما در این روش نور بسیار کمی به سنسور و آیینه میرسد که با دو سه تا قوی محل را روشن می کردم و با جلو و عقب بردن دوربین سعی می کردم به فوکوس مورد نظر برسم. البته این عکس از بین حداقل 20 سعی و خطا بدست آمده است. و عکسها معمولا فوکوس نبودند.

از جناب ناظم الرعایا هم می خواهم لطف کنند اگر راهنمایی کنند چنانچه خطایی در روش بالا صورت گرفته یا به نوعی می توان بهتر آنرا انجام داد.

ممنون
    سلام جناب وطن دوست. شما به بنده لطف دارید. عکس شما هم بسیار زیبا و فوق العاده است.
    وقتی نتیجه کار اینقدر خوبه بیانگر آنست که خطایی در کار نیست.
    تجربه ایکه من با لنز معکوس دارم اینه که بستن دو لنز بر روی هم باعث افت کنتراست و شارپنس عکس میشه و در ضمن اغلب، گوشه ها تاریک میشن و بایستی کراپ شوند و استفاده از تنها یک لنز واید معکوس شارپنس و کنتراست خیلی بهتری ایجاد میکنه.
    در ضمن آیا برای نورپردازی هم از همان چراغ قوه های LED استفاده کرده اید و یا از فلاش؟ چون انعکاس نور روی عنکبوت کمی تند (Harsh ) هست.
    بجز این مورد ثبتی عالی و فوق العاده است.
    تبریک میگم.
    M.vatandoost و partow تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

تشکر کرده
    1277

نقل قول نوشته اصلی توسط بهین ناظم رعایا نمایش پست ها
    سلام جناب وطن دوست. شما به بنده لطف دارید. عکس شما هم بسیار زیبا و فوق العاده است.
    وقتی نتیجه کار اینقدر خوبه بیانگر آنست که خطایی در کار نیست.
    تجربه ایکه من با لنز معکوس دارم اینه که بستن دو لنز بر روی هم باعث افت کنتراست و شارپنس عکس میشه و در ضمن اغلب، گوشه ها تاریک میشن و بایستی کراپ شوند و استفاده از تنها یک لنز واید معکوس شارپنس و کنتراست خیلی بهتری ایجاد میکنه.
    در ضمن آیا برای نورپردازی هم از همان چراغ قوه های LED استفاده کرده اید و یا از فلاش؟ چون انعکاس نور روی عنکبوت کمی تند (Harsh ) هست.
    بجز این مورد ثبتی عالی و فوق العاده است.
    تبریک میگم.
    ممنونم جناب ناظم رعایای عزیز.

برای من مایه دلگرمی بود گفته های جنابعالی ممنون.

والله برای نور پردازی خیر فقط برای دیدن سوژه از چراغ قوه ها استفاده کردم . برای نور پردازی از دوفلاش اکسترنال قدیمی که از زمان آنالوگ برایم مانده بود روی سه پایه استفاده کردم . و صد البته که کاشی های در محل (حمامی در یکی از خانه های لاهیجان) بود کمک خیلی بزرگی در انعکاس بهتر نور و کمی پراکنده شدن نور روی سوژه بود.
    بله خودم قبول دارم که انعکاس نور روی عنکبوت خیلی شدید بود اما راهی به نظرم نرسید بجز سافت باکس که باز نمی دونم کمکی می کنه یا نه.
    به هر حال ضمن تشکر اگر ممکنه شما هم در مورد نور پردازی در این نوع عکاسی کمی بیشتر برامون توضیح بدهید.

موفق باشید.
    Behin Nazem تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    7388

نقل قول نوشته اصلی توسط aslanaslan نمایش پست ها
    سلام
    نچرخیدن دهانه فیلتر 17 85 مزیت مهمی است اما لرزشگیر آن غیر فعال است و اگرهم به طریقی اتصال پین ها را برقرار کنید لرزشگیر باعث تشدید اثر لرزش میشود و اوتوفوکوس هم درجهت عکس کار میکند و باعث بیشترخارج شدن سوژه از فوکوس میشود. مزیت عمده اینکار ( اتصال پین ها ) امکان کنترل دیافراگم هست که مزیتی بسیار مهمه و فقط در برند کانن و المپوس امکانپذیره.
    M.vatandoost، partow و AslanAslan تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

تشکر کرده
    7388

نقل قول نوشته اصلی توسط M.vatandoost نمایش پست ها
    ممنونم جناب ناظم رعایای عزیز.

برای من مایه دلگرمی بود گفته های جنابعالی ممنون.

والله برای نور پردازی خیر فقط برای دیدن سوژه از چراغ قوه ها استفاده کردم . برای نور پردازی از دوفلاش اکسترنال قدیمی که از زمان آنالوگ برایم مانده بود روی سه پایه استفاده کردم . و صد البته که کاشی های در محل (حمامی در یکی از خانه های لاهیجان) بود کمک خیلی بزرگی در انعکاس بهتر نور و کمی پراکنده شدن نور روی سوژه بود.
    بله خودم قبول دارم که انعکاس نور روی عنکبوت خیلی شدید بود اما راهی به نظرم نرسید بجز سافت باکس که باز نمی دونم کمکی می کنه یا نه.
    به هر حال ضمن تشکر اگر ممکنه شما هم در مورد نور پردازی در این نوع عکاسی کمی بیشتر برامون توضیح بدهید.

موفق باشید.
    من از یک روش ساده استفاده میکنم. یک قطعه پلاستیک مات ( مثلا از یک بطری پلاستیکی شیر ) 10*10 سانتیمتر که سوراخی به اندازه دهانه خلفی لنز ( که حالا در جلو قرار گرفته ) در آن ایجاد کرده ام و دهانه لنز را داخل آن قرار میدهم و براحتی با استفاده از فلاش سرخود دوربین نورپردازی میکنم. البته در بزرگنمایی بیشتر از 3 به یک گاهی لازم میشود که حساسیت را تا 400 یا 600 بالا برد. اگر یک فلاش ارزانقیمت مثل SB-400 هم داشته باشید نتیجه کار بمراتب بهتر میشود.
    M.vatandoost، partow و fartow تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

تشکر کرده
    1277

نقل قول نوشته اصلی توسط بهین ناظم رعایا نمایش پست ها
    من از یک روش ساده استفاده میکنم. یک قطعه پلاستیک مات ( مثلا از یک بطری پلاستیکی شیر ) 10*10 سانتیمتر که سوراخی به اندازه دهانه خلفی لنز ( که حالا در جلو قرار گرفته ) در آن ایجاد کرده ام و دهانه لنز را داخل آن قرار میدهم و براحتی با استفاده از فلاش سرخود دوربین نورپردازی میکنم. البته در بزرگنمایی بیشتر از 3 به یک گاهی لازم میشود که حساسیت را تا 400 یا 600 بالا برد. اگر یک فلاش ارزانقیمت مثل SB-400 هم داشته باشید نتیجه کار بمراتب بهتر میشود.
    ممنون از راهنمایی شما اما یک نکته رو متوجه نشدم. یعنی شما سوژه مورد نظر رو در اون قطعه پلاستیکی قرار می دهید یا خارج آن؟

صفحه 86 از 490 نخستنخست ... 36 76 82 83 84 85 86 87 88 89 90 96 136 186 ... آخرینآخرین